Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justynko nie mam pojecia.Bo na tym 3d nie mierządługości ciała dzidzi tylko jej części. Główke ,nózki, rączki.Badają mózg, serce , wątrobę pępowine. Dla mnie to nie samowite jak to wszystko poszło do przodu.Sprawdzają czy nie ma zespołu Dauna, wodogłowia.Dlatego tak sie bałam tego badania.W następnym tygodniu ide do swojego lekarza to mi powie jaka jest duża. Tu mi podali wage to ponad 300 gram . Wyniki przyślą mi pocztą to będe wiedziała dokładnie. Wiem tylko że nie zła kluseczka jak na ten tydzień. Gratuluje chłopca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo gratuluje zdrowej córeczki 🙂 Ja byłam wczoraj u swojego gin. na wizycie. Badał mi szyjkę macicy i wszystko gra... Powiedział, że się mi nie dziwi, że się źle czuje i nie myślę o powrocie do pracy...mam bardzo niskie RR, wczoraj podczas wizyty miałam 97/75; ale zdarza mi się, że mam nawet 80/45...

Miłego wieczorku 🙂 ja wracam do mężusia oglądać film 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesia jaki masz niskie ciśnienie 😲 to faktycznie musisz sie nei najlepiej czuć.

Akigo gratuluje 🙂!! jak bedziesz wiedziała ile ma dzidzia cm to napisz ciekawa jestem ile moje małe ma 🙂 Dobrze widziałaś córcie w 3D? ja bede miała 4D pod koniec 20 tyg i tak sie zastanawiam jak bedzie wygldać 🙂

a to 3D czym sie właściwie różni od 4D?

miłego dzionka
pozdrawiam(y)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziuje za gratulacje.A jeśli chodzi o wygląd Beatasz moja córcia pomimo takiej wagi to chudzielec. Może Twoje maleństwo pod koniec 20 tygodnia będzie lepiej wyglądać.Ale jeśli chodzi o wygląd to lepiej się wstrzymać do 25-28 tygodnia.Bo narazie chudzieńkie te nasze pociecha. Moja córcia to twarz mi raz pokazała i to z profilu. Lekarz powiedział że to mała łobuzica bo żywa jak iskra. Nie chciała ani dać sie zbadać ani nic pokazać. Strasznie sie wierciła i musiałam godzine lerzeć.Ale uważam że każdy takie badania powinien przejść.Bo naprade warto.Miłego dnia. U nas taki wiatr że głowe może wyrwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dziewczynki 🙂 ja mam we wtorek usg i mam nadzieję że mi też powiedzą co będzie 🙂 długo mnie nie było,pracuje i mam bardzo malutko czasu na wszystko 😞 co do ciśnienia to ja miałam ostatnio 90/60 nie takie złe ale też nie najlepsze.Samopoczucie się pogorszyło trochę,przerasta mnie momentami wszystko 😞 ehhhhhhhh nie chcę mi się nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosieńko musisz przestać pracować. Ja już od jakiegoś czasu jestem na zwolnieniu. Wiem że nie zawsze tak można.Ale Twoje zdrowie najważniejsze!Co do ciśnienia ja zawsze byłam niskociśnieniowcem. Teraz w ciąży mam wysokie ciśnienie . Czemu nie wiem.Nawet nie moge sobie wyobraźić siebie teraz w pracy.A to tu zaboli a to skurcz a to nogi drentwieją. Dzielna jesteś Gosiu !Ale zadbaj o siebie i maleństwo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jak mi miło Paulisia.Ja mieszkam w Wałczu. Ja też chodziłam do dr. Plesiewicza.Urodziłam dwoje dzieci i on był przy porodzie.I właśnie tu jest problem że on juz nie pracuje w szpitalu.A zależy mi na tym aby lekarz do którego chodze był przy porodzie. Więc chyba zmienie lekarza.Dobry jest też dr.Bator.Jeszcze raz dziekuję za gratulację.
Będzie Marysia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawet sie nie zastanawiaj.Ja wiem ze stres.Ale jak potem człowiek oddycha z ulgą. A w razie czego można sie przygotować psychicznie. Różne operacje gdyby (odpukać)coś było nie tak można zrobic po porodzie. Teraz robione są też operacje w łonie matki.Więc naprade lepiej wiedzieć.I być przygotowanym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystko zależy od ułożenia i od tego jak sie wierci maleństwo. Lekarz powiedział ze takie żywe jak moja córcia nie często się zdarza.Jest robione przez powłokę brzuszka. Identycznie jak normalne usg. Tyle tylko że bardziej szczegółowe . Badana jest każda część dziecka.Ja miałam ok godziny bo mała serca nie chciała pokazać. Ale normalnie trwa to ok 30 minut.Może Twoje maleństwo Ci buźke pokaże. Moja wiercipiętka ułożyła sie na brzuchu z głową do środka i mało widziałam. Ale co zrobie jak jest nieśmiała:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super..Twoje posty wywoluja usmiech na mojej twarzy:laugh: tak niedawno sie balas a masz to juz za soba..buzki nie pokazala ale za to pokazala kim jest 🤪 ..wszedzie gdzie czytam to napisane jest ze w 19 tyg dzidzia powinna wazyc ok 200-230 g a Twoja ma 300...super..a brzusio masz duzy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdięcia świetne!Nie długo my bedziemy takie pstrykać:P
Jeśli chodzi o mój brzuchol to jest wielki to prawda. Bałam się że na usg wyjdzie ze to dwójka.Ale nie to jedna kruszynka ufff 😲 Troszke duża! Ja jestem mała bo mam nie cały 1,60cm. Dlatego brzuch zaczyna mnie juz nosipo domu a co będzie dalej.Mój mąż jest bardzo wysoki . Jego rodzina to wielkoludy. Dlatego pewenie moja córcia będzie duża. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pomożcie!! Wczesnym rankiem obudzil mnie bol brzucha - zołądka. nastepnie pojawila sie biegunka 😞 Prawdopodobnie to zatrucie pokarmowe 😞 (jadlam dzien wczesniej obiad w lokalu gastronomicznym i juz mialam zle przeczucia) Do teraz co chwile atakuja mnie skurcze zaladka!(po lewej stronie u gory brzucha) Jak cokolwiek zjem zaraz lece do toalety... Jestem mega glodna i martwie sie o dzidzie, ktora przeciez tez musi dostac cos do jedzenia 😞 Nie wiem co robic! Macie jakies sprawdzone sposoby zatrzymania tych objawow??
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...