Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
joanna2236 napisał(a):
Milka dobrze ze twoja caly dzien spi bo moj ani w dzien ani w nocy nie chce spac caly czas placze a jak przestaje go bolec to na chwile usypia zeby odpoczac od placzu na 15 minut

ona tak od 3 dni. z tym ze teraz powinna miec kolejny skok rozwojowy. jak mila tez w 12 tyg totez tak spala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
milkaslask napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
alwo napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Dziewczyny ile kleik ryżowy ma kalorii? może mojej na noc będę go podawać, bo tam jest napisane od 4mieś. czyli za mieś. będę mogła już podać tak?

4miesiąc to 3 miesiąc i jeden dzień to już 4 z tego co mi wiadomo 🙂

A to nie jest tak, że musi mieć skończony? ja się na tym nie znam jak oni to liczą tak samo jest powyżej 4mieś. to jak skończy 5mieś.? nie wiem ktoś to wytłumaczy?

powyżej 4 miesiaca ja rozumiem ze po skonczeniu 4 mc.


Każdy inaczej rozumie tylko co jest prawdą? 😁

jak w necie czytałam rozwój dziecka to np 2 miesiąc życia czyli skończony 1 miesiąc. więc jeżeli coś jest po jakimś miesiącu to chyba chodzi o to,że musi go skończyć. A tak po za tym moja ma 3 miesiące a kleik już na noc dostaje i nic jej nie jest 🙂 Tylko więcej dopajam żeby kupki robiła normalne. i robi raz dziennie albo raz na 2 dni.

moj kleik dostaje juz od dwoch tyg i kaszke a jeszcze 3 miesiecy nei skonczyl i tez jest ok kupe robi raz lub dwa razy dziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widzisz. A ja się zastanawiam czy to moja wina że mala ma anemię. Bo ja w ciąży tez miałam mocną anemię i ciekawe czy teraz też nie mam. Dieta matki karmiącej jest dość uboga w witaminy, tymbardziej że moja malutka na początku miała kłopoty z brzuszkiem i potem bałam się eksperymentować z jedzeniem. Tak na dobrą sprawe pomidory jem dopiero od kilku dni. I coś ostatnio nie robi tej kupki już tak łatwo tylko się ćwiczy i marudzi. Może byłoby lepiej odstawić ją od piersi całkowicie... Sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
Łoooooł o kleikach wiem wszystko 🙂ciekawa jestem jak mój maluch zareaguje na nowe smaki jabłuszkowe i marchewkowe, ale z tym to jeszcze poczekam 🙂
Byliśmy dziś na usg bioderek 🙂 wszystkie dwa bioderka super 🙂 😉

a dajesz już marcheweczkę i jabłuszko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
youmit napisał(a):
Łoooooł o kleikach wiem wszystko 🙂ciekawa jestem jak mój maluch zareaguje na nowe smaki jabłuszkowe i marchewkowe, ale z tym to jeszcze poczekam 🙂
Byliśmy dziś na usg bioderek 🙂 wszystkie dwa bioderka super 🙂 😉

a dajesz już marcheweczkę i jabłuszko?

Nie, jeszcze nie. Mały ma dopiero 2,5 miesiąca. Może za miesiąc, albo dopiero po 4 miesiącu. teraz czasami dam mu na paluszek polizać to jest zadowolony 🙂 a jak my jemy to rusza języczkiem tak jakby też chciał 😆 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
no widzisz. A ja się zastanawiam czy to moja wina że mala ma anemię. Bo ja w ciąży tez miałam mocną anemię i ciekawe czy teraz też nie mam. Dieta matki karmiącej jest dość uboga w witaminy, tymbardziej że moja malutka na początku miała kłopoty z brzuszkiem i potem bałam się eksperymentować z jedzeniem. Tak na dobrą sprawe pomidory jem dopiero od kilku dni. I coś ostatnio nie robi tej kupki już tak łatwo tylko się ćwiczy i marudzi. Może byłoby lepiej odstawić ją od piersi całkowicie... Sama nie wiem.

Ja już jem coraz więcej - pomidory, nawet ostatnio zjadłam trochę spagetii, bez mięsa. Na razie zauważyłam, że mu nie służą ciastka z kremami, tiramisu nie lubi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
milkaslask napisał(a):
no widzisz. A ja się zastanawiam czy to moja wina że mala ma anemię. Bo ja w ciąży tez miałam mocną anemię i ciekawe czy teraz też nie mam. Dieta matki karmiącej jest dość uboga w witaminy, tymbardziej że moja malutka na początku miała kłopoty z brzuszkiem i potem bałam się eksperymentować z jedzeniem. Tak na dobrą sprawe pomidory jem dopiero od kilku dni. I coś ostatnio nie robi tej kupki już tak łatwo tylko się ćwiczy i marudzi. Może byłoby lepiej odstawić ją od piersi całkowicie... Sama nie wiem.

Ja już jem coraz więcej - pomidory, nawet ostatnio zjadłam trochę spagetii, bez mięsa. Na razie zauważyłam, że mu nie służą ciastka z kremami, tiramisu nie lubi 😉

ja jadłam spagetti z mięsem,ale sos nie był pomidorowy tylko pieczeniowy taki z torebki haha ale nie odczuła tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy i przebieg

Bardzo ważnym elementem definicji anemii jest uzależnienie norm od wieku, w jakim jest dziecko. Noworodek przychodzi na świat z ilością hemoglobiny znacznie większą niż u dorosłych (średnio 19,0 g%). Z tego powodu u noworodka anemią nazywa się każdy poziom hemoglobiny niższy od 15,0 g%. W następnych miesiącach życia dziecka duża ilość krwinek czerwonych rozpada się i dziecko wchodzi w okres tzw. fizjologicznej niedokrwistości, przypadający na 2-3 miesiąc życia. W tym wieku dopuszczalną prawidłową wartością hemoglobiny jest 10,0 g%, a według niektórych podręczników stężenie hemoglobiny w wieku 3 miesięcy może przejściowo spadać nawet do 9,0-9,5 g%.

U wcześniaków fizjologiczna niedokrwistość w 2-3 miesiącu życia jest jeszcze wyraźniejsza i stężenie hemoglobiny może spadać u nich do poziomu 8,0 g%. Przyczyną niedokrwistości w okresie niemowlęcym jest przede wszystkim brak odpowiednich zapasów żelaza, zgromadzonych w okresie życia płodowego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, których matki miały w ciąży anemię, dzieci urodzonych przedwcześnie (najwięcej żelaza płód gromadzi w ostatnich 4 tygodniach ciąży - pomiędzy 36 i 40 tygodniem), dzieci u których przy porodzie doszło do znacznej utraty krwi oraz dzieci z ciąż mnogich (żelazo spożywane przez matkę musiało być wówczas dzielone na 2 lub 3 dzieci...).

W życiu pozapłodowym głównym czynnikiem ryzyka anemii i niedoboru żelaza jest karmienie sztuczne (z mleka matki żelazo wchłania się znacznie lepiej niż ze sztucznych mieszanek) oraz opóźnianie wprowadzania soków i bogatych w żelazo pokarmów stałych.
Wezwij lekarza, gdy...

Jeżeli Twoje dziecko było wcześniakiem, pochodzi z ciąży mnogiej, miałaś w ciąży anemię, albo duże krwawienie przy porodzie, lub gdy z różnych powodów nie karmisz dziecka piersią, zgłoś się do swojego pediatry aby w 2-3 miesiącu życia dziecka wykonać badanie morfologii krwi obwodowej.

Bardzo zalecane jest także oznaczenie stężenia żelaza w surowicy krwi, ponieważ niektóre przypadki anemii są spowodowane przyczynami innymi niż "zwykły" niedobór żelaza. Badanie morfologii i stężenia żelaza należy wykonać również, jeżeli u dziecka występują jakiekolwiek niepokojące objawy mogące sugerować anemię, takie jak: bladość, słaby apetyt, zahamowanie przyrostu masy ciała, nawracające infekcje.

U niemowląt objawem anemii z niedoboru żelaza może być też wzmożone pragnienie. Jeżeli stężenie hemoglobiny u dziecka będzie niższe od normy dla danej grupy wiekowej, lekarz zleci odpowiednie leczenie, lub skieruje dziecko do bardziej szczegółowej diagnostyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe dzikusy 😜
Kurcze wiecie co, Natala tak pięknie główkę podnosiłajak lezała na brzuszku,a teraz nie chce, daje ręce wzdłuż ciała i nóżki do góry daje. Od 3 dni się taka dziwna zrobiłą że oszaleć można. Zupełnie nie ten sam dzieciak. Ale chociaż się śmieje jak jej robię "woda, woda, kamienie, kamienie, rów" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
hehe dzikusy 😜
Kurcze wiecie co, Natala tak pięknie główkę podnosiłajak lezała na brzuszku,a teraz nie chce, daje ręce wzdłuż ciała i nóżki do góry daje. Od 3 dni się taka dziwna zrobiłą że oszaleć można. Zupełnie nie ten sam dzieciak. Ale chociaż się śmieje jak jej robię "woda, woda, kamienie, kamienie, rów" 😜


co to za zabawa???? nie znam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joanna2236 napisał(a):
dobra ja uciekam chloakow kapac i spac moze soe wyspie dzisiajszej nocy


ja małego kąpie o 19 ewentualnie troche po. a zaraz po nim kąpie Maję.a jak jest Piotr(bo teraz wiecznie go nie ma, robi samochód w garażu do bardzo póżna jak wraca z pracy, dzieci to juz zapomniały jak on wyglada, bo wychodzi jak spią i wraca to tez spią, masakra;/)to kąpie Maję a ja Małego o 19.

ps. troszke w nawiasie się wyżaliłam;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
milkaslask napisał(a):
hehe dzikusy 😜
Kurcze wiecie co, Natala tak pięknie główkę podnosiłajak lezała na brzuszku,a teraz nie chce, daje ręce wzdłuż ciała i nóżki do góry daje. Od 3 dni się taka dziwna zrobiłą że oszaleć można. Zupełnie nie ten sam dzieciak. Ale chociaż się śmieje jak jej robię "woda, woda, kamienie, kamienie, rów" 😜


co to za zabawa???? nie znam 🙂

sadzasz dzieciątko na kolanach buzią do Ciebie bujając ją na kolanach w lewo i w prawo mówisz "woda,woda" potem delikatnie kolanami ruszasz góra dół mówisz "kamienie, kamienie" a na koniec delikatnie rozchylasz nogi,żeby pupka maluszka wpadła między kolana i wołasz "rów" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
joanna2236 napisał(a):
dobra ja uciekam chloakow kapac i spac moze soe wyspie dzisiajszej nocy


ja małego kąpie o 19 ewentualnie troche po. a zaraz po nim kąpie Maję.a jak jest Piotr(bo teraz wiecznie go nie ma, robi samochód w garażu do bardzo póżna jak wraca z pracy, dzieci to juz zapomniały jak on wyglada, bo wychodzi jak spią i wraca to tez spią, masakra;/)to kąpie Maję a ja Małego o 19.

ps. troszke w nawiasie się wyżaliłam;/

Natka powinna się kąpać godzinę temu ale śpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...