Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

joannawisn napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
noo w końcu mogłam zajrzeć...mojej to już chyba wcale nie chce się spać w dzień hehe 😮 gdyby nie spacer to chyba by nie spała, teraz trochę drzemie ale i tak słyszę, że stęka 🙃
moja też tak się cieszy, że aż oczy w szparki robi 😎 do tego powoli zaczyna do mnie gadać jak z nią rozmawiam, najsłodsze na świecie to wszystko 🙂
ee tam Blue ja liczę każdy rozpoczęty tydzień, tak jak w ciąży...i u mnie w ksiązke wpisywali taki tydzień jaki był, to chyba zalezy od pediatry.
U mnie też tylko śpi na dworze 🤪dziewczyny a co robicie z maluchami jak nie śpią?moja nie chce zabawek tylko na rękach 😠


Ja daję na siłę smoczka 🙂 a ona robi grymas, że jest "gorzki" i wypluwa 😁 kocham jej miny !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
noo w końcu mogłam zajrzeć...mojej to już chyba wcale nie chce się spać w dzień hehe 😮 gdyby nie spacer to chyba by nie spała, teraz trochę drzemie ale i tak słyszę, że stęka 🙃
moja też tak się cieszy, że aż oczy w szparki robi 😎 do tego powoli zaczyna do mnie gadać jak z nią rozmawiam, najsłodsze na świecie to wszystko 🙂
ee tam Blue ja liczę każdy rozpoczęty tydzień, tak jak w ciąży...i u mnie w ksiązke wpisywali taki tydzień jaki był, to chyba zalezy od pediatry.
U mnie też tylko śpi na dworze 🤪dziewczyny a co robicie z maluchami jak nie śpią?moja nie chce zabawek tylko na rękach 😠
u mnie tak samo tylko raczki:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie, mąż nauczył nosic na rączkach i teraz jest placz jak kladziemy ją na łożko, ja staram sie nie przyzwyczajac ją do tego, klade np na lozko i bawie sie z nią grzechotką a ona wodzi za nią oczkami, chyba ze strasznie placze to wtedy ją ponosze.

Dziewczyny czy wasze bąbelki tez mają niezrośniete mięśnie brzuszka. U nas lekarka tak stwierdzila na ostatniej wizycie. Powiedziala ,ze to nic groznego i kazala kłaść dzidzie na brzuszek, te miesnie potrafią sie zrastac do 6 msc zycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
blue skoro twoja tak ulewa to moze zmien jej mleko ty dajesz bebilon to podaj jej bebilon ale Ar to jest z zageszczaczem dla dzieci ulewajacych moj pije enfamil ar i nie ulewa juz prawie wcale 🙂 dzis znowu jadl duzo 🙂 a wczoraj jak poszedl spac po 21 to obudzil sie o 5,30 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, ale to mleko gęstnieje po 10min. a ona potrafi pić 90ml przez 20min~~ więc by już do końca nie wypiła, poza tym to, że "mleko" się nie cofa do gardła i nie wypływa to nie oznacza, że nie cofa się do przełyku 😞 nie wiem co robić to mleko jest drogie bo 400g kosztuje ok 30zł a już raz z głupoty kupiłam mleko bebilon ha zapłaciłam 31zł i zużyłam kilka łyżeczek, a teraz psu daje, bo po co ma się zmarnować 🤢 😁 najlepiej to z pediatrą porozmawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYMIOTY

1. pokarm wydostaje się na zewnątrz gwałtownie,
2. ilość mleka jest duża,
3. mogą zdarzyć się w każdym wieku,
4. są nieprzyjemne dla dziecka (dziecko często płacze w trakcie wymiotów),
5. pokarm jest strawiony i ma nieprzyjemny zapach,
6. jest to niepokojący objaw, wymioty mogą być groźne dla dziecka. Wymagają konsultacji lekarskiej!!!

ULEWANIE

1. mleko wylewa się nie tak raptownie,
2. ilość mleka jest niewielka,
3. dotyczy niemowląt, po 6 miesiącu łagodnieje,
4. ulewanie nie jest bolesne, nie widać aby było to bardzo męczące dla dziecka,
5. pokarm jest lekko nadtrawiony, ma lekko kwaśny zapach i przypomina np. zsiadłe mleko,
6. z reguły nie jest groźne i nie wymaga konsultacji lekarskiej.

Ona ma to drugie, ale i tak się martwię. Jak ulewa to nie płacze, zachowuje się jakby nic się nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Moja teraz leży w łóżeczku i uśmiecha się do smoczka 😜 widok bezcenny 😜
Ja mam chwilke dla siebie więc zjadam śniadanko 😉
Blue Judytka jak ulewa to też zachowuje się jakby nic się nie stało a jak nikt nie zauważy i nie weźmie jej na rączki to się zaczyna histeria że nikt się nie zainteresował 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
blue wiem ze drogie spytaj lepiej najiperw pediatrybo moj gtez bardzo duzo ulewal....wygladalo to tak jak bym mu dala 90 ml i by wypil a zrobilabym drugie 90 i go tym oblala.....i wlasnie jak powiedizalam lekarce to kazala to dawac....drogie jest 😞ale pomaga 🙂 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaaaa napisał(a):
blue wiem ze drogie spytaj lepiej najiperw pediatrybo moj gtez bardzo duzo ulewal....wygladalo to tak jak bym mu dala 90 ml i by wypil a zrobilabym drugie 90 i go tym oblala.....i wlasnie jak powiedizalam lekarce to kazala to dawac....drogie jest 😞ale pomaga 🙂 😎


Ela moja nigdy nie miała zalanej bluzki, ulewa ale powiedzmy w normalnych ilościach, jak leży to płyną jej cienkie strużki, a jak beka to się jej ulewa, ale nie żeby od razu tonęła. Nie wiem ile to może być łącznie , ciężko to ocenić, bo to samo mleko nie wypływa tylko zmieszane jest już ze śliną. Tak na oko to uleje zawsze z 1-3łyżki.
A wiesz co najdziwniejsze? Czasami potrafi wypić 120ml bez żadnego ulewania dosłownie nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a macie jakiś fajny przepis na dania ze szpinakiem
bo ostatnio znalazłam na necie szpinak gotowany z piersią kurczaka ale nie był smaczny
a jakiś czas temu jadłam w restauracji makaron ze szpinakiem i grillowanym kurczakiem i bardzo mi smakowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
Co dzis u was na obiadek????
U mnie gulasz kasza i ogóreczek kiszony 🙂jem prawie normalnie bo Sonia coraz więcej modyf dostaje..dzisiaj w nocy myślałam że mi cycki pogryzie taka głodna była a pokarm jak woda i mało go było 😞 męczyłam sie do trzeciej w nocy mąż w koncu wstał zrobił Jej 120 modyf.i dziecko spało do 7.15 🤪z rączkami w górze uśmiechając sie co chwile 🙂ciągle mi tłumaczy zeby ją więcej dokarmiała butelką bo jest wtedy spokojna śmieje sie, nie płacze, a po piersi koszmar ciągle głodna na rękach i wrzeszczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny
Mój od wczoraj strasznie płaczliwy, nawet przy cycku za długo nie wyleży. Martwię się, że mam kryzys laktacyjny 😞 Chociaż mały w nocy przesypia około 5/6 godzin. W dzień zasypia, ale tylko na chwilę, no chyba że jesteśmy na spacerze.
Nusia daj znać jak ta chusta, też chyba kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
wesa napisał(a):
Co dzis u was na obiadek????
U mnie gulasz kasza i ogóreczek kiszony 🙂jem prawie normalnie bo Sonia coraz więcej modyf dostaje..dzisiaj w nocy myślałam że mi cycki pogryzie taka głodna była a pokarm jak woda i mało go było 😞 męczyłam sie do trzeciej w nocy mąż w koncu wstał zrobił Jej 120 modyf.i dziecko spało do 7.15 🤪z rączkami w górze uśmiechając sie co chwile 🙂ciągle mi tłumaczy zeby ją więcej dokarmiała butelką bo jest wtedy spokojna śmieje sie, nie płacze, a po piersi koszmar ciągle głodna na rękach i wrzeszczy 😞


ja już od dwóch dni nie dałam mojego mleka z piersi. bardzo wodnisty biedny głodny po nim był a ja nie wiedziałam czy zaraz po moim mozna dac sztuczne mleko i przetrzymywalam go troche, teraz je ładnie co 3 godzinki modyfikowane, spokojny szczesliwy najedzony. To mi pasuje. Teraz czekam az całkiem zasuszy sie mój pokarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...