Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mój bombel już mnie o 6 rano dziś na nogi postawił. w dzien lepiej spi niz w nocy, ale jeszcze sie ustawi mam nadzieje. Od 6 rano dopiero teraz porządnie zasnął, bo tak miał tylko chwilowe spanko po kilka minut i do cyca, mi nawet nie ma sie kiedy nazbierac mleko w cycku, puste są.:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa kup mleko modyfikowane skoro masz mało pokarmu, bo dziecko będzie bardzo płaczliwe i nigdy się nie naje, moja w szpitalu wyła wniebogłosy, co godzinę się budziła, nic nie dało moje karmienie, strasznie mi jej żal było, dopiero jak dostawała sztuczne mleko to się uspokoiła. Dawaj mleko takie i takie położna mówiła, że modyf. daje się co 3h a z piersi może dostać kiedy chce 🙂 a z czasem laktacja ci się unormuje 🙂 może też masz blokadę psych. jak było w moim przypadku, miałam miękkie piersi jak nie wiem co, kropelki siary tylko leciały, a w dniu wypisu ze szpitala to miałam jak od krowy piersi, mocno zapuchnięte i twarde, zalewały mi wszystko i tak jest do teraz. Ściągnęłam sobie teraz 120ml tylko z 1 piersi a pokarm nadal leci (sama naciskając ręką) 😁 musisz uważać, żeby mały nie schudł, a mleko modyf. nie jest takie straszne, nie ma tam konserwantów itd. ja używam BEBILONA 1 zawiera prebiotyki albo probiotyki nie pamiętam teraz to ułatwia zrobienie kupy, ale i tak daje swoje mleko, bo jak mała się go napije to od razu w sposób naturalny robi kupę, bo siara ma przeczyszczające składniki 🙂 A jak będziesz mieć już dużo swojego pokarmu to sztuczne mleko możesz odstawić 🙂 aha i pij herbatę na laktację, w szpitalu mieli HIPPA w granulkach, a ja kupiłam w saszetkach HERBAPOLU 🙂 Szkoda dziecka męczyć, ono będzie zadowolone, ty odpoczniesz psychicznie to zobaczysz, że pokarmu będzie dużo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patka... Gratuluje ! 🙂 ...fajny fryz 😁 ma twoj maly i w ogole sliczny jest 🙂
Nusia.....Gratulacje ! 🙂


co d karmienia ........... ja tez w szpitalu musialam dokarmiac pare raze mlekiem modyfikowanym... zanim nauczyla sie porzadnie ssac cycola, to glodna byla i schudla z 3730 na 3130g ..w ciagu dwoch dni o 600g ...., Mleko modyfikowane dalo jej powera 😁 teraz ciagnie jak dobra zssaweczka a i waga Klaruni skoczyla.Na poczatku tygodnia wazyla 4240g 😜

OCZKA --- jedno oczko Klaruni ropialo jakies oltora tyg. temu... dwie polozne poradzily przemywac je mlekiem matczynym....tak zrobilam i po dwoch dniach przeszlo....
teraz ropieje drugie oczko i tez przemywam swoim mlekiem,,, od wczoraj rana jest naprawde poprawa... dzisiejszego poranka bylo tylko troche ropki.
W ogole nie wiem jak u was, wasi lekarze i polozne,ale tutaj zalecaja do wszystkiego na pierwszej lini mleko matki..... na oczka, na katarek , na sucha skorke dolewajac do wanienki ..
Moja polozna nawet wyprosila kilka mrozonych torebek mleczka ode mnie, dla swojej corci, ktora ma neurodermityzm i tym ja smaruje,,,podobno bardziej jej to pomaga niz inne masci czy ketanol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Femmka dobrze Cię widzieć 🙂 ja też mojej smarowałam oczy mlekiem, bo ma ponoć właściwości antybakteryjne, a inna laska nawet wlewała po kropli do oka 🙂 mam nadzieję, że mojej to oczko przestanie w końcu ropieć, bo zwariować można. Boże 600g? moja lekko ponad 300 i już pediatra mnie zostawił na obserwacje. Nie wiem ile moja waży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
ja tez dokarmiam małą mlekiem modyf. Bebilon 1 - hipoalergiczny, bo moim mlekiem poki co nie za bardzo sie najada. Moja niunia jak narazie jest bardzo spokojna, je i spi, czasem musimy ją na sile budzic zeby zjadla, spi po 5 godzin, czasem nawet więcej.

Dziewczyny napiszcie mi czy u waszych córeczek tez pojawila sie krewka z pochwy? u mojej w nocy zauwazylam male kropelki i takie glutki ze śluzu, przestraszylam sie, od razu zadzwonilam do lekarza, niby mowi ze to normalne, tzw miesiaczka, mają na to wpływ hormony matki, ale i tak sie denerwuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez zostalam dlatego troche dluzej w szpitalu ,,,no i Klara miala zoltaczke, na szczescie niewielka , ze nie bylo nawet potrzeby jej naswietlac..... i takim to sposobem spedzilam sylwka w szpitalu 🙂 .... fajnie, bedzie niezapomniany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂
Przede wszystkim gratuluję z całego serca tych małych cudów, jakie przy Was są. Mam pytanie a mianowicie, czy w szpitalu jak jeszcze sie nie ma pokarmu to karmią maluszka jakimś ichniejszym mlekiem, czy trzeba zabrać do szpitala butelkę?
Ja do teraz nie widzę, by moje piersi były skore do produkcji mleka, a boję się, że moja Dzidzia będzie głodna 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue wiesz co on narazie nie płacze tak bardzo nie jest niespokojny ale czesto chce do cycka i ten pokarm za bardzo nie ma kiedy sie zrobic. teraz spi juz 2 godzinki i czuje ze piersie sie napełniają także jak zje to moze poje troszke. ale pewnie w nocy znów nie bede miała nic w cyckach i nie przespie sie za bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GERDA...na zapas nie ma co sie martwic 🙂 .........ja jeszcze po porodzie ,przed pierwszym karmieniem ogladalam swoje piersi , naciskalam zeby cokolwiek polecialo i nic nie widzialam,,,,
bylam pewna ze czaka mnie jak nic butelka,,,,, kiedy przyszla polozna pomoc mi przy pierwszym karmieniu -mowie do niej ze nic nie mam...ona zebym sie nie martwial....Przylozyla mi Klarcie do piersi , i po karmieniu nacisnela sutke i pokazala wyciekajaca kropelke siary 🙂 ......
Po dwoch dniach mialam juz stanik mokry i ubrania ,a kiedy sie nachylilam , to kapalo ze mnie 😁
Takze nie przejmuj sie juz teraz ..mysl pozytywnie -bo to tez wazne ,,,, kup sobie herbatke na laktacje ......
i nie pij miety -bo wstrzymuje laktacje !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogole to wychodzicie ze swoimi Kruszynami na spacery ??
ja na pierwszym spacerku bylam z Klarunia kiedy miala rowne 2 tygodnie,,,a teraz juz z nia smigam na zakupki no i do parku (jesli pogoda odpowiednia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez miałam z cyckami jazdę, nawet kupiłam laktator żeby je troche pobudzić i tak z każdym dniem mleka przybywa - może jeszcze mnie nie zalewa ale jak msię schylam to już ze mnie kapie hhe i mała też sie wystarczająco najada. U nas ropka jeszcze wypływa, staram sie masować ten kanalik i przemywam wodą gotowaną i solą fizj. mam nadzieje że pomoże. Na szczęście w środę mam wizytę u pediatry dzieci zdrowych, ciekawa jestem jej wagi i w ogóle.
Chyba też od przyszłego tyg. zacznę się czaić na spacerki, ale najpierw ją wyweranduje bo ta pogoda taka nijaka teraz...
Gratuluję wszystkim nowym mamusiom!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze na zdjeciach , ze uzywacie ROZKI......... u mnie to jest jedyna rzecz , z ktorej nie skorzystalam ani razu ........a , i jeszcze kaftaniki,,,kupilam 5 sztuk i tez ani razu nie nalozylam Malej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko i wyłącznie kaftaników, koszulek i śpiochów 🙂 rożek też jest pomocy mała w nim śpi 🙂 bo pod kocykiem strasznie wierzga i raz się pod nim przykryła to prawie zawału dostałam jak to zobaczyłam a ona w ogóle nie płakała tylko stękała sobie tak jak zawsze po przebudzeniu, dlatego teraz tylko rożek i na to kocyk 🙂 ona ogólnie nie płacze, jedynie podczas przebierania i jak chce się jej kupę to stęka, płacze tylko jak jest głodna 🙂 suchą skórkę ma na rączkach i nóżkach masakra wysłałam swojego po olilatum ;/ a kikut nadal nie chce odpaść 🤢 uparty jakiś.. a mojej oczko od wczoraj nie ropieje 🤪 i niech tak zostanie!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klarcia chyba lubi kapiele,,, rozglada sie ciekawym wzrokiem i jak pluskam wode , to z zainteresowaniem nasluchuje 🙂
Spi normalnie pod kolderka w lozeczku , czy w koszyszczku... jest spokojna i sie nie kreci..
w ogole jestem w szoku,,,spodziewalam sie krzykow, piskow i placzu..... a tak naprawde tylko 2 razy mi plakala,raz w szpitalu z glodu i raz w domu.....
Poki co mam czas na gotowanie, sprzatanie,drzemke, neta i siebie 🙂
LAGOONA ... moja tez fajnie postekuje przy kupce ... smiejemy sie z mezem , ze robi jak facet 😁

Klarcia miala sucha skorka na nozkach i brzuszku,,,, 5 minut przed kapiela posmarowalam ja oliva z olivek,,,, wykapalam pozniej...i luszczaca skorka znikla na pare dni,,,, teraz jest przed niedzielna kapiela i dopiero teraz widze ze na nowo zaczyna sie delikatnie znowu na nozkach luszczyc. Do poczatku 3 miesiaca mam zamiar Klarunie kapac raz na tydzien..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej kikut jeszcze nie odpadł 😮 poczekam do 3tyg. a potem już chyba do chirurga ;/ nie ma co zwlekać.. mi kazali codziennie przy każdej zmianie pieluchy pryskać octaniseptem i zakładać od nowa gazik owijać wokół kikuta, ale coś mu ciężko idzie to odrywanie wokół jest wysuszony a w samym środku pępka widzę mięsko. Ja po prostu nie myję okolicy gdzie jest pępek, staram się mało wody rozlewać na brzuszek i klatkę 🙂 bo jak się go zamoczy to można potem doprowadzić do przegnicia a jak się oderwie nie w czasie to dziecko ma przepuklinę gwarantowaną 😞 obserwujcie skórkę wokół pępka czy nie jest zaczerwieniona lub nie leci ropa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...