Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale dzisiaj miałam cyrk w domu. Mąż pojechał zarejestrować małego i dał mu na imie Bartłomiej zamiast Bartosz. Tak sie wściekłam ze musiał jeżdzić i zmieniac, a te babki tak sie tam z niego smiały ze powiedziały ze go sobie zapamietaja i przy trzecim dziecku ma miec na karteczce od zony napisane imiona hehe. Dobrze ze juz zmienione i jest mój kochany Bartosz Jan 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ci faceci to potrafią numer wywinąć
ja się śmiałam że mój będzie musiał druki przy mnie wypełnić ja sprawdzę czy dobrze i dopiero zaniesie
bo w jego rodzinie to różnie bywa teść miał być Zenon i jak jego ojciec poszedł rejestrować to wpisał Wacław a męża brat jak zgłaszał córkę to miała być Anita a on wpisał Elwira
u ciebie to jeszcze pomyłka wiadoma ale w ich przypadku zupełnie inne imiona 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja położnej nie wzięłam 🙂 co do oczek to niestety czytałam o tym.. najpierw pediatra przepisze antybiotyk, jeśli po nim nie przejdzie to ropienie to trzeba iść do okulisty na odetkanie kanalika.. ponoć zabieg wygląda koszmarnie, wsadza się igłę do oczka fuj ;/ mojej oczko coraz mocniej ropieje, czasem nawet masaże każą stosować, ale nieumiejętnie można go zablokować. Dzisiaj ją zapisaliśmy do przychodni, chciałam do pediatry co chodzi moja kumpela (faceta) ale mój stw, że jego córki żaden facet dotykać nie będzie i zapisał do kobiety a ona na necie nie ma dobrej opinii ehh.. jutro mogę zadzwonić i ją zarejestrować do poradni dzieci zdrowych dopiero od pon. więc przez weekend będzie musiała się męczyć z tym oczkiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja na ból w ciąży to tylko apap brałam 😞

Co do oczek to rzeczywiście tylko lekarz przepisze antybiotyk (położna może to jedynie obejrzeć jak już będzie w poniedziałek akurat u Wesy). U nas były najpierw same łezki a potem oczko zaczeło ropnieć. Od wczoraj 3 x dziennie po kropelce i dziś ropki już nie ma 🙂 Co do przetykania kanalików to moja Natala miała. Krzyk był niesamowity. Ja tam nie weszłam z nią tylko Adam. Coś strasznego więc oby kropelki pomogły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi położna mówiłą o RICINUS COMMUNIS 5 CH na pobudzenie laktacji. Nigdy wczesniej o tym nie słyszałam ale jak poczytałam to na różnych forach dziewczyny piszą, że ssanie (kilka razy dziennie pod język przez 7 dni po czym przez pół godz. nic nie jeść i nie pić) daje zadowalający efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny!

Po pierwsze i przede wszystkim Wszystkim Mamusiom i kazdej z osobna -ktore juz urodzily- Serdecznie i Goraco GRATULUJE ! 🙂
po drugie...wierzcie,albo nie -stesknilam sie za wami 😜
po trzecie .... nie wiem czy to dobra wiadomosc czy zla hehhe ,ale bede coraz czesciej, bo mam juz neta 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokarmiam, bo się boję, że mi schudnie znowu, ur. się z wagą 3610g a w 3 dobie schudła do 3290g i pediatra z tego powodu zatrzymał mnie i musiałam ją dokarmiać to w 4 dobie ważyła już po moim mleku i modyf. 3420g, mam przedziwny lęk przed tym, w szpitalu co prawda nie miałam wiele mleka prawie nic, ale nie wiem czy ten pokarm co teraz mam jest na tyle wartościowy by mała tyła, rzeczywiście mojego mleka potrafi więcej wypić 100-120ml na poczekaniu, a modyf. po 60-90, raz kiedyś wypiła 100ml, a tak to nie chce, woli bardziej moje. Justynko ja już próbowałam wszystkiego, odciągnę te 100ml i potem jeszcze samo cieknie strumieniem, mała wtedy łapczywie ciągnie i się dławi a potem chlusta na odległość, a jak naleje do butelki to się jej troszeczkę uleje i tyle, albo wcale. Niedługo wizyta u pediatry to ją zważę i się dowiem ile przytyła 🙂 Twoja przytyła ponad 600g w ciągu mieś. to moja powinna min. 300g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu mnie znieczulenie prawie wcale nie bolalo, czulam wkłucie jak przy normalnym zastrzyku, z tym ze mi sie wbijal chyba ze 4 razy bo cos igla nie chciala wejsc no i troche musial tam powiercic ta igła ale nie byl to jakis koszmarny ból i tez juz mialam skorcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z pokarmem bylo kiepsko, w szpitalu nie mialam , karmilam butelka i brodawki nie chcialy mi wychodzic, musialamje wyciagac strzykawką. na laktacje pije herbate hipp i wode niegazowana i widze,ze cyce juz urosly i bola.

dziewczyny czy znieczulaja krocze podczas zdejmowania szwów? ja mam zdjecie w sobote ale jeszcze boli jak cholera. przez ile dni wystepuja te krwiste uplawy bo juz mnie męcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Herbatkę hippa też polecam. I dużo wody i mleczko jest 🙂

Majusia przespała karmienie, minęło ponad 4 godziny to na spiocha znów dostała żeby nie marudziła jak się położę i dalej spi. Pewnie kolejne 5 godzin mam z głowy więc spadam pod prysznic i lulkać.

Spokojnej nocy dla wszystkich mamuś w pakietach: z dziećmi w łóżeczkach i w brzusiach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o krocze to jak mnie szyli to czułam wszystko mimo znieczulenia, ale taki ból to wtedy nic. Ale jestem bardzo zadowolona ze zszycia bo teraz nic a nic nie czuje nic mnie nie boli, moge siadac skakać biegać hehe nawet szpagat robić hihi

Z karmieniem u mnie byle jak, widze ze tak jak przy Mai. Mało pokarmu, jakis taki mało pożywny bo czesto chce do cycka. Pije te herbatki i dużo wody, soków a cycki jakies takie puste. no zobaczymy czy sie cos poprawi. Narazie jest piotr w domu i moja mama przyjechała mi pomagac to jakos daje rade na tym cycku siedziec ale jak ich juz nie bedzie to nie wie jak dam rade tak przy Mai. Nie zaprzeczam ze jak bedzie trzeba to i sztuczne dam w butli, Bo Maja tez potzrebuje duzo uwagi i nie moge sobie pozwolic na godzinne siedzenie przy cycku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie szwów nic nie boli 🙂 bynajmniej ja trafiłam na odpowiednią osobę i robią to bez znieczulenia 😮 ja miałam szew na tym mięsku gdzie ciągle był zalewany krwią, ku ujściu to myślałam, że zemdleję na samą myśl o ściąganiu go, ale wszystko poszło dobrze 🙂 nie poczułam żadnego bólu, lekkie uszczypnięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...