Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

to nie jest matka tylko POTWÓR!!!!!!!! na miano matki trzeba zasłuzyc, podła małpa 😠

Blue moja mała dostala juz jedną dawke rota, drugą mamy 15 kwietnia. Ja tez sie go boje, tak jak wczesniej pisalam mozna sie nim latwo zarazic i niesie za sobą powazne skutki. Wiem tez ,ze szczepionka ta nie daje 100% ochrony przed tym wirusem, chroni tylko przed najcześciej występującym szczepem, ale mimo to szczepimy, bo gdyby nawet (odpukac) zachorowala to przebieg tej choroby jest wtedy lżejszy i dziecko lepiej to znosi. Jedynym minusem szczepionki jest cena, u nas w Wawie kosztuje 340 pln -jedna dawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kolo177 napisał(a):
Hej Mamusie 😉
My też już dawkę rota mamy za sobą a następna też w kwietniu u nas kosztuje 300zł,a nad pneumokokami myślimy cały czas...


Ja nawet normalnych szczepień nie mam za sobą a co dopiero na rotawirusy haha! Byłam na ich stronie i wszystkie dawki należy skończyć przed 6mieś,. życia, więc trochę czasu jeszcze jest,. Jeden producent ma 2 dawki a inny 3 🙂 to bym musiała wyczaić tego co ma 2. Tylko pewnie cena też droższa? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co chyba te pneumokoki są gorsze niż rotawirus.. 😮
Do najczęstszych zakażeń inwazyjnych należą:

* Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
* Posocznica, inaczej Sepsa
* Bakteriemia
* Zapalenie płuc z bakteriemią
Do najczęstszych zakażeń nieinwazyjnych należą :

* Zapalenie płuc bez bakteriemii
* Zapalenie ucha środkowego
* Zapalenie zatok przynosowych
* Zapalenie spojówek
A ile kosztuje szczepionka na pneumokoki?
Potwierdzają to najnowsze szacunkowe dane WHO (2010), według których rocznie w Polsce zapada na inwazyjną chorobę pneumomokokową 25 razy więcej dzieci, tj. od 11 666 do 14 565 dzieci, z których od 28 do 71 umiera. Tak znaczące niedoszacowanie wynika m.in. ze wspomnianego niepobierania przez lekarzy materiału do badań bakteriologicznych.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Wiecie co chyba te pneumokoki są gorsze niż rotawirus.. 😮
Do najczęstszych zakażeń inwazyjnych należą:

* Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
* Posocznica, inaczej Sepsa
* Bakteriemia
* Zapalenie płuc z bakteriemią
Do najczęstszych zakażeń nieinwazyjnych należą :

* Zapalenie płuc bez bakteriemii
* Zapalenie ucha środkowego
* Zapalenie zatok przynosowych
* Zapalenie spojówek
A ile kosztuje szczepionka na pneumokoki?
Potwierdzają to najnowsze szacunkowe dane WHO (2010), według których rocznie w Polsce zapada na inwazyjną chorobę pneumomokokową 25 razy więcej dzieci, tj. od 11 666 do 14 565 dzieci, z których od 28 do 71 umiera. Tak znaczące niedoszacowanie wynika m.in. ze wspomnianego niepobierania przez lekarzy materiału do badań bakteriologicznych.2


Nie pisz tu takich rzeczy bo sie idzie załamać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie też nie stać na te dodatkowe szczepienia 😞
słuchałam tego co przesłała Wesa i jestem w szoku- brak słów
a mój Patryczek chyba ma ciemieniuchę bo zauważyłam robią mu się takie żółte skorupki na główce, narazie jest tego mało ale jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
mnie też nie stać na te dodatkowe szczepienia 😞
słuchałam tego co przesłała Wesa i jestem w szoku- brak słów
a mój Patryczek chyba ma ciemieniuchę bo zauważyłam robią mu się takie żółte skorupki na główce, narazie jest tego mało ale jest 😞

Judytka też ma ;( juz dosyć długo z tym walczymy ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek85 napisał(a):
mnie też nie stać na te dodatkowe szczepienia 😞
słuchałam tego co przesłała Wesa i jestem w szoku- brak słów
a mój Patryczek chyba ma ciemieniuchę bo zauważyłam robią mu się takie żółte skorupki na główce, narazie jest tego mało ale jest 😞


Ja jeszcze nie odebrałam tego becikowego 🤨 to by na coś mogło to pójść.. ale zapewne tylko na jedną chorobę.. albo rotawirus albo pneumokoki 🤢 Co jest gorsze? bo nie wiem na co szczepić jeśli będzie taka możliwość ehh. 20lat temu takich chorób nie było.. a teraz? szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagoona ja też szczepiłam i na rota i na pneumo bo jak o tym myślę to mnie strach oblatuje 😮...a tak w ogóle to lepiej o tym nie myśleć. Rota trzeba zaszczepić teraz (6-8 tydz.) a potem na nast. wizycie po 6 tyg.A pneumo to już sama podejmujesz decyzję czy teraz czy w 15 miesiącu bodajże (wtedy jest już 1 dawka).
A moja mnie teraz zaskoczyła. Zostawiłam ją w łóżeczku żeby popatrzyła na karuzelkę i tak leżała 40 min gadając do niej a ja sprzątałam. Potem słucham co tak cicho, a ona sama zasnęła 🤪
aż byłam zazdrosna że jej nie utuliłam tylko sama tego dokonała 🙃 Heheh muszę tą metodę stosować, może sama nauczy się zasypiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kolo177 napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
mnie też nie stać na te dodatkowe szczepienia 😞
słuchałam tego co przesłała Wesa i jestem w szoku- brak słów
a mój Patryczek chyba ma ciemieniuchę bo zauważyłam robią mu się takie żółte skorupki na główce, narazie jest tego mało ale jest 😞

Judytka też ma ;( juz dosyć długo z tym walczymy ;(


jak maja miAŁA lekarz przepisał jej lek i odrazu zeszło. idz do pediatry napewno przepisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 6mieś. trzeba na te rotawirusy. Może się jeszcze zmieszczę w czasie, bo jakbym znalazła producenta co ma 2 dawki to by dało radę 🙂 trzeba w aptece popytać. Zresztą ja mam i tak opóźnione szczepienia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
ja też nie wiem co robić z tymi rotawirusami, bo po prostu kasy brak zwłaszcza teraz gdy bierzemy kredyt hipoteczny


Dokładnie 😞 u mnie też nieciekawie jak jest teraz zima. Kilka tyś. poszło na samo drewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Do 6mieś. trzeba na te rotawirusy. Może się jeszcze zmieszczę w czasie, bo jakbym znalazła producenta co ma 2 dawki to by dało radę 🙂 trzeba w aptece popytać. Zresztą ja mam i tak opóźnione szczepienia 😁

A u nas jest tak że idziesz na szczepienie bez swojej szczepionki tylko oni dają i tam się płaci 😉 i jest w dwóch dawkach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja pediatra radziła, żeby pierwszą szczepionkę na rotawirusa podać nie teraz w 8 tygodniu (w ogóle to powiedziała że 6 tydzień to troszkę za wcześnie i dlatego idziemy na przełomie 7/8) ale przy kolejnym szczepieniu wiec mam troszkę jeszcze czasu na zastanowienie i odłożenie kasy
nas teraz czeka szczepienie 5w1 i dodatkowo kasa pójdzie na usg bioderek wiec dobrze jak rotawirus za jakiś czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
my tez walczymy z ciemieniucha 🙂 a przed chwila ibcielam malej paznokcie, o matko co to za sztuka!!!!! 🤪

ja też właśnie zabieram się za paznokietki od kilku dni bo pomimo tego, że sama siebie mała nie drapie to jak po mnie przejedzie pazurkami to aż łzy w oczach stają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
Ile u Was kosztuje usg bioderek? u mnie 50 zł i nie wiem czy to nie mało... nie wiem co to za lekarz i boję się że nie jest dobry...


1 usg - 50zł , drugie usg - 40zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Ile u Was kosztuje usg bioderek? u mnie 50 zł i nie wiem czy to nie mało... nie wiem co to za lekarz i boję się że nie jest dobry...


1 usg - 50zł , drugie usg 40zł 🙂

😜 aha 😜 bo bałam się że 50 zł to może być mało a dobry lekarz się ceni 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Ile u Was kosztuje usg bioderek? u mnie 50 zł i nie wiem czy to nie mało... nie wiem co to za lekarz i boję się że nie jest dobry...


1 usg - 50zł , drugie usg 40zł 🙂

😜 aha 😜 bo bałam się że 50 zł to może być mało a dobry lekarz się ceni 😜


i miał bardzo dobry sprzęt nowoczesny dokładnie taki: aparat USG Philips HD7 XE 🙂 i tu jest notka na jego temat: http://www.healthcare.philips.com/pl_pl/products/ultrasound/systems/hd7xe/index.wpd

Kolo ja nie chodzę do byle kogo 😁 😁 😁 Ceny są różne w zależności od miasta 🙂 ja mieszkam pod Gdańskiem dlatego 50zł a już w samym Gdańsku usg bioderek od 60 do 100zł i więcej. Tak samo ten sam specjalista od usg w ciąży przyjmował u mnie za 120zł a w Gdyni za 300zł na tym samym sprzęcie 🙂 Jest różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...