Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Eh , ja już miałam dwa USG więc nie wiem czy będę miała tak szybko następne. Ale wiem że było wszystko ok więc będę się trzymała tej myśli aż znowu zobaczę nasze bobo 🙂 Nie wiem jak Wy mamusie, ale ja strasznie nie mogę się doczekać, aż maleństwo da o sobie znać że jest tam w brzuszku 🙂. Parę razy miałam wrażenie że coś czuję jakby falującą wodę w brzuchu, zauważyłam też raz na jakiś czas że gdy siedziałam (tylko), że tak jak by delikatnie brzuch falował nie jak od zaparć, tylko zupełnie inaczej,miałam takie głupie uczucie że to właśnie to 🙂. Ale szybko odciągnęli mnie od tej myśli bo niby za wcześnie. Jak by dzidzia zaczęła się ruszać, to by się tak strasznie nie czekało na to USG, przynajmniej ja bo bym była pewna że wszystko jest w porządku 🙃 😆 Pozdrawiam Mamuśki. Ps któraś może się już dowiedziała czy będzie miała synka czy córeczkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczka85 -wiesz ja też nie mogę się doczekać kiedy poczuje Maleństwo,a co do tej falującej wody w brzuszku,to mi się też tak zaczęło wydawać że coś się dzieje 🙂 i takie dziwne burczenie jakby bulgotało mi tam coś hihi nie wiem może to juz podświadomie bo byśmy chciały już coś poczuć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tak samo 😮 wieczorem zwykle po 22 mam takie dziwne odczucia w brzuszku nigdy tego nie mialam on kilku dniu to zaowazyłam gry zasypiam i leze na plecach. jak by sie dzidzius obrałał albo coś taka falę pod ręką czuje :P uwielbiam to uczucie mam nadzieje ze to dzidziuś mój skarbek!!! ja badanie mam 18 maja nie moge sie doczekac poprostu wariuje z tesknoty za dzidzia chce juz ja zoaczyc. A mam pytanie chodzicie same czy z partnerami do lekarza ja na ostatniej wizycie byłam z moim nie zapomniane uczucie radość straszna bo słyszelismy serduszko pierwszy raz polecam poprostu buziaki i wytrwałości dla wszystkich kochanych mam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szkoda że na te pierwsze ruchy musimy tak długo czekać :P tylko pamiętajcie aby dać znać kiedy się zaczęły pierwsze ruchy u Was i jak się zaczęły :P justyna_18g-ja na pierwszych usg byłam sama i sama słyszałam pierwszy raz bicie serduszka w 9 tyg już 🙂 no niestety sama,ponieważ mój narzeczony był w Anglii,a ja byłam w Polsce na badaniach sama,ale teraz 13 maja idziemy razem na usg 🙂 i mam nadzieję że będzie wszystko oki i usłyszymy razem nasze małe serduszko 🙂 pozdrawiam wszystkie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierwszy raz byłam na usg z mężem w 6 tyg i też słyszeliśmy serduszko! miałam banana od ucha do ucha 🙃
juz czekam z niecierpliwością na tą środę, na usg- jak dla mnie mogłabym robić je codziennie hehe:P
odnośnie odczuć, to jeszcze nic nie czuję, coś mi bulgocze w brzuchu ale wydaje mi sie, ze to burczało mi z głodu hehe 🙂
ciężko mi w to uwierzyć, że mam w sobie małego człowieczka 🙂
juz bym chciala dostać porządne kopniaki 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beatasz napisał:
Ja pierwszy raz byłam na usg z mężem w 6 tyg i też słyszeliśmy serduszko! miałam banana od ucha do ucha 🙃
juz czekam z niecierpliwością na tą środę, na usg- jak dla mnie mogłabym robić je codziennie hehe:P
odnośnie odczuć, to jeszcze nic nie czuję, coś mi bulgocze w brzuchu ale wydaje mi sie, ze to burczało mi z głodu hehe 🙂
ciężko mi w to uwierzyć, że mam w sobie małego człowieczka 🙂
juz bym chciala dostać porządne kopniaki 🙃 🙃


nie dziwię ci się 🙂 🙂 miło jest czuć małego szkraba,ale uwierz mi będziesz tęsknić do tych spokojnych chwil pod koniec ciązy hi,hi:P
pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał:
Witam mamuski!!!
Jestem po kolejnym badaniu u ginekologa 🙂 Maleństwo rosnie jak trzeba, lekarz zrobil szczegolowe badania chyba sa to te genetyczne nie inwazyjne - w ktorych wymierzyl najwazniejsze czesci bobaska i na ich podstawie obliczyl prawdopodobienstwo wystepowania roznych chorob/zespołow (miedzy innymi Downa)
Wyszlo, ze dzidzia rozwija sie prawidlowo - co mnie mamuske cieszy ogromnie 🤪 Widzialam jak bobalek otworzyl buzke a potem przylozyl reke do twarzy a do tego wiercil sie niemilosiernie - mowie Wam widok niesamowity!!! 🙃
Jesli kogos interesuja szczegoly z badania to z checia opisze, dostalam 2 straony A4 z opisem rozwoju mojej dzidzi 🙂


Tez bym chciała zrobić badanie, chociaż moja gin twierdzi, że w moim przypadku nie ma potrzeby ale wolałabym to na papierze - że jest wszystko ok. Możesz napisać więcej jak wygląda i w ogóle wszytko nt 😆

Co do czucia maleństwa - to jak leże na plecach i położę rękę na podbrzusze to czuje takie stukanie, pukanie, bulgotanie - dzisiaj rano, zaraz po przebudzeniu czułam i bardzo intensywnie i nie sądzę, żeby było to cokolwiek innego niż nasza dzidzia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam też robione to badanie-tylko prywatnie, to jest badanie prenatalane i robi sie je chyba od 11 do 14 tygodnia ciąży póżniej nie, lekarz bada przeziorność karkową czyli jakie jest ryzyko że dziecko będzie chore, ogląda wszystko czy ma 2 rączki i 2 nóżki, mi nawet pokazał żołądek 🙂 i pęcherz moczowy, powiedział że brzuszek jest prawidłowy i serduszko zbadał czy wszystko jest dobrze, dostałam płytke z badania-czyli całe usg mam na pamiątkę i wydruk opisem badania, mi lekarz powiedział że dzidizuś rozwija sie prawidłowo, jedyne czym mnie zaniepokoił to to że z moja dolegliwością czyli że mam dwie macice trudniej donosić ciążę i że mam zagrożoną ciążę z tego powodu ale ja jestem dobrej myśli i robie wszystko żeby nie zaskzodzić dziecku 🙂 a za badanie lekarz mi skasował 210 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to cieszę się że nie tylko ja coś wyczuwam 🙂 nie jestem sama. Ja tych badań też nie miałam więc niestety nie pomogę, lekarka także powiedziała że nie są mi potrzebne, bo jak na razie parametr są w porządku. Masz świetne podejście maiha, naprawdę wielki podziw dla Ciebie, jasne że wszystko ma być dobrze nie ma innej możliwości 😉 Oby każda przyszła mama miała taką cechę żeby się nie poddawać tylko dążyć aby było dobrze, sobie też tego życzę 🙃 🙂 Tak apropo lekarzy, nie mówie tu o mojej lekarz bo chodzę państwowo, ale większość to tak kasę zbiera że z kieszeni się wysypuje, wstyd normalnie, a ciąża to jeden z większych biznesów dla każdego. Ktosz to widział żeby tyle za ciuchy zdzierać, dżinsy zwykłe + kawałek getry na brzuch kurcze no,i żeby one chociaż jakieś markowe nbyły, sama se przyszyje hehe:P. Szok zdzieradła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A sory, nie dodałam jeszcze że na USG to z mężem udało mi się chodzić. Ja Usg robiłam gdzie indziej ,nie u mojego lekrza, przychodnia ma tam umowe podpisaną z takim ośrodkiem. I akurat tam jest możliwość żeby w soboty robić, na szczęście mężowi tak fajnie zmiany wypadły że z rana mogliśmy pojechać i zobaczyć naszą niunie 🙂 cieszę się z tego bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A sory, nie dodałam jeszcze że na USG to z mężem udało mi się chodzić. Ja Usg robiłam gdzie indziej ,nie u mojego lekrza, przychodnia ma tam umowe podpisaną z takim ośrodkiem. I akurat tam jest możliwość żeby w soboty robić, na szczęście mężowi tak fajnie zmiany wypadły że z rana mogliśmy pojechać i zobaczyć naszą niunie 🙂 cieszę się z tego bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczko trzeba wierzyć-bo jesli bym ciągle sie zamartwiała to chodziłabym jak struta i to nie było by dobre ani dla mnie ani dla dziecka, ja oprócz tego że mam 2 macice to mam przegrode w pochwie i niesttey nie wiadomo czy mam 2 szykji macicy czy jedną-ale tyle sie na ten temat naczytałam-tyle forum odwiedziłam i nie jestem sama z moją przypadłością, są kobiety które urodziły bez najmniejszych problemów inne niesttey poroniły kilka razy, ale ja już z góry ustawiłam sie w grupie tych pierwszych-mam straszne mdłości wymiotuje kilka razy dziennie-ale mnie to tak bardzo cieszy bo lekarz powiedział ze mdłości sa dobrym znakiem-a po za tym ja jestem "szczęśliwym dziekciem" gdy byłam niemowlakiem to zaksztusiłam się mlekiem i na kilka minut straciłam oddech-a dzis nie mam zadnych uszczerbków na zdrowiu z tego powodu, w wieku kilku lat pekł dzbanek z wrzatkiem i całe nogi mi poparzyło do żywego mięsa a dziś nie mam ani jednej blizny-więc teraz tez mi się uda z moim maleństwem 🙂 jestem przygotowana na to że bedzie wcześniak i prawdopodobnie przez cesarke ale to moze dobrze bo bedzie mniej stresu dla niego-a i tak juz go ma duzo bo ma duzo mniej miejsca w moim brzuchu... ale wszystkie musimy wierzyc!!! ze bedzie dobrze : przepraszam że aż tak się rozpisałam ale jestem gadułą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha nie martw się 🙂 Głowa do góry 🙂Ja mam tą samą dolegliwość, co Ty tylko, że mi usunięto w wieku 13 lat jeden róg maciczny...Macica jest mała, ale ja i tak wierzę w to, że rozciągnie się tak jak powinna 🙂

Ja przezierność karkową będę miała robioną 13 maja...Już nie mogę się doczekać...Gin. próbował mi zrobić jak byłam ostatnio (4 tyg temu) ale nie było nic widać. Robi się to między 11 - 14 tyg.;

Odliczam już dni do wizyty.
Mam pytanko, chodzicie do gin. prywatnie, czy państwowo?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki!Ciekawa jestem jak tam u Was z jedzeniem. Moja dzidzia jest bardzo przekorna. Lubi to czego ja nie lubie i odwrotnie. Strasznie miałam ochote na sałatkę . Zrobiłam ją i jak wzięłam do ust zemdliło mnie i stwierdziłam ze tego nie zjem.Tak jak zawsze miałam ochote na słodycze tak w ciąży nie rusze.Bardzo mało jem bo na nic nie mam ochoty.Dziwne! Nie jest to moja pierwsza ciąż.Widze że z Was to tu chyba najstarsza jestem.Ale każda ciąża jest inna.Ma juz dwójke dzieci.Ale moje dzieci to już wielkie dzieciaki.I kiedyś było mi jakoś łatwiej. Chciałam mieć 3 dziecko i od 4 lat sie staraliśmy . Myślałam że już nic tego ale udało się. Może dlatego jestem bardzo przewrażliwiona.Boję sie o dzidzie bardzo ale mam nadzieję ze będzie zdrowiutka.Od jakiegoś czasu czuję ruchy.I jak tylko przez pare godzin nie poczuje wpadam w panike.Co prawda kopniaki to jeszcze nie są ale wierci sie strasznie.Ale sie rozpisałam . Gaduła jestem. Trzymajcię się dzielnie wszystkie ! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki!Ciekawa jestem jak tam u Was z jedzeniem. Moja dzidzia jest bardzo przekorna. Lubi to czego ja nie lubie i odwrotnie. Strasznie miałam ochote na sałatkę . Zrobiłam ją i jak wzięłam do ust zemdliło mnie i stwierdziłam ze tego nie zjem.Tak jak zawsze miałam ochote na słodycze tak w ciąży nie rusze.Bardzo mało jem bo na nic nie mam ochoty.Dziwne! Nie jest to moja pierwsza ciąż.Widze że z Was to tu chyba najstarsza jestem.Ale każda ciąża jest inna.Ma juz dwójke dzieci.Ale moje dzieci to już wielkie dzieciaki.I kiedyś było mi jakoś łatwiej. Chciałam mieć 3 dziecko i od 4 lat sie staraliśmy . Myślałam że już nic tego ale udało się. Może dlatego jestem bardzo przewrażliwiona.Boję sie o dzidzie bardzo ale mam nadzieję ze będzie zdrowiutka.Od jakiegoś czasu czuję ruchy.I jak tylko przez pare godzin nie poczuje wpadam w panike.Co prawda kopniaki to jeszcze nie są ale wierci sie strasznie.Ale sie rozpisałam . Gaduła jestem. Trzymajcię się dzielnie wszystkie ! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się "smak" trochę zmienił... Nie ruszę nic, co ma choć odrobinę w sobie czekolady...na samą myśl mdli mnie... przed ciążą uwielbiałam banany w tej chwili nie jem....reszta jedzenia może być 🙂 chyba, że mam gorszy dzień to na nic nie mam ochoty....najchętniej jem wszystko, co ma w sobie śmietanę np.mizerię, czy też śledzie śmietanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkie Mamuśki!! Polecam Wam koniecznie do obejrzenia film: [size=4]Porodowy Biznes / The Business of Being Born (2008)

Oto opis filmu: Czy ciąża to choroba? Czy porody w szpitalu są czymś normalnym, czy też kolejnym sposobem na wywoływanie traumy u przychodzących na świat nowych członków społeczeństwa?

Oto film o tym, jak porody mogą i powinny wyglądać.
Porody naturalne, o których przeważnie zielonego pojęcia nie mają lekarze położnicy.
Zwykle spodziewają się oni bowiem powikłań, a prawda jest taka, iż sami najczęściej do nich doprowadzają, by móc następnie nieść rodzącym kobietom pomoc.

Jeśli do tej pory poród kojarzył ci się tylko z bólem, dramatycznym krzykiem i nerwową interwencją "specjalistów medycznych" to koniecznie obejrzyj niniejszy film. Zobaczysz kobiety rodzące inaczej - czyli po ludzku i naturalnie.
Film polecam szczególnie przyszłym mamom!

Film możecie pobrać np ze stronki: http://peb.pl/filmy-dokumentalne/351867-rapidshare-porodowy-biznes-business-being-born.html najpierw trzeba się zalogować. Ja się na tym filmie popłakałam! ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękujemy 🙂armiatka napewno się nam przyda 🙂,akigo mam podobnie:P najgorsze było przeżycie z sokiem pomidorowym, który uwielbaim, opiłam się go sporo, i widocznie bobo się zbuntował 🙃 i męczył mnie przez cały dzień, najgorsze było jak jechałam z mężem samochodem hehe myślałam że mu załatwie całe wnętrze ale twarda byłam i się nie dałam :laugh: Nie można dzidziusiowi pozwalać od małego, jak mama coś lubi to i on się musi troche przemóc hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie podobnie z jedzonkiem,coś co zawsze mi smakowało w tej chwili ma dziwny smak 🤨 odrzuciło mnie na słodkości i na smażone,masakra,z tym słodkim to jest tak że czasami coś przegryzę,ale nie tyle co zawsze hihihi. Bardzo mi gruszki smakują,i płatki z mleczkiem,zachciane takich typowych nie mam żadnych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zadbana przyszla mama czuje sie lepiej co sprzyja rowniez dzidzi w brzuszku. Pytanie wiec jakich kosmetykow uzywac w ciazy aby czuc sie i wygladac swietnie? Czy uzywacie tych samych kosmetykow co przed ciaza, czy tez przerzuciłyście sie na kosmetyki przeznaczone specjalnie dla przyszlych mam? Wiadomo, ze w tym okresie nalezy zadbac szczegolnie o niektore czesci ciala aby zarowno w trakcie, jak i po ciazy wygladaly ladnie 🙂Chodzi przede wszystkim o te brzydkie blizny - rozstepy! 😲
Ja osobiescie od samego poczatku stosowalam kwiatawa oliwke dla dzieci w zelu ale ostatnio zauwazylam, ze strasznie przesusza mi sie skora po niej 😞 Dlatego ostatnio kupilam sobie balsam przeciw rozstepom z Ziajki ale o efektach na razie nie napisze, bo uzywam go dopiero 3 dni. W sklepie widzialm cale serie kosmetykow dla przyszlych mam jednak wolalabym uzywac takich, ktore sa zdecydowanie polecane, skuteczne a przede wszystkim nie szkodza fasolce w brzusku 🙂 .
Jakie kosmetyki stosujecie, jakie polecacie? W jakim momencie zaczelyscie szczegolnie dbac o skore? Badz, w ktorym momencie macie zamiar zaczac? Jakich innych kosmetykow pielegnacyjnych uzywacie?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coz ja ostatnio nie czuje sie najlepiej strasznie boli mnie glowa (jak nigdy dotad), serce mi chwilami nawala i mam silne zawroty glowy. Nie wiem w sumie czy to normalne czy cos jest nie tak. Planuje kupic sobie cisnieniomierz bo byc moze cisnienie mi skacze... sama nie wiem. Co do zachcianek to chyba nie mam zadnych, na poczatku POMIDORY byly moim najlepszym przyjacielem a teraz nic. Kosmetykow nie zmieniam ale kupilam sobie specjalny krem na rozstepy dla kobiet w ciazy dr Ireny Eris (poczatkowo smarowalam sie zwyklym balsamem). Brzuszek mi rosnie ale na razie nie widac zadnych niepokojacych rozciagniec, wrazie co to dam znac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...