Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 😉 Co do przesadow to slyszalam, ze wlosow sie nie farbuje, bo dziecko bedzie rude, nie mozna patrzec tez na kalectwo i na zwierzeta, bo dziecko bedzie podobne do nich. Bylo ich jeszcze duzo, ale w to nie wierze. Obcielam wlosy i to bardzo duzo regularnie je farbuje i mam kroliczka ktorego bardzo kocham choc denerwuje mnie gdy okropnie halasuje 🙂 Tak wiec nie przejmujcie sie drogie mamusie 🙂)
Aaaa jeszcze jedno...ponoc jak swedzi brzuch to dzidzia bedzie miala dlugie wloski jak sie urodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Od trzech dni odczuwam bole glowy- przypominaja one cisnieniowe bole glowy. Przed ciaza odczuwalam czasmi takie bole przede wszystkim wtedy kiedy pogoda miala sie zmienic diametralnie, ale teraz nie jestem pewna czy te bole sa akurat spowodowane pogoda. Nie chcialabym brac zadnych lekow przeciwbolowych ale chyba bede musila bo nie pomaga spacer, sen i tym podobne. Czytalam, ze bole glowy wystepuja czesto w 2 trymestrze. jJesli wlasnie mnie one dopadly to w tym momencie skonczyla sie moja bezobjawowa ciaza 😞
Mamuski znacie jakies sposoby na zwalcznie tego drazniacego problemu bez zazywania farmaceutykow?? pozdrawiam






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie powoli zmęczenie i senność już mija, bo to były moje główne objawy. Teraz pobolewa mnie głowa (i jak tu piszecie) ma to być częsty objaw II trymestru to nie za fajnie, chociaż u mnie to są raczej bóle związane z niskim ciśnieniem i szklanka kawy pomaga, jak na razie haha.

Mam troche obawy, że termin jest akurat na listopad, pogoda nie będzie raczej sprzyjała do spacerów z maleństwem. Nie ma to jak letnie miesiące. A Wy co sądzicie na ten temat?
😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie powoli zmęczenie i senność już mija, bo to były moje główne objawy. Teraz pobolewa mnie głowa (i jak tu piszecie) ma to być częsty objaw II trymestru to nie za fajnie, chociaż u mnie to są raczej bóle związane z niskim ciśnieniem i szklanka kawy pomaga, jak na razie haha.

Mam troche obawy, że termin jest akurat na listopad, pogoda nie będzie raczej sprzyjała do spacerów z maleństwem. Nie ma to jak letnie miesiące. A Wy co sądzicie na ten temat?
😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzidzia w 9 tyg mierzyła 2,4cm 🙂 u mnie dzisiejszej nocy ból głowy był straszny,cała noc mnie bolała 😞 mam nadzieję że to nie jest początek częstych bóli głowy 😞 dzisiejszą noc wytrzymałam nie biorąc ani jednej tabletki ale takich parę dni i koniec 😞 a tak ogólnie to chyba coraz lepiej,mdłości przechodzą już nie są tak częste 🙂 wszystko na dobrej drodze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie podobnie czyli mdlosci i zmeczenie mijaja, 23/04 ide na USG wtedy dopiero zobacze swojego małego człowieka 🙂 . Poczatki ciazy nie byly u mnie zaciekawe ze wzgledu na moje schizy (pierwsza ciaze poronilam), obecnie nie narzekam czasem nawet zapominam ze jestem w ciazy (na szczecie coraz mniej jest juz takich sytuacji), piersi juz nie sa az tak obrzmiale jak na poczatku i nie odczuwam silnie innych dolegliwosci co napelnia mnie obawa czy wszystko jest ok, ale skoro rosnie mi brzuch (tak przynajmniej ja uwazam 🙃 ) o chyba wszystko jest w porzadku
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś miałam usg, widok jest nie samowity, taka malutka istotka która się rozwija pod moim sercem, ach coś pięknego, widziałam jak mu serduszko bije, widziałąm rączki i nóżki, lekarz powiedział że wszytsko jest dobrze więc dziś jestem bardzo szczęśliwa 😆 pytałam go o moje mdłości które męczą mnie calutki dzień-ale lekarz powiedział że to dobrze jak wymiotuje-to znak że dziecko się dobrze rozwija 🙂 czy któraś z was miała robione badanie prenatalne?? ja na takie się wybieram i chciałam zapytać jak to badanie wygląda-bo nie wiem jak sie mam na nie nastawić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez mialam dzis Usg moje malenstwo mierzylo cale 6cm i lekarz powiedzial ze jak na razie to jest wszystko w porzadku i ze prawidlowo sie rozwija, tez jestm szczesliwa bo mialam wiele obaw... 🙂 slyszalam jak bije serduszko i to bylo super uczucie. A co do badan prenatalnych to niestety nie bede w stanie Ci pomoc bo nic nie wiem na ten temat 😮 ale na pewno wszystko bedzoe dobrze! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
...wczoraj kolezanka naopowiadala mi strasznyh historii... ktore przestaszyly mnie niemilosiernie 😞
opowiadlaa ze jedna dziewczyna w 3 miesacu ciazy poszla na badania lekarskie i okazalo sie ze od 3 tyg nosi w sobie marwy plod 😞
Jakie moga byc objawy noszenia w sobie martwego plodu?? Czytalam, ze zanikaja sie objawy ciazy, a co kiedy ciaza przechodzi bezobjawowo?? Jak u mnie?? Podobnio piersi przestaja pobolewac, ale chyba w tym okresie wlasnie slabnie bol w piersiach? Ja sie czuje swietnie zadnych boli, piersi wlsnie przestaly bolec prawie calkowicie... czy to zle??
Panikara ze mnie bo za pare dni ide na badania i umarlabym chyba gdzyby cos bylo nie tak... Wiec mamusi jak wy sie czujecie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem szczerze że ja też się bardzo martwie, miałam wczoraj usg, byłam na nim ze swoim mężem, dzidzia ma się dobrze taka słodka była 🙂 machała rączkami i nóżkami 🙂 mierzy 5,6 cm, podobno mąż mi powiedział bo ja nie słyszałam że lekarz mówił że jest troszke większa na ten wiek i mi narazie o jeden dzień wcześniej termin dał ps z tą wielkością to może po mężu bo jest bardzo wysoki 🙂. Mam nadzieje że wszystko jest wporządku. To chyba w naszej naturze jest że się martwimy ja też się modlę aby było zdrowe i żeby nie było żadnych przykrych niespodzianek. Objawów też wielkich nie miałam tylko ból piersi brzucha i brak miesiączki, acha i jadłam wszystko co popadnie ale miałam wstręt do jajek 🙂 na same święta hehe. A teraz wszystko mi minęło jedynie apetyt został więc tym się tak bardzo nie przejmuj 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ooo a ja jeszcze nie widziałam swojego maleństwa 😞
Nawet nie wiem czy się dobrze rozwija, cały czas mnie brzuch pobolewa albo mam skurcze. A jestem już w 13tc. Ostatnio byłam u lekarze ale jej nie było i następną wizytę mam dopiero za 2 tygodnie 😞
tak długo muszę czekać żeby sie dowiedzieć co i jak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam w ubiegłym tygodniu usg i widziałam moje maleństwo a za 9 dni znów je zobacze bo będę miała robione badanie prenatalne-ciągle sie zastanawiam czy dobrze robie decydując sie na to badanie ale to zaliciła mi poprezdnia lekarka która wszytskie swoje pacjentki na owe badanie wysyła-i choc zmieniłam lekarza to badania nie odwołałam ale mam problem z macica więc może na tych badaniach mi wiecej opowiedza o mojej przypadłości- ja tez ciągle myśle o mojej dzidzi-ciągle słysze nie chodź pod sznurami, nie przestrasz się itd. czasem wolałabym nie mysleć żeby nie chodizły mi po głowie głupie mysli-a jak tylko jakaś przyjdzie mi na myśl staram się od razu na coś innego zwrócić swoją uwagę:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do chodzenia pod sznurami to jak slysze takie rzeczy to mnie smiech ogarnia 🤪 a co do zlapania sie za cos jak sie przestrasze ze moje dziecko bedzie mialo znamie to juz wiele osob mi o tym mowilo i to sa te osoby ktore sa dowodami tego przesadu - maja znamie... szczerze nie wierze w to, w przeciagu tych tygodni przestraszylam sie dwa razy i zlapalam sie za klatke piersiowa wiec jezeli to znamie to prawda i jak bedzie dziewczynka to nie bedzie zbyt szczesliwa, a i wszyscy daja mi jedna rade JAK SIE PRZESTRASZYSZ NIE LAP SIE ZA TWARZ :laugh: . A teraz co do tematu martwego plodu to prosze Was nie straszcie mnie bo ja juz tez nie mam zadnych objawow ani dolegliwosci i czuje sie calkiem nie zle. Na szczescie niedawno mialam robione USG i slyszalam serduszko i lekarz tez nie zauwazyl jakis niepokojacych rzeczy wiec chyba wszystko jest ok 😉 a sorki zapomnialabym mam jeden objaw BRZUCH MI ROSNIE 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że wszystkie mamy takie same obawy. U mnie już 13 tyd. i piersi też przestały boleć, nic mi nie dolega i to mnie troche martwi, szczególnie, że moja kuzynka w 5 miesiącu dowiedzała się że ma martwą ciąże i kumpela tak samo z tym że w 3 m-cu.
To jest okropne ich jedynym objawem było krwawienie, teraz cały czas sprawdzam czy nie mam plamień, okropne schizy. 😞

W czwartek mam USG 3D i bardzo się denerwuje, ale wole je zrobić rzeby potem być spokojną.

Trzymajcie się dziewczyny!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny może nie martmy się tak bardzo, bo to naszym pocieszkom szkodzi, a szkoda ich zdrówka. A co do przesądów nie wiem czy w nie wierzyć, tak za bardzo nie zwracam na to uwagi nie staram się nawet w tym orientować, znam jedynie takie jakieś żeby przez tory nie przechodzić, albo żeby na drutach nie robić bo maluszek może mieć pempowine w okół szyjki okręconą... nie wiem co myśleć. Włosy scinałam , nie wiedziałam wtedy nawet że w ciąży jestem. Malowałam się zawsze na blond noi jak się dowiedziałam że jestem w ciąży oczywiście zaprzestałam, nie wiem czy to zdrowe czy nie ale wole nie ryzykować, ale zaczyna się problem robić bo odrosty coraz to większe a tak to obleśnie wygląda że już nie mogę :/, jeszcze do tego w czerwcu ide na wesele i nie wiadomo co z tymi włosami robić. Zaczęłam używać rudej szamponetki ale po jednym myciu robi się pomarańcz, blond szamponetka nic nie da a w ciemnych włosach wyglądam strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz, ja bym Ci radziła pójść do lekarza, bo mi lekarka powiedziała, że nie powinno ich teraz być bo jajniki są tak jakby nieczynne. Pewnie wszystko oki więc się nie martw, w razie bóli bierz nospe, ale zawsze warto się z lekarzem skonsultować może przedzwoń jeżeli możesz i spytaj się czy, zgłaszać się w tej sprawie na wizytę. Mnie też czasem brzuch pobolewa ale teraz wiem że to może być kamień który mam w nerce. Nie przejmuj się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak sie zamartwialam 8-9 tydz,ze moze byc martwe Malenstwo itd,poniewaz pierwsza ciaze poronilam w 8 tyg.Ale teraz juz staram sie nie myslec,fakt ze nie czulam sie az tak zle,mdlilo mnie tylko i mialam problem z myciem zebow,no imkrewka z nosa mi sie pokazywala czasami,ale przechodzi.Piersi juz tak nie bola,mdli mnie coraz mniej,humorkow nie mam jakis szczegolnych,jedyne co to apetyt hehe :laugh: z Malenstwem mysle ze wszystko oki,ostatni raz widzialam je w 9 tyg i slyszalam bicie serduszka,nie dopuszczam do siebie mysli ze cos by moglo byc nie tak 😉 aha i strasznie burczy mi w brzuchu :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
stres to najgorsze, co nas moze spotkac i najgorsze co mozemy zrobic fasolce wiec stwierdzilam, ze nie bede sie stresowac strasznymi historiami innych kobiet, bo co ma byc to bedzie i miejmy tylko nadzijee ze bedzie ok i fasolka rozwija sie dobrze...
co prawda jak tylko poczuje delikatna wilgoc mkne do toalety spradzic czy wszystko gra i nie ma zabarwinia w kolorze krwi ...hehe a jak dotad gra i niech tak zostanie 🙂


...a jesli chodzi o przesady wymyslaja je jacys idioci jakbysmy mialy malo na glowie w tym okresie... to jeszcze dbac o to zeby sie nie przestraszyc,dotykac ,nie przechodzic tam czy tam, nie oparzyc, nie ukluc, nie nosc tego czy tego bo... cos tam... 🤢 metlik w glwowie nam robia - to najwiekszy bezsens


no i niedlugo badanka wiec bedzie juz wszystko wiadomo.


gosia82 - mi rowniez burczy niemilosiernie i juz sie przyzwyczilam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamusie
Dawno niepisałam ale dzis postanowilam Was odwiedzic. Wlasnie mija 13 tydzien wiele z was pisze ze nie bola was juz piersi a mnie wlasnie bola pozatym niemam zadnych innych objawow a sorki strasznie swedza mnie nogi no i piersi,brzuszek nie wiem czy urosl bo jestem osobka troszke przy kosci i troche tluszczyku na nim bylo:P a wasze sa juz widoczne? Usg mam dopiero 18 maja najchetniej chodzilabym do lekarza codziennie 😆 juz nie moge doczekac sie kolejnej wizyty 😉 Pozdrawiam Was piszcie co tam u was...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...