Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Blue komu ty dziecko sprzedałaś 😜
Asia ale fajna ta twoja mała, wygląda jak królewna w tej huśtawce 🙂
my byłyśmy dziś na szczepionce na pneumo, zważyli ją i w tydzień przytyła 230g tak więc z końcem 2 mca przytyła 2 kg 🙂
a dzisiaj u nas wiosna, normalnie na słońcu tak miło że ąz do domu nie chciało się wracać...
za to 2 pączki wciągnęłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mgr tez mi się marzy ale nie ma mojej specjalności w Szczecinie
najbliżej Poznań lub Gdańsk 🤨 i będę musiała małą na cały weekend zostawiać
w tygodniu w pracy w weekendy w szkole - dziecko matki po miesiącu nie pozna 😞

wiec zastanawiam nad podobną specjalnością tu na miejscu tylko że ona jest bardzo mało atrakcyjna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
Byłam u ksiedza, wszystko załatwione. Zajeło mi to moze 5 minut i dziekuje. Musze tylko na nauki ale to tylko jedno spotkanie bedzie. 🙂

Wesa dobrze że już załatwiłaś księdza ale zastanawia mnie co to za nauki bo u nas nie ma nic takiego. Ja dzisiaj muszę iść do spowiedzi bo dzisiaj pierwszy piątek miesiąca a musi mi podpisać karteczkę od spowiedzi (ale to jak mąż szybciej z pracy wróci a jak nie to pójdę w niedzielę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Mój bąbel miał dziś rekord spania od 20:30 do 5 🙂 potem już spał do 7, a jaki zadowolony wstał, milion uśmiechów i gaworzenie 🙂))))))
Muszę też te chrzciny załatwiać, może Darka dzisiaj wyślę do kościoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

youmit napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Mój bąbel miał dziś rekord spania od 20:30 do 5 🙂 potem już spał do 7, a jaki zadowolony wstał, milion uśmiechów i gaworzenie 🙂))))))
Muszę też te chrzciny załatwiać, może Darka dzisiaj wyślę do kościoła.


A ja myślałam, że to moja miała rekord 😁 od 19 do 00 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusia to może być początek ciemieniuchy. Ja mojej myję głowę raz na 2-3-4dni, jak przeczekam tyle to jej się potem tak nie tłuści, używam do mycia żelu nivea sensitive. A myjesz główkę czym? mam nadzieję, że nie mydłem, bo mydło b. wysusza skórę i powoduje ciemieniuchę. Czytałam o tym, że nie powinno się codziennie myć główki. Moja ma teraz wszystko wyleczone 🙂 i czoło/brwi które smarowałam codziennie linomagiem i oliwką wszystko zeszło 🙂

Zapowiedzią ciemieniuchy są ledwo widoczne białe łuski tuż przy skórze głowy. Po ich pojawieniu się należy rozpocząć działania, bo chociaż nie jest to objaw groźnego schorzenia, to jednak ciemieniucha uniemożliwia skórze oddychanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie ma skutecznych sposobów na uniknięcie ciemieniuchy, niektóre czynności jednak mogą uchronić przed nią naszego maluszka. Najważniejsze, aby po wyjściu z domu zakładać dziecku bawełnianą czapeczkę (najlepiej w kolorze białym, by kolorowe barwniki nie podrażniły delikatnej skórki) i ściągać ją po wejściu do pomieszczeń, by główka się nie spociła. Codziennie powinnyśmy też czesać włoski dziecka miękką szczotką lub rzadkim grzebieniem. Należy myć włosy dziecka około dwóch razy w tygodniu. W tym celu możemy ze spokojem sumienia użyć jedynie samej wody i zanim dziecko skończy rok nie używać perfumowanych szamponów. Jeżeli uważamy, że szampon jest potrzebny możemy użyć nieperfumowany szampon dla niemowląt, najlepiej zakupiony w aptece lub nieperfumowane mydełko dla niemowląt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
youmit napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Mój bąbel miał dziś rekord spania od 20:30 do 5 🙂 potem już spał do 7, a jaki zadowolony wstał, milion uśmiechów i gaworzenie 🙂))))))
Muszę też te chrzciny załatwiać, może Darka dzisiaj wyślę do kościoła.


A ja myślałam, że to moja miała rekord 😁 od 19 do 00 🙃


Mój blue ma taki rekord ze od 19 do 00 nie je. bo zasypia dopiero o 21.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama_justyna napisał(a):
Moja Majuchna śpi od 19 do 4 od jakiś 3 tygodni 🙂 . Dziś przespała całą noc. Obudziła sie na jedzenie dopiero przed 6-tą. SZok 😲


super Justysiu. Ja tak własnie miałam z Mają(te majeczki coś chyba w sobie mają), ale teraz Bartoszek budzi nie co 3 godzinki w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
wesa napisał(a):
Byłam u ksiedza, wszystko załatwione. Zajeło mi to moze 5 minut i dziekuje. Musze tylko na nauki ale to tylko jedno spotkanie bedzie. 🙂

Wesa dobrze że już załatwiłaś księdza ale zastanawia mnie co to za nauki bo u nas nie ma nic takiego.
nas też jedno spotkanie dla rodziców i chrzestnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
youmit napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Mój bąbel miał dziś rekord spania od 20:30 do 5 🙂 potem już spał do 7, a jaki zadowolony wstał, milion uśmiechów i gaworzenie 🙂))))))
Muszę też te chrzciny załatwiać, może Darka dzisiaj wyślę do kościoła.


A ja myślałam, że to moja miała rekord 😁 od 19 do 00 🙃


Mój blue ma taki rekord ze od 19 do 00 nie je. bo zasypia dopiero o 21.


A jak u niego z jedzeniem? Poprawiło się?
Moja dzisiaj zrobiła taką wielką kupę, że wszystko osrała 🤢 i musiałam ją wykąpać (kąpię ją przez to nieregularnie) Od miesiąca nie zrobiła ani razu kupy do pampersa, tylko zawsze podczas karmienia muszę ją rozebrać do połowy i wtedy ona czuje, że ma wolność i ugniata sobie brzuszek nóżkami, kupę robi 1-2razy dziennie. Ja to dziecko rozbestwiłam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...