Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Z Naszą pracą wyjaśni się za 19 dni 😞 u Nas obydwoje zostajemy bez także lipa,bo gdyby tylko jedno miało stracić na jakiś czas pracę to by się dało,a tutaj sam czynsz płacimy prawie 500 funtów 😲 ale jakoś to się da.

Moja Mała nie chce jeść nic oprócz cyca 😞 tak ładnie zaczęła od marchewki,4 dni jadła po pół słoiczka i teraz dupa nie chce 😞 wygina się,krzywi,krzyczy,nie zmuszam Jej bo w ogóle mi nie będzie chciała jeść nawet później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja byłam własnie w przychodni z małą.Bo ciagle sie męczy i tak jej chrapie w piersiach. Weszlam wyszedł lekarz i jak mnie zobaczył to normalnie płakać mu się chciało. Mówi ja nie jestem pediatrą taka mała niunia co ja zrobie.Masakra! Wiec mu mówie że ja chce zeby jej posłuchał dał mi jakiś syrop bo nie chce odkaszliwać.Posłuchał powiedział ze nic nie słychać. I jaki on ma dać syrop dla takiego maleństwa.Normalnie ręce mi opadły.Zapisał jej wkońcu syrop i taki syrop na stan zapalny rozszerzający oskrzela. Poszłam do apteki a pani w aptece za głowe sie złapała . Powiedziała ze tego syropu na kaszel to ona mi dla takiego malca nie sprzeda i dała mi inny.Powiedziala mi jak dawkować bo lekarz za duże dawki podał. Normalnmie tylko chodzic do przychodni 🙂Cieszę sie ze mała nie ma nic ani na płucach ani na oskrzelach ale cały czas leży i tak marudzi mruczy.Mam nadzieję ze szybko minie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi to nieźle się objada Twój synio. 😉 Mój zwykle zjada jeden cały słoiczek i starczy. 🙂
Co do okresu... mój bolał jak jasna chol... 😞 Trzy bite dni z rzędu. Niestety spodziewałam się tego - moja mama urodziła nas trójkę i też dalej miała bolesne miesiączki. 🥴

Akigo trzymam kciuki by szybko minęło! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anycool dziękujemy, dobrej nocy Tobie tez życzymy

Moja Nadia też raczej zjada tylko pół słoiczka na raz, chyba ż eto owoce typu jabłuszka to zje cłąy słoiczek, moja córcia kaszek nei lubi więc daje jej kasze mannę tylko że taką drobniusienką i do zupkli też ja dodaje ajk sama gotuje dla małej 🙂

Iwonko lekarz penwei nei miał pojęcia o takich maleństwach ja na szczęście mam w przychodzni pediatre wiec mam na meijscu obym nie musiała korzystac z jej wiedzy:P

Ja miesiączki mam takie smae jak przed ciążą jedna róznica jaką dostrzegam to taka że jak przed ciążą miaął okres co 28-30 dni to teraz mam od 30-37 dni oczywiscie z korzyscia dla mnie ta zmiana:P

współczuje wam ze acie problemy z pracą, ja tez jestem bez pracy, zyjemy tylko z jendej wypłaty męża, nie zarabia on kokosów ale starcza na cąły miesiac, zaoszczedzic sie nie da niestety i trzeba uwazac na wydatki, ale maż ma taką pracę ze w grudniu dostaje premię, w styczniu dostaje premie:P i jescze innych takich neico mneijszych zastrzyków pieneidzy pomaga nam jakos sobie w zyciu poradzic ale ja tez po wakacajach zabieram sie do szukanaia pracy bo dodatkowa wypłata sie przyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj wspolczuje dziewuszki utraty pracy...
ja sie po urzdach nachodzilam ze juz dosc mialam wszystkiego i wszystkich no i sie oplacalo bo przyznali mi zasilek cos takiego jak w Polsce dla bezrobotnych tylko tutaj w tlumaczeniu to jest zasilek dla poszukujacych pracy - ktorej oczywiscie nie szukam 😉 no i przede wszystki wyplacany co tydzien 😁 Wiec na razie pobimbam sobie nie pracujac 🙂

Co do jedzonka to ja daje malej obecnie :
oba cycki po przebudzeniu - 9rano
kaszka dopelniona cyckiem - 12 w poludnie
pol sloiczka obiadku lub zupki i dopelniam cyckiem - 3popoludniu
pol sloiczka deserku owocowego i dopelniam cyckiem - 6 popoludniu
dwa cycki przed snem okolo - 9 wieczorem
i tak w kolko...
....w miedzy czasie daje malej sie napic z butelki lub kubeczka z dziubkiem wody, soczku lub herbatki
Co najlepsze Mia nalezy do glodomorow i zjadlaby tyle ile bym jej dala ale po pierwsze nie upomina sie o jedzenie - nawet jesli jest zdrowo po czasie wyznaczonej pory jedzeniowej, po drugie gdybym jej nie dozowala jedzonka jadlaby az by zwrocila :P po czym jadla dalej - jak maly piesek 😉 no i po trzecie jesli wlasnie zjada wieksza porcje do tego popije cycuchem (a oderwac jej sie ciezko poki nie wypompuje calego 😉) to strasznie jej sie ulewa 😲 kiedy wierzgoli swoimi konczynkami 😉

Co do miesiaczki... czyzbym byla ostatnia, do ktorej nadal ciocia zwana krwawa mery nie przyjechala 😉????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo to dziwne ze przepisal Ci nieodpowiedni syrop przeciez lekarze maja taka ksiazeczke z indeksem wszytskich lekow i moga sprawdzic bo tam jest opis.
A ja nie wiem co sie stalo wczoraj tak mnie strasznie bolalo az na koniec dnia sie poplakalam z tej bezsilnosci z tego ze malego nie moge wziac na rece i wogule chyba takie lekkie zalamanie mnie dopadlo a dzis rano jak reka odjal. Nic mnie nie boli! Ale nie dzwigam juz odpoczywam zeby sie nie przeciazac bo boje sie ze znowu mnie zlapie. Dostalam zwolnienie na 12dni a w poniedzialek mam przjsc z mezem i on dostanie zwolnienie zeby mogl sie ktos dzieckiem opiekowac.
Niby dobrze ze to zwolnienie dostalam bo teraz wykorzystuje swoj urlop i w maju dostalabym wypowiedzenie a dzieki zwolnieniu wypowiedzenie dostane dopiero w czerwcu. Duzo osob mi mowi zebym pociagnela zwolnienie jak najdluzej ale jakos nie umiem tak udawac przed lekarzem... zreszta zobaczymy bo moze sie okazac ze znowu mnie zlapie (oby nie!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra ja jeszcze nie mam miesiaczki choc moge sie jej spodziewac bo karmienie zostawilam tylko na noce no i podaje tez mleko modyfikowane bo jak dostalam wtedy na ostrym dyzurze steryd to nie moglam przez kilka godzin karmic piersia
a kiedy zamierzacie odsawic maluchy od cycka juz na zawsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Sandra My też możemy iść na te zasiłki,ale to jest niewiele,i nie zapłacimy nawet czynszu za to.
Ja sama po macierzyńskim miałam iść na zasiłek,w ostateczności wrócić do pracy,ale jak Mała roczek skończy,a teraz się wszystko pomieszało trochę,ale co tam jak to się mówi "co nas nie zabije to nas wzmocni" 🙂

No Moja Mała nie chce jeść,tylko cyc,a już o piciu z butelki to w ogóle mogę zapomnieć,nie wiem czemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu ja nie wiem jak u was w UK ale u nas zasilki sa dosc fajne nawet gdybyscie oboje je dostali to jest jeszcze taka opcja ktora tutaj sie nazywa "low family income suplement" z tego co wiem mozna z tego wyciagnac calkiem niezla kaske (my sie niestety nie zaliczylismy bo moj pracuje a ja mam zasilek), poza tym jezeli oboje stracicie prace to mozna sie starac tez o Rent Supplement - Supplementary Welfare Allowance i wtedy beda wam tez placic za mieszkanie. tylko poczytaj w necie jak to jest u was - ale mysle ze duzej roznicy nie ma jak w IE.
Jesli sie jednak na cos takiego zdecydujesz i bedziecie sie starac to przygotuj sie na stanie w urzedach i wypelnianie gory dokumentow. Jest tez dosc dlugi okres oczekiwania na decyzje ale jesli ci przyznaja to od chwili przyjecia twoich dokumentow wyplaca ci wszystkie zaleglosci. Wiec tymczasowo musisz korzystac z oszczednosci i byc cierpliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mialam karmic do 6 miesiecy a tymczasem to juz za pare dni :P
Wiec sie jeszcze wstrzymam zwazajac na to ze mala uwielbia cyca a ja uwielbiam ja karmic 🤪, Poza tym za miesiac lecimy we dwie do Polski i cycus w samolocie moze byc pomocny do uspokojenia niuni. Dziewczyny ktore juz maja doswiadczenie w odstawianiu od piersi napiszcie jak to sie robi w sensie - stopniowo czy zupelnie i jak dlugo to trawa zwykle???
We wrzesniu lecimy na wakacje zobaczymy czy do tej pory mi sie uda ja odstawic 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutaj są inne zasiłki i ciężko cokolwiek otrzymać,dowiadywaliśmy się w JOB CENTER i w REVENUE.
Złożyliśmy wniosek o mieszkanie,czekamy jak na razie zero odpowiedzi,żeby dostać dodatek do mieszkania,nie możemy na dwójkę przekroczyć 220 funtów na tydzień,zobaczymy,jak wrócę z urlopu to będziemy latać,mam nadziję że nie będzie tak źle,ważne żeby chociaż Mój znalazł pracę.Rodzinnego do dzisiaj nie mamy,ale Oni maja 26 tyg na przyznanie także też czekamy,a zaraz po porodzie złożyliśmy wniosek heh,a szkoda gadać.
Dobra nie smęcę już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu, Maiha przynajmniej zaoszczędzicie póki co na słoiczkach. 😁 😉

Kukunari pewnie za daleko mieszkasz, no i ta chmura wulkaniczna i ciocia Mery ma opóźnienia... 😜 😉

Leniuchu a może nie udawaj przed lekarzem... tylko powiedz w prost o co chodzi. 🙂 Niektórzy bywają wyrozumiali w takich sprawach. 😉

Co do odstawiania na zawsze... ja już zaczęłam. Karmię go teraz raz na dobę. Zaczynałam baardzo powoli, stopniowo - ale wiecie, karmiłam cycem i sztucznym mlekiem. Z czasem po prostu pomalutku coraz rzadziej pierś a częściej sztuczne. Dzięki temu, że trwało to dobre tygodnie nie czułam dyskomfortu z nadmiarem pokarmu w piersiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandro ja odstawłam od razu i jedną i drugą. nie odstawiałam powoli. po prostu zdeydowałam że koniec karmienia i już. w ciągu dnia jak twardniały piersi odciągałam by ulżyć piersią i pokarm zanikał. nie trwało to długo.

kubuś zjada ten mniejszy słoiczek cały, a te duże to połowę. zrobił się żarłok. jak nie ulewał nigdy i przybierał na wadze spokojnie tak teraz to je i je i je 😁 muszę zacząć kontrolować jego obrzerstwo 🙃 jak sandra. karmić konkretnie o konkretnych godzinkach. ponoć dzieci po 6 miesiącu czy od 6 miesiąca powinny być już właśnie przyzwyczajane do 5 posiłków dziennie. jak bym miała policzyć ile razy je kuba - to znacznie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZY POWIECIE MI CO Z WPROWADZENIEM GLUTENU DO DIETY MALUSZKA???
MY DZIS UDOYOWALISMY ZIEMNIACZKA I MARCHEWECZKE I NIUNIO ZAJADAL AZ MU SIE USZKA TRZESLY,A RANO BANANKA TO TEZ ZJADL CHETNIE!!!!jA POKI BEDE MIEC POKARM TO BEDE GO KARMIC TAK DO ROKU NAPEWNO CYCUSIA POCHLIPAC DOSTANIE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko gluten można juz wprowadzac, pediatra mojej nadii pwoiedizał ze od 5-6 miesiąca można już zacząć podawać pokarm zawierający gluten , tyle że na początku mam małej dawać po trochu np. pierwszy raz tylko łyżeczke kaszki, nastepnego dnia troche wiecej żeby nie tak od razu pełną michę:P ale może inne mamy maja inne zdnaie więc może one się też na ten temat wypowiedzą ja zrobiłam jak mi pediatra radziła, teraz nadia juz zje miseczkę kaszki, czy innego pokramu który zawiera gluten np. sucharki na herbatce:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aja nie wiem jak to u nas z tym glutenem, przyznam szczerze. 🤨 Będę musiała popytać... ale nie w przychodni, tylko mojej pediatry, jak się wybiorę prywatnie.

I muszę do ginka iść. Z cytologi wyszedł mi stan zapalny, plus pobolewa mnie lewy jajnik... Zwłaszcza po bryku-bryku... 🤨

Rany, jeszcze miałam sobie tą anemię zbadać, itepe... Ale co tam, pomalutku... zresztą nie umieram przecież. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podpisuje się pod Hanią...Mój Jasio ma przymusową dietę...zaczął 2 tydzień na samym mleczku...od 3 dni dostaje trochę kleiku....niech ten koszmar się już skończy...mam nadzieję, ze ja nie mam salmonelli, bo sanepid się do mnie przyczepi i do pracy mnie nie puszczą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
babki wy już o glutenie mowicie a ja dzis po raz pierwszy uczynilam z mojej corci mięsożercę 😉 dalam jej zupke jarzynowa z indyczkiem i oczywiscie tak jak wszystko wpapusiała 😉
My za tydzien idziemy na szczepionko i wtedy podpytam pediatre co dalej - gluten czy cokolwiekbadz innego 😉
Czy dajecie dzieciaczkom juz pokary rozdrobnione czyli nie papki, przecierki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu to oby się nie doczepili... 😞 😘

Kukunari nie, jeszcze nie.

No ale Witek w sumie dziś dopiero zaczyna szósty miesiąc, więc ja się nie spieszę. 😜 Choć nie powiem, wczoraj się pokusiłam i kupiłam dwa słoiczki z mięskiem bo niby już będzie mógł... Ale wciąż sama nie wiem. 😜 ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...