Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

HONORATKA napisał(a):
tak sobie oglądam fotki waszych maluchów i myślę...

ale łyse macie te dzieci 😜 😜 😜
no z wyjątkiem Blue
P.S. a gdzie zdjęcia ?? 😁


Tylko nasze takie czupiradła, Twoja to już w ogóle. Mojej te na uszach zaczynają jaśnieć 🙂 na tyłku zresztą też, ale jeszcze nie wypadły 😠 no będą będą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dona napisał(a):
a ja bylam dzis u lekarza, wkurzylam sie bo wydalam 70 pln na same ziolowe preparaty, masakra 😠
zrobilam tez sonie badanie krwi takie poporodowe 🙂 mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok bo w ciazy bylo idealnie

Wiecie co, pisalam wczoraj o ropiejącym oczku Gabrysi - przecieralam jej wczoraj sola fizjol. i moim mlekiem i wiecie ze od razu jej przeszlo, w nocy juz bylo ok 🤪


Nie ciesz się tak 😁 😁 😁 bo mojej to świństwo powracało np. 2-3dni ciszy i od nowa.. jak ma zakażenie bakteryjne to samo się nie wyleczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moją tetruję, żeby jej tyłek odpoczął. Zobaczymy jak będzie ostro sikać. Ona ciągle ma zaszczanego pampersa. To już wyobrażam co będzie z tetrą. Dzisiaj z rana zrobiła puszystą kupę, ale mało, to pewnie niedługo zrobi drugą. Zważyłam ją po jedzeniu teraz no waży masakrycznie 5510g 😁 😎 7kg to pewnie będzie ważyć jak skończy pół roku 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
alwo napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Dziewczyny ile kleik ryżowy ma kalorii? może mojej na noc będę go podawać, bo tam jest napisane od 4mieś. czyli za mieś. będę mogła już podać tak?

4miesiąc to 3 miesiąc i jeden dzień to już 4 z tego co mi wiadomo 🙂

A to nie jest tak, że musi mieć skończony? ja się na tym nie znam jak oni to liczą tak samo jest powyżej 4mieś. to jak skończy 5mieś.? nie wiem ktoś to wytłumaczy?

powyżej 4 miesiaca ja rozumiem ze po skonczeniu 4 mc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milkaslask napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
alwo napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Dziewczyny ile kleik ryżowy ma kalorii? może mojej na noc będę go podawać, bo tam jest napisane od 4mieś. czyli za mieś. będę mogła już podać tak?

4miesiąc to 3 miesiąc i jeden dzień to już 4 z tego co mi wiadomo 🙂

A to nie jest tak, że musi mieć skończony? ja się na tym nie znam jak oni to liczą tak samo jest powyżej 4mieś. to jak skończy 5mieś.? nie wiem ktoś to wytłumaczy?

powyżej 4 miesiaca ja rozumiem ze po skonczeniu 4 mc.


Każdy inaczej rozumie tylko co jest prawdą? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
milkaslask napisał(a):
a moja Natalka potrafi zjeść nawet i 180 a tak to gdzieś 130-150 żeby się najeść 🙂
Właśnie wróciłyśmy od lekarza i moje maleństwo ma anemię 😞 muszę jej przez 2 miesiące żelazo podawać a potem kontrolna morfologia.
robiłaś jej wyniki i wyszło?kurcze skąd u Natalki ta anemia??/

nie mam pojecia skad. ale wyniki ma fatalne:
RBC 3,25 (NORMA 3,8-5,5)
HGB 9,4 (11,0-14,0)
HCT 27,1 (34,0-41,0)
Do tego jeszcze dostała preparat witaminowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
milkaslask napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
alwo napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Dziewczyny ile kleik ryżowy ma kalorii? może mojej na noc będę go podawać, bo tam jest napisane od 4mieś. czyli za mieś. będę mogła już podać tak?

4miesiąc to 3 miesiąc i jeden dzień to już 4 z tego co mi wiadomo 🙂

A to nie jest tak, że musi mieć skończony? ja się na tym nie znam jak oni to liczą tak samo jest powyżej 4mieś. to jak skończy 5mieś.? nie wiem ktoś to wytłumaczy?

powyżej 4 miesiaca ja rozumiem ze po skonczeniu 4 mc.


Każdy inaczej rozumie tylko co jest prawdą? 😁

jak w necie czytałam rozwój dziecka to np 2 miesiąc życia czyli skończony 1 miesiąc. więc jeżeli coś jest po jakimś miesiącu to chyba chodzi o to,że musi go skończyć. A tak po za tym moja ma 3 miesiące a kleik już na noc dostaje i nic jej nie jest 🙂 Tylko więcej dopajam żeby kupki robiła normalne. i robi raz dziennie albo raz na 2 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eee Lagoona to szkoda...
ja jutro się dowiem ile moja waży i ile urosła, to dobrze wiedzieć że twoja waży 5,5 kg...jestem ciekawa czy ją dogoni 😜 bo bodajze różnica między naszymi w najniższej wadze była 600g...
a jaka jest długa? tak około?
ja rozumiem że od 4 miesiąca to jak skończy 3m-ce i 1 dz....no a kiedy będziecie podawać tarte jabłuszko? jak skończy 4m-ce i 1 dz.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
eee Lagoona to szkoda...
ja jutro się dowiem ile moja waży i ile urosła, to dobrze wiedzieć że twoja waży 5,5 kg...jestem ciekawa czy ją dogoni 😜 bo bodajze różnica między naszymi w najniższej wadze była 600g...
a jaka jest długa? tak około?
ja rozumiem że od 4 miesiąca to jak skończy 3m-ce i 1 dz....no a kiedy będziecie podawać tarte jabłuszko? jak skończy 4m-ce i 1 dz.?

ja teraz kupiłam marcheweczkę i chce jej dać. ZObacze jak zareaguje. Jeśli wszystko będzie ok to na następny rzut pójdzie jabłuszko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
eee Lagoona to szkoda...
ja jutro się dowiem ile moja waży i ile urosła, to dobrze wiedzieć że twoja waży 5,5 kg...jestem ciekawa czy ją dogoni 😜 bo bodajze różnica między naszymi w najniższej wadze była 600g...
a jaka jest długa? tak około?
ja rozumiem że od 4 miesiąca to jak skończy 3m-ce i 1 dz....no a kiedy będziecie podawać tarte jabłuszko? jak skończy 4m-ce i 1 dz.?


Ja zacznę podawać jak skończy 4mieś. minimum. 🙂 Kamila szukaj okazji, ja potrafię po 2h dziennie na allegro buszować!! i przypadkiem znalazłam coś takiego 😜 to jest rozmiar 80 to na pewno dłużej ponosi 🙂 chyba, że znowu rozmiarówki są inne. Hmm nie mam pojęcia ile ona może mieć, bo w przychodni jej nigdy nie mierzą, a sama się boję nogę wyprostować. Na 100000000% ma ponad 60cm, ale ile dokładnie to Ci nie powiem, śpiochów 68 jej nie zakładam już (tyle, że tutaj znowu może być inna rozmiarówka)

Jak Twoja dużo je to na pewno dogoni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja ma stopę 9 cm 😮
a czy dużo lubi jeść to nie wiem, na pewno często 😉 nie mam porównania na ml...jedynie kiedyś jak odciągnęłam to zjadła 140 ml a innym razem 60ml...
Milka a twoja ile waży? porównam sobie bo tylko 5 dni różnicy jest między nimi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
eee Lagoona to szkoda...
ja jutro się dowiem ile moja waży i ile urosła, to dobrze wiedzieć że twoja waży 5,5 kg...jestem ciekawa czy ją dogoni 😜 bo bodajze różnica między naszymi w najniższej wadze była 600g...
a jaka jest długa? tak około?
ja rozumiem że od 4 miesiąca to jak skończy 3m-ce i 1 dz....no a kiedy będziecie podawać tarte jabłuszko? jak skończy 4m-ce i 1 dz.?

ja teraz kupiłam marcheweczkę i chce jej dać. ZObacze jak zareaguje. Jeśli wszystko będzie ok to na następny rzut pójdzie jabłuszko 🙂

ale taką ze słoiczka czy sama będziesz trzeć ??? tak samo tyczy to jabłka ??? w lutówkach jest też chłopczyk urodzony 22 stycznia i już jabłko też dostaje tzn. najpierw dostał trochę było ok i na drugi dzień już więcej ale on dostał ze słoiczka
aha i on więcej już dostaje modyfikowanego mleka niż cyca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alwo napisał(a):
milkaslask napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
eee Lagoona to szkoda...
ja jutro się dowiem ile moja waży i ile urosła, to dobrze wiedzieć że twoja waży 5,5 kg...jestem ciekawa czy ją dogoni 😜 bo bodajze różnica między naszymi w najniższej wadze była 600g...
a jaka jest długa? tak około?
ja rozumiem że od 4 miesiąca to jak skończy 3m-ce i 1 dz....no a kiedy będziecie podawać tarte jabłuszko? jak skończy 4m-ce i 1 dz.?

ja teraz kupiłam marcheweczkę i chce jej dać. ZObacze jak zareaguje. Jeśli wszystko będzie ok to na następny rzut pójdzie jabłuszko 🙂

ale taką ze słoiczka czy sama będziesz trzeć ??? tak samo tyczy to jabłka ??? w lutówkach jest też chłopczyk urodzony 22 stycznia i już jabłko też dostaje tzn. najpierw dostał trochę było ok i na drugi dzień już więcej ale on dostał ze słoiczka
aha i on więcej już dostaje modyfikowanego mleka niż cyca 🙂


Milka po co męczyć im żołądki? Na wszystko przyjdzie czas.. moja koleżanka dawała marchewkę jak mała skończyła 4mieś. po 1 łyżeczce dziennie, najpierw daje się warzywa a na samym końcu słodkie takie jak jabłko nigdy na odwrót, bo później dziecko nie będzie chciało jeść warzyw 🙂 sama będę robić, mam blendera do różnych rzeczy w tym mielenia warzyw to będę wiedzieć co daję, a tak to kupujesz w słoiczku i jest nutka niepewności ,tak jak wtedy Gerber miał produkcję ze szkłem 😮 mam ogródek to nawet mogę sama sobie hodować marchewki itd. 😜 siostra mojego wychowała małego na słoiczkach i ma zatwardzenia wieczne kupy nie robi po 7dni i ona ciągle mu czopki daje 😞 a to 2l chłopiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
blue ja bede dawala sloiczki, bo jak kupie tu warzywa to nie wiem skad one sa i czy nie ma pestycydow itp a sloiczki to jednak musza miec atesty itp 😜


Anglia to co innego 😁 a nie ma tam sklepów ekologicznych? tylko wtedy to pewnie byś zapłaciła bajońskie sumy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Natala waży 5,5 kg a trzeć będę sama, też mam ogródek i swoje warzywka to jest to. Jeżeli chodzi o męczenie brzuszka to nie zamierzam podawać ciągle tej marchewki tylko np raz 2 razy w tyg po łyżeczce lub 2 żeby poznawała nowe smaki.
kleik ma kalorii: w 100 g kleiku 381 kcal; na jedną porcję 191 kcal (kleik nestle jedna porcja to znaczy 15 g kleiku+ 200 ml mleka nestle Nan 2)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...