Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
W Polsce wybor sloiczkow jest na prawde duzy.. tutaj kiepscizna ja i tak zaopatruje sie w polskim sklepie ale oni wszystkich nie sprowadzaja - niestety 😞 wiec pewnie przydzie mi samemu robic potrawy dla Mii. tutaj mozna dostac w sloikach zblendowane obiady prawie takie jak dla doroslych - na przyklad spagetti bolneze, pieczen wolowa z ziemniakami itp 🤔 i niby juz od 5 misiaca ja jednak z takimi wynalazkami sie wstrzymam jeszcze dosc dlugo...
Dynia z ziemniakami i szpinak z ziemniakami to ulubione dania mojej niuni - jak ja sprobowalam to feeeee musialam szybko czyms popic bleeeeee
Marzi - jabuszko muszisz najpierw ugotowac w wodzie i przetrzec przez sitko lub gaze - zrobic taki przecierek wtedy nie masz grudek...
Co do potraw z mieskiem to my juz w sumie moglibysmy wprowadzic ale ja jakos sie jeszcze wstrzymuje... Mia pije duzo mojego mleczka wiec bialko zwierzece nie jest jej niezbedne w tym momencie. lekarka polecala wprowadzic po skonczeniu 5 miesiecy - najlepiej z krolikiem, jagniecinka lub indykiem...
Mia ma jakis dziwny gust kulinarny albo po prosu jest dzieckiem ktore nie wybrzydza i co mu sie wsadzi do ust to zje 🙂 Nawet kaszka na Nutramigenie jej smakuje a feeeeeeeeeee :P

A my dzis sie kapalysmy z Mia razem w DUZEJ wannie po raz pierwszy 😁 ale fajnie bylo 🙂
Ze snem problemow nie mamy mala zasypia sama w łozeczku - popoludniem i wieczorem i spi od 21 do 9 rano bez pobudek - no chyba zeby sobie pogadac tylko przez 5 min i usnac dalej 😉
Na spacerki chodzmy zwykle dwa razy dziennie i wtedy zaliczamy obie drzemki pierwsza 30min i druga 1,5-2 godzinna No i nie uzywamy smoczka 😁 😁 😁 i niunia za nim wcale nie teskni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sandra z jakiej firmy kupujesz szpinak z ziemniakami,bo ja dzisiaj chciałam wziąć ale był dodatek mleka 🤔 tylko tera nie wiem z jakiej firmy patrzałam ale chyba z HIPPa.

U Nas są 3 sklepy z polską żywnością ale niestety mały wybór w jedzonku dla dzieci,parę słoiczków na krzyż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo głowa do góry! Jeszcze troszkę i też wyruszysz w trasę! A ładnej pogody na szczęście będzie już przybywać. 😉

Kukunari te "wynalazki" słoiczkowe też idzie w Polsce znaleźć. 😉 Ale też traktuję je z lekkim dystansem.

Co do szpinaku to pamiętajcie dziewczyny, że może wstrzymywać kupkę. 😉

My mamy problemik z kozuchami w nosie. Strasznie grube i wypasione się robią... i strasznie je ciężko z tego małego noska wydobyć. 😞 Mocno się trzymają, pomimo zakraplania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ale Vanessa ma super siedzonko to co siedzi i ma tam pełni zabawek tez bym takie chciała ale u nas pewnie tego niema 😞 Moj mały kładzie się o 9 i tak śpi do 4 a pózniej do 8,9rano wiec tez niejest złe...usypia w lozeczku przy karuzeli z melodyjka,chciałabym go odzwyczaic od niej ale nie wiem jak bo jak będzie większy to mi ja zerwie,a wy jak maluchy kladziecie tez z jakaś pozytywna czy tak poprostu same usypiaja? Co do smoka to ja daje mu do spania i na dwór,jak usnie to wypluwa,tez się zastanawiam jak mam go odzwyczaic od niego???Wy pewnie słodko spicie a my już po porannym karmieniu,myślałam ze mi cycus peknie bo od wczoraj poludnia nim niekarmilam,zaraz sniadanko tatusiowi zrobić,bo do pracy idzie i może na godz.uda mi się jeszcze położyć ...A co do sloiczkow to mój to uwielbia wszystko z bananami,choć wiadomo kupa po nich twarda jak skala 🙂Moj to siamie już całe sloiczki a czasami nawet i wiecej,ciekawe ile waży???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi pozytywka raczej służy nam do... rozbudzeń. 🙃 Kiedy mały budzi się kapryśnie to mu wtedy ją nakręcam, a on się na nią zapatruje i od razu poprawia mu się humorek. 🙂
Co do soczku... myślę, że soczek jabłkowy. Ewentualnie herbatka z kopru włoskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko My mamy problem z noskiem od czasu jak Vanesska skończyła chyba 4-5 tygodni,kluchy gęste,białe,ciężkie do wyczyszczenia,nawet z solą fizjologiczną,byłam nawet u lekarza z tym,bo Małej się ciężko oddycha w nocy,ale powiedziała że niemowlęta tak mają heh i biedactwo się dalej męczy tyle czasu i poprawy nie ma 😞

Iwonko oby Marysia się nie rozchorowała 😘

Marzenko znalazłam podobny fotelik na allegro ale cena 🤪 szok.My płaciliśmy 15 funtów.
http://allegro.pl/item1004700666_smoby_298418_fotelik_siedzonko_dla_bobasa_stolik.html

Z tym że Vanessa siedzi w tym dokładnie 2 minuty i się pręży,w ogóle mało wiele się interesuje zabawkami,ale za to lubi z mamusią leżeć i się bawić,sobie narobiłam,uzależniłam biedne dziecko od Siebie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie nic nie poradziła 😞 mówiła że mam oczyszczać nosek tak jak dotychczas 😞 może Tobie coś poradzą jutro,jak co to zaraz pisz 😉

Małej wychodzą dwa ząbki,dzisiaj zauważyłam dokładnie,może dlatego taka piszcząca 😞 no wytrzymać momentami nie idzie,a siedzę cały dzień z Nią praktycznie sama i wymiękam momentami 😞 a takie dziecko grzeczne było 😞 idę kąpać Małą terrorystkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapiszę... Choć wątpię. W końcu to opieka publiczna. 😉 Gosiu może jak już jej wyjdą to znów będzie grzeczna. Byle to przetrwać. 😘

Ja za to dziś dostałam (chyba?) okres... O matko, od rana się przewracam, strasznie osłabiona jestem. 😞 Dobrze, że jestem teraz u rodziców, a oni są dziś po imprezie - i siedzą w domu, kaca leczą - to mogli przy okazji posiedzieć z małym. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super ten fotelik Gosiu!
My byliśmy u lekarza i ja jestem najbardziej chora ale dostalam antybiotyk i szybko mi przejdzie. Marysia ma katar i strasznie płacze. Lekarz powiedził że to katar i żeby nie panikować a ona jest taka smutna i ciągle płacze .Dawno sie tak nie zachowywała 😞
Lece do mojej Kruszynki! Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko kuruj się 😘 Biedna Marysia 😞 mam nadzieję że szybko przejdzie 😘

Iwonko Vanessa już też nie chce siedzieć w foteliku,w ogóle tak w foteliku siedzi około 5min,na macie ze 3min a w tym fotelu siedzi z 2min heh od cholerki co,i najgorsze jest to że nic Ją nie interesuje 😞 tylko mamusia 😞 a to niedobrze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drugi dzień gorzej niż wczoraj. 😞 Całą noc ledwo drzemałam po kilka razy z bólu. Ech, wróciły stare czasy...

Akigo może Marysi udziela się Twój smutek? Ale teraz jak masz leki powinno być już dobrze. 😘

Gosiu czy dobrze, czy niedobrze... to raczej naturalne dla dziecka, że mama najważniejsza. 😉

Trzymajcie za nas dzisiaj kciuki - a raczej za Witka by dał radę tym okropnym zastrzykom! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I znów się małemu upiekło. Fuksiarz. 😉 Dzwoniłam do przychodni i się okazało, że nie ma lekarzy. Tzn. jest jedna, ale ona musi przyjmować u dzieci chorych, więc u zdrowych nie ma nikogo i szczepienia na ten tydzień są odwołane. 🤨 Kolejny tydzień przyjdzie nam zaczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj iwonko kuruj się .. biedna marysia.

a ja po wynikach badań i ... hmm ... tarczycy jeszcze nie zrobiłam, reszta w normie tylko cholesterol za wysoki 🤨 🤨 i to nie wiem jakim cudem. norma jest do 5,2 a ja mam 5,6 ... gdzie docytałam że od 6,1 to już się robią zmiany miażdżycowe a u mnie w rodzinie jest ta choroba 🤨 🤨

muszę zrobić jeszcze badanie na tarczyce ... bo gdy ona źle funkcjonuje to cholesterolu też może być więcej. ciekawe ... bo moja dieta nie jest tłusta, ja jestem szczupła ... więc skąd ten cholesterol ????

to mój kubuś śpi najmniej 😞 dopiero ostatnio śpi 4, czasem 3 godziny bez pobudki, a tak to budził się bardzo często 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko ja się cieszę że córeczka jest mamusi 🙂 ale momentami nie mogę nic zrobić 😞 bo zaraz lament,i z nawet z tatą nie chce chwilę posiedzieć 😞

No to Wiciowi się upiekło 🙂 od małego szczęściarz 😉

Kasiu zrób sobie jak najszybciej badania,współczuje 😞 co do cholesterolu to nie trzeba być otyłym z tego co wiem 🤨 ale może się mylę.

Przyjdzie czas to Kubuś będzie spał,ale Ty bidulko zmęczona pewnie jesteś 😞

A Vanessa dzisiaj dwa razy się w nocy przebudziła,tak się wierci i przekręci się na brzuszek i się budzi 🤔 a rano obudziła mnie gadaniem 🙂 ja podnoszę głowę a Mała trzyma się rączkami szczebelek,na pół podniesiona i patrzy w Naszą stronę i gaworzy heh.

Pogoda ładna,trza wystartować na spacerek,Mała przysnęła teraz jak się obudzi to dostanie obiadek i na spacerek 🙂 jak na razie to zjada po pół słoiczka i nie chce więcej,wczoraj zjadła marchewkę z ziemniaczkami i smakowało,prawie nic nie wylądowało na śliniaczku 🙂

Dziewczyny mam pytanie,jak z chodzikami??Będziecie kupować??Jak tak to kiedy??My się zastanawiamy ale nie wiem jeszcze czy się zdecyduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hooo!
gosiu - nie pamietam jakiej firmy byl ten szpinak z ziemniaczkami - mialam caly zapas sloiczkow i soczkow w szafce a tymczasem pustki - w czwartek lece po zaopatrzenie dzidziusiowej polki 😉
paula- fajnie, ze sie Wiciowi upielkło 🙂
okresu u mnie jeszcze nie bylo - juz ponad rok 🤪
jesli chodzi o chodzik to moi rodzice sie o to zatroszczyli i juz nam kupili - mamy taki
http://www.zabawki.org/index.php/stolik-zabaw-tropical/
wiem ze teraz sie mowi i pisze ze chodziki sa nie dobre dla bioderek dzieci, ale my nie mamy go zamiar naduzywac... ewentualnie tylko czasem dac malej zajac sie soba jak juz zacznie sie poruszac a ja bede musiala ja na moment spuscic z oka ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu czyżby to z cholesterolem u Ciebie było dziedziczne? 😞 I tak jak mówi Gosia, z tego co wiem wcale nie trzeba być przy kości. Zrób lepiej jak najszybciej badania. 🥴

Gosiu nie kupuję małemu chodzika i nie mam zamiaru. Mam w rodzinie przypadek, gdzie właśnie chodzik w dzieciństwie spowodował takie wady u dziecka, że jako starsze miesiącami w szpitalu było leczone. I ciągle jakieś zabiegi, szyny, brr, okropność. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my chorujemy.Marysia taka biedna. Straszny ma katar.
Oj Kasiu biedulku.O Paulinko no to faktycznie nieszczęscie.
Ja czytalam wiele jakie chodziki są nie bezpieczne.Ale moje dzieci jakoś od 7 misiecy śmigały w chodzikach i nic im nie jest.Nogi proste ,kręgosłupy też. Ja za to nie mialam chodzika i mam strasznie krzywy kregosłup i asymetrie łopatek.Oczywiście ze dziecko nie powinno w chodziku siedzieć godzinami ale troche napewno może.Z reszta nie wiem ale ja chodzik kupie. Już nawet oglądałam ale ceny tych co mi się poobają są kosmiczne. Podoba mi sie taki 3 w 1jakieś 360zł. Nie wiem czy taki kupie ale chciała bym.Chodzik ,pchacz i cos tam jeszcze.
Sandruś fajna zabawka.Kochani dziadkowie.
Dzis zrobiłam deserek kolejny experyment:ryz,jabło i pół banana najpierw ugotowałam wszystko potem zmiksowałam i jeszcze musiałam przez sitko bo ryz nie chiał się zmiksować. Marysia normalnie wcina moje experymenty aż jej sie uszy trzęsą 🙂Zupka też smakowała.Wiec chyba już nie będe kupować gerberów bo mam tyle czasu ze moge ugotować.Lece do mojej biedulki. Buziaki!
Ten mi się podoba:
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=1006597674#gallery
A kupie cos takiego bo napewno mi maż na taki drogi nie pozwoli 😞
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=991315598
taki miała moja chrześnica Maja i zdawał egzamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko życze szybko zdrówka dla Ceibie i dla Marysi, biedne maleństwo 😞

Co do jedzenia to ja rano robie zwykłą kaszke tzw. grysik:P mała się nim zajda:P kupiłam taki bardzo drobniusi i dodoaje go też do zupek które sama jej robię, dziś miałą zupkę z gołąbka:P ale takie zupki z gerberka tez jeszcze je 🙂

Paulnko co się odwlecze to nie uciecze-niestety:P dziś Wiciowi się upeikło ale miałaby to już za sobą, te kłucia sa starszne, takei małe dzieciaczki a tyle kłuć;/ 😠

co do chodzika to ja nie będę kupowała, mam kilka powodów, pierwzy to taki że moi siostrzeńcy nie raz wywalili się razem z chodzikiem 😞 drugi to taki że tez wiele się nie dobrego o nich naczytałam:P a trzeic najmneij istostny ale jednak troszke ma znaczenie że mam na podłodze w cąłym domu pokładzione nowiutkie panele i raz nie chce żbey mała się na nich ślizgała bo jak się raz odepchnie to przez pół domu przejedzi ei neiszczescie gotowe(tak jak siostzrency sie prze to przewracalai;/) a dwa to nei chce zeby były od arzu porysowane :P

my tez sobie robimy codzinenie długie spacerki ach ajk miło wyjść na świerz epowietrze 🙂 mała nawet juz polubiłą swój wózyk, przerobiłam go an spacerówkę i więcej dzięki temu widzi więc się jej zaczeło podobac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm....podzielone zdania 🤨 sama jestem niepewna co do zakupu chodzika,z tym że u Nas w rodzinie każde dzieciątko miało i nie mają problemu,mam dwóch braci młodszych o wiele młodszych ode mnie i też nie mają problemu....echhh zastanowię się jeszcze.

A Mamusie Córeczek przekuwacie swoim maluszkom uszka?? Może głupie pytanie,ale rozmawiałam ostatnio z mamą i mówi do mnie że jak przyjedziemy to pójdzie Vanessce przekuć uszka,ja tam nawet o tym nie myślałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...