Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Jutro idziemy na kontrole i szczepienie, jak mi nie da skierowania to pójde prywatnie do neurologa.


Nie martw się!! Dla swojego spokoju możesz iść na usg mózgowia 🙂 ale na pewno wszystko z małym jest ok.


własnie takie usg chce. Mysle ze jak pójde do neurologa to mu zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Wesa a może on ma skok rozwojowy? 🙂 moja jak rozpoczęła 5 tydź. z automatu przestała dużo jeść, wcześniej zawsze jadła po 90/120ml a odkąd weszła w 5tydź. to już koniec problemem jest 90ml muszę ją zmuszać 🤢 A przy skokach rozwojowych często tak jest, że dziecko traci z dnia na dzień umiejętności, które nabyło i później one wracają, że umie jeszcze więcej. Poczytaj o tym 🙂 a może mały ma gorączkę? wtedy dzieci też są takie lejące.

goraczki nie ma,ale tezzaczał duzo mniej jesc. zaraz o tym poczytam.


A co ja mam powiedzieć nie wiecie jak wam zazdroszczę każda z was mówi, że jej dziecko je po 120-150ml a moja 120-130 to wypije maks 1 raz dziennie i to musi minąć 5h od niejedzenia żeby chciała tyle zjeść. 90ml to je średnio przez 20min. 😮 i jej dzienna norma to maks 650ml, a częściej mniej niż 600ml, dlatego już tak nie przybiera na wadze,. a powinna 720ml. zaczęłam prowadzić notes kiedy jest karmiona i ile zjada. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Jutro idziemy na kontrole i szczepienie, jak mi nie da skierowania to pójde prywatnie do neurologa.


Nie martw się!! Dla swojego spokoju możesz iść na usg mózgowia 🙂 ale na pewno wszystko z małym jest ok.


własnie takie usg chce. Mysle ze jak pójde do neurologa to mu zrobi.


Tylko znajdź takiego co ma dobry sprzęt 🙂 ale wydaje mi się, że pediatra już sam powinien wiedzieć co jest grane,. przecież to lekarz 1 kontaktu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moze to byc wina tego ze przestałam dawac mleko z piersi????
Czytałam ze to słabe napiecie miesniowe moze wystapic u dzieci kiedy kobieta w ciązy miała problemy z układem moczowym albo anemie. a ja miałam to i to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
A moze to byc wina tego ze przestałam dawac mleko z piersi????
Czytałam ze to słabe napiecie miesniowe moze wystapic u dzieci kiedy kobieta w ciązy miała problemy z układem moczowym albo anemie. a ja miałam to i to.


Wesa a pamiętasz jak wam piszczałam o bólu nerek przez 10dni?? i nie miałam ich w ogóle leczonych tyle czasu, bo idiotka ginka nie chciała mi nic zapisać?? i w czasie ciąży miałam kilka razy zapalenie cewki moczowej 🙂 i brałam antybiotyki itd. i z małą wszystko jest ok. To na pewno nie od tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej koleżanki synek jest wcześniakiem ma teraz pół roku i ma słabe napięcie mięśniowe to nic sam do ręki nie weźmie, upuszcza wszystko ona jeździ z nim na rehabilitacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa też obniżone
Za słabe napięcie objawia się zupełnie inaczej. Maluch jest cichy, prawie nie płacze ani nie cieszy się na widok mamy. Położony na brzuszku, nie próbuje unieść główki. Jeśli u swego smyka zaobserwowałaś objawy wzmożonego lub zbyt słabego napięcia mięśni, idź do lekarza. Malec najpewniej dostanie skierowanie do neurologa i na przezciemiączkowe USG główki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
A jest mocno śpiący? ile teraz zjada mleka? uśmiecha się? ściska ci rączki jak włożysz palec czy nic?

No spi więcej, mleka je mniej 60-70-90 ml(zależy), a jadał 125.usmiecha sie a rączki zaciska ale dużo słabiej niż wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mleko pije podobnie jak moja 🙂 Wesa nie martw się!! bo nic się nie dzieje, ja płakałam jak mała zaczęła tak mało jeść, ale co zrobię? Przecież nie zmuszę jej, ona po 60ml odpada, te 30ml to muszę do niej mówić szturać łaskotać i jak ma dobry dzień to dopije do końca, a tak to zasypia i nie mogę jej obudzić jedyne co ją rusza to jak ją położę do łóżka to od razu się budzi i wyje a jak chce znowu dać mleka to ma odruchy wymiotne i się krzywi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
Dobrze ze moge sie wam tu wygadac, bo normalnie jakaś podłamana jestem,stracilam chec do robienia czegokolwiek,nawet nie chce mi sie gadać do córki i zaniosłam ją na dół do babci 😞


Wesa tak sobie myślę lepiej być przezornym to może jak pójdziesz na szczepienie weź tą szczepionkę 5w1 lepiej zapłacić te 100zł i mieć pewność, że małemu nic nie będzie, bo jak powiedzmy ma tam jakieś problemy neurologiczne to jeszcze mu zaszkodzi. Czytałam wiele o tych szczepionkach i mojej kupię jednak tą 5w1 bo nie wiem co z tym zbiornikiem a nie chcę ryzykować. W ciąży też wydawałam kasę na wizyty 70zł za wizytę, 100-120zł za usg to teraz mam jej żałować 105zł? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
Dona napisał(a):
hej
to ktora mamusia karmi tylko piersia? ja narazie wytrzymuje, kupilismy na wszelki wypadek bebiko, ale narazie sie nie przydaje. my mamy jutro szczepienie-az sie boje

ja karmię tylko piersią 🙂

Dzisiaj rano odciągnęłam trochę, by sprawdzić czy mały z butli da radę 🙂 ale on chyba zje ze wszystkiego 😁 😉 Ja też na razie zostaje tylko na cycu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
Dona napisał(a):
hej
to ktora mamusia karmi tylko piersia? ja narazie wytrzymuje, kupilismy na wszelki wypadek bebiko, ale narazie sie nie przydaje. my mamy jutro szczepienie-az sie boje

ja karmię tylko piersią 🙂

Dzisiaj rano odciągnęłam trochę, by sprawdzić czy mały z butli da radę 🙂 ale on chyba zje ze wszystkiego 😁 😉 Ja też na razie zostaje tylko na cycu.

przyłączam się do cycowych mam 😜 ale mam modyfikowane na w razie co. jak gdzieś muszę wyjść to odciągam, tylko laktatorem troszeczkę a potem muszę ręcznie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...