Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja mam zagrozona ciaze od 25 tygodnia. Jak narazie wszystko jest ok. biorę izoptin i fenoterol, asmag na skurcze (który wogole nie pomaga) lekarz nie nakazał mi ścisłego lezakowania ale powiem szczerze ze jak wyjde nawet do sklepu to juz nie mam siły wrócic mam taki nacisk na te dolne cześci ciała ze masakra... oby jeszcze jakoś troche wytrzymać.... 3 mamy kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
Kurcze nie miałam za bardzo jak do Was zajrzeć, nie miałam internetu, nie mieszkam nawet u siebie w domu. Na szczescie teraz u rodzicow zajrzalam i mam 60 stron do nadrobienia 😲
wieczorkiem postaram sie wszystko nadrobić!

jak Wasze samopoczucie?? wszystko w porzadeczku? jak Wasze brzuszki?? maluszki szaleją 😆 ? 😘 😘 😘
stesknilam sie za Wami... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama za to mowi po co to prac kiedys sie niepralo i dzieci zdrowe byly...ALE TO BYLO KIEDYS TERAZ JEST INACZEJ...
Ale ja tez czasami sobie tak mysle zobaczcie dzieci rodza sie w naprawde biednych rodzinach,mieszkaja w marnych warunkach z psami,kotami w brudzie a sa czasami zdrowsze niz te w ktorych rodzice na wszystko chuchali i dmuchali,wiem to nie ma reguly,roznie bywa mi znajoma kazala prac zreszta jak wyjelam dzis przescieradlo z opakowania to mialo strasznie nieprzyjemny zapach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Slyszalam ostatnio ze jak przyszla mama przed ciaza byla lekko przy tuszy to waga choc niezawsze jest mniejsza niz u mam ktore przed ciaza byly szczuple,ja bylam lekko przy tuszy i moja dzidzia w 26 tygodniu wazya 880g teraz jest 33 i zastanawiam sie ile wazy,macie moze porownnie ile wasze dzidzie wazyly i mierzyly w 26 tyg bede wdzieczna za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieję Kasieńko . Zresztą wiem ze usg oszukuje.Bo przykład miałam z moim Kacprem . Lekarz mówił ze waży 3500 a on tydzień później sie urodził i ważył 4070.Ale troche się denerwuję bo poczytałam o wadze dzidzi mamy taki temat na forum i moja mała jak tyle waży to stanowczo za mało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuję Kasieńko! 😘 Nie no gdyby było coś nie tak to by mi powiedział. Ale mierzył nóżkę ,główkę i powiedział że mała ma dobre wymiary. Wiec nie powinnam się martwić.Zobaczę za miesiac. A jak będzie mało ważyć łatwiej urodzę. Mam nadzieję ze się obróci. Moja szwagierka urodziła córkę 2,600.Tylko ona paliła a ja nie pale.Już przestaje się przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zajrzałam od rana i normalnie następne 10 stron :P Ja po krótkiej drzemce i po obiadku dzi śkartoflnaka, roladki schabowe z pieczarkami papryką i serkiem ryż z sosikiem i sałataka z białej marchewki i rzodkwi - nie wiem czy dobrze napisałam.
Męczący dziś dzień widzę że nie tylko dla mnie.


Iwonko też myślałam nad tym monitorem ale kurcze drogi on jest, tez mnie przeraża co się może dziecku stać podczas snu ale stwierdziłam że za bardzo się martwie bo dziecku tak naprawde wszędzie może stać się krzywda wystarczy chwilka nieuwagi. I nie martw się narazie tą wagą, wiem - każda z nas ma obawy i też by się zastanawiała czy jest wszystko w porządku ale USG właśnie kłamie i trzeba to brać pod uwagę, adzidzia rzeczywiście teraz dopier na wadze będzie przybierać, więc główka do góry 😉 Ja nic narazie o swojej nie wiem dopier póżniej to usg mam mieć.
Asiu jeszcze raz dziękuje za zaproszenie na NK 🙂
Kasiu dobrze że to tylko zwykł wirus , tak mi się wydaawało bo teraz taka pogoda że w dzień przygrzeje wieczorem ochłodzi ichoroba gotowa, a jeszcze ludzi troche choruje więc mogła też od kogoś złapać, a tak apropo rotawirusów , mojemu wujkowi urodziła się z dwa miesiące córcia i wiecie jaka niesprawiedliwość losu 😞 biedna dzieciowinka trafiła w swoim drugim tygodniu życia do szpitala pod kroplówkę i to sprawka chyba tych rotawirusów, wymitowała dużo miała mocne rozwolnienie , strasznie mi jej szkoda było myśałam że się popłacze bo co takie dziecko winne. Ale po tej sytuacji jestem bardziej na tak za tymi szczepionkami.
olusiu już nie długo wytrzymamy wszystkie dasz radę i głowa do góry

Jeśli chodzi o pęcherz to ja latam teraz jak nakręcona 5-6 razy w nocy a w dzień to chyba z 50-60 już na papier nie wyrabiam :P ale jak przytrzymam to to tragedia właśnie też brzuch mnie boli i lepiej abym z pozycji siedzącej nie wstawała, bo od razu praktycznie nie wytrzymuje.

gosia82 śłiczne łożeczko, super one wyglądają, tylko rzeczywiście jeszcze dzidziusia w nim brak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko nie martw się na zapas,a może USG źle ci wyliczyło date porodu?? czy jest taka możliwość?? ale przeciez dzieci nie są sobie równe jedne są mniejsze drugie większe-więc nie myśl o tym teraz zresztą tak jak mówią dziewczyny usg nie jest precyzyjne więc nie sugerujmy się nim

Beatko bardzo tęsknimy -więc wracaj szybciutko do nas i mów nam co u Ciebie

a łóżeczko jest świetne-naprawde super mi też się te łóżeczka podobają, ja wybrałąm takie całkiem zwykłe bez dodoatków bo materac i pościel mam wię ctylko łóżeczko dokupie

Dziewczyny oszczedzajcie sie żeby dotrwać do przynajmniej 37 tygodnia w tedy dziekco jest już gotowe do wyjścia bo prezd 37 tygodniem dziecko uznaje się za wcześniaka więc musimy się trzytmać w kupie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny litości! 🤪 Od rana 11 stron... 🤪 😉

Kasiu to trzymam kciuki za Zuzę, żeby nie przyniosła znowu jakiegoś chorubska do domu.
Heh, też tak jak Ty nie znam wagi małego - nawet przy usg nie miałam jej podanej. Ale skoro specjaliści twierdzą, że jest wszystko w porządku to mam nadzieję, że tak jest. 🙂

Olusia no na pewno masz dość leżenia... Ale pomyśl sobie, że to naprawdę już bliżej niż dalej, no i że, przynajmniej leżenie nie jest takie trudne... :P
A tak, jak mam pełny pęcherz (rano) to strasznie boli mnie brzuch... aż promieniuje. Ale wystarczy się wypróżnić i potem przechodzi...
Brzuch mi się nie obniżył.

Hm... gąbkę do wanienki po namyśle sobie odpuszczę. Trzeba ograniczać wydatki, nawet te nie tak drogie. 😉

Gosiu co do łóżeczka rozumiem to uczucie. Też jak na swoje zerkam, to już bym chciała tam widzieć maluszka. 🙂 Cieszę się, że Twoje spokojnie dotarło. 🙂

Akigo skoro mówią, że mała ma jeszcze czas to pewnie się jeszcze ułoży odpowiednio. Zwłaszcza, że pewno ma jeszcze miejsca. 😉

Olga mój gin, do którego chodzę co miesiąc też nie robi usg - nie ma sprzętu. Ale robi mi zawsze rutynowo badania, takie jak ciśnienie, waga (moja 😉), nasłuchuje małego takim śmiesznym metalowym czymś, sprawdza szyjkę, wypytuje o ruchy, samopoczucie, etc. ... Usg zleca zwykle 3 razy w trakcie ciąży - chyba, ze trzeba więcej. Też nie mam zastrzeżeń. 🙂

Beatko, he, he, witaj z powrotem i... miłej lektury. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach w ogóle to ja dziś u siebie w szpitalu byłam pierwszy dzień na szkole rodzenia! Ale szczerze... takie to było na odpie****. 🥴 Trochę nijakich ćwiczeń, niby wykład o karmieniu, ale więcej można sobie przeczytać w byle broszurce niż babka tam powiedziała... 🤨 Nawet prowadzące nie ukrywają, że ta szkoła to chyba dla większości tylko po to jest aby dostać potem ewentualnie znieczulenie. Szkoda! Bo przepada około 1,5 godziny na nie wiadomo co... 🥴 Nie wiem, może to tylko pierwsze wrażenie moje takie niespecjalne, może następne lekcje będą inne, się rozkręcą, czy co. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Porobiłam sobie trochę,łóżeczko stoi złożone 🙂 jeszcze muszę w szafie poukładać,ale już mi się nie chce.

Trochę mnie nie było,a tutaj 7 stron 🤪 postaram się nadrobić 😉

Iwonko nie martw się dzidzia już wie ile ma ważyć 🙂 moje Maleństwo pod koniec 24 tyg ważyło 691 gram,czyli też nie dużo,ważne żeby zdrowe było 🙂

Ja miałam robione usg pod koniec 24 tyg i też prywatnie,tutaj nie będę miała robionego,podczas wizyt u położnej,Ona sprawdza ułożenie,i mierzy Maluszka wedle brzuchola,i serduszka słucha,ważne że rośnie,i jestem spokojna.I też nie badają ginekologicznie,z resztą tak jak u Paulisi.

Brzuszek nie zauważyłam żeby mi się obniżył,według mnie jest tak samo ułożony jak był heh,z tym że może ja nie widzę zmian.

Olusia nie słuchaj nikogo,ważne jak sama się czujesz i tyle,każda z Nas inaczej przechodzi,także spokojnie.

Prać raczej będę wszystko i prasować,trochę to wszystko leży na wierzchu,to przyda się odświeżyć 🙂 a i zajęcie będę miała bynajmniej.

Beatko wróciłaś w końcu,bo już chciałyśmy za Tobą i za Sandrą list gończy puścić 🙃

Haniu no ja to nic nie miałam,i musiałam wszystko sama kupić i od podstaw,łóżeczko wydaje mi się że i tak tanie a naprawdę super,jak już złożone to w ogóle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz sobie trochę postudiowałam i się uspokoiłam. Lekarz zmierzył mi nóżke i główkę małej więc sprawdził czy niema zatrzymania wzrostu. Czytałam że na tej podstawie się stwierdza i wrazie czego kieruje na dalsze badania. Mi kazał przyjść za miesiac to przestaje o tym myśleć.
Własnie zjadłam kolacje co by mała rozła 😉 .
Gosiu super że masz już łóżeczko.
Paulinko mam nadzieję ze w szkole się zajęcia rozkręcą 🙂 Ide spać na dziś mam dosyć wrażeń. Dobrej Nocy Brzucholki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milusiej nocki wam zycze,ja wlasnie zjadlam z kilogram orzechow wloskich ,naobieralam sie ze mam az rece czarne 🙂 ,jutro wizyta u doktorka zobaczymy jak tam Malenstwo i ile jego mamusia przytyla ,oj sporo ☺️ ☺️

Wiecie co boje sie ze bede miec hemoroidy,znajoma po cesarce dostala i nie moze sie ich w zaden sposob pozbyc,zreszta polozna wczoraj mowila ze mozemy byc teraz na nie narazone bo jest ucisk niepamietam na co,wybaczcie i moga powstac,mnie jak narazie zaparcia niemecza,bo wlasnnie od zaparc moze tez sie ten problem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzi pytalas o wage dzidziusia w 26tc..moj mial 996g ..a ja taka chudzina jestem tak wiec nie ma zasady..gosiu mam pytanko..bo widze ze sluzba w uk i ie bardzo podobna jest..wiec wiesz cos moze wiecej na temat GBS czyli tego paciorkowca?robia tu jakies testy?pytalas lub bedziesz ich o to pytac?ja mam wizyte w piatek wiec chce poruszyc ten temat z nimi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...