Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ela no to dobrze, bo nie jeść nabiału i cudować z innymi produktami żeby dziecku zapewnić wapnia to kiszka....ale mam nadzieje że będzie dobrze. Kolkę też miała od 6 tygodnia, a teraz co raz lepiej jest i brzuszek praktycznie jej nie boli, więc i z tego wyrośnie....wszystkiego musi posmakować 😉
a z tą plamką na główce muszę zobaczyć, ale jak juz to gdzieś z tyłu to ma....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja myślę, że u mojej to jest na podłożu hormonalnym, ma to od wielu tygodni. Właściwie pojawiło się jak zaczęłam wychodzić w -10stopniach no, ale kremowałam ją niveą na wyjścia tą specjalną na mrozy itd. więc może nie od tego. Ja teraz zeschizowałam i ciągle się gapię na jej skórę, nie ma popękanych/czerwonych okolic uszu, nic na ciele łuszczącego, buzia jest jednolitego koloru, szorstka nie jest ani sucha (bo ją kremuję po kilka razy dziennie) tylko hmm te niewidoczne gołym okiem mikrokropeczki mnie denerwują (są w kolorze skóry). Są na policzkach i brodzie. Na podstawie jednej rzeczy przecież nie można stwierdzić skazy, więc muszę czekać na rozwój wydarzeń. Aha i skazę ma tylko kilkanaście % dzieci natomiast dzieci ulewających jest aż ok. 50 %
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
a mi mąż się rozchorował i chyba wygonię go z domu
doskonale wiem że to jego wina bo jeździł z klimatyzacją od kilku dni no i kurtki żadnej nie zakładał no to teraz ma
ale ciężko mi będzie przez kilka dni samej
chociaż wczoraj to się nawet o to z nim pokłóciłam, bo jak prosiłam żeby nie przesadzał z rozbieraniem to mnie nie słuchał, a w weekend zamknął się w pokoju i cały dzień do małej nie podchodził, żeby jej nie zarazić no i wszystko na mojej głowie było
i jeszcze jak zobaczyłam czym się leczy to go opierniczyłam równo
zamiast kupić coś w aptece to ten sobie miodek pije 😠 😠 bo szkoda mu żołądka
no osioł jeden zamiast szybko się wyleczyć żeby małej nie zarazić to on miodkiem się leczy 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
witam
a mi mąż się rozchorował i chyba wygonię go z domu
doskonale wiem że to jego wina bo jeździł z klimatyzacją od kilku dni no i kurtki żadnej nie zakładał no to teraz ma
ale ciężko mi będzie przez kilka dni samej
chociaż wczoraj to się nawet o to z nim pokłóciłam, bo jak prosiłam żeby nie przesadzał z rozbieraniem to mnie nie słuchał, a w weekend zamknął się w pokoju i cały dzień do małej nie podchodził, żeby jej nie zarazić no i wszystko na mojej głowie było
i jeszcze jak zobaczyłam czym się leczy to go opierniczyłam równo
zamiast kupić coś w aptece to ten sobie miodek pije 😠 😠 bo szkoda mu żołądka
no osioł jeden zamiast szybko się wyleczyć żeby małej nie zarazić to on miodkiem się leczy 😠 😠


Jak mój był chory to spał w salonie 🙂 nie spał z nami.. i potem cudownie ja się od niego zaraziłam i musiałam małą karmić to jak miałam już naprawdę kryzys chorobowy to potem ja poszłam do salonu a on "prawie" wyleczony zajmował się małą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja nie ma żadnej plamki na głowie....chociaż coś 🙃
u nas też pogoda do bańki, ze spaceru nici...chociaż dosyć ciepło jest bo 15 st.
dziewczyny a wy jakoś przez cały dzień bawicie się ze swoimi dziećmi, jak nie śpią czy zostawiacie je np. w łóżeczku żeby same sobą się zajęły...pobawiły karuzelą lub na macie czy bujaczku? Bo ja mam czasem wyrzuty że ją tak zostawiam zamiast "edukować"...no ale czasem trzeba w domu coś zrobić 🙃 z drugiej strony te zabawki w pewien sposób "uczą" nasze dzieci, ale może potrzebna przy tym obecność rodzica i wspólna zabawa....ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
moja dzisiaj w nocy budzila sie co 2h na jedzenie 🤪 a przed spaniem w ciagu godziny wypila 240ml 🤪
a myslicie ze moga jej zeby isc? bo caly czas trze dziasla na gorze i jak wczoraj przejechalam palcem to jest cos ostrego


Nusiak zęby mleczne wyrzynają się przeważnie w kolejności czyli:
Na zestaw 20 zębów mlecznych składa się 8 siekaczy, 4 kły i 8 trzonowców. Typowo wyrzynają się one w następującym porządku:
6-8 miesięcy – pierwsze pojawiają się zwykle dwa dolne siekacze przyśrodkowe
7-9 miesięcy – zaczynają wyrzynać się górne siekacze przyśrodkowe
9-13 miesięcy – pojawiają się siekacze boczne, dolne wyprzedzają górne
12-15 miesięcy – wyrzynają się pierwsze trzonowce mleczne (na tym etapie dziecko ma 12 ząbków)
16-18 miesięcy – wyrzynają się kły – również dolne wcześniej niż górne
20-30 miesięcy – wyrzynają się drugie trzonowce, uzupełniając pełen zestaw zębów mlecznych

Nie patrz na miesiące tylko na to gdzie jaki ząb ma wyrosnąć 😜 chociaż zdarzają się na pewno wyjątki i zęby rosną inaczej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj odważyłam się na to by mała trzymała sama butelkę(do połowy już wypitą) przez kilka sekund a może kilkanaście. Słodko wyglądała 🤪 bo ona już ładnie kładzie rączki podczas karmienia na butelce, są zupełnie otwarte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
A dzisiaj odważyłam się na to by mała trzymała sama butelkę(do połowy już wypitą) przez kilka sekund a może kilkanaście. Słodko wyglądała 🤪 bo ona już ładnie kładzie rączki podczas karmienia na butelce, są zupełnie otwarte.

moja też od jakiegoś czasu łapie za pierś podczas karmienia
otworzy łapkę i tak głaszcze mnie milutko 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
moja nie ma żadnej plamki na głowie....chociaż coś 🙃
u nas też pogoda do bańki, ze spaceru nici...chociaż dosyć ciepło jest bo 15 st.
dziewczyny a wy jakoś przez cały dzień bawicie się ze swoimi dziećmi, jak nie śpią czy zostawiacie je np. w łóżeczku żeby same sobą się zajęły...pobawiły karuzelą lub na macie czy bujaczku? Bo ja mam czasem wyrzuty że ją tak zostawiam zamiast "edukować"...no ale czasem trzeba w domu coś zrobić 🙃 z drugiej strony te zabawki w pewien sposób "uczą" nasze dzieci, ale może potrzebna przy tym obecność rodzica i wspólna zabawa....ehhh
ja właśnie też mam z tym problem czy jak np.Sonia leży w huśtawce i coś tam guga sobie to czy siedzieć obok zagadywać czy dać "Jej spokój"??? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HONORATKA napisał(a):
a moja po kąpaniu o 22 potrafi spać w pampersiaku do 6 rano i on jest zazwyczaj suchy 😮 albo czuć że oddała jeden mały sik
nawet pytałam pediatry czy to jest wszystko w porządku bo jak się rzadko siusia to przecież może być związane z nerkami
ale odpowiedziała mi że wszystko jest dobrze i że najwyżej szybciej oduczę jej pampersów jesli to się nie zmieni 🙂

ja mam tak samo mi lekarz powiedział że wszystko ok i zapytał się mnie z czego ma więcej zrobić jak nie je w nocy tylko śpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Joasiu jak mogę mieć ładne zdjęcie ze ślubu jak byłam gruba? 😮 fuuuuj! Ja normalnie nie chce widzieć tych zdjęć..

Moja zrobiła drugi raz kupę jeszcze więcej niż poprzednio. No moja też ma te plamki z tyłu głowy i jestem ciekawa czy każde dziecko po sn je ma czy może są jakieś wyjątki.


mój nic takiego nie ma ale może to efekt przyssawki bo mi pomagali wyciągnąć małego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
Moja Maja W nocy nigdy nie sikała i przez to łatwo było oduczyc pampersa. Bartus tez całą noc w jednym pampersie bo mało w nocy sika, rano najczesciej dopiero sika albo nad ranem.

i tu znów lizus wesa bo Twoje dzieciaczki są wyjątkowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki witam po weekendzie 🙂
siedzę tak sobie i czytam zaległe Wasze posty(trochę tego było po weekendzie 😉) i czytam tak o tej skazie białkowej i mój chyba ją ma chociaż śpi i się nie drabie jest raczej spokojny ale co jest denerwujące to to że byłam z tym u lekarza tutaj w Danii oczywiście i lekarz mówi że wszystko ok 😠 że to minie 😠 tutaj zawsze wszystko ok a Gabryś policzki ma strasznie brzydkie czasami takie czerwone a innego dnia blade sama już nie wiem 😞 co o tym myśleć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej nery pracują nadzwyczajnie sika za 2 🙂 pampers po nocy kg waży 😁

Ja się moją w ogóle nie zajmuje. Nie lubi bujaczka to leży non stop w łóżku, bawi się sama miśkami. Co za matka ze mnie 😜 jak ma ochotę pobyć z kimś to histeryzuje jak się tylko odchodzi chociaż na krok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alwo napisał(a):
hej mamuśki witam po weekendzie 🙂
siedzę tak sobie i czytam zaległe Wasze posty(trochę tego było po weekendzie 😉) i czytam tak o tej skazie białkowej i mój chyba ją ma chociaż śpi i się nie drabie jest raczej spokojny ale co jest denerwujące to to że byłam z tym u lekarza tutaj w Danii oczywiście i lekarz mówi że wszystko ok 😠 że to minie 😠 tutaj zawsze wszystko ok a Gabryś policzki ma strasznie brzydkie czasami takie czerwone a innego dnia blade sama już nie wiem 😞 co o tym myśleć 😞


Ale na podstawie jednej rzeczy nie można stwierdzić skazy poczytaj sobie na necie co o tym piszą. Alwo pokaż jakieś aktualne zdjęcie synka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
moja nie ma żadnej plamki na głowie....chociaż coś 🙃
u nas też pogoda do bańki, ze spaceru nici...chociaż dosyć ciepło jest bo 15 st.
dziewczyny a wy jakoś przez cały dzień bawicie się ze swoimi dziećmi, jak nie śpią czy zostawiacie je np. w łóżeczku żeby same sobą się zajęły...pobawiły karuzelą lub na macie czy bujaczku? Bo ja mam czasem wyrzuty że ją tak zostawiam zamiast "edukować"...no ale czasem trzeba w domu coś zrobić 🙃 z drugiej strony te zabawki w pewien sposób "uczą" nasze dzieci, ale może potrzebna przy tym obecność rodzica i wspólna zabawa....ehhh


ja tez mam czasami wyrzuty sumienia, ale inaczej nic bym nie miala w domu zrobione i pewnie zwariowalabym po jakims czasie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Mojej nery pracują nadzwyczajnie sika za 2 🙂 pampers po nocy kg waży 😁

Ja się moją w ogóle nie zajmuje. Nie lubi bujaczka to leży non stop w łóżku, bawi się sama miśkami. Co za matka ze mnie 😜 jak ma ochotę pobyć z kimś to histeryzuje jak się tylko odchodzi chociaż na krok.

no to bardzo zdrowy objaw czasami każdy potrzebuje samotności a czasami zainteresowania mój jak ma ochotę żeby się nim zajmowała to wiem że już tak całyyy dzień będzie zero laby i do kibla ciężko wyjść 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
alwo napisał(a):
hej mamuśki witam po weekendzie 🙂
siedzę tak sobie i czytam zaległe Wasze posty(trochę tego było po weekendzie 😉) i czytam tak o tej skazie białkowej i mój chyba ją ma chociaż śpi i się nie drabie jest raczej spokojny ale co jest denerwujące to to że byłam z tym u lekarza tutaj w Danii oczywiście i lekarz mówi że wszystko ok 😠 że to minie 😠 tutaj zawsze wszystko ok a Gabryś policzki ma strasznie brzydkie czasami takie czerwone a innego dnia blade sama już nie wiem 😞 co o tym myśleć 😞


Ale na podstawie jednej rzeczy nie można stwierdzić skazy poczytaj sobie na necie co o tym piszą. Alwo pokaż jakieś aktualne zdjęcie synka.

tutaj sama nie potrafię zawsze muszę męża prosić taka pierdoła jestem jeśli o kompa chodzi 🙂
ale zapraszam na nk Alicja Wieczorek Koszalin Dania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...