Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

Patka dacie radę, wrzuć fotki małego!! Ja nie mam nk, więc nie wiem jak Twój mały wygląda.

Moja łącznie wczoraj zjadła 780ml było by i ponad 800ml ale z całości gdzieś kilkadziesiąt wyrzygała w ciągu dnia 😁 bo jak mieszam to bardziej rzyga. Wczoraj zrobiła kupę i dzisiaj rano o 4 mnie obudziła, zaczęła histeryzować, łzy 😮 ciekły jej ciurkiem dawałam jej mleko, ale nie chciała zbytnio wzięłam na kolana było jeszcze gorzej to musiałam ją z powrotem do łóżka dać i karmić na leżąco to się trochę uspokoiła pomasowałam kilka razy brzuszek i piła już spokojniej no i zrobiła kupę najpierw tą puszystą a potem rzadką, więc nie wiem skąd te jej napady płaczu i złości 🤢 dziwna się robi.

Nusiak a jak u Ciebie z kupami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

http://moda.allegro.pl/spodnie-pumpy-harem-alladynki-japan-style-1021-i1538282349.html

Podobają mi się te spodnie, ale mam chyba za grube uda 🙃 bo biodrami wejdę, ale udami już chyba nie 🤢 kiedyś to by nie było żadnego problemu a teraz.. ehh!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
mniam mniam wyslij kawalek na popraienie humoru
My juz nie spimy od 4 seba sie narazie dobrze trzyma tylko chodzi jakby był pijany


Teraz robię 🙃 Ej kochana będzie dobrze! Zobacz jak na razie wszystko jest w porządku 🙂 To normalne, że jest taki słabiutki. Ja też nie śpię od 4. Zauważyłam, że coraz mniej snu potrzebuję, śpię po 4-5godz. i jest dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
Daria ja tamtym roku te same aladynki zamowilam fajne sa


Kurcze a mogłabyś przesłać ich zdjęcie? jak one wyglądają mniej więcej na żywo? Później oczywiście jak będziesz mieć chwilę czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Wesa aż płakać się chce jak sobie przypominam wszystko 🙂 Ja mam przeogromny sentyment do tej małej kluchy z czasów kiedy była w brzuchu no i teraz, ale ja to w ogóle jestem raczej romantyczną duszą 😜


o jejku to ty to jestes chyba moją bratnią duszą, bo ja tak samo, rozczulam sie jak tylko pomyślę o ciąży, w ogole jak popatrze na moje dzieciaczki to łzy szczescia sie kręcą w oku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
http://moda.allegro.pl/spodnie-pumpy-harem-alladynki-japan-style-1021-i1538282349.html

Podobają mi się te spodnie, ale mam chyba za grube uda 🙃 bo biodrami wejdę, ale udami już chyba nie 🤢 kiedyś to by nie było żadnego problemu a teraz.. ehh!

ładne ale ja takich nie moge nosić bo tyłek mam typu Beyonce albo J Lo hehe ale ja tam lubie mój wielki tyłek, takie płaskie dupy mie sie nie podobaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
http://moda.allegro.pl/spodnie-pumpy-harem-alladynki-japan-style-1021-i1538282349.html

Podobają mi się te spodnie, ale mam chyba za grube uda 🙃 bo biodrami wejdę, ale udami już chyba nie 🤢 kiedyś to by nie było żadnego problemu a teraz.. ehh!

ja właśnie kiedyś mierzyłam takie spodnie i w biodrach jeszcze jakoś ale w udach strasznie to wyglądało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój EX napisał na Fejsie:
"nie potrafi kochać tak jak kiedyś, nie potrafi być tym, kim był czas temu nim stracił to co najcenniejsze... jedna godzina, najmniej oczekiwana minuta, sekunda zmieniająca wszystko ... mimo lat... ciągle czuje JEJ brak... ;(((( sześć latttttt 😞"

Wiecie co miałam poza piotrem 3 poważne związki i każdy z nich do tej pory coś do mnie czuje...hehe jak ich spotykam to tylko słysze ze mnie wciąz kochają....ale jaja odpuściliby, mam męża i dzieci 🙂
Jeden mówi ze mnie weżmie z dziecmi,drugi juz tez sie ożeniła ale mówi ze mnie kocha i załuje ze nie jest ze mna, a trzeci mówi ze jak sie rozmyśle(śmieszne) to on na mnie czeka. masakra jakas. hihi

to tak troche poza tematami wam sie wygadałam. wkoncu jestescie moje przyjaciółeczki teraz, bo z moją psiapsiółą słaby kontakt teraz mam, mieszka we wrocławiu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
Mój EX napisał na Fejsie:
"nie potrafi kochać tak jak kiedyś, nie potrafi być tym, kim był czas temu nim stracił to co najcenniejsze... jedna godzina, najmniej oczekiwana minuta, sekunda zmieniająca wszystko ... mimo lat... ciągle czuje JEJ brak... ;(((( sześć latttttt 😞"

Wiecie co miałam poza piotrem 3 poważne związki i każdy z nich do tej pory coś do mnie czuje...hehe jak ich spotykam to tylko słysze ze mnie wciąz kochają....ale jaja odpuściliby, mam męża i dzieci 🙂
Jeden mówi ze mnie weżmie z dziecmi,drugi juz tez sie ożeniła ale mówi ze mnie kocha i załuje ze nie jest ze mna, a trzeci mówi ze jak sie rozmyśle(śmieszne) to on na mnie czeka. masakra jakas. hihi

to tak troche poza tematami wam sie wygadałam. wkoncu jestescie moje przyjaciółeczki teraz, bo z moją psiapsiółą słaby kontakt teraz mam, mieszka we wrocławiu 😞

hahaha to nieźle 😉 Ja jak z wózkiem byłam w markecie i spotkałam mojego byłego który był z nową miłością to jak tylko zauważył że idę mniej więcej w jego kierunku to od razu skręcił w inną alejkę 😜 hahaha dziecinada 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Wesa aż płakać się chce jak sobie przypominam wszystko 🙂 Ja mam przeogromny sentyment do tej małej kluchy z czasów kiedy była w brzuchu no i teraz, ale ja to w ogóle jestem raczej romantyczną duszą 😜


o jejku to ty to jestes chyba moją bratnią duszą, bo ja tak samo, rozczulam sie jak tylko pomyślę o ciąży, w ogole jak popatrze na moje dzieciaczki to łzy szczescia sie kręcą w oku 🙂

mam tak samo 😉 ciąża to był najpiękniejszy okres mojego życia 😉 no nie wspominając macierzyństwa 😉 i bardzo często wspominam poród... i jeśli miałabym znowu to moje maleństwo rodzić to bym się ani razu nie zastanowiła 😜 i kolejny poród też siłami natury mam nadzieję 😉 i z Adamem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
wesa napisał(a):
Mój EX napisał na Fejsie:
"nie potrafi kochać tak jak kiedyś, nie potrafi być tym, kim był czas temu nim stracił to co najcenniejsze... jedna godzina, najmniej oczekiwana minuta, sekunda zmieniająca wszystko ... mimo lat... ciągle czuje JEJ brak... ;(((( sześć latttttt 😞"

Wiecie co miałam poza piotrem 3 poważne związki i każdy z nich do tej pory coś do mnie czuje...hehe jak ich spotykam to tylko słysze ze mnie wciąz kochają....ale jaja odpuściliby, mam męża i dzieci 🙂
Jeden mówi ze mnie weżmie z dziecmi,drugi juz tez sie ożeniła ale mówi ze mnie kocha i załuje ze nie jest ze mna, a trzeci mówi ze jak sie rozmyśle(śmieszne) to on na mnie czeka. masakra jakas. hihi

to tak troche poza tematami wam sie wygadałam. wkoncu jestescie moje przyjaciółeczki teraz, bo z moją psiapsiółą słaby kontakt teraz mam, mieszka we wrocławiu 😞

hahaha to nieźle 😉 Ja jak z wózkiem byłam w markecie i spotkałam mojego byłego który był z nową miłością to jak tylko zauważył że idę mniej więcej w jego kierunku to od razu skręcił w inną alejkę 😜 hahaha dziecinada 🤪


To ja powiem, że miałam podobnie, ciągle się do mnie odzywali po jakimś czasie. Nawet teraz ostatnio jeden z którym kiedyś tak luźno się spotykałam odezwał się, ale on ma doktorat, więc jest po 30 buahah 😜 no i chyba go zatkało, że mam już dziecko 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
Kuzyn do mnie napisała ze ma dła mnie do oddania jakis leżaczek z melodyjkami i wibracjami. ale fajnie bo mi było szkoda kasy na taki, i nie wiedziałam czy Bartek bedzie chciała w nim leżeć.a tak za free to mozna wziąc hihihi


Moja nie lubi leżeć, też dostałam i jak ją kładę to po 10-20min. płacze a niekiedy nawet na chwilę nie chce siedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Kuzyn do mnie napisała ze ma dła mnie do oddania jakis leżaczek z melodyjkami i wibracjami. ale fajnie bo mi było szkoda kasy na taki, i nie wiedziałam czy Bartek bedzie chciała w nim leżeć.a tak za free to mozna wziąc hihihi


Moja nie lubi leżeć, też dostałam i jak ją kładę to po 10-20min. płacze a niekiedy nawet na chwilę nie chce siedzieć.

ja też chciałam kupić ale właśnie bałam się że wydam kase (której jednak nie ma za wiele 😜) a Judytka pogardzi 😜 i nie będzie chciała leżeć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Kuzyn do mnie napisała ze ma dła mnie do oddania jakis leżaczek z melodyjkami i wibracjami. ale fajnie bo mi było szkoda kasy na taki, i nie wiedziałam czy Bartek bedzie chciała w nim leżeć.a tak za free to mozna wziąc hihihi


Moja nie lubi leżeć, też dostałam i jak ją kładę to po 10-20min. płacze a niekiedy nawet na chwilę nie chce siedzieć.

ja też chciałam kupić ale właśnie bałam się że wydam kase (której jednak nie ma za wiele 😜) a Judytka pogardzi 😜 i nie będzie chciała leżeć 😜


No niektóre dzieci uwielbiają i zasypiają w nich a niektóre się buntują 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty miesiąc

W czwartym miesiącu maluch położony na brzuszku pewnie i na długo może podnieść główkę oraz klatkę piersiową. Bardzo intensywnie ćwiczy mięśnie tułowia i kończyn w takiej pozycji. Chętnie wyciąga rączki do grzechotki, jednocześnie otwierając buzię w której ta zabawka ostatecznie wyląduje. Nie potrafi bawić się dwiema zabawkami naraz. Kiedy zaciekawi go inny przedmiot, ten który ma w rączkach zostaje automatycznie upuszczony. Ulubioną zabawą jest badanie własnego ciała, na tym etapie maluch bada przede wszystkim swoje rączki. Dłonie u malucha są jeszcze niezdarne, z trudem chwyta zabawkę, ale jeżeli już chwyci zrobi to całą rączką, bez użycia kciuka. Potrafi połączyć dłonie w środkowej linii twarzy. Czteromiesięczne niemowlę ma już ustalony rytm snu i czuwania. Najczęściej jest to 2, 3 drzemki w ciągu dnia. Natomiast podczas czuwania dziecko jest wyraźnie aktywne i zainteresowane światem dookoła. Możemy pobudzać jego ciekawość świata, nosząc je na rękach, sadzając w leżaczku, pokazując i nazywając przedmioty. Nasz maluszek potrafi już podążyć za naszym wzrokiem, jeżeli mu powiemy “zobacz, o tam!”. Możemy zauważyć współdziałanie słuchu i wzroku z ruchem ciała lub kończyn. Rozwój mowy przechodzi kolejny etap. Dziecko wydaje dźwięki powstające przez wypuszczenie powietrza ściśniętymi wargami, “w”, “f”, “th”, “s”. Struny głosowe, wargi i język przygotowują się do intencjonalnego wypowiadania sylab. Ważne jest aby mówić do dziecka dużo, z uśmiechem i wyraźnie. Wydaje radosne okrzyki, głośno się śmieje, jeżeli je zaczepiamy. Krzykiem również może domagać się obecności najbliższych. Postępuje rozwój emocjonalny, widzimy na twarzy dziecka radość, gniew, strach. Nadal związane jest najbliżej z matką. Od tego miesiąca dziecko przybierze na wadze mniej niż w poprzednich. Średnio będzie to 550 gramów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałyście waszym maluchom dać zabawki do jednej i do drugiej ręki jednocześnie?

Moja jak na razie jak dostanie 2 zabawki do ręki to trzyma mocno i nimi potrząsa i próbuje wkładać obie zabawki do buzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...