Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

36 to nie jest ciąża donoszona to jest wcześniak do 37tyg. dopiero od 38tyg, ciąża jest uznawana za prawidłową 😜 także wytrzymaj 2tyg. a ja prasuję pieluchy tetrowe.. dziewczyny ile ciuszków brać do szpitala? po 3 komplety? bo chcę wziąć koszulki/kaftaniki i śpiochy.. a za dużo mi tego wyszło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazłam ten artykuł: "Koniec 36. tygodnia ciąży oznacza, że dziecko jest już donoszone - a więc poród może odbyć się w każdej chwili ! Najwyższy czas spakować walizkę do szpitala (nawet jeśli planujesz przywitać dziecko we własnym domu). Przy pakowaniu uwzględnij wymagania wybranej placówki (czy będziesz mogła - lub musiała - mieć własną koszulę, szlafrok lub ubranka dla dziecka)."
Dziękuję kochane:*
Czop jest gęstszy niż upławy, może być bezbarwny albo zabarwiony krwią na różowo. A tu opis z tej stronki co znalazłam "Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale nowina 🙂 Justyna na porodowce 🙂 jaja jak berety 😜
ja naszykowalam sobie ciuszki dla malucha i kolezanka mi powiedziala zebym wziela jakies, ktorych mi nie bedzie szkoda wyrzucic w razie gdyby smolka wyciekla 😜
przestraszylam sie teraz, bo juz trzeci dzien mam skurcze... jutro ide do poloznej to zobaczymy czy mnie zbada albo czy mi zleci jakies badanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam wieści od Asi
u niej bez zmian jest cała obolała i ruszyć się nie może ale do szpitala się nie wybiera bo ją zostawią i będzie tam leżeć a ona woli być w domu i sprząta żeby ją coś ruszyło bo powiedziała że lekarze do terminu czyli do 27 nie będą wywoływali bo powiedzieli że nic na siłę i stwierdzili że jak samo zechce wyjść to wyjdzie. pisała że wykorzystywanie męża nic jej nie daje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
o kurde to sie Justyna zestresowała, wszystko miała zaplanowane a tu taka niespodzianka, jesli wody odeszly jej w nocy to pewnie rodzi w Warszawie. Cholerka az ja sie troche zestresowalam 🤢

A ta biedna Asia jeszcze sie męczy

Honoratka moja mała w ubiegłym tygodniu tez sie tak wyginała, po dwóch stronach brzucha jednoczenie az mialam kwadratowy brzuch, mialam wrazenie ze lezy poprzecznie, ale chyba teraz znów wróciła do prawidłowej pozycji 🙂

Robilam dzis Hbs i Wr - mam nadzieje ze są ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🤪Justynka już zaczęła 🙂
A tak się nastawiła na cc, da radę Kobitka 🙂
Ja po lekarzu, szyjka 2 cm, zamknięta, mały głową cały czas w dół, serduszko zasuwa 😉
Ja ubranek też mam nie brać, bo u nas tak samo, można już ich potem nie zobaczyć. Ale też mam spor ślicznych ze szmacioków 🙂 to ze dwa pajacyki wezmę na pewno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milka a to niby to co?
Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia mianem porodu przedwczesnego określa się przedwczesne zakończenie ciąży w okresie miedzy 23. a 37. tygodniem jej trwania. Z porodów tych rodzą się noworodki niedonoszone (wcześniaki), nie przygotowane w pełni do życia poza organizmem matki, o wadze od 500g do 2500g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie miałam neta i zaglądam dopiero teraz. WOW Justynka rodzi...ciekawe czy juz ma po czy co tam z nią zrobią???

A jeśli chodzi o piersi mi nic nie leci i pewnie zacznie dopiero jak urodze. 🙂
A od 3 dni zaczeły mi sie takie porządne skurcze, ale te bezbolesne, przygotowujące, brzuch mi sie napina i staje sie twardy jak kamien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez nic nie leci, pewnie zacznie jak urodze, ale na wszelki wypadek kupie sobie herbatke pobudzającą laktacje i zaczne pić przed samym porodem, moja kolezanka ,ktora niedawno rodzila polecala Hippa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...