Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Na leżąco nie umiem karmic:/ A odciągać nie mam z czego, nie za dużo mam tego pokarmu. Ja jak bym dawała butle to ze sztucznym. I tak bede musiała dawac bo do szkoły musze jezdzic, ale jeszcze chciałam sie wstrzymać, ale juz padam ze zmęczenia przez tego cycka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa ja karmię małą codziennie co 3h mlekiem modyf. i jakoś ona "żyje" no co wy z tą nagonką na mleko z piersi!! Nie rezygnuj z karmienia piersią, ale też nie daj sobą manipulować, twój mąż małego nie karmi, nie wie jak to jest ciężko ;/ osobiście mlekiem z piersi byłam karmiona aż 5dni!! a potem mama karmiła mnie tylko i wyłącznie mlekiem modyf. w szpitalu była dziewczyna ze mną na sali co od samego początku kategorycznie odmówiła karmienia piersią i nawet tuż po porodzie jej dziecka nie dali do piersi 🙂 jakoś nie miała wyrzutów sumienia.. te mleka nie zawierają konserwantów, mają dużo witamin i innych składników. Nikt Ci nie każe rezygnować z karmienia, możesz równie dobrze karmić takim mlekiem co 3h a w między czasie małego budzić do cyca 🙂 nie zatraci odruchu ssania, moja np. bardzo lubi być przystawiona do piersi ale nadal niestety się dławi, ile razy już ją opryskałam mlekiem albo zalałam to jest bardzo denerwujące. Do tego piersi mi obwisły 😮 nie dość, że mam szpetny brzuch to jeszcze piersi mam mieć? Nie powiem to jest wygodne dziecko jest najedzone budzi się co 3-4h, ładnie tyje i każdy zadowolony.. Ogólnie to dziecko wyczuwa nastrój matki, ty jesteś niewyspana to będziesz bardziej nerwowa, on to wyczuje i będzie niespokojny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przepraszam ze sie wtrace ale kiedy wklejalam wam post z prosba o glosowaniu zauwazylam ze piszecie o karmieniu. ja urodzilam w zeszlym roku w marcu moja Marta ma teraz 10 miesiecy i od samego poczatku jest na sztucznym mleku i tylko dlatego ze ja tak chcialam, i nie mialam z tym zadnych problemow Marta bardzo dobrze sie rozwija nie choruje nie wiemy co to problemy z brzuszkiem tak samo jak nie wiemy co to nie przespane noce bo od poczatku budzial sie tylko raz w nocy na karmienie a tak caly czas spala. skutek z tego taki ze "szczesliwa mama to szczesliwe dziecko".
wiem ze mleko matki jest najlepsze ale te w proszku wcale nie takie zle.

jeszcze raz przepraszam ze sie wtracilam 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
a ja juz od 3 dni karmie samym cycem, narazie odstawilam sztuczne, fakt ze mala je częściej niz na butli ale zobaczymy, narazie chce karmic samą piersią.

Dziewczyny mialyscie zakladane szwy rozpuszczalne? po jakim czasie one schodzą? mi zalozyl takie wewnątrz i wczoraj zauwazylam ze jeden tam jeszcze siedzi. Te normalne z zewnatrz ściągnęli mi w sobote, chyba ze to jest normalny a babka przy sciaganiu nie zauwazyla go 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja karmie piersia ale nie tylko bo moj michalek sie bardzo denerwuje jak zlapac nie moze albo jak piersi nie sa az po brzegi zapelnione mlekim i wtedy odmawia cycka wiec butla idzie w ruch i bebiko 1ha na dobry apetyt i wszyscy sa zadowoleni 🙂wiec krotko mowiac jest dokarmiany poprstu nie rozumiem wesa dlaczego tez nie bedizesz go poprostu dokarmiac kiedy wisi na tobie np godzine to butla i tyle kiedy pije ladnie to niech pije i kazdy szczesliwy.... 🙂no i na noc tez butelka zawsze to bardzo mocny ten sen jest chociaz do pierwszej pobudki potem cycek w nocy no chyba ze sie wsieka maly to znowu butelka a i polecam butelke tommee tippee pozwala na naprzeminne karmienie piersia i butelka ze wzgledu na ksztalt smoczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂
była u mnie położna i ściągnęła szwy, mówiła że ładnie się goi. małego karmię piersią a sutki nie powiem jak bolą aż czasami płaczę z bólu ale chcę go karmić, laktacja jest u mnie dobra tak powiedziała środowiskowa, powiedziała że jestem stworzona do karmienia ale wczoraj jak tak bardzo mnie bolały sutki to dokarmiłam go trochę mlekiem modyfikowanym bo pielęgniarka w szpitalu mi pozwoliła maksymalnie dwa dni trochę podać ale przystawiać ciągle do cycka. smaruję brodawki bepantenem bo bym nie wyrobiła tak mnie bolą i stupy się porobiły. mały bardzo ładnie śsie i to mnie cieszy. jeszcze trochę się pomęczę i będzie dobrze 🙂
na bioderka mam iść z małym w ciągu miesiąca a za tydzień do środowiskowej bo muszę kontrolować jego wagę czy dobrze przybiera bo ubył na wadze 10% w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamumski,,,,,,

ja dzis czuje sie jakby mnie ktos przemaglowal..... Klarcia wczoraj pol dnia nie spala, taka robi sie juz ciekawa swiata i wszystkich przedmiotow ktore zauwazy,,,,Cieszylam sie wiec ze super przespi noc,,,,a tu doooopa blada.... Miala nocny atak jedzenia......cale 45 min w noxy przespalam ! zdazylo to sie juz 3-4 raz tak,,,, rozmawialam wczesniej z polozna ,ona twierdzi, ze czasami takie akcje to normalka, bo baby rosnie i potrzebuje wiecej mleka...
rano cycki mialam jak dwa ostatnie flaki,ale juz nabieraja na jedrnosci znowu 🙂 ..... a i w nocy tez dokarmilam z butelki bo myslalam, ze zwariuje 🙂 tyle ze ja rozmrozilam swoje mleko,ktorego mam caly arsenal juz w zamrazalce.

co jeszcze- moja Klarunia jak wspomnialam lepiej widzi, rozglada sie i sie juz wieloma rzeczami interesuje,,,, i zaczyna powoli wkladac raczki do buzi jak jest glodna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiulek,,,kup sobie specjalne nakladki na sutki,,,naklada sie je kiedy sie baby nie karmi....maja one dziurki, przez ktore dochodzi do brodawek powietrze, przez to lepiej sie goja i szybciej przestaja bolec .....
ja mam firmy medela,,,nie wiem czy w polsce tez takie sa,,,,,,,,,,,,,
i nosze je do tej pory , bo fajnie mi mleko do nich scieka, tam sie odklada ,,,a ja odlewam je pozniej do butelki i mrozenia 🙂 i nie widac ich przez ubranie ,,,i mlekiem nie chodze tez zalana heheh

http://www.mamabebe.pl/product-pol-454-Medela-Miekka-silikonowa-oslona-piersi-2szt-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA.... Gratuluje slicznej czochratej dziewczyneczki 🙂 ...wloski ma bomba ! 🙂

Wesa...a Twoje baby wypisz wymaluj Twoj maz ...............
u mnie kazdy tez mowi, ze Klarunia podobna do mojego, a mnie az szlag trafia ! 😁 w koncu to moja corcia to musi miec tez cos procz pierozka ze mnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jaki ma kolor oczek ? bo widze ze chyba ciemne ,,,,,,,,, i jakie wy macie

moja ma takie ciemno szare jakies,,,,kolorem przypominaja kamien-hematit .... ja mam piwno zielone, moj ma piwne .....ciekawe co jej wyjdzie hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dziecko ma od urodzenia ciemne, brązowe oczy, ten kolor oczu pozostanie mu na całe życie. Jeśli ma błękitne, szare oczy, kolor ten może stopniowo ściemnieć, aż do ustalenia ostatecznego koloru. Ustalenie stałego koloru oczu
następuje między trzecim a szóstym miesiącem życia. Kolor oczu dziecka można próbować przewidzieć - np. za pomocą kalkulatora koloru oczu dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ja spadam na drzemke, troche noc odespac......
mam nadzieje, ze mala jeszcze pospi i mi pozwoli
Lagoona,,,, 😘 dla ciebie i 😘 dla Lauruni ode mnie i 😘 od Klaruni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...