Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny cycki mi zaraz wybuchna 🤪 dostalam mleko i sa nabrzmiale, gorace, czuje je na plecach nawet 😜 a jeszcze boli jak cholera jak mala ssie. zaraz ma przyjsc do mnie polozna i pokazac jak sie pompuje i bede jej na zmiane cycka i butle z moim pokarmem dawac...

a tej wydzieliny z pipeczki to nam powiedzieli zeby na sile nie usuwac. tylko delkatnie wycierac i co zejdzie to zejdzie a reszta ma sobie zostac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mamuski, co tu tak cicho? wszystkie zajete swoimi bobaskami 🙂 moja teraz spi i mam troszke wolnego czasu.
Dawalyscie moze swoim bobasom herbatke z kopru wloskiego? moja cos wczoraj byla niespokojna, poplakiwala i kurczyla nóżki, podalam jej troszke tej herbatki i potem zrobila kupke i sie uspokoila, ale nosilismy ją do północy, dzis juz jest ok

Czy dzis przypadkiem nie rodzi Joasia? czy mi sie cos pomyliło?

Wiecie co, bylam w sobote na zdjęciu szwów - takiego bólu to jeszcze nie mialam, bolało bardziej niz mój poród, masakra ( troche nawet krzyczalam), ale ulga bez nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo karmisz piersią czy mlekiem modyf.? co jaki czas twoja mała je? wczesniej karmilam troszke butlą i po niej spała dłuzej, karmilam ją co 3-4 godziny a po cycu budzi sie czesniej, mniej wiecej co 2 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja karmię mlekiem modyf. co 3h i po nim mała rzeczywiście śpi długo od 3-5h, a po moim to od 1-2h 😮 dzisiaj mnie wymęczyła od 00 do prawie 3 nie spała, potem się obudziła ok. 5 i potem koło 8 i do 10 z czymś nie spała a teraz znowu marudzi szok! Ona waży już chyba z 4kg, bo wzięłam ją nagą na wagę razem z sobą i tak by z tego wychodziło, bo jednak mleko modyf. bardziej tuczy niż mleko matki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie.co tam u was?ja byłam ze swoim w piatek u lekarza bo kopy nie mógł zrobic 3 dni i oczko mu ropiało dała mi jakies kropelki i przeszło a w sobote normalnie juz kope zrobił a ja mam diete bezmleczna.A co do jedzenia to budzi sie w nocy tylko jeden raz miedzy 3 i 4 a pózniej koło 8 wiec mam nocki spoko a w dzien budzi sie co 3-4 godziny wiec mam czas dla siebie i seba i jeszcze dodam ze niczym nie dokarmiam.I kacper przytył 350 gram przez dwa tygodnie nie jest to rewelacja ale jednak cos przybył.I wczoraj byłam na pierwszym spacerku z kacperkiem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie jak u was z apetytem ?
bo ja po porodzie dostalam takiego apetytu ze pochlaniam wszystko jak prosiak......
cala ciaze slodycze nie jadlam,a teraz nie mozna mnie od ciastek, ciast i itp.odpedzic,,,,,
i w ogole z 18kg przybranych w czasie ciazy na wadze zrzucilam 11,5kg ....... zostalo mi jeszcze zgubic 6,5kg. ................... i chyba te kg-amy poszly mi w dooope i w uda , bo spodnie stare wchodza mi do polowy ud 🤨 tragedia 😞 ...ale nowych kupowac nie bede,,,musze miec motywacje do schudniecia i opamietania sie z zarciem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej Lagoona,,to ty pewnie ladnie z wagi zjechalas, co ?
ja gdyby nie rana na macicy i czasami jej bol , to pewnie bym zaczela juz cwiczyc ......
ale coz,,,, od dzis eliminuje cukier i slodkosci ...............
a propo's slodkosci,,,wlasnie pieke tiramisu hehhehe ....jestem masochistka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

mi tez trudno zagladacprzydwojce malych dzieci

mnie szarpali przy cc i anesteziolog mowi do mnie pani sie nie przejmuje musimy tak poszarpac rane bo lepiej goic sie bedzie a mnie odrazu na wymioty

ja pije np sok jabkowy i rozcienczam z woda tak kazala babka laktacyjna bo maly moze miec problem z brzuszkienm moj synek tez wstaje roznie raz budzi sie co 2 godz a w dzien i 4 potrawi przespac tak jak dzisiaj zdazylam sie wyspac wykapac ugotowac zupke i dopiero moj hrabia wstal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂)

Oddam nieco marudzącą dziś Majusię na kilka godzin w dobre ręce....


Ja już wreszcie mam za sobą noszenie podpasek 😜 Trzeci dzień nic 🙂 Mój mąż od razu to wykorzystał. Qrcze czułam się jak przed pierwszym razem 😜 Dzisiaj chodzę jak z głową w chumrach. Mężuś telefonami i sms'kami z pracy podsyca te dziwne drżenie nóg i motyle w brzuchu 😉 Tylko Majka sprowadza na ziemię bo nie ma dziś ochoty na spanie a zmęczona i znudzona nieco marudzi 😠


Dona napisał(a):

Dawalyscie moze swoim bobasom herbatke z kopru wloskiego?
Ja Majusi daję każdego dnia jakieś 30 ml i sama też ją piję 😮 Póki co (opukać) z z brzuszkiem i kupkami problemów niet 🙂



nusia27 napisał(a):
Femka czy ty tez czulas jak toba szarpali podczas cc?
Ja czułam to szarpanie 😲 Tym razem bo przy cięciu z Natalą nie


BlueLagoon napisał(a):
Tą białą wydzielinę między wargami musicie usuwać, bo wda się stan zapalny. To po prostu wydzielina z gruczołów się zbiera i sam brud 🙂
Dokładnie trzeba rozchylać i usuwać (od góry ku dołowi) żeby zaraz się stan zapalny nie zrobił.



Chyba jakieś przeziębienie mnie bierze 😞 Gardło boli. Głowa też i na oczy prawie nic nie widzę bo załazawione od wczoraj 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie zazdroszczę, będzie z lekka na początku kłopot z małym, ale miejmy nadzieję, że się przyzwyczai, musisz mu teraz dużo uwagi poświęcać by czuł się "ważniejszy". Nawet zwierzęta odczuwają zazdrość przykład mojej kotki jak doszedł drugi kot to myślałam, że ona mnie ze złości zagryzie 😉 ciągle syczała, nie dała się dotknąć i drapała, ale po tygodniu czy po 2 jej przeszło, ale najbardziej nienawistna była do mnie 😮 ważę aktualnie 67,5kg bez ubrania 😜 z 82kg zjechałam w praktycznie 2 tyg. więc nie jest źle!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Była dzis u nas położna. Mowiła ze to oczko tylko solą zakrapiac i muć wodą. Ja tam zakrapiam jeszcze mlekiem i przemywam rumiankiem. Już chyba jest dziebko lepiej, ale jak nie przejdzie to mowiła ze lekarz do takiego malucha to do domku przyjedzie w razie czego.
Pępek mojemu już trzymał sie ledwo co to ona wziela i go normalnie urwała, w szoku byłam 🙂 Ale już nie mamy z nim problemu hehe. Mówiła ze nie trzeba myc codziennie malucha co 2-3 dni wystarczy, ale ja sie jej nie posłucham i myjemy i tak codziennie. Dziecko wtedy ma taki swój rytm dnia, po kąpaniu jedzenie i spanko. Jak tak naucze tak bede miała.

Bartus urodził się z wagą 4040g , przy wyjsciu ze szpitala ważył 3780g a dzis wazyliśmy i waży 3930g . połozna mówiła ze prawidłowo przybiera wage czyli pokarm mam dobry i mam sie nie martwic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...