Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja mam wózke spacerowy Delti Dot. i jstem mega zadowolona jest idelany 😁 🤪 po każdym względem jeśłi chodzi o moje wymagania to spełnai wszytskie 🙂a Nadia uwielbia w nim jeździć w poprzednim wóżku płakała w tym siedzi jak księżniczka i jest zachwycona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Leniuchu mnie też - szczególnie po tym jak nie ładnie potraktował mnie ksiądz. Ale M nalegał, więc tyle dla niego zniosę. 😉

Marzi no ciekawe jak Twój maluszek zareaguje na ten gluten... 🤔

Słitek natomiast dziś miał pierwsze mięsko - króliczka, z warzywkami. 🙂 Co prawda "zdolna" mama dała mu ze słoiczka ☺️ ... i powiem Wam, że waliło tak, że pierwsze co to jeszcze raz sprawdziłam datę ważności... normalnie smrodek, 🤪 bleee... A Witek się zajadał! 😁 Ja zatykałam nos, a on wcinał, aż mu się uszy trzęsły! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mojemu synowi cos sie wczoraj pomylilo zasnal wczoraj o 18 i spal do 2 wcale sie nie obudzil tylko wiercil wiec zrobilam mu mleko i dalam przez sen i spal tak do 7 rano. niestety kapiel zostala wczoraj ominieta bo Aleks spal pierwszy raz tak dlugo 🤔 mozliwe ze przez ta pogode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu tak to ten kolor ale na zdjęciu wygląda okropnie;/ gdybym miała go kupic przez internet to bym sie na niego nie zdecydowała bo nie wygląa ciekawie na zdjęciach;/ ale zrobię sama zdjęcie i pokazę jak wygląda naparwdę

Moja Nadia dizs spała calutką noc aż do rana jestem pod wrażeniem 🤪 wreszcie dziś mogłam spać bez przerw na karmienie ach cudnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

My mamy chrzest 13 czerwca,na urlop jadę 27 maja,30 maja mój braciszek ma pierwszą komunię a dwa tygodnie później mamy chrzciny Małej,jeszcze załamka bo mój chyba nie pojedzie,bo jak zmieni pracę to gdzie od razu na urlop 😞 echhh.

Ja mam nadzieję że będę też z wózeczka zadowolona,okaże się w najbliższym czasie 🙂 osobiście nie lubię różu,a tutaj tego pełno,staram się ograniczać,ale niektóre ciuszki są tak ładne że nawet kolor mi nie przeszkadza :P

Wczoraj się zagapiłam i dałam Małej zupki jarzynowej,wcinałam jak ta lala,i dopiero po wszystkim spojrzałam na skład i tam jest mleko 😞 w ogóle nie wiem jak mogłam kupić,zagapiłam się 😞 z tym że nie ma wysypki 🤪 czyżby AZS powoli odpuszczało 🤔

Byłam u dentysty dzisiaj rano,dopiero wróciłam,echhh dwa ząbki wyrwane,dwie ósemki,no diabelstwo nie wiem po co wychodzi,żeby boleć i się psuć chyba 😠 ale jeszcze mam dwa do robienia 🥴 jeden do wyrwania,drugi do leczenia 🥴 już się boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanko jezeli dzidzia jest uczulona na gluten to odrazu cos wyskakuje bo jak narazie mojemu nic nie wyszlo i zastanawiam sie czy moge mu teraz dawac gluten bez ograniczen?

Moja Pyza tez juz druga noc z rzedu przespala cala,tylko pobudka o 7 rano na karmienie i znow palulu jestem happy...choc i tak mamusia od god 3 wstawala co 40 min sprawdzala co u synia bo spac nie mogla.

Czy wasze Malenstwa jak usypiaja to tez tak rozkopuja sobie kocyk ,moj to wierzga tymi nogami ze juz czasami nie mam sily mu tego poprawiac no ale coz po 30 min wierzgania usypia ze zmeczenia.

Teraz wlasnie drzemka jest a ja korzystam i siedze na necie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko wydaje mi się że gdyby był uczulony to już by się pokazało coś.
Vanessa jak Jej podałam mleko zwykłe to po 4 godzinach była wysypana,zrobiła się jedna wielka czerwona plama,także reakcja była od razu.

Vanesska też się rozkopuje strasznie,dzisiaj w nocy Jej ściągałam śpiochy bo się wierciła chyba za ciepło było i spała w samym body z gołymi pytkami i był spokój do rana 🙂
W ogóle zaczęła od 3 dni chodzić po 19-ej spać,tak to szła między 20-21,wtedy śpi sobie słodko,jak idę się położyć około 24 to się budzi dostaje cycusia i śpi do 8 rana 🙂

A w ogóle to u Nas karmienie wygląda mniej więcej tak:
8 cycuś
10 cycuś
12-13 obiadek i cycuś
16-17 deserek i cycuś
19 cycuś
i około 24 cycuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mysle ze juz nic nie wyskoczy, pewnie ze nie ma co sie odrazu rzucac i ciagle gluten dawac ale probowc co drugi dzien tak sadze.
A mnie znowu ta noga boli zastrzyk mial chyba dzialanie krotkotrwale ciezko jest mi chodzic wykupilam leki i wzielam ciekawe czy zadfzialaja jeden z nich to TRAMAL (z tego co wyczytalam to lek o dzialaniu narkotycznym ciekawe czy bede miala odlot 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to przepis smaczny jabkyscie nie mialy pomyslu na obiad, poleca 🙂

3 pojedyncze piersi kurczaka (albo najlepiej same ,,małe piersi" jesli pani w sklepie będzie tak mila) pokrojone na paluchy
2 łyżki mąki
1 jajko + chlapka mleka

panierka (zmiksowac w malakserze lub czym się chce)
1 szklanka płatków Gold Flakes (lub innych z miodem i orzeszkami)
0,5 szklanki bułki tartej (ja robie ze zmalakserowanymi minigrzaneczkami kupnymi)
1 łyzeczka słodkiej papryki
1 łyżeczka złocistej przyprawy do kurczaka
2 łyzeczki przyprawy do grilla
chlapka oleju

piersi oprószyc mąką, nastepnie zanurzac w jajku i potem w suchej mieszance

piec w 200 st 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu śmieszny "tańczący" napis, he, he. 😁

Marzi może jeszcze daj dziecku czas i je obserwuj... I dopiero za jakiś czas znowu spróbuj dać.

Leniuchu mój M robi czasem piersi właśnie w takiej panierce. 🙂 Mniamniusi przepis, mogę zatwierdzić. 🙂

Kurde, nam Witek też kolejny dzień zasypia po 19... 🤨 A zwykle o 20 była kąpiel i dopiero lulu. Coś mu się poprzestawiało.

Hm, w sumie też u nas nie ma jakiegoś regularnego rozkładu karmień, drzemek w ciągu dnia - ale nie zauważyłam póki co aby Witek narzekał (a my tym bardziej 😉). Sugerujemy się jego apetytem i hm, humorami - w końcu czasem ma dni, że jest bardziej, a czasem, że mniej śpiący. Choć i tak wychodzi, że zwykle jada co 4-5 h (nie licząc nocy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GOSIU widze ze ty dosc czesto dajesz cycusia,moj dwa razy rano czasami ale to czasami poznym popoludniem i po kapieli na dobranoc,takze tak 3 karmienia w ciagu dnia i jedno w nocy lub nad ranem.Moja Pyza tak to niedomaga sie cyca ,nie dziwi sie jak zje 190 g sloiczek z deserkiem pozniej taki sam obiadek to mi tez by sie niechcialo.
Co do usypiania wieczornego to widze ze wy dosc wczesnie kladziecie maluszki,.My o 20 jemy kaszke na dobranoc,po 21 kapiel ,cycus i tak ok 22 usypia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi jeszcze trzy tygodnie temu zasypial o 23 ale postanowilismy kapac go o 21 a teraz o 20 wiec zasypia wczesniej i tak jak pisalam wczoraj zasnal o 18 bylam w szoku! Dzisiaj jak na razie znowu nie spi marudzi moze bedzie powtorka ze wczoraj.
Ciekawe co u Beatki jak tam jej wyjazd sie udal no i Sandra sie ostatnio nie odzywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tez prawda 😉 My własnie zjedlismy 190g kolejnej nowości jarzynowej z cielecinka wsiamal i jeszcze chciał ale nieprzesadzajmy to i tak za dużo.Teraz marudzi i nie da powiedzieć Asiu zamowilas ta zabawkę na Allegro z tymi melodyjkami bo ja tez się zastanawiam nad nią???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! a u mnie Mania dostała spojówek. Chyba dlatego że dzis z nią wyszłam i przewiało. Normalnie oka nie widać ropa straszna żółta. Mała się denerwuje bo to swędzi ciagle płacze .Nosze ja i nosze.taka jestem zła. Zawsze tak uważam chucham,dmucham i tak coś mi idzie nie tak. Teraz to już nie mam jak wyjść do ubikacji.Taka biedna tak płacze.Teraz z tego płaczu zasneła .Ale jak sie obudzi znowu się zacznie 😞.Mówie Wam jaka bidulka.Smutno mi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko Vanessa też jakoś nie ma ustalonych godzin spania,tylko wieczór był cały czas około 20 kąpanie i wtedy cycuś i spać,a teraz godzinkę wcześniej,ale może dlatego że tylko dwie drzemki robi sobie w ciągu dnia.

Ja wiem czy często,mi się wydaje że za mało karmię piersią,ale po obiadku czy po deserku jak zje,a je już całe słoiczki to i tak jak przystawiam do cyca to jest lament jakby nie jadła w ogóle 🤨 u Nas jak na razie cycuś to podstawa 🙂 i nie narzekamy,ani mamusia ani córusia 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo biedna Marysia kochaniutkie malenstwo oby to swinstwo szybko przeszlo!
Ja sie zastanawiam nad zwolnieniem lekarskim zeby dalej ciagnac bo im sluzej bede na zwolnieniu tym pozniej mnie zwolnia z pracy
Marzi nie kupilam bo sobie pomyslalam ze moze na chrzciny by ktos kupil jako prezent ale jeszcze zobacze
Maly juz wykapany zjadl zupeczke mamusi roboty i 180ml mleka juz zasnal odkladam go a on oczka otwarte i teraz sobie lezy moze zasnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko zdrówka dla Marysi-biedne dzieciątko 😞

Nadia tez dzis na obiad jadła jarzynki z cielecinka ale juz od dawna je wcina bo jej bardzo smakuja 🙂

własnie ciekawe co u beatki i szymonka

a ja am wkleje nasz wózek, ja nie jestem maniaczką rózu ale tez nie jestem jegho przeciwnikiem a widok dziewczynki w rozowych ciuszkach uwazam za przesłodki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moj syn wogule nie ma zamiaru isc spac gada spiewa krzyczy 😁 łobuziak maly
zrobilam mu dzis marchew z jablkuszkiem a co do mieska to jutro zrobie mu zupke na piersi pewnie tez bedzie wcinal ale tych dan obiadowych ze sloiczkow to nie lubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo biedna mała Marysia. 😞 Oby jak najszybciej przeszło! 😘 Ale każdemu może pójść coś nie tak, nie bierz tego tak do siebie... 😞 😘

Gosiu myślę, że to jest właśnie w karmieniu najważniejsze - aby każda strona była zadowolona. 🙂

He, he, widzę, że dziś w diecie listopadziaczków "mięsnie" i "warzywnie". 😉 Witek szamał z warzywkami indyczka - pierwszy kurak w menu. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie od godz 18odkad Pyza wstal z drzemki to był taki marudny aż do teraz leży własnie w łóżku rozkopuje się i przewraca na wszystkie strony już nie mam siły go poprawiać .Nie wiem może żeby idą nauczył się teraz ze nieplacze tylko krzyczy ze aż uszy bolą. Zjadł o 20 kaszke na dobranoc teraz popil cycy i zobaczymy ile przespi.Mały wiercipiet no mówię wam jakby miał owsiki tak się kręci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już jestem na wychowawczym od 22 kwietnia. napisalam na rok, a ewentualnie potem przedłuże. zastanawiam się ile jest płatny bo chyba nie całe 3 lata tylko chyba 2 ??

kubus je przede wszystkim cyca, mało słoiczków 🙂 ale i tak kluska z niego niezła, a jeszcze niedawno chudzinka była taka 😁

iwonka biedna marysieńka 😞 obu szybko się wyleczyło. a byłaś z nią u okulistki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...