Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A ja mam zamiar prać wszystko ile wlezie, ciągle niektóre rzeczy przekładałam, a teraz wypiorę dosłownie wszystko co się nadaje do prania, więc czeka mnie kilkukrotne pranie 😜 no i wygląda u mnie jak w chlewie.. A usg dopiero mogę zrobić po Nowym Roku żaden lekarz nie przyjmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny, dawno mnie nie bylo a tu takie wiesci
MAMUSIE, KTÓRE JUZ URODZIŁY - SERDECZNE GRATULACJE !!!!

my wczoraj wróciliśmy od rodziców, przywieżlismy 4 worki ubranek i łóżeczko. Mam dzis tyle pracy ze szok,wszytsko porac i poprasowac a łóżeczko od razu wczoraj mąż złożył

Ja juz zakupilam herbatke na laktacje i z kopru wloskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Stycznióweczki 🙂 🙂 już lada moment grudniówki przekażą Wam pałeczkę 🙂 🙂 🙂 jak samopoczucie w ostatnich tygodniach/dniach ciąży? 🙂 🙂 Przeważają u Was chłopcy czy dziewczynki, czy pół na pół? 😉

wesa ma rację, to dziecko reguluje ile pokarmu się wytwarza. Ssanie wpływa na produkcję w naszym ciele jakiegoś hormonu, który z kolei wpływa na produkcję pokarmu 🙂 natura nieźle to sobie obmyśliła 😉
Czy bawarka pomaga? PODOBNO tak. Ja w każdym razie odkąd jestem dzieckiem piłam bawarkę zamiast herbaty i z pokarmem problemów nie mam 🙂 Herbatkę Hippa też piłam - naprawdę polecam 🙂

Ale powiem Wam jedno kochane mamusie 🙂 karmienie siedzi głęboko w głowie. Jeżeli będziecie chciały, to będziecie karmiły bez żadnych problemów, tak długo, jak tylko będziecie chciały. Jeżeli zaczniecie mieć wątpliwości i myśli "pokarm mi zanika, muszę dokarmiać dziecko flaszką", to w pewnym momencie tylko na tej flaszce zostaniecie.
Rzadko się zdarza, żeby wszystko szło po myśli młodej mamy. Są kryzysy laktacyjne, związane ze skokami rozwojowymi dziecka (zwykle koło 3 i 6 tygodnia orz 3 i 6 miesiąca), kiedy dziecko potrzebuje więcej pokarmu i piersi muszą się do tego dostosować. Na wszelki wypadek warto się zaopatrzyć w jakieś mleko w razie konieczności dokarmienia dziecka, ale i bez tego można się obejść - tylko trzeba zacisnąć zęby i przez 2 dni być na każde zawołanie dziecka, które wtedy chce przy piersi być niemal cały czas 🙂 🙂

Jak Was będą bardzo bolały sutki, to polecam maść Bepanthen - można ją stosować też do pielęgnacji pupy dziecka 🙂 🙂 tania nie jest, ale bardzo dobra. Jak któraś z Was będzie miała problem z niewielkimi sutkami, to polecam stosowanie nakładek na piersi - jest to rozwiązanie tylko tymczasowe, bo po jakimś czasie sutki się rozciągną. Ja przez nakładki karmiłam ok. miesiąc. Nie jest to może super wygodne, no ale... coś za coś 🙂

życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki za szybkie i bezbolesne porody 🙂 🙂

I gratuluję tym, które mają już Maleństwa po właściwej stronie brzucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie już rano dostałam sms-a od oli że urodziła ale byłam robić wyniki i wam nie napisałam.
Lukas waży 2920 i 48 cm i jak wszystko będzie dobrze to wieczorem wrócą do domu 🙂
wątek z gratulacjami dla Oli
http://www.brzuszek.net/forum,trzecia_styczniowa_mama_olenka28_urodzila_synka,17,579081.html,str=0#579081
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam Avent, Przy Mai tez go miałam. Nie odciska sie na buźce. ale na poczatku ciezko maluszkowi go chwycić, wyslizguje sie z buzi. A dostałam jeszcze w prezencie 3 smoki z nuka ale one sa z tej żółtej gumy a mi sie to nie podoba. Wole te przezroczyste takie.

Ja mam na 19:30 🙂 jak wróce to jeszcze napisze co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilam smoczek z Nuka, anatomiczny smoczek uspokajający, lateksowy, nie wiem czy bedzie dobry, nie znam sie jeszcze na tym, ale na poczatek bedzie ten. Nie wiem czy lepszy jest lateksowy czy silikownowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku juz odliczam godziny a to dopiero 17...Ja wizyte mam na 19.30 . Juz sie wymalowałam tylko czekam 🙂
ale sie mi czas dłuży 🙂
Przed chwila ktoś strzelał fajerwerki koło nas, Mai sie tak bardzo podobało, bede próbowała ją przetrzymać do 24 w sylwestra zeby zobzczyła, ciekawe czy mi nie zasnie wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...