Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

youmit napisał(a):
Ja do ginekologa w końcu idę za tydzień.
A usg bioderek mamy 6 kwietnia 🙂 szczepienie też jakoś w kwietniu.
Dziewczyny czy po tych szczepionkach 5w1 lub 6w1 trzeba szczepić w określonych odstępach czasowych?co do dnia?


Szczepi się tak samo jak te zwykłe szczepionki czyli lekarz ma prawo odmówić szczepienia i przychodzisz np. za 2tyg albo za mieś. ja byłam w 6tyg. czyli przełom 2mieś. a kolejne szczepienie wykonuje się w 3/4mieś. w ten sposób idę w 3mieś. na 1 szczepienie a na drugie w 4 🙂 i nie ma zakłóconego ciągu. Odstęp między jednym a drugim szczepieniem powinien wynosić min. 4tyg. A mi kazała przyjść po 4/5tyg. no to pójdę po 5 🙂 czyli w przyszłym tyg. a w piątek ją zarejestruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
już po szczepieniu
mała strasznie płakała ale zaraz po wyjściu dostała cyc na uspokojenie i zapomniała

a teraz sobie grzecznie śpi, coś jej tam się pewnie przypomina do skomli sobie co jakiś czas
pogoda super się zrobiła ale godzinkę temu bardzo wiało i chciałam ograniczyć spacery po szczepieniu

mała za 2 dni kończy 2 miesiące i waży 4750g czyli prawidłowo, pediatra mówi ze wszystko oki
pochwaliła mnie za nieużywanie smoczka, choć się nie chwaliłam że w pewnym okresie sama chciałam jej dać a ona miała odruch wymiotny i odpuściłam 🙂


Moja w 6tyg ważyła 4700 i się jej ten przyrost zahamował 😁 😉 no ale na szczęście teraz ładnie tyje i idzie wszystko ku lepszemu. A Twoja jak na piersi bardzo ładnie tyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
kolo177 napisał(a):
A czy jest może koś kto mieszka w pobliżu Nowej Rudy? 😜

Nas dzielą 2 województwa 😜 😉

Mój tato kiedyś pracował na śląsku na kopalni BUDRYK w Ornontowicach (koło Orzesza i Mikołowa) 😜 i często do Niego jeździliśmy 😉 prawie całe wakacje tam przesiadywałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
Ja do ginekologa w końcu idę za tydzień.
A usg bioderek mamy 6 kwietnia 🙂 szczepienie też jakoś w kwietniu.
Dziewczyny czy po tych szczepionkach 5w1 lub 6w1 trzeba szczepić w określonych odstępach czasowych?co do dnia?

u nas tak 🙂
ja jak szczepiłam Patryka w czwartek to i w czwartek muszę później cały czas szczepić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny jak ubrać małą jak już te 15 stopni się robi??
w domu na na sobie body na krótki rękaw i pajacyk
a na to chciałam założyć jej kurteczkę i w śpiwór do wózka włożyć
tylko czy ten śpiwór to nie jest już za ciepły się zastanawiam
może lepiej zmienić na kocyk złożony na 2 razy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny jak ubrać małą jak już te 15 stopni się robi??
w domu na na sobie body na krótki rękaw i pajacyk
a na to chciałam założyć jej kurteczkę i w śpiwór do wózka włożyć
tylko czy ten śpiwór to nie jest już za ciepły się zastanawiam
może lepiej zmienić na kocyk złożony na 2 razy?

mi się wydaje że kocyk wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam jedo bartatina na pasach
uważam że sprawdza się w 100% jest bardzo wygodny, przejedzie wszystkie wyboje - śmiejemy się że to taka nasza terenówka, buja się w każdą stronę do przodu i do tyłu a także na boki
jedynym minusem który mógłby komuś przeszkadzać jest to że jest szerszy od innych wózków
ale za to ma największą gondolę i maluchy mogą w nim długo podróżować
w naszej sytuacji gdy rodziłyśmy zimą a maluchy na lato przesiądą się do spacerówek to nie jest to cecha bardzo potrzebna
ale gdy ktoś rodzi w połowie roku a zimą jeszcze musi używać gondoli spokojnie zmieści tam malucha w kombinezonie śpiworze i czym tam jeszcze chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wczoraj robilismy malej zdjecie do paszportu i myslalam ze sie posikam ze smiechu. nie moglismy jej obudzic. a mine po obudzeniu miala bezcenna 🤪 dzisiaj jedziemy zlozyc podanie o paszport.
kolo ja juz tez mala karmilam w ogrodzie 😜
a co do ubierania to albo kombinezonik albo grubsze spodnie i kurteczka i na to kocyk zlozony na pol. chociaz wczoraj zauwazylam ze spocona byla wiec kocyk chyba pojedynczo bede na nia kladla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kolo177 napisał(a):
youmit napisał(a):
kolo177 napisał(a):
A czy jest może koś kto mieszka w pobliżu Nowej Rudy? 😜

Nas dzielą 2 województwa 😜 😉

Mój tato kiedyś pracował na śląsku na kopalni BUDRYK w Ornontowicach (koło Orzesza i Mikołowa) 😜 i często do Niego jeździliśmy 😉 prawie całe wakacje tam przesiadywałam 😉

Mam ciocię w Ornontowicach i też pracuje w kwk BUDRYK 😜
Ja z wózka jestem średnio zadowolona. Okazał się sztywny i za wielki do bagażnika. Sprawia sporo kłopotu, żeby go tam schować. A na spacerki chodzimy koło 12. Wczoraj było tak fajnie i miałą na sobie body na długi rękaw, śpiochy cieplutki dresik i buciki i na dodatek przykryłam ją kocykiem pojedynczym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam godzinę na dworze, jak jestem sama to jakoś nie chce mi się długo spacerować...
Wiecie co problem ulewań u mnie minął za to nastała era ślinienia, że też ma mokre ubranka, do tego głośno i namiętnie jak nie śpi ssie paluchy i rączki. Głośno wszystko komentuje. Jak kicha to sobie jęknie albo ciężko wzdycha, jak liże ręce to też komentuje, ona ogólnie obojętnie co teraz to piszczy (tak jak małe dziewczynki), miauczy jak kot dosłownie! 🙃, wzdycha, śmieje się, ale tak inaczej niż dorośli, chrumka jak świnia 😮 i świnka morska, no i jeszcze czasami słyszę normalnie treloty jak od ptaka i literki o, a, e i różne kombinacje, może zamiast dziecka mam zwierzątko? 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
Juz dzieciaki z babcia na dworzu 🙂 laski ile macie pieluch tetrowych w obiegu?I czy pierzecie jeszcze w specjalnych proszkach dla niemowlat?
Ja mam z 30tetrowych i ciągle je do czegoś zużywam, a to podczas karmienia wycieram buzię, do tyłka jak ją przebieram, jak chcę żeby jej skóra odpoczęła to ją zawijam w tetry. No multum zastosowań aha i do kąpieli wrzucam tetrę. Nadal piorę w proszku dla dzieci i jeszcze to będę robić co najmniej kilka mieś. Ona ma za delikatną skórę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu a Twojemu Patrykowi kolor oczu zmieniał się z niebieskiego na piwne powoli tak? bo mojej od środka tęczówka wokół źrenicy jaśnieje na taki jasny błękit. A wcześniej miała wszystko granatowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...