Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzieki za zyczenia 😁
Marzi to Cie zszokuje bo w ciagu dnia maly w domku ubrany byl w body z ktotkim rekawem i krotkie spodenki pomimo iz mi w domu bylo chlodno. 🤪 a i tak Aleksowi bylo goraco. Na dworzu natomiast byl ubrany w body z krotkim rekawemm, dlugie spodenki i skarpetki. Czapeczka i cienki kocyk i tak byl bardzo cieply. Na dodatek jak jechalismy samochodem ja podnosze malego z fotelika a tam wielka mokra plama z potu malego, cale plecki i glowka mokre. Wydaje mi sie ze on ma to po tacie bo moj M tez ciagle sie poci... Szkoda mi go bo nie wiem jak on wytrzyma temperatyre 30 stopni????
Pil wczoraj strasznie duzo plynow wiec jakbym go ubrala w rajstopki i kurtke to by mi sie maly przegrzal. Mysle ze ubieranie to kwestia indywidualna maluszkow. W zime jak wszyscy opatulali maluchy ja musialam go ubierac lekko i na to kombinezon. Albo byly tylko rakstopy albo spodnie+skarpetki i do tego body z dlugim rekawem a o bluzie nie bylo mowy bo maly caly spocony byl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Leniuchu, he, he, he, dzięki za radę z tymi ząbkami! 😜 Choć pierwsze słyszę, ale co tam - jak ktoś zauważy to poinformuję!... 😁 😉
A no i STO LAT. 🙂

Kukunari mojemu też z zębiszczami nie spieszno... 😉

Marzi jak było cieplej mój mały na dwór wyszedł wzbogacony tylko o bezrękawnik i czapeczkę, no i butki. 😉 A tak pod spodem jak co dzień: body, bluza, spodnie i skarpetusie. 🙂

Hm, Witek też kasła i to dużo. 🙂 A ja zwykle na to odpowiadam "a pozwoliłam na kaszelki?!" i on się wtedy śmieje. 😁

Maiha też mam taką, hm, obsesję z czapeczką. Z podobnych powodów. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu Wszystkiego Najlepszego!
A moja córka zaczęła dzis robic tany tany.No masakra! leciała muzyka w telewizii a ona zaczeła w rytm uginać nóżki. Mówie Wam super!Aż mi łezka pociekła.Taka smieszna maleńka i tańcuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas też taki zwyczaj że za znalezionego zęba dostaje się prezent od tego co nie znalazł 🙂
a że jednego ja znalazłam ,a drugiego michał więc na wzajem musimy prezent kupić,więc stwierdziliśmy że robimy zrzutę i kupujemy meble do salonu (na razie było ich brak ,tylko tapicerka i tv) 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mamuski bylam dzis u tego lekarza wstrzyknal mi w kosc ogonowa jakis lek nawet nie pamietam jaki i dal sporo lekow przeciw bolowych i niestet.... dzis musze na dobre pozegnac sie z karmieniem piersia......... 😞 😞 😞 😞: juz teskinie 😞 😞 😞 🤨 🤨 🤨 🤨 jest mi strasznie smutno z tego powodu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie to jest dużo bo moja Pyza miała napięcie miesniowe po ciezkim porodzie i pani rehabilitantka która była u nas dwa razy mówiła ze może robić wszystko pózniej niż inne dzieci albo np nie nauczyć się siadac a odrazu wstać wiec cieszę się ze robi postępy i z brzuszka na plecki tez już się przekreca czasami i to sprawia mi radość!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu długo karmiłaś piersią,a teraz czas zająć się swoim zdrowiem 😘

A Ja wstawiłam na YOUTUBE Vanesskę jak sobie do buteleczki powaiada,tylko i wyłącznie żeby pokazać mamie 🙂 no i Wam 🙂 chciałam odrazu kasować po obejrzeniu,ale jeszcze tata został na rano i wtedy kasujemy.

http://www.youtube.com/watch?v=omSdLWgW5Sc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i mam pytanie jakie posilki podajecie swoim pociechom w ciau dnia? I jakiego mleka uzywacie?
Marz ja dalam swojemu Aleksowi juz do sprobowania herbatnika a wczoraj biszkopta (oczywiscie nie w kawalku tylko taka gesta papke) i nic sie nie stalo zadnych krostek no i nie bylo problemu z nowa gestoscia pokarmu poradzil sobie i jeszcze chcial.
Jak przychodzi do mnie ciotka to w tajemnicy przede mna daje malemu cos zawsze posmakowac ostatnio mi sie przyznala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja podaje Vanessie jak na razie tylko obiadek od 4-ego miesiąca i deserki również od tego samego miesiąca,próbowałam wczoraj Flipsa Małej dać ale pluła i się krzywiła,nie chciała 🤨 i tyle,nic więcej na razie nie podaje.

Filmik wstawiłam żeby mamie pokazać heh,a tutaj jeszcze furorę zrobi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu głowa do góry. 😘 Wiem co czujesz, choć za tym nie przepadałam to też czułam smutek.
Co do mleka - ja wciąż podaję Bebilon Pepti 1, ale już mogłabym w sumie 2. Kleik jakiś na tym mleczku no i po jednym słoiczku na dzień jakiś pyszności. 😉

Marzi no to gratulacje dla małej. 🙂

Gosiu fajną "nawijkę" ma Vanesska, he, he! 😁 Zostaw filmik. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu wszystkiego dobrego 🙂

gosiu vaneska urocza 🙂

co do ubrania kubusia to u nas nawet w krótkim rękawku już był kubuś. jak nie ma zimnego wiatru nie zakładam czapki. zapalenie ucha nie jest od przewiania. można to złapać gdy się często choruje, ma się często katar itp. dlatego spokojna głowa z uszkami. rzadko zakładam czapeczkę, chyba że jest zimno, lub wieje zimny wiatr. bardzo często słyszę - a gdzie on ma czapeczke ??? a ja odp "a po co mu czapeczka?? " jak jest chłodniej to zakładam body z długim rękawkiem, rajtuski, spodnie, buciki, kurteczke, czapeczke. a u nas było już tak gorąco że dziewczynki w krótkich rękawkach chodzą, a też i już nieźle się opaliliśmy. poliki czerwone (taka uroda niestety) ręcę też tylko muszę uważać bo w czerwcu mam wesele szwagra i jak będę do rękawka opalona !! 😮 🙃 to będzie nie fajnie wyglądało bo sukienka bez rękawka 😉

nie wiem co jeszcze miałam napisać bo tak wchodzę wychodzę z pokoju a nie mam jak zerknąc teraz na wpisy

a, gratuluje ząbkków !! 🤪 Kubuś jeszcze nie ma ale ślini się jest marudny, częściej je , od dziś kontroluje mu ile je na dzień bo straszna jest z niego klucha i częściej się chyba uspokaja niż zaspokaja głód. z tego co pamiętam dziewczynki skończyły pół roczku jak zaczeły wychodzić ząbki więc możliwe że kubuś też tak będzie ząbkować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu Vanesska super sobie guga, mała gaduła

Asiu dobrze ze wreszcie uporałas sie z bólem oby szybko nie wrócił
a co do jedzenia to rano dostaje cycusia
około 9-10 grysik na mleku bebiko 2R
około 12 butelka mleka (albo cycuś-bo Nadia nie lubi pić z butelki ale od dzs zamierzam daswac jej mleko z niekapka)
około 14 obiadek ze słoiczka (cały słoiczek) albo ja jakąś zupkę jeje sama zrobię
około 16 mleko
około 17 deserek(cały słoiczek)
około 19 cycuś i mała zasypia

Ja jednak i tak czapeczkę zakładam bo jak to mówią "przezornego Pan Bóg strzeże" więc zawsze na dworze mała ma czapkę-cieniutka bawełnianą, ale uszka zakryte:P ja czuje się pewniej, czasem ajk jest duzy wiatr to zakładam małej jeszcze kaptur:P pewnie powiecie ze przesadzam ale mała ma 6 miesięcy i jak do tąd to ani razu mi jescze nie chorowała(tu odpukac w niemalowane_oczywiscie) ale nawet kataru nie miała, więc myślę że ubieram ją w sma raz, jak ejst ciepło to body z krótkim rekawkiem, bawełniana koszulka z długim rekawkiem, rajstopy spodnie cieniutka bluza i bawełniana czapeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z Kasią 🙂 Vanesska nie pamiętam kiedy miała czapkę założoną ale z dobry miesiąc na spacerki wyjeżdża bez czapeczki,i też nie chorowała,nie miała katarku,nawet gorączki nie miała jeszcze 🙂 niech się już hartuje 😉 pewnie jak do Polski pojedziemy na urlop to zaraz zachoruje,zmiana klimatu i klops będzie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu he, he, no tak, z takimi "rękawkami" to nie bardzo... 😁

Maiha he, he, z tym kapturkiem też tak robię. 😜 I też widzę, że małemu jest nie za gorąco, więc tak zostaje. Inna sprawa, że u nas aż tak super upałów nie było by w krótkim rękawku latać... 🤨 Z drugiej strony nie karmię piersią, mały więc nie dostaje przeciwciał od emnie... Też jeszcze nie chorował i nie chciałabym (tfu, odpukać... 😉).

Gosiu oj nie kracz. 😉 Może nic jej nie będzie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witek zaczął się przesuwać do tyłu. 🤪 Zostawiłam go na środku kocyka, tak patrzę... i mówię do M, że on się chyba cofa. M, na to, że mi się wydaje... a za chwilkę Witkowi nóżki wystawały już za kocykiem... 😁 Tak śmiesznie, bo brzuszkiem szurał po kocyku i tylko rączki, nóżki i pupa (góra-dół, góra-dół) pracowały. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu fajny filmik...Jasio robi to samo jak daje mu pić, a on nie jest zbytnio spragniony, włącza mu się wtedy gadanie 🙂
Paulinko gratulacje dla Wicia 🙂

Ja jestem dziś po zakupach; kupiłam Jasiowi krzesełko do karmienia i fotelik do samochodu...wydałam mnóstwo kasy; ale i tak jest zadowolona z efektu końcowego :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu to dobrz ze jestes zadowolona z zakupow bo gorrzej bys znosila uplynnienie sie gotowki 😁
U mnie na razie nojgorzej jest ze piers jest pelna i musze odciagac pokarm czego nie lubie. Sciagam malo tak zeby wiecej sie nie wyprodukowalo.
Tak brawa dla Wicia (to brzmi jak z Sami Swoi!
Haniu to Ty juz dajesz malej mleko z 2? Zastanawiam sie nad kupnem ale poczekam do tego 6 miesiaca. Ja kupuje Nan Activ i juz daje powoli malemu probowac co nie co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu gratuluję udanych zakupków! 🙂 Też bym chciała się wybrać na takie... Ale póki co chyba Witek jeszcze poje z bujaczka. 🤨 ☺️

leniuch napisał(a):

Tak brawa dla Wicia (to brzmi jak z Sami Swoi!

He, he, mój tata strasznie lubi ten kawałek w "Samych Swoich", gdzie jest tekst o "Wicia, który wierzchem jedzie.... na kocie? ... nie na koniu! ..." czy jakoś tak to szło. 😜 W każdym razie zawsze dokuczał tak mojemu kuzynkowi Witkowi (Wiktorowi), a teraz moja mama się śmieje, że doczekał się własnego Wicia... 😁

Co do mleka 2... no właśnie mi też i aptekarka i nawet pediatra na szczepieniach mówiła, że można już podawać dwójkę... Ale też się jeszcze wstrzymuję. No i mam jeszcze puszki do zużycia. 😉 Tylko się zastanawiam czemu by wcześniej dawać? 🤔 Nie rozumiem... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu Vaneska jest cudowna! Moja Mania tyle nie mówi 🙂A Ta to gadulka.A próbowałas jej podać picie z innej butelki? Bo moja na początku nie lubiła tej butli. I z niej ani nie piła ani nie jadła. Do tej pory nie lubi .A dawałam jej pić ze zwykłej butelki Campola z sylikonowym smoczkie i zaczęla pić. Więc może spróbuj z innej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi czemu wczesniej nie dawac coz tam chyba na opakowaniu jest napisane ze od 6 mies zycia... ale mi ciotka tez mowila zenby juz 2 dawac bo on za duzy jest.
Tez mi sie to podoba: "Kazmirz patrz Wicia wierzchem jedzie! Nie moze byc na kocie?!" zawze sie z tego smialam 😁 ach jam mi sie nic nie chce .... a tyle przede mna prace do napisana do szkoly no i taisterka ech...
Ja tez zaczelam zapisywac o ktorej godzinie ile i co daje Aleksowi. Jakos tak lepiej bo mam porownanie co ile mu dawac jedzonko.
Haniu grysik? Moglabys wytlumaczyc co to? Jakas kaszka? Bo ja chyba jakas ciemna jestesm.
A dzis w media markt byla wyprzedaz i mowie do meza idz kup termometr ten na podczerwien a tam wszystko ponad 100zl juz po promcji i taka sama sytuacja z cisnieniomierzem. I kupil tylko dzbanek na wode z filtrem Zelmera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo u mnie podobna sytuacja Alesk z Aventa nie za bardzo chce pic nie moze sie dobrze zassac a ze zwyklego Canpola z tym silikonowym smokiem idzie wszystko ok 🙂. Na poczatku kupilam te tansze butelki szklane bo myuslalam ze to bez rozniecy i nie wiedzialam o Avencie i w sumie chyba dobrze zrobilam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my dziś swietowalismy pól roczku 😉)) my dziś prawie cały dzionek na dworzu co do jedzonka to u mnie o 5 rano cycy godz 9 cycy godz 12 1,5 sloiczka deserka dziś były jagodki z jablkami pózniej byliśmy na dworku to tylku piciu było ,wrocilismy ok16 to zjedlismy obiadek 190g mojej zupki,pózniej znów dworek o 19 deserek banany,po 20 kaszka na dobranoc i o 22 cycy i palulu U mnie Szymek to przepada za jedzeniem,ostatnio daliśmy mu cytrynki do possania to nawet się nieskrzywil a naprawdę była kwasna i ssal ja z usmiechem na ustach łobuz mały. A byłam dziś w biedronce i za3,79 kupiłam nutę sloiczki duże 190g rosolku z ryzem i kurczakiem i coś jeszcze tylko niepamietam.ale widać ze konsystencja inna boto już po 6 mies zobaczymy czy będzie jeść.Vaneska super gadula 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...