Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
maiha, gosia - ja nadal ludze se ze to byl tradzik u mojej Mii ale odstawilam nabial i nawilzalam skore Oilatum i buzie Diprobase... nei spodziewajcie sie poprawy z dnia na dzien...u nas zanim sie zagoilo ty trwalo dobre 1,5 tyg teraz slicznie ma buke moja mala... no i nie mialysmy problemow z reszta cialka - wiec wspolczuje

ja tymczasem zlapalam jednak to zapalenie piersi 😞 i stad ta goraczka...piers czerwona i bolaca 😞 i o ja am poczac??
jak to sie mowi: "jak nie urok to sraczka" 😉

a tu coraz blizej swieta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gosiu rzeczywiscie u was to wyglada jak wysypka uczuleniowa nie skaza przynajmniej tak mi sie wydaje- moze proszek do prana jest temu winien?? przeanalizuj co zmienilas...
i daj znac co tam u lekarza- trzymam kciuki...
ja do tej pory nie wiem czy malej pomogl krem czy moja dieta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już sama nie wiem co to jest 😞 dzisiaj już się skórka zaczęła łuszczyć,na buźce coraz mniej,ale reszta ciałka bez zmian.

Sandra używam od początku Fairy do prania i do płukania,raczej nic nie zmieniłam 🤨 dietę jedynie 🙃

Do lekarza jeszcze dwie godzinki,a nie mogę się doczekać 🤢

Moniczko dziękujemy 😘 tak myślę że może za ciepło,w pokoju temperatura jest pomiędzy 22-25 stopni 🤨 ale Mała jest leciutko ubierana,często ma aż zimne pytki i rączki.

Echh zobaczę co mi powiedzą u lekarza,fakt że ogólny ale polski,i oby nie podeszła do tego tak jak anglicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari z tym kremem to jest tak, że skórę atopową koniecznie trzeba nawilżać, innaczej robi się nieprzyjemnie sucha i swędząca (nawet po sobie to wiem, bo dość często miewam z tym problemy). Ale diprobase nie ma chyba tylu właściwości leczących, co właśnie łagodzące. Myślę, że dużo tu dieta pomogła. Ale to tylko moje zdanie. 😉

No i ja dzisiaj po wizycie u pani doktor... I się okazało, że to jednak zmiany atopowe. 😞 Uczulenie pokarmowe potwierdziły też zielone, wodniste i częste kupki u mojego Malca. Lekarz powiedziała, że ma bardzo rozregulowaną perystaltykę jelit (ciągle, głośno mu "buzuje" w brzuszku). Do tego te "gniecenie się" jego to jednak kolki... 🥴 Mam zalecenie ścisłej diety, w dodatku przepisaną mamy Smecte na trzy dni do brania, probiotyki i mleko w proszku dla alergików, które ma pić na zmianę z mlekiem z piersi. W dodatku też dopajać go wodą (tak cały czas robiłam), bo dziecku może chcieć sie pić i aby się nie odwodniło. 😞 Tak się tym wszystkim zmartwiłam dzisiaj, że aż doła złapałam... 😞 Bo te krostki to już pal licho, ale najgorsze, że on tak strasznie z tym brzuszkiem cierpi... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak więc Pani doktor powiedziała że to eczema,żadna skaza,żaden trądzik,diety nie mam trzymać tylko jeść normalnie 🤨 a zalecenia to kąpać w oilatum i smarować diprobase,i kazała Ją lżej ubierać w domu 🤔 i powiedziała że to samo przejdzie hmm... sama nie wiem.

Paulinko no to faktycznie trochę się nazbierało tego 😞 ale mam nadzieję że szybko przejdzie 😘

Sandra Mała ma buźkę ładniejszą 🙂 tylko brzuszek nieciekawy.

Nie wiem teraz co z tą dietą 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu jak odpuscisz diete to zobaczysz po 2-3 dniach... albo sie pogorszy albo bedzie bez zmian 🙂 i dalej bedzie sie poprawac tylko dbaj o jej skore dalej 🙂
...mimo wszystko jak jesz jajka to tylko zoltko i zrezygnuj ze slodyczy z czekolada...

oby przeszlo samo i najlepiej szybko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu mleko, które przepisała pomaga przy problemach z biegunką, kolką no i jest oczywiście dla alergików. To też ma mu pomóc unormować pracę brzuszka.

Gosiu jeżeli to rzeczywiście to co powiedziała Ci lekarka, to tak jak pisze Kukunari, sama zaobserwujesz jak zaczniesz jeść normalnie, co się będzie działo ze skórką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Gosiu to dobrze ze to nie skaza, ja na twoim miejscu bym spróbowała 2 łyki melka i zobaczyłam bym czy coś się dzieje ja też tak zrobie ale jak uporam sie z tymi krostkami wyls ejutro meza po tę maść

a to mój pulchniutki brzdąc 🙂 [img size=328]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/w_cz.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Widzę że wszystkie walczymy dalej.U mnie też jak odpuszę dietę to pojawia sie coś nowego na buźce.Mała jakos mało je.W nocy krzyczy zasypia ok 2 a z rana odsypia.Już sama nie wiem co się dzieje. Bo kolki są o tych samych godzinach.A u niej to różnie te krzyki. Taka bidulka tak płacze. Mam identycznie ja Ty Sandruś z pupą u małej. Często przebieram samruje penatenem,linomagiem,sudokremem,bepantenem i dupa.W sumie zastanawiam sie czy to nie wina hagisów bo pampesy skonczyłam i od 3 dni używam hagisów. Jutro wraca mój mąż to kupie pampersy i zobacze . Jeśli chodzi o małej brzuszek i te zmiany skórna to aż zastanawiam sie nad butelką. Ale tak jak mówiłam mała nawet herbaty nie chce pić z butli. Krzyk ,płacz butla be.
Sathi co to za mleko?I jak mały się po nim zachowuje.Bo z chęcią bym małą na noc takim mlekiem nakarmiła. Moze by z tym jej brzuszkiem sie unormowalo. W nocy to tak głośno jej tam bulgocze aż cały brzuszek skacze.Ostatnio tez długo się nie załatwiała.Ale mam swój super sposób.Biorę trochę oliwki i masuje jej brzuszek w stronę wskazówek zegara .5 minutowy masarz i najpuźniej po 2,3 godzinach jest kupa.Naprawde skutkuje.Lecę pospać bo jestem nie przytomna. Trzymajcie sie dziewuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha Nadunia przesłodka! 😁

Akigo to mleko to Bebilon pepti 1. Dałam mu pierwszy raz dzisiaj na noc, więc ciężko jeszcze powiedzieć na ile pomogło. Chociaż nie powiem, Mały spał jak gdyby spokojniej, a na pewno nie przebudzał się przez pierwszą część z powodu, że go coś "gniotło" (rano już tak). Dodatkowo podaję połowę kapsułki lacidofil dwa razy dziennie, oraz połowę saszetki smecty, też dwa razy dziennie, rozpuszczonej w 30 ml wody.
Mój Smyk także nie ma stałej pory na kolkę, różnie krzyczy. 😞 Ale straszny jest ten okrzyk bólu, aż mi się na płacz zbiera jak go słyszę... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny!
Mój synuś tez miał problemy z kolkami a ja płakałam razem z nim tak cierpiał...pomogły nam krople espumisan - jak ręką odjął...polecam i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, ostatnio kolega męża z pracy zapytał czy nie chcemy ubranka dla dziecka, bo w szafie się marnują i zajmują miejsce ja się oczyswiscie ucieszyłam i z chęcią przyjmę ubranka 🙂 mam nadzieję że będą w moim guście 🙂 i kuzynka tez dzwoniła ż erobi porządki z ciuszkami swojej córci i pytała czy bym chciała-więc po świętach dostane całkiem sporo ciuszków dla małej 🙂 w wieksozsci nie zniszczone jak to po jendym dziecku:P w stanie prawie idelanym bo małe dzieciaczki nie niszcża 😁 już się nie moge doczekac i tak się cieszę-bo ja lubię takie niespodzianki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu- nie ma za co 🙂 ja sama to powinnam podziekowac chyba kazdej z was za rady przez okres ciazy no i terazniejszy... tak wiec dziekuje!!! 😆

u mojej Mii znow wyskoczylo pare kropek, ciekawe od czego, bo caly czas trzymam sie diety 🤔

ja nie chce wprowadzac mleka modyfik. jak najdluzej sie da ale jakby co to lekarka nam polecila mleko o nazwie Nutramigen 1 dla skazowcow... ale mowila, ze smaczne nie jest i nie wszystkie dzieci je chca pic... slyszalam rowniez o Bebilon pepti 1 ale to chyba tylko w Pl mozna kupic 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hhejka 😉

Dzisija juz jade do rodzinki a tam nie mam neta wiec.....bede dopiero w PN....jak wejde..oczywiscie..Jak maly da mi...ehhe

wiec...

Wesolych SWIAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!-spokojnych
-udanych w gronie rodziny
- udanych dni w rodzinnie.....
-najlepszy prezencik...

to nasze 1 swieta z dzieciaczkami....

Ogolnie Wielkia BUZKA!:*

U nas dobrze....kolgi odeszly w zapomnienie..ehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Mamasynka i wzajemnie!! 🙂

Maiha to fajny ciuszkowy, niespodziewany prezent Ci zrobili. 🙂

Kukunari z tego co rozmawiałam z lekarką to dla niej ostatecznością byłoby odstawienie malca od piersi. Dlatego mleko póki co wspomagająco. Piersią jak najdłużej się da... ale też pediatra nie wykluczyła, że taka możliwość też może istnieć, niestety. 😞 Jednak na razie zobaczymy co mu to wszystko co przepisała pomoże.
Co do dziękowań... heh, ja też mam dług wdzięczności do wszystkich tu obecnych listopadówek i nie tylko. 😉 Także też dziękuję! 🙂
(Sympatycznie się porobiło. 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Echh też dziękuję wszystkim mamusiom listopadowym za wszystkie cenne wskazówki i rady w okresie ciąży i w okresie już bycia mamusią 😘 lepiej późno niż wcale 🙂 jeszcze raz dziękuję.

Haniu to naprawdę miła niespodzianka 🙂

Sandra a może to wcale nie skaza 🙂 tylko też eczema 🤨 Nam wczoraj mówiła że może Ją wysypać od wszystkiego praktycznie 😞 bo to lubi powracać 😞 no ale damy radę 🙂

Jagoda dziękujemy i wzajemnie 😘

Paulinko wytrwałości życzę 😘 nie będzie tak źle,bo te Nasze listopadowe dzieciaczki są silne 🙂 i z wszystkim dadzą radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś znowu byliśmy u babki w przychodni laktacyjnej,no i znowu mam dołka.oczywiście powiedziała że źle przystawiam małego...i zrobiło mi się głupio i wstyd że taka stara jestem i nie umiem odpowiednio karmić dziecka. potwierdziła też alergię,stwierdziła nawet że jak na tak małe dziecko to ma bardzo silną alergię.ustawiła mi dietę i przypisała nadmangamian potasu i parafinę płynną,a dupkę po kupci muszę czystą wodą myć a nie chusteczkami a prać tylko w jelpie,przedtem prałam w loveli ale muszę też odstawić.zaskoczyła mnie bo powiedziała że owoce (cytrusy)mogę jeść.
byliśmy jeszcze na echu serduszka jest lepiej niż było ale jeden przepływ 3 mm jeszcze się nie domknął. 🤔 a miało byś tak pięknie i bezproblemowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu my też mamy krem z oilatum ale na razie smaruje diprobase,bo miała strasznie wysypane całe ciałko,ale już jest lepiej 🙂

No i właśnie zapomniałam napisać że na buźce nie ma ani jednej krostki 🙂 tylko przy skroniach zostały trzy takie małe 🙂 i mniej chropowate są poliki 🙂 aż miło patrzeć 🙂

Olga nie zawsze jest łatwo,też miałam na początku problem z karmieniem,czasami nawet teraz źle złapie ☺️ a boli wtedy jak cholerka.Spokojnie,wszystko się ułoży 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga może jeszcze troszeczkę i się domknie. Może jeszcze odrobinkę czasu potrzeba? Trzymam kciuki! 😘
Co do karmienia... u mnie tak jak i u Gosi, też czasem źle mi to idzie. Ale spokojnie, na niektóre rzeczy naprawdę potrzeba czasu.

Gosiu oby. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...