Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
paulisia223 ja rowniez odczuwam czasem takie regularne pulsowanie na jednym z bokow (jak poloze sie bokiem na dloni to rowniez) Nie raz wlasnie widze to golym okiem w postaci "podskakujacej" skory na brzuchu 😆 Lekarz powiedzial, ze wyczuwam tętno dzidzusia lub tętno pępowiny (tętnicy pępowinowej) Nie mozna tego zaliczyć do ruchow ale z pewnoscia jest to oznaka, że jest w nas żywa istotka - malutki czlowieczek 😁


Poza tym mam dzis strasznie podly humor - moglabym puszczac foch za fochem 😠 Pogoda okropna a ja sie w kurtki nie dopinam... chce kupic nowe ale przeciez w sklepach (jak na polskie tropiki przystalo 😠 ) sprzedaja tylko letnie rzeczy, wszystko na krotki rekawek!!!! wrrrrrrrrrrrrrrrr i jak tu nie byc zlym 😠

Pozdrawiam z fochem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja tez mam byle jaki humor ostatnio zrobilam sie strasznie placzliwa, co jakis czas lzy same naplywaja mi do oczu, a to jak o czyms pomysle a to jak cos zobacze... 🤨 kupilam sobie ostatnio taka filmik ciaza od A do Z chyba jakies 13zl wydana przez Discovery i powiem Wam ze naprawde swietny... nie tylko ja ale takze moj maz na koniec sie wzruszyl (jak nigdy)! na koncu pokazane jest jak wyglada porod (z perspektywy lekarza) tak wiec wszystko widac i jest to niesamowite.
A teraz mam prosbe do Wszystkich trzymajcie za mnie kciuki w weekend mam dwa egzaminy z tego jeden bardzo trudny i troche sie boje 😲 ale przeciez nie moge sie denerwowac wiec jak sie nie uda to trudno sprobuje wtedy we wrzesniu. Dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam tą samą płytke 🙂 kupiłam ją w tamtym roku jakoś na jesień, nie wiedziałam, że można ją jeszcze dostać 🙂 ale faktycznie niesamowity filmik, oglądałam go kilka razy i za każdym razem ryczę 🙂 ładnie jest opisana ciąża od samego początku aż do porodu i odczucia matek 😆


a co do egzaminów, to niestety też je mam( akurat nie w ten weekend) a oprócz tego w pn mam egzamin na prawko 😲 troszke cykam ale staram sie wyluzować przecież to nie koniec świata, jak nie teraz to kiedy indziej zdam. I Ty leniuszku masz sie nie stresować- jak nie teraz to we wrześniu, świat sie nie zawali 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane moje..dziekuje ze odpowiedzialyscie na moja wiadomosc..troche mnie to uspokoilo..gdybym byla w Polsce to napewno poszlabym do lekarza uspokoic nerwy..a tu zagranica niby opieka jest ale tak naprawde jej niema..zero badan ginekologicznych ..chyba ze cos powaznego by sie dzialo..usg to tylko 2-3 w czasie calej ciazy..jedyna co robia to badaja cisnienie..co i sama robie w domu 😁 ..ogladaja probke moczu czy czysty..a jakby cos sie dzialo to musze jechac do szpitala na wlasna reke 60 km..ah..zapomnialam dodac ze caze"prowadzi"lekarz..rodzinny..komedia.."LENIUCH"u..bede trzymala kciuki..odnosnie czestego usg to tez pytalam lekarza gdy bylam w PL..powiedzial ze nie szkodzi..zamierzam w 20 tygodniu jechac na 4D..ale oni tu sie nie znaja 😠 ..próbowalyscie sluchac ruchow dziecka przez stetoskop??niesamowita sprawa..co ten maluch tam wyprawia .w glowie sie nie miesci:P malo brzucha nie rozniesie..haha..pozdrawiam WAS serdecznie i dziekuje jeszcze raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Kochane za odpowiedz 😘
Opinie są różne więc zastanowię się... jakby faktycznie było szkodliwe to się wstrzymam, ale jak nie... A tyle usg miałam jak byłam w szpitalu. Co 2 dni kontrolowali fasolkę a potem moja gin co wizytę - jak policzyłam to trochę dużo. Doliczając te, jak jeszcze nie mogli dojrzeć fasolki to byłoby z 14;/ Stad moja obawa.

Co do stetoskopu... chyba sobie kupie 🤪 Koleżanka mi wspominała, że ma stetoskop, ale nawet nie skojarzyłam, że można go w taki sposób wykorzystać 🙃

Trzymam kciuki!, znam ten ból - więc POWODZENIA 🙂 Napewno się uda 🙂

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendobry..czuje sie jakbym znalazla tu swoje bratnie dusze 😆 ...moze jak na poczatek zadaje za duzo pytan no ale kto pyta nie bladzi...wiec jakbyscie mialy ochote mi odpowiedziec na nie..1)ile przytylyscie od czasu zajscia w ciaze?..2)jak czesto(o ile wogole)zdarza Wam sie brac nospe??..3)czy gdy wstajecie rano czujecie bol brzusia dopoki"nie rozchodzicie"...???...pozdrawiam Was goraco i dla kazdego malenstwa buziaczek od mojego malenstwa..rowieśnicy hihi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc paulisia od tego jest to forum zeby pytac:P 🙂 ja od czasu zajscai w ciaze przytlylam 8 kilo tylko ze ja przed ciaza bylam strasznie szczupla wazylam 47kg mi rosnie tylko brzuszek ... ale i tak jest malutki bo to pierwsza ciaza ...Co do nospy to ja wogole jej nie biore ale jak musisz to zjedz ja neimam takiej potrzeby a c o do bolow brzucha toja ich nei czuje poinformuj o tym lekarza bonie wiem czy to normalne moze ktoras z dziewczyn tak ma ale ja nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia223 odpowiedzi na pytania:
1)wazylam 47kg obecnie waze 51kg wiec przytylam ze 4kg 🙂
2)nospy nigdy jeszcze nie bralam, moze dlatego ze malo boli mnie brzucho a jak czuje ze lekko pobolewa to sie klade i relaksuje bol szybko ustepuje, tak wiec potrzeby nie bylo a ja do wszelkich medikamentow podchodze sceptycznie szczegolnie kiedy jestem w ciazy.
2)dzis pierwszy raz z rana pobolewal mi brzuszek ale tak jak piszesz rozchodzilam i przeszlo 🙂

dziubaski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂 ja nospy nie brałam ale w srode byłam u lekarza i powiedział, że jak bedzie mnie bolał brzuch to mam wziąć nospe forte czyli spokojnie można ją brać.
Ja przytyłam 2-3 kg ale najpierw schudłam 5-6 kg wiec dopiero powoli dobijam do wagi przed ciążą.
A brzuch mnie czasem pobolewa ale nie tylko rano, w ciągu dnia co jakis czas mnie pobolewa brzusio.

Ale paskudna pogoda!! dzisiaj założyłam buty, które nosiłam późną jesienią 😲 i jeszcze miałam założyć płaszczyk zimowy ale nie założyłam go i teraz żałuje 🤨 bo dzisiaj jechalam do rodziców około 50km i przemarzłam 😲
co jest z tą pogodą?! mam wrażenie, że już listopad 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas pogoda piekna..ostatnie piec dni byl straszny upal ..na sloncu z 50 stopni..wyszlam tylko pranie rozwiesic i plecy mam"spalone"..slyszalam ze od wtorku ma byc u Was poprawa.tak wiec kochane wyciagac powoli kiecki i szykowac sie na upaly..mojemu maluchowi zachcialo sie czeresni zjadlam z kilogram..odnosnie przyrostu masy pytalam bo ja jestem zalamana..od poczecia bobasa..przytylam moze z KILOGRAM 😮..widocznie moja masa spada..bo jak bylam na usg to mowili ze wszystko dobrze..a ja cale zycie taka chudziutka-obiekt dokuczan kazdego mialam nadzieje ze jak bede "w stanie blogoslawionym"..to malenstwu dam nowe zycie a sama poprawie"swoj wyglad"..a tu nic..no ale moze jeszcze za wczesnie zeby panikowac..dopiero polowa za mna.. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia223 zazdroszcze Wam tej pięknej pogody! u nas jest tak okropnie, że gdybym nie musiała to bym nosa na sekunde z domu nie wytknęła! chodze w swetrach zimowych i dzisiaj musze poszukać grubych rajtuzek:P bo juz czuje sie przeziębiona 😠

nie przejmuj się masą ciała, moim zdaniem to właśnie teraz zaczniemy przybierać na wadze a w ostatnich miesiącach najbardziej przytyjemy.
paulisia ciesze sie, że podoba sie Tobie yu u nas na forum ale uprzedze Cie- ta stronka wciąga 😁 i to bardzo 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
..wlasnie widze ze wciaga 🙃 co chwile lece patrzec czy napisalyscie cos..tymbardziej ze siedze sama praktycznie 24h na dobe wiec fajnie z kims pogadac..beatasz chcialam Ci powiedziec ze po zdjeciu widze ze Twoje malenstwo ma piękna mamusie..chcialybyscie poznac juz plec?..a moze znacie??..a tak na marginesie ostatnio mierzyli mi tetno plodu..153..a jak u Was? 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe dziekuje 🙂 lekarz powiedział nam, że na 90% chłopak ale na pewno bedzie wiadomo za 4 tyg jak bede miała usg 😆
paulisia223 jak tak jak Ty siedze prawie cały czas sama, wyprowadzilam sie niedawno do innego miasta i nie mam tu nikogo a mężuś pracuje a jak wraca to ma jakieś zajecia wiec też czesto tu jestem bo nie mam z kim porozmawiac nawet 🤨
moje małe ma tętno 140 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 no to witaj w gronie...wiec teraz bedziemy mialy z kim pogadac..moj facet tez w pracy..a jak ma wolne to zawsze jakies zajecie znajdzie..nie mam co robic to czytam na necie relacje z porodow i mysle ze chcialabym miec to juz za soba..a to jeszcze tyle miesiecy..zastanawialam sie ostatnio nad usg 4D..czy 3D..podobno dobra sprawa bo widac wady plodu jesli nie daj Boze sa..ale moj mezczyzna powiedzial"A CO TO CI DA ZE BEDZIESZ WIEDZIEC?"..i niewiem jak go do tego przekonac..hmm..bo tu kosztuje lacznie z wizyta(w przeliczeniu na zlote)ok 1000..no i jechac trzeba 200 km..ale ja bym chciala zobaczyc tego malego "fikusia"no i wiedziec jaka plec.. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie przytyłam dużo, bo niecałe 2kg, ale brzusio mam dosyć duży 🙂 wczoraj byłam w odwiedziny w pracy i dostałam swój zaległy mundurek 🙂 górę od fartuszka mam xs a teraz mi brakuje z 10 cm żeby się zapiąć 🙂 Koleżanki się śmiały gdzie ja w nim teraz pójdę, chyba do porodu 🙂 Fartuszek jest z logo szpitala, więc ja zażartowałam, że jak mi pomoże to czemu nie 🙂

Tak samo jak Beatasz nie brałam jeszcze no - spy, bo nie miałam takiej potrzeby, ale położna mi powiedziała, że jak będzie bolał to mam zażyć.

Brzusio czasem mnie boli, ale trwa to chwilkę i przechodzi. Najczęściej mnie boli jak bardzo dużo chodzę... Czasem wieczorem jak kładę się spać, ale wtedy wystarczy zmienić pozycję 🙂

Jeżeli chodzi o tętno bobaska to jak byłam 3 tyg temu u położnej to serduszko biło z prędkością 147 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dzisiaj to chyba same tu jesteśmy jak narazie 🙂 gdzie sie podziałyście dziewczynki??chyba nie spacerujecie po deszczu 🙂

co do usg 3D i 4D to ja bardzo chciałam- super sprawa bo widać maluśkiego człowieczka w swoim brzuchu 🤪 mój też za bardzo nie chciał bo twierdził, że teraz to jeszcze wygląda jak kosmita 😠 ale ja sie uparłam i juz:P
niestety to jest dość kosztowne- ja zapłace łącznie z wizytą 330zł a do lekarza w jedna strone i z powrotem mam 100km 🤨
u Ciebie to jeszcze drożej i jeszcze dalej 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od początku ciąży schudłam 4 kg, teraz nadrobiłam juz 0,5 kg czyli nie za dużo ale nadal mam mdłości ale juz na szczęscie mniejsze, ja ez cąły dzień w domu jestem i nudze sie strasznie-mąż zaocznie studiuje więc w weekendy nie ma go od rana do nocy ;/ ale z innej beczki Wiecie co dziś kupiłam pierwsze śpioszki-wiem że niby nie wolno ale nie mogłam się opanować, kupiłam żółte bo nie znam jeszce płci malutkie śioszki a tyle radochy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂 tyle postów znowu zaległych 🤪 więc tak,ja przytyłam od początku ciąży około już 6-7kg,z tym że nie wymiotowałam i nic nie schudłam na początku,no i do tego przestałam palić 😎 No-spe zażywałam,na samym początku gdyż miałam skurcze i teraz niedawno pobolewał mnie brzuszek 🥴 czasami boli ale jak za dużo jestem na nogach. Serduszko mojego Maleństwa ostatnio biło z prędkością 153 🙃 a pogoda,ostatnio było gorąco,a dzisiaj rano słoneczko a teraz deszczyk pada 🤢 achhh te pogody na wyspach 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety u mnie na plusie 7kg. Nie wymiotowałam na początku ciąży, miałam tylko mdłości.
Tętna niestety nie znam, tylko słyszałam jak biło.
No-spe dostawałam w szpitalu. Teraz nie biorę, nie mam takiej potrzeby. Od początku ciąży zjadłam może ze 3 apap'y na ból głowy. Jak się nachodzę, albo mam nerwową sytuację to wtedy mnie pobolewa ale nie tak mocno by brać no-spe.

Pogoda okropna. Rano, jak szłam na zajęcia, przemarzłam i nie mogłam dojść do siebie w domu wrrr 🥴

Dziś przymierzałam się do piżamek:P ale nic nie kupiłam ☺️

Zapisałyście się już do szkoły rodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...