Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jeśli chodzi o jedzenie to myślałam, ze w ciąży będę jadła jak smok , ale jem normalnie , tak jak przed... Jestem szczuplutką kobietką, chciałabym nawet troszke przybrać na wadze i myślałam ze tak tez będzie jak będę miała w sobie dzidzie, ale póki co waga sie trzyma normy, zobaczymy w późniejszych miesiącach.
Z drugiej strony nie chciałabym zeby moja malutka była ciężka w brzuszku, bo będzie mi cięzko urodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez uwielbiam święta. Jak maja się urodziła to miałam ja na święta jak miała miesiąc, teraz na święta bede jeszcze z brzusiem też fajnie. Kochm ustrajać dom w światełka i dekoracje świąteczne. zawsze to robie juz wczesniej bo nie moge sie doczekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki 🙂
ja też uwielbiam okres świąteczny i w ogóle ten czas do końca grudnia, ale od stycznia do marca to już mam depresje...ale teraz będzie inaczej 😁 bo będę miała się kim zajmować 😉
wiecie co, oglądałam wczoraj program o pielęgnacji noworodka i podobno teraz pępka nie przemywa się spirytusem tylko wodą z mydłem, zdziwiło mnie to bo spirytus wydawał mi się najbardziej odpowiednią miksturą 😮
a najbardziej przerażają mnie te płatne szczepionki na pneumokoki i rotawirusy, rodzice jednak sami muszą zdecydować czy wykupią je dla dzieci a w 1 roku życia to koszt 2 tys 😮
i teraz martw się człowieku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te szczepienia sa bardzo drogie. nie ze jedna kosztuje 2 tysiące ale jak byś chciała ich kilka różnych dac to musisz sobie tyle liczyc. Ja mai nie szczepiłam dodatkowo. Lekarka mi kiedys powiedziała ze mozna zaszczepic np na rotawirusy ale nie masz 100% pewnosci ze twoje dziecko tego nie złapie bo rotawirusa sa różne odmiany i akurat moze sie trafic taki na który szczepionka nie działa i dziecko i tak załapie. nie masz nigdy pewnosci;/ jeszcze jak by to było tańsze albo refundowane a one tyle kasy kosztuja ze przeciętny człowiek nie moze sobie pozwolic na nie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ja ide między 18 a 20 więc jak wrócę to napiszę, ojojoj chyba nie wysiedzę w pracy 😉
a Ty na którą masz jutro?
córeczka naszych znajomych też przeszła rotawirus, bardzo odwadnia i pare dni w szpitalu. A ok. 2 tys. kosztują wszystkie 3 szczepienia na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy w pierwszym roku życia bobaska. Prawdą jest że te reklamy też grają na uczuciach rodziców, a rzeczywiście szczepionka może nie dawać 100% gwarancji tak jak te na grype czy raka szyjki macicy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry laseczki 🙂
Wesa trzymam kciuki zeby cie wypuscili 🙂
Tez czytalam o tym, ze kikutka nie smaruje sie juz spirytusem, tylko trzeba utrzymac w czystosci i wietrzyc 🙂
a te szczepionki sa strasznie drogie i moim zdaniem skoro sa reklamy w tv to znaczy, ze koncern farmaceutyczny chce na tym zarobic. tutaj mam chyba te szczepienia za darmo. na razie boje sie bakterii, ktora wystepuje tylko na wyspach i dziecko moze ja zlapac w szpitalu. moja kolezanka tak miala i jej 2 dniowy synek w krytycznym stanie trafil do szpitala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂 O kurcze nie wiedziałam, że te szczepionki w sumie tyle wynoszą, masakra.. Ja postanowiłam, że siebie maleństwo i męża zaszczepię przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych, bo mieszkamy praktycznie w środku lasu i często zdarza się złapać kleszcza, nawet siedząc tylko przed domem popijając kawkę 🙂 Sąsiad we wakacje miał kleszcza i złapał to zapalenie opon mózgowych, o mało się nie wykończył. Może nie da mi to 100% pewności, ale zawsze będę troszkę spokojniej spała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuśki 🙂

mnie dzis od rana szlag trafia, wiercą coś na dachu tak ze wytrzymać nie mozna i na dodatek zniknęły wszystkie programy w twlweizji, masakra normalnie, dobrze ze chociaz internet mi działa .

Z tymi szczepionkami to naprawde jest dylemat, wczesniej takich nie było, dzieci dostawały podstawowe i były zdrowe, a teraz powymyślali jakieś choróbska i sie człowiek musi teraz martwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...