Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

HONORATKA napisał(a):
kurcze duże te wasze chłopaki 😜
moja waży ok 4800 i mam problem bo r.56 był już na nią za krótki
a 62 jest za szeroki i wszystkie pajace i śpiochy jej z nóżek się zsuwają i po chwili ma nogi w kroku a nogawki sobie luźno wiszą
dlatego coraz częściej zakładam jej rajtki i bluzeczkę


Honoratka to mnie z tymi włosami nie pocieszyłaś, weź żeby mieć włosy na uszach?? 🤨 każdy się z tego śmieje.. no i ten tyłek ehhhhhhh.. gdzie indziej nie ma włosów widocznych tylko w tych 2 miejscach jest tragedia, bo nie są jasne tylko ciemne.
Moją dzisiaj ważyłam przed jedzeniem i waży 5260g 😁 czyli też jest chuda w porównaniu do Bartusia. Moja od dawna nie nosi 62. Tylko 68 🙂 i to wszystko jest luźne w brzuszku i ramionach a na długość w sam raz (troszkę jej tam odstaje) a jeśli chodzi o body to nawet zakładam jej z roz. 70 coś bo nie lubię jak ją to ściska wszystko przy tyłku jak ma pampersa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
HONORATKA napisał(a):
DZIEWCZYNY trzymajcie za nas kciuki
bo dziś mamy otrzymać decyzję z banku na którym nam najbardziej zależy
od rana się stresuję 🤢
bo jakby dobrze poszło to w przyszłym tygodniu podpisujemy akt notarialny i może pod koniec kwietnia się wprowadzimy

trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek85 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
mój Patryk też ma jeszcze włoski na uszach i nad tylkiem


Ale facet może mieć a dziewczynie nie wypada 😁

nie stresuj się na pewno się wytrą, dla Marcela się wytarły 🙂


Tylko kiedy?? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
mój Patryk też ma jeszcze włoski na uszach i nad tylkiem


Ale facet może mieć a dziewczynie nie wypada 😁

nie stresuj się na pewno się wytrą, dla Marcela się wytarły 🙂


Tylko kiedy?? 🤨

nie wiem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek85 napisał(a):
Daria a do kogo jest podobna Laura?

Na razie tego nie widać tak bardzo do kogo, mój ma nos.. mojego usta.. kolor oczu nie wiem, bo nadal ma niebieskie a ja mam niebiesko-zielone a mój piwne, ja mam duże kocie oczy.. mój ma takie mniejsze. Ona też małych oczu nie ma, może ma jego spojrzenie. Tak ogólnie to każdy mówi, że pół na pół albo, że do niego haha! (co prawdą nie jest i nie może być 😜)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue trudno nic nie poradzimy
musimy zbierać kasę na depilację laserowa i tyle hihihi

Kocham tą moją małpkę
właśnie buja się na huśtawce i robi co chwile odruch moro, a my go kiedyś nazwaliśmy odruch ZEN
no i teraz śmiejemy się kiedy robi Zenki 😆
ostatnio stała się jakaś płochliwa i bardzo wrażliwa na dźwięki np wczoraj co chwile w łóżeczku podskakiwała gdy drzwi skrzypiały a jak na zlość mąż mial ten WDcoś tam w aucie i nie chciało mu się pójść 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
Daria a do kogo jest podobna Laura?

Na razie tego nie widać tak bardzo do kogo, mój ma nos.. mojego usta.. kolor oczu nie wiem, bo nadal ma niebieskie a ja mam niebiesko-zielone a mój piwne, ja mam duże kocie oczy.. mój ma takie mniejsze. Ona też małych oczu nie ma, może ma jego spojrzenie. Tak ogólnie to każdy mówi, że pół na pół albo, że do niego haha! (co prawdą nie jest i nie może być 😜)

Laura to śliczna dziewczynka to i ty musisz być ładna to dawaj fotkę i się nie wykręcaj 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HONORATKA napisał(a):
Blue trudno nic nie poradzimy
musimy zbierać kasę na depilację laserowa i tyle hihihi

Kocham tą moją małpkę
właśnie buja się na huśtawce i robi co chwile odruch moro, a my go kiedyś nazwaliśmy odruch ZEN
no i teraz śmiejemy się kiedy robi Zenki 😆
ostatnio stała się jakaś płochliwa i bardzo wrażliwa na dźwięki np wczoraj co chwile w łóżeczku podskakiwała gdy drzwi skrzypiały a jak na zlość mąż mial ten WDcoś tam w aucie i nie chciało mu się pójść 😠

mój też ma te odruchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Blue trudno nic nie poradzimy
musimy zbierać kasę na depilację laserowa i tyle hihihi

Kocham tą moją małpkę
właśnie buja się na huśtawce i robi co chwile odruch moro, a my go kiedyś nazwaliśmy odruch ZEN
no i teraz śmiejemy się kiedy robi Zenki 😆
ostatnio stała się jakaś płochliwa i bardzo wrażliwa na dźwięki np wczoraj co chwile w łóżeczku podskakiwała gdy drzwi skrzypiały a jak na zlość mąż mial ten WDcoś tam w aucie i nie chciało mu się pójść 😠


Ja się tylko modlę,. żeby ten odruch zanikł po 3mieś. bo jak nadal będzie to może to oznaczać kłopoty 😜 a wiecie, że gdyby dziecko tego odruchu nie miało to oznaczałoby, że ma problemy z ukł, nerwowym? także bardzo dobrze jak on jest, ale musi zaniknąć po 3/4mieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Blue trudno nic nie poradzimy
musimy zbierać kasę na depilację laserowa i tyle hihihi

Kocham tą moją małpkę
właśnie buja się na huśtawce i robi co chwile odruch moro, a my go kiedyś nazwaliśmy odruch ZEN
no i teraz śmiejemy się kiedy robi Zenki 😆
ostatnio stała się jakaś płochliwa i bardzo wrażliwa na dźwięki np wczoraj co chwile w łóżeczku podskakiwała gdy drzwi skrzypiały a jak na zlość mąż mial ten WDcoś tam w aucie i nie chciało mu się pójść 😠

mój też ma te odruchy

normalnie co chwile się spina
jak ziewa, kicha, nawet jak przysypia albo jak nic się nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Blue trudno nic nie poradzimy
musimy zbierać kasę na depilację laserowa i tyle hihihi

Kocham tą moją małpkę
właśnie buja się na huśtawce i robi co chwile odruch moro, a my go kiedyś nazwaliśmy odruch ZEN
no i teraz śmiejemy się kiedy robi Zenki 😆
ostatnio stała się jakaś płochliwa i bardzo wrażliwa na dźwięki np wczoraj co chwile w łóżeczku podskakiwała gdy drzwi skrzypiały a jak na zlość mąż mial ten WDcoś tam w aucie i nie chciało mu się pójść 😠


Ja się tylko modlę,. żeby ten odruch zanikł po 3mieś. bo jak nadal będzie to może to oznaczać kłopoty 😜 a wiecie, że gdyby dziecko tego odruchu nie miało to oznaczałoby, że ma problemy z ukł, nerwowym? także bardzo dobrze jak on jest, ale musi zaniknąć po 3/4mieś.

a jak nie zniknie to co??
oby nie został jej do końca życia 🙃 bo głupio będzie jak tak nagle na mieście idąc się rozczapierzy hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Blue trudno nic nie poradzimy
musimy zbierać kasę na depilację laserowa i tyle hihihi

Kocham tą moją małpkę
właśnie buja się na huśtawce i robi co chwile odruch moro, a my go kiedyś nazwaliśmy odruch ZEN
no i teraz śmiejemy się kiedy robi Zenki 😆
ostatnio stała się jakaś płochliwa i bardzo wrażliwa na dźwięki np wczoraj co chwile w łóżeczku podskakiwała gdy drzwi skrzypiały a jak na zlość mąż mial ten WDcoś tam w aucie i nie chciało mu się pójść 😠


Ja się tylko modlę,. żeby ten odruch zanikł po 3mieś. bo jak nadal będzie to może to oznaczać kłopoty 😜 a wiecie, że gdyby dziecko tego odruchu nie miało to oznaczałoby, że ma problemy z ukł, nerwowym? także bardzo dobrze jak on jest, ale musi zaniknąć po 3/4mieś.

a jak nie zniknie to co??
oby nie został jej do końca życia 🙃 bo głupio będzie jak tak nagle na mieście idąc się rozczapierzy hihihi


Jeżeli odruch Moro nie zostanie wygaszony w 2–4 miesiącu życia, u dziecka utrzymują się przesadne reakcje na zaskoczenie, które mogą powodować stałą nadwrażliwość jednego z kanałów sensorycznych i tym samym przesadzone reakcje na niektóre bodźce. Nagły hałas, światło, ruch lub zmiana pozycji czy równowagi mogą wywołać odruch w niespodziewanych momentach, tak więc dziecko jest cały czas w pogotowiu i ma podwyższony stan świadomości. Dziecko z przetrwałym odruchem Moro jest cały czas na granicy walki lub ucieczki. Nie może wyjść z błędnego koła: odruch pobudza wydzielanie adrenaliny i kortyzolu – hormonów stresu.

Dziecko z przetrwałym odruchem Moro doświadcza świata jako pełnego jaskrawych, głośnych i drażniących bodźców. Oczy są skierowane w kierunku zmiany światła w polu widzenia. Uszy odbierają zbyt wiele informacji słuchowych. Nie potrafi odrzucić ani pominąć zbędnych bodźców, czuje się więc przeciążone. Jego percepcja jest ograniczona przez nadmiar bodźców.

Jak stwierdził Arnheim (1969) "Kiedy umysł odbiera jednocześnie zbyt wiele wrażeń pochodzących z różnych źródeł, a nie przyswoił ich osobno, wrażenia te będą się zlewały w jedno."

Niezintegrowanie tego odruchu lub związane z nim traumatyczne przeżycia mogą doprowadzić do kierowania się schematem przetrwania w odpowiedzi na nowe, stresowe sytuacje (związane z lękiem przed nową informacją i nowymi okolicznościami życiowymi). Człowiek z nie zintegrowanym odruchem Moro może być nadmiernie wrażliwy, skłonny do tworzenia fantastycznych obrazów i rojeń ("ucieczka w marzenia"). Jego schematy zachowań i związki z innymi mogą mieć irracjonalny charakter i być całkowicie zależne od stanu emocjonalnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek85 napisał(a):
joanna2236 napisał(a):
Draia dawaj fotke to zobaczymy do kogo jest podobna laura
chyba się nigdy nie doczekamy tej fotki


Oj kiedyś na pewno jak będę mieć wenę do zdjęć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek85 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Tfu tfu i już! 😜

No kiedyś dam haha! 😎

nie kiedyś tylko już 😠


Kasiuuuu złość piękności szkodzi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...