Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

wesa napisał(a):
Moje dzieci podobne do Piotra. Po mnie to Maja tylko pipke ma 🙂


Mi też gadają niektórzy, że mała do mojego podobna 😠 jestem wtedy zła, bo ja twierdzę, że do mnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

joanna2236 napisał(a):
hej.juz nie wiem co mam robic 😞 jak kacper był na mojej piersi to plakal nie najadał i kopy nie mógł zrobic i ostanowilam go dokarmic bebiko i wszystko bylo ok i kope raz dziennie zrobil a teraz pani doktor kazala nam kamic go nutramigenem bo mial twardy brzuch ale po tym nutramigenie jeszcze gorzej niz bylo placze non stop kopy nie moze zrobic i dzisiaj daje mu samo bebiko i jest ok ani razu nie zaplakal od rana i chyba nie bede mu dawac nutramigenu.A wy co byscie na moim miejscu zrobiły?


Ja myślę, że to jelitka i żołądek reagują na zmianę żywienia. Musisz trochę przeczekać. Tak samo jak się zmienia mleko. Nie można po 1 dniu stwierdzić czy coś jest dobre albo nie, musi upłynąć kilka dni. A on ma skazę białkową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna jak ty to robisz ze twoja tak spi 🤪 moja spi ladnie w dzien a w nocy na okolo1,5h przed karmieniem zaczyna sie prezyc i stekac i ja mysle ze ona wstaje i nie mpge dalej spac... a teraz wrocilismy ze spaceru i polozylismy ja spac przy otwartym oknie i spi juz 3 godzine 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉
wczoraj byłam z Małą na szczepieniu, strasznie płakała i wieczorem też była strasznie marudna i bardzo płakała ;( nie dało się jej uspokoić ;( a do tego chyba bidula miała kolkę wieczorem o ciepłe powietrze z suszarki przyniosło jej troszkę ulgę i na chwilkę zasnęła i dałam jej czopek... a noc ładnie przespała 😉 tak jak zawsze tylko 2 razy się obudziła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaaaa napisał(a):
bylam z michalem na szczepieniu wazy 5250 🙂glowka 39 a klatka piersiowa 38


To podobnie u mnie było. 39,5cm główka a 38,5cm klatka 🙂 różnica 1cm. Tyle, że mała w 6tyg. ważyła 4700g hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę,że temat podobieństwa na tapecie.U mnie niestety też wygląda na to, że będzie cały tatuś. Wesa a Ty już karmisz tylko butlą? Też chętnie bym zastosowała jakąś dietę, bo stanęłam na 55 kg i ni huhu w dół 😞 Ale ćwiczę nogi i cm ubywa więc już coś 🙂
A jak nauczyłyście ciągnąć smoka? Natalka póki karmiłam z nakładkami to nie było problemu, a teraz nie ma opcji. Niby chce cyca, łapki wcina cyca wypluwa i herbatkę też a smoka nie weźmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
Blue a jaką Twoja miała główkę jak sie urodziła? moja tylko 33 😜


36 główka i 33 klatka, tylko, że w ciągu 3mieś. obwód główki powinien się powiększyć o ok. 6cm. więc jak jej urosła o 3,5cm w 6tyg. to w kolejnym mam nadzieję, że urośnie też o maks 3cm. Tak żeby było książkowo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Blue a jaką Twoja miała główkę jak sie urodziła? moja tylko 33 😜


36 główka i 33 klatka, tylko, że w ciągu 3mieś. obwód główki powinien się powiększyć o ok. 6cm. więc jak jej urosła o 3,5cm w 6tyg. to w kolejnym mam nadzieję, że urośnie też o maks 3cm. Tak żeby było książkowo 😜

no to widzisz mojej już 5cm urosła główka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Blue a jaką Twoja miała główkę jak sie urodziła? moja tylko 33 😜


36 główka i 33 klatka, tylko, że w ciągu 3mieś. obwód główki powinien się powiększyć o ok. 6cm. więc jak jej urosła o 3,5cm w 6tyg. to w kolejnym mam nadzieję, że urośnie też o maks 3cm. Tak żeby było książkowo 😜

no to widzisz mojej już 5cm urosła główka 😮


No, ale teraz jak urosła 5cm to może zwolnić 🙂 i urosnąć o maks 2cm.

Noworodek ma obwód głowy większy od obwodu klatki piersiowej, jednak wraz z kolejnymi miesiącami życia obwód klatki piersiowej zaczyna przekraczać obwód głowy. Średni urodzeniowy obwód głowy u dziewczynek wynosi 34,3 cm, a u chłopców 35 cm. Przez pierwsze 3 miesiące życia obwód głowy powinien powiększyć się o około 6 cm, a przez kolejne 3 miesiące (czyli w przedziale wieku 3-6 miesięcy) o kolejne 3 cm. Potem przyrost obwodu głowy jest jeszcze wolniejszy. W wieku 12 miesięcy obwód głowy u dziecka wynosi średnio 46,3 cm u dziewczynek i średnio 47,3 cm u chłopców.

Czyli moja pobija średnią statyczną w obwodzie głowy o jeee! Jak ona miała taką dużą głowę to pewnie będzie mieć te 47cm 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Ciemiączka nie ma książkowego to niech ma chociaż głowę 🙃 😁

no Judyta ma ciemiączko 1x1 więc tez nie książkowe...


To witaj w klubie "nie" książkowych dzieci haha! moja 0,5x0,5cm 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo a mojej nie zrobili szczepienia bo pediatra stw że za mało waży 😁 😁 😁 4,7kg to za mało w 6tyg. i kazała przyjść za 4/5tyg. jak będzie ważyć ponad 5kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże moja znowu ma skok rozwojowy jest marudna, ciągle płacze, nie chce spać w swoim łóżku jak ją kładę na swoje i leży obok to jest cicho, zwariować można!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...