Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
masz racje Blue - na scianie przediej 🙂 czytalam, ze dlugosc karmienia piersia nie ma wplywu na wyglad piersi, tylko odpowiednia pielegnacja 🙂 zobaczymy w praktyce. ja jestem w domku, ucieklam z pracy, goraczka mnie lapie. do lekarza pojde jutro a na razie domowe sposoby i sen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do cesarki to w gazecie "m jak mama" lekarz sie wypowiadal, ze cesarka jak najbardziej ale tylko pod warunkiem, ze jest uzasadniona. uzyla takiego sformulowania "gdyby matka natura chciala bysmy rodzily przez cesarskie ciecie, dalaby nam zamek blyskawiczny w podbrzuszu".
Asia kazdy sie boi bolu dasz rade, bo my baby silne jestesmy 🙂 z drugiej strony jak strach ma cie sparalizowac i zaklucic porod, to moze i cesarka jest lepszym wyjsciem 🙂 zobaczymy jak to bedzie... staram sie wkrecic ze bedzie masakrycznie bolalo, a moze sie rozczaruje pozytywnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila - to jedna z trzech gazet jakie moge kupic w londynie 🙂 i ta mi jakos najbardziej pasuje. Musimy sie wszystkie nastawic pozytywnie, ze wszystko bedzie dobrze i ze damy rade i nie rozczulac sie nad soba 😉 trza byc twardym - w koncu bedziemy mamami a to prawie to samo co superman 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze nikt nie powiedział, że nie boli - to akurat nie ulega wątpliwości (boli jak diabli!!!) ale tylko mała garstka tych co urodziły nie wyobrażają sobie tego po raz kolejny. Często słyszy się po prostu, że o tym bólu szybko się zapomina. Mała Kruszyna daje tę siłę chyba więc pokolenia kobiet dawały to i my damy radę

A co do cc to moje ginki właśnie tak samo twierdzą jak lekarz z "Waszej" gazety. Dla kobiety poród naturalny jest po prostu lepszy. Cięcie to zabieg i powinno wykonywać się go tylko w uzasadnionych medycznie przypadkach. A szkoda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co racja to racja. Jak to mówi mój brat trzeba być twardkim nie miętkim 😁. Kurcze dziewczyny gorączki dostałam, narazie wziełam pól apapu i pod kocyk. Wizytę mam jutro wieczorem u mojego gin, więc nie chciałabym mu dzisiaj dupy zawracać, jak jutro o wszystko mogę się dopytać. Mam nadzieję, że dobrze robię i nie dostanę ochrzanu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia ja dziś nie mam nastroju na jakiekolwiek rewolucje. Te kuchenne sprowadziłam do pozmywania garów. Teraz dogotowuje się barszcz biały a później schabowe i kalafior. Ot takie najszybsze bo przez 3 dni prawie całe poza domem ciut się nawarstwiła konieczność ogarnięcia chaty. Muszę się zabrać teraz za pokój.
Ty widzę szalejesz w kuchni. Mniam, mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakas dziewuszka od nas dawala przepis. znalazlam przepis w internecie
Rafaello na krakersach
1/2 l mleka
2 czubate łyżki maki ziemniaczanej
2 płaskie łyżki maki wrocławskiej
1 cukier waniliowy
ok. 1 szkl. cukru
1/5 paczki krakersów
1 kostka masła lub margaryny
25 dkg wiórek kokosowych
blaszka o wymiarach 235x235x60

Make rozmieszać w 1/2 szkl. mleka, resztę mleka zagotować z cukrami. ugotować budyń, dobrze wystudzić i utrzeć z masłem lub margaryną.
Do masy wsypać wiórki kokosowe, dobrze wymieszać. Na blaszce poukładać krakersy nałożyć masę, i tak dwa razy zrobić na same gorze ma być masa. Zostawić trochę wiórek na dekoracje czyli posypać górę ciasta. Wstawić do lodówki na 2 godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie 🙂 ale się rozpisałyście 🙂 co do porodu to ja będę rodzić naturalnie i mąż też będzie ze mną. przy pierwszym był tylko go wyprosili jak musieli mi wypychać z brzucha Marcela ale potem był przy ważeniu i mierzeniu 🙂
mój poród trwał 21 godz druga faza 55 min, bóle miałam z krzyża mąż mi masował plecy, jak byłam pod prysznicem to polewał mi wodą plecy, był super pomocny z całego serca mu za to dziękuję 🙂
u mnie nie trzeba być po szkole rodzenia żeby rodzić razem, musi tylko gin się zgodzić ale to bez problemu, po porodzie są sale 3 osobowe więc nie ma luksusu, pozycji też sobie nie wybierasz, rodzisz na leżąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzucholki 🙂

Jejku ile wy piszecie 😉 😉 😉 Wrzucilam fotki (jak juz Nusia zauwazyla 😉 mojego duzego brzuchola 😁 ciezko jest mi sie zginac i mam juz codziennie problem by ponczochy zalozyc na nogi 😁

Rozpisalyscie sie na temat porodu... 😎 ja tez coraz czesciej o tym mysle bo czas tak szybko leci, ale ogolnie sie go nie boje 😉 mam tylko nadzieje ze wszystko pojdzie dobrze i ze zdaze wskoczyc do tej wody by bylo mi ciutek lepiej 😉 Jedyne co mnie przeraza to nacinanie, tego wolalabym uniknac, ale jakos to bedzie 🙂 Juz teraz i tak nie ma odwrotu 😜 Nie my pierwsze ani ostatnie 😁

Dostalam dzis list ze szpitala na przygotowania o porodzie w wodzie 🙂 Czyli jednak sie udalo hurra 🙂 🙂 🙂: Zalozyli nowa grupe, super, ciesze sie bardzo 😉 Zaczynam 17.11 i 4 zajecia po 2 godzinki sa na basenie a jedno z mezem u poloznej. Super, juz sie nie moge doczekac 😉

Pokoik dla malego juz tez gotowy, mam tyle ciuchow dla niego ze glowa mala 😁 Bede go stroic jak ta lale 😁 Musze mu jeszcze tylko dokupic ciepla czapulke z rekawiczkami i kosmetyki. No i to by bylo wszystko... Juz bym tak chciala ubrac posciel w lozeczku i wozku, ale wiem ze to za szybko... poza tym jak juz wszystko teraz gotowe to co ja pozniej bede robic? 😁

Siedze jeszcze w pracy ale juz bym chciala byc w domu, mam tyle roboty... 🤨 moj mezulek wraca jutro do domciu wiec musze wypindrowac chalupke i o siebie zadbac 😜

Dziewczyny wy nie kuscie tymi ciachami... kurcze ja tu siedze i sie slinie... 😉 Tak mi sie chce paczkow wogole, ale nie chce mi sie samej ich robic.. Nigdy mi nie wychodzilo ciacho drozdzowe. Jaki jest najlatwiejszy przepis na paczki, ktory powinien sie udac kazdemu? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisalam jakis czas temu ten przepis na Rafaello 🙂

robilam to ciasto - pycha!!!!! najlepsze na drugi dzien, jak krakersy troche zmiękną

moja rada - najlepiej dawac krakersy bez soli - o ile takie są - bo ta sól jest troche wyczuwalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...