Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂 ?u mnie dziś chłodniej, ale pomimo to jest duszno. Mam pytanie czy Wam lek. mówił już coś o teście na GBS...robi się go prywatnie, bo z tego co mi położna mówiła nie jest refundowany, ale warto zrobić; wiem, że mamy jeszcze czas bo robi się między 34 - 36 tyg., ale pytam się z ciekawości co Wasi gin. na to 🙂 ja idę jutro do gin i jak nie zapomnę to się spytam, czy robi....Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A co do golenia miejsc intymnych,to też nie jest za ciekawie,ale wzięłam się na sposób i teraz siadam na wannie heh i na przeciwko opieram sobie lustro 🤪 też nie jest za wygodnie no ale nie ma innego wyjścia 🙂
W wannie staram się nie kucać,albo wchodzę pod prysznic i wszystko na stojąco,albo do wanny się trochę kładę,wtedy mój M siedzi obok i pilnuje heh czy się nie poślizgnę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie niepokojące jest ciśnienie 155/103, jak masz możliwość kontroluj je częściej. Ciśnienie skurczowe masz trochę podwyższone, ale nie ma się czym martwić, gorzej jest z tym rozkurczowym. Jakiego ciśnieniomierza używasz? Jak rozkurczowe ciśnienie będzie się tak utrzymywać zgłoś się do swojego gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, chmurki nie opuszczają mojego regionu... Ale jeszcze za słoneczkiem i duchotą nie tęsknię. 😉

Hm... mam na razie szczęście, bo z jakimkolwiek goleniem nie mam wciąż problemu. Również z paznokciami na stopkach. 🙂

Co do ciśnienia to powiem, że w ciąży może być podwyższone... ale jak jest z dokładnymi wynikami jakie mogą być, to nie wiem. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka! A ja bym też poszła Gosiu do lekarza. Ja jak miłam takie ciśnienie lekarz chciał mnie wziąć na badania na oddział. Ale napewno bym poszł do lekarza jakby mi sie już 3 dzień utrzymywało takie ciśnienie.Ja na spadek ciśnienia wcinam kanapki z drobno posiekanym czosnekiem.Ale ostatynio mam cały czas bardzo niskie. Gosiu nie zwlekaj z konsultacja u lekarza.Są tez takie czosnkowe tabletki na obniżenie cisnienia.Mam nadzieję Gosiu że nie masz przy tym obrzeków.
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/gdy-cisnienie-idzie-w-gore_35108.html
Ale wrazie w idz jutro do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadziję Karolinko że nie jesteś na mnie zła ze mam inną opinię. Ale ja jak miałam wysokie ciśnienie to potem sie tyle naczytałam ze sie przestaraszyłam. Zresztą mój lekarz też.Dlatego mam inną opinię na ten temat.Mam nadziję że nie masz mi tego za złe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam babeczki!!
Tak jak juz wczesniej pisalam depilacja bikini jest nielada wyczynem w tym okresie ciazy 😎 zreszta pedicure tez nie nalezy do najlatwiejszych i przyjemnych czynnosci 🙂 hihi No ale jak sie chce pieknie wygladac to trzeba sie pomeczyc i zastosowac rozne wygibasy 😉

Moja dzidzia wierci sie niemilosiernie mam wrazenie, ze nie przestaje w ogole 🙂 czy ona w ogole spi?? 😉 Aktualnie zrobila sobie trampolinke z mojego pecherza moczowego i worek treningowy z nerki 😲 co objawia sie tym, ze latam na siusiu co 5min i nie moge znalezc dogodnej pozycji siedzacej tak mnie nerka napiernicza 🤢

Co do testu obciazenia glukoza to ja go rozniez nie mialam wiem ze to teraz standardowe i kazda praktycznie kobieta ma to robione w ciazy 🙂 tylko po to aby wykryc cukrzyce ciazowa ale i tak wiekszosci z nas to nie dotyczy - na szczescie 🙂 Ja ten test zrobie dopiero za miesiac 🙂 mam nadzije, ze nie za pozno...

Jesli zas chodzi o cisnienie to zawsze bylam niskocisnieniowcem i wiele sie nie zmienilo bo nadal cisnienie mam ponizej normy 110/63... Ale to chyba nie jest zle - gorzej jak byloby podwyzszone, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka nie obrażam się, napisałam przecież, że to ciśnienie jest niedobre i żeby poszła do gin. Ciśnienie rozkurczowe powyżej 90 w ciąży jest niebezpieczne...nie chce poprostu by Gosia martwiła się na zapas, bo wtedy ciśnienie jeszcze jej podskoczy...Co do tych ciśnieniomierzy nadgarskowych to ja jako pielęgniarka ich nie polecam, bo są bardzo niedokładne i wyniki są nie wiarygodne..lepsze już są elektryczne ale naramienne....Gosiu, jeżeli tak jak pisze Iwonka, masz przy tym obrzęki i swędzi Cię skóra idź niezwłocznie do gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dziś starsznie sąłbo się czuję-czasem mam wrazenie że zaraz się gdzieś wywróce-ale ciśnienie mam chyba w maire dobre bo własnie zmierzyłam i mam 130/68 więc może to poprostu zmęczenie-to ta nagła zmiana pogody pewnie wczoraj upał a dziś chłodno-choz pogoda jak dla mnie cudna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko odpisałam 🙂
Z tego wszytskiego też sobie zmierzyłam ciśnienie. I mam 114/54
Ja kupiłam sobie taki fajny ciśnieniomierz.Ten co się mierzy wyżej niż nadgarstek.I nie potrzebnie kupowałam bo wysokie ciśnienie mam tylko jak ide do lekarza. Chociaż może się przyda.Pogoda u mnie też fajna bo chłodek i też jakoś dzis zmeczona jestem. Jakaś taka senna. 🤔
Obiadek zjadłam.Dostałam dwie czapunie dla małej od męża siostry. Ale i tak na początek moim zdaniem będą za duże.
Dobrze ze w sobotę wraca mój zwariowany mąż bo chyba padn z nudów.A tak mi trochę adrenalinke podniesie 😉
Gości odmówił takiego smsa mu napisałm że zrozumiał.:P
To od poniedziłku kładzie podłogę w korytarzu i kończy panele. Bo już patrzeć na ten przedpokój nie mogę.A potem malowanie dużego pokoju.Także już nudzić się nie będe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku jaka ja dzisiaj senna jestem. pojechałam sobie na zakupy ze starzą córą, myślałam że coś uda mi się fajnego kupić dla dzieciaczków albo dla mnie, ale w końcu nic nie kupiłam :/ ... tylko mnie wykończyło to chodzenie. teraz ide na obiad 🙂 mężuś gotował 😁 😁 .. i tylko zostawił mi do doprawienia 🙂.

ja też jestem niskociśnieniowcem, a moja teściowa miała ciśnienie ciążowe z moim mężem i urodziła go w siudmym miesiącu, ważył ponad kilo, ledwo pprzeżył. ale nie wiem z jakiego to dokładnie powodu bo ona piła w ciąży !!!!! ze szwagrem wiem na pewno upijała się aaż się przewracała 😠 😠 😠 co za baba, więc kto wie przez co był spowodowany ten poród ... fakt faktem ciśnienie trzeba kontrolować ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to musze ci przyzanc ze masz bardzo odpowiedzialna teściową-chyba bym się bała jej powieżyć dziecko nawet na kilka minut-chyba że się wyleczyła z nałogu ale i zawsze coś w zostaje;(

Iwona widzisz jednak udało ci się uporać z nieproszonymi gośćmi 🙂 jak my się na coś uprzemy to zazwyczaj to mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z cisnieniem nie mam problemu,tylko gdzy wizyta u lekarza sie zbliza to mam 135/70
Bylam rano na badaniach mowie wam wypilam te 75g glukozy i myslalam ze fikne na zawal takie to bylo niedobre,ojej a jakie slodkie nawet mi cytryna niepomogla 😞zrobilo mi sie po tym bardzo niedobrze i slabo jutro wyniki mam nadzieje ze dobrze wyjda trzymajcie kciuki 😉
Pozatym pogoda straszna jest tak duszno,ze siedze przy wiatraku i co godzine ide odswiezyc sie do lazienki bo niewyrabiam,czy tylko ja tak mam czy wam mimo ze nie a slonca tez jest tak goraco i pocicie sie niemilosiernie,te nasze dodatkowe kilogramy tez daja nam we znaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak jest duchota to też się męczę, ledwo oddycha. Z 2 tygodnie temu było ze mną naprawdę źle, jakby mi się kręciło w głowie, słabo, serce mi tak waliło jakby nie mogło nadążyć i się strasznie męczyło. Tak sobie przypomniałam że w poprzedniej ciąży brakowało mi w tym okresie żelaza. Poszperałam w internecie co ma żelazo i jak się najlepiej przyswaja, wprowadziłam nową dietę i jest dużo lepiej 🙂

Trochę mnie to zdziwiło bo biorę feminatal, a tam jest żelazo, ale widocznie nie przyswajało się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...