Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja też jescze musze kupić wózek ale to dopiero jak już się dziecko urodzi, nosidełko mam więc wózek nie będzie od razu potrzebny, a wózek to chyba kupie czerwony albo czerwono szary-będzie odpowiedni i dla chłopca i dla dziewczynki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no rodzina tak 🙂 ale dobrze jakby sąsiedzi sie dorzucili hehehe:P :P żartuje ja i tak zawsze najbardziej lubie sama wybierać to co mi sie najbardziej podoba ale prezenty owszem, zawsze są mile widziane 🙂 🙂 🙂nie pogardze:P
a co do koloru wózka to marzy mi sie kolor zielony(taki jaśniutki odcień, może być z szarością) widziałm takie i bardzo mi sie podobaja, rónież pasuja dla dziewczynki i dla chłopca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej co do prezentow to wchodzi chyba do nas taka nowa moda pt BABY SHOWER czy cos takiego. Jest to taka imprezka dla przyszlej mamy zorganizowana przez jej kolezanki. Zorganizowalysmy takie przyjecie naszej kolezance gdzies chyba w marcu, przebieralysmy sie, wyglupialysmy, kupilysmy prezenty dla mamy albo dla dziecka a na koniec byl tort. Wszystko zostalo nagrane fajna pamiatka na przyszlosc. Impreza byla w domu ciezarnej mamy. A dziewczyny jak sie teraz dowiedzialy ze ja jestem w ciazy to zapowiedzialy ze nastepna impreza u mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj dostalam peirwszwego takiego kopniaka 🙂 tak nei moglam sie go doczekac 🙃 ale wkoncu sie pojawil slyszalam ze do daty pierwszego kopniaka dodaje sie 7 dni + 5 miesiecy i wtedy wychodzi najprawdopodobna data porodu mi wedlug tych obliczen wyszlo ze 10 listopad ale mysle ze data z usg bedzie bardziej prawdobodobna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz-mam doplerka w domku ale wiesz co,raz tylko udało mi się złapać serduszko mojego Maluszka 🥴 ale to chyba zależy jakiego kupisz,no ale ciężko jest złapać,co do szkodliwości to są różne opinie,czytałam dużo w necie to niby nie ma szkodliwego wpływu na Maleństwo,ale na wszelki wypadek jak chcesz sobie kupić to zapytaj po prostu lekarza.


Ehhh ja ciuszki bym mogła mieć po moich braciszkach bo nie są za duzi 🙃 i pewnie jak pojadę do mamuśki na urlop to coś tam wybiorę 😆 a tak to nie mam nic jeszcze kupione 😞 wszyscy na mnie krzyczą że nie mam zapeszać 😞


Wózek to mi się podoba pomarańcz z szarością lub czernią,ale nie wiem czy jest uniwersalny,ale wydaje mi się że tak,co myślicie??? 🤨


Niunia90-mi mamuśka powiedziała że niby od pierwszego kopniaka mam sobie wyliczyć 22 tygodnie i to będzie niby data porodu,ale nie wiem czy to się sprawdza 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór 🙂
nareszcie wróciłam wykończona z wizyty od lekarza ( w jedna strone 50km...) ale musiałam tu do Was zajrzeć 🙂
Następna wizyta wraz z usg 4D za 4 tyg 🤪 🤪
Dzisiaj zobaczyłam coś nowego- wystający pępek 🤪 może nie cały tylko tak połowa narazie wystaje 🙃 brzuch to chyba zaczął mi szybko rosnąć bo jak teraz an niego patrze to sama nie wierze kiedy on sie powiększył 🤪

gosia82 dziękuje za odp. Dzisiaj na wizycie lekarz powiedział, ze sprobuje złapać serduszko mojego maluszka właśnie przez takie urządzenie ale uprzedził, że może sie nie udać jeszcze teraz usłyszeć ....od razu było słychać bicie serduszka i pomiar 🤪 to niesamowite 🙃

ale jestem szczęśliwa dziewczyny 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki 😉
Tak czytam i czytam, i muszę przyznać, że odczuwam również - jak zbyt gwałtownie zrobię ruch, lub wstanę z łóżka - ból nad pachwinami - aż czasami się zegnę - tak zaboli... dobrze wiedzieć, że to normalne ☺️

Z akcesoriów dla maluszka mam jedynie pampersa, którego dostałam wczoraj na wizycie, wraz z materiałem reklamowym. Chciałam kupić jakieś śpioszki na dzień dziecka - jako taki pierwszy prezent :P ale mama(jak u większości)powiedziała, że to za wcześnie i mam się wstrzymać. Z czasem jednak będę musiała rozpocząć zakupy, bo w rodzinie ani wśród znajomych nie mam nikogo z maleństwem - najmłodsze ma 12lta :P
Z wózkiem to wyższa szkoła jazdy - przeglądałam różne modele. Kolorystycznie też się nie zastanawiałam. Ale zapewne neutralne kolory, i dość ciemny, żeby się nie brudził za bardzo 🤔

Też jeszcze nie mam świadomości, że w środku jest żywa istota. Takie to dla mnie niewyobrażalne. A jak pomyśle ile maleństwo ma wielkości i że tam pływa, śpi, czuje ...to tym bardziej.

Dzisiaj miałam kolokwium zaliczeniowe. Jak zawsze byłam poddenerwowana, chociaż starałam się w miarę uspokoić. Po wszystkim odczuwałam ból podbrzusza i to tak z dobre 2 h. Trochę patowa sytuacja z sesją, nie chce zaszkodzić maleństwu. Chyba zacznę pić melise przed...

Dobrej Nocy 🙃 i kolorowych snów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia82 może oni wiedzą lepiej gdzie przyłożyć... albo akurat tak sie złożyło, że im sei udało bo mi tez powiedział, że może wcale nie bedzie słychać.

madeline w sumie to fajnie, że nei masz nikogo z maluszków w rodzinie, bojaka to frajda i przyjemność robić wszytskie maluśkie zakupy i takie nowiuteńkie ubranka mieć wszytskie 🙂 a odnośnie melisy- to polecam ja ją pije od początku ciąży, najpierw jako środek przeciwwymiotny ale średniopomagał a teraz żeby sie uspokoić i wyluzować 🙂 też mam teraz sesje ale staram się aż tak bardzo nie przejmować.Najagorsze, że musze zrobić praktyki teraz i w przyszłym roku jak bedzie dzidziuś i napisać prace licencjacką 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam takie bóle raz po lewej a raz po prawej stronie, ale wie juz teraz że tak musi być, ostatnio mam wrażenie jakbym miała balon w brzuchu 🤔 beatasz fajnie że będziesz miała USG 4D mój lekarz niestety nie dysponuje takim sprzetem 😞 ja chodzę państwowo więc nawet nie mam zdjęcia z USG bo papieru zawsze brakuje 😠 to będzie twoje USG połówkowe, ja na nie musze poczekać jeszcze 7 tygdni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noi też byłam wczoraj u lekarza. Usg mam około 3 lipca mamy sobie wybrać dogodną datę dla nas. 🙂 Powiedziałm doktorce że czuje dzidzie. Powiedziała że bardzo wcześnie ale to może być spowodowane budową organizmu , śmiałam się że też tym że nie pracuje bo mam więcej czasu na to aby się skupić na swoim organiżmie, i zapisała mi datę pierwszych ruchów. Nikt mi nie powie że to nie są ruchy 🙂 głowe dam se uciąć :P . Teraz to mam tak jakby ktoś mi paluszkiem jeżdził po brzuszku czyli wmiarę wzrasta. Tak apropo kucia osytatnio tak miałam, że to wyglądało jak jakiś atak na prawy bok brzucha tak jakby jajnik . Robiło mi się tak od położenia na prawym boku albo na plecach. Ale wziełam nospe i przeszło - koszmar. Powiedziałam lekarce ale wywnioskowałam z jej reakcji że to norma i może się chyba zdarzać. Oczywiście trzeba wiedzieć jak ocenić ten ból . Ale któregoś dnia zakuło mnie w prawej pachwinie tak jakby prawie w niej , wziełam parę razy lekko nacisnęłam to miejsce i momentalnie przeszło jak ręką odjąć, przyszło mi do głowy że to bejbuś się rozciągnął i mi wetknęło tam rączkę albo nóżkę hehe :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie wiem co będzie dlatego wstrzymam się z zakupami do sierpnia, jedynie jutro wybieram się na miasto po jakieś śpioszki dla córki szwagierki więc przy okazji dla mojego maluszka też jedne kupie 🙂 wiecie co w ubiegłym roku jak miałm ślub to zamiast kwaitów prosiłam gości o jakieś maskotki-teraz mam mnóstwo miśków 3 ogromne worki i wszytskie pluszaki są takie słodkie, do tego dostałam jescze nocnik-niebieski :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda, frajda będzie ogromna. Nie tylko dla mnie bo i narzeczony nie może się doczekać zakupów - sam się przyznał, co mnie bardzo cieszy.
beatasz ja akurat mam na szczęście,albo nieszczęście 5-letnie. Z uwagi na to chce złożyć podanie o tryb indywidualny. Gdybym miała licencjat, bym zrobiła sobie przerwę a niestety idę jeszcze starym systemem. Też muszę mniej przejmować się sesją 🙂

Słyszałyście może o tym, że zbyt częste usg również jest szkodliwe? Jak do tej pory miałam co miesiąc usg (oprócz ostatniej wizyty) - łącznie od początku ciąży z 8 usg. Ale nie miałam 3/4D i chcę się wybrać ale mama zaczęła mnie odciągać, że i tak dużo miałam i, że to jest niezdrowe więc mam sobie darować.
Co sądzicie o tym?! 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam jak narazie 4 razy USG, ale zmieniłam lekarza, bo gdyby nie to to miałabym tylko 2 jak do tąd, ja jakoś mam obawy że faktycznie to USG może skzodzić, przeczytałam gdzieś że dziecko może je odczuwać jako bardzo głośny dźwięk, więc nie chce dawać mu niepotrzebnych stresów, ja do końca ciąży przewiduje jescze może ze 3 USG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madeline wiem że usg 3/4D to jest coś wyjątkowego ale może narazie je sobie daruj, po co niepotrzebnie narażać dziecko, ważne że wszystko jest dobrze a juz za kilka miesięcy się zobaczycie twarzą w twarz 🙂 może warto dla zdrowia maluszka poczekać i nie wyzykować, pomimo że są różne zdania na temat szkodliwości USG lepiej dmuchać na zimne, ale to musi byc Twoja decyzja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie cudowne mamusie..ja jestem tu nowa..i mam problem..moze macie to samo i wiecie troszke wiecej niz ja ..a wiec prosze o porady 😲 ..jestem w 17tc..pierwsza ciaza..jak dotad wszystko idzie dobrze..wyniki itp..od ostatniego tygodnia mam takie dziwne pulsowanie po prawej stronie brzusia..moze to glupie porownanie ale czasem jak jest niedobor magnezu to tak skacze nerw w oku..jestem bardzo szczupla dziewczyna wiec moge spodziewac sie ruchow ale..to wyglada jak kopnecia a nie ruchy..i widac jak skora w tym miejscu skacze..jestem zagranica wiec to mnie rozklada na lopatki..poradzcie cos..z gory dziekuje i zycze duzo zdrowka dla Was i Waszych pociech..czekam na szybkie odp ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie, że będę miała usg 4D ale to bedzie 20 tydz i nie wiem czy dobrze bedzie dzidziusia widać ale że i tak bym miała usg połówkowe to po prostu dopłace troszke i zobacze w trójwymiarze 🙂 bo jakbym miała teraz zrobić normalne usg później w 4D to chyba bym zbankrutowała 🤨 ale na pocieszenie mam zdjęcia i filmik hehe

madeline ja czytałam na ten temat i rozmawiałam z lekarzem- twierdzą, że usg nie jest szkodliwe. Oczywiście gdyby robić je kilka razy w tyg to byłyby jakieś skutki uboczne ale jak się zna umiar to okey. Dużo razy miałaś usg ale widocznie była taka potrzeba a jeżeli była to myśle, że nie zaszkodziło Twojemu dzidziusiowi. Dziecko podczas badania usg odczuwa ciepło i jakieś tam fale, dlatego wtedy jest bardziej ruchliwe. Mnie uspokajali, że na pewno nie jest to szkodliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...