Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Honoratka a Ty się tej bakterii coli nie boisz? bo jednak chyba Szczecin jest blisko.. ? co w ogóle o tym myślicie? częściej zapadają na te bakterie dorośli ludzie i to kobiety.. dziwne 😉 to jest jakaś mutacja, bo ja przecież jak byłam mała często miałam zakażenie bakteryjne w moczu właśnie tymi bakteriami. Ja się boję jeść warzywa przez to.

a wiesz, że nie wiem o czym mówisz? czy w Szczecinie jest jakaś epidemia? hmm nic nie wiem

Nie oglądasz wiadomości?? 😁

o rany nie mam telewizora 😁 😁 😁 a wiadomości na tvn24 dawno jakoś nie miałam czasu zobaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć Szczecin leży blisko Niemiec i stamtąd przyjechała do Szczecina ta Polka zarażona tą bakterią weź to jakaś masakra się robi.. Kto wie czy to choróbsko do Polski nie wlezie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle E.coli powoduje jedynie zatrucia pokarmowe, ale, gdy dostanie się do układu moczowego, może stać się przyczyną poważnych zakażeń. Ta właśnie bakteria jest najczęstszą (60 – 80 proc.) przyczyną zakażeń dróg moczowych. Czynnikiem sprzyjającym jest cewnikowanie – ok. 80 proc. cewnikowanych mężczyzn i 30 proc. kobiet ma bakteriurię.

Jak byłam mała miałam bakteriurię 🙂 teraz już mniej choruję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Jakby nie patrzeć Szczecin leży blisko Niemiec i stamtąd przyjechała do Szczecina ta Polka zarażona tą bakterią weź to jakaś masakra się robi.. Kto wie czy to choróbsko do Polski nie wlezie :/

no czytam teraz, że już drugi Polak ze Szczecina w szpitalu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Jakby nie patrzeć Szczecin leży blisko Niemiec i stamtąd przyjechała do Szczecina ta Polka zarażona tą bakterią weź to jakaś masakra się robi.. Kto wie czy to choróbsko do Polski nie wlezie :/

no czytam teraz, że już drugi Polak ze Szczecina w szpitalu 🤢


Ja już odmówiłam jedzenia warzyw 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Jakby nie patrzeć Szczecin leży blisko Niemiec i stamtąd przyjechała do Szczecina ta Polka zarażona tą bakterią weź to jakaś masakra się robi.. Kto wie czy to choróbsko do Polski nie wlezie :/

no czytam teraz, że już drugi Polak ze Szczecina w szpitalu 🤢


Ja już odmówiłam jedzenia warzyw 😉

no vo ty nic nie jesz, ogórków pomidorów? sałatę mam od babci z działki ale na ogórasy tyle trzeba czekać ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Jakby nie patrzeć Szczecin leży blisko Niemiec i stamtąd przyjechała do Szczecina ta Polka zarażona tą bakterią weź to jakaś masakra się robi.. Kto wie czy to choróbsko do Polski nie wlezie :/

no czytam teraz, że już drugi Polak ze Szczecina w szpitalu 🤢


Ja już odmówiłam jedzenia warzyw 😉

no vo ty nic nie jesz, ogórków pomidorów? sałatę mam od babci z działki ale na ogórasy tyle trzeba czekać ....


No kupnych nie mam zamiaru, ja tam ludziom nie ufam, tylko to co sama wyhoduję będę jeść :P póki to choróbsko nie zniknie,. albo nie będą znać przyczyny., Wiesz, że ceny ogórków spadły?? 😁 w tv mówili, że teraz nawet chodzą od 1zł do 1,50 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera a chciałam małej robić własne jedzenie nie wiem czy to dobry pomysł.. jak teraz takie dziwactwa wyłażą 😞 jak ludzie dorośli na to umierają to co dopiero dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Jakby nie patrzeć Szczecin leży blisko Niemiec i stamtąd przyjechała do Szczecina ta Polka zarażona tą bakterią weź to jakaś masakra się robi.. Kto wie czy to choróbsko do Polski nie wlezie :/

no czytam teraz, że już drugi Polak ze Szczecina w szpitalu 🤢


Ja już odmówiłam jedzenia warzyw 😉

no vo ty nic nie jesz, ogórków pomidorów? sałatę mam od babci z działki ale na ogórasy tyle trzeba czekać ....


No kupnych nie mam zamiaru, ja tam ludziom nie ufam, tylko to co sama wyhoduję będę jeść :P póki to choróbsko nie zniknie,. albo nie będą znać przyczyny., Wiesz, że ceny ogórków spadły?? 😁 w tv mówili, że teraz nawet chodzą od 1zł do 1,50 😁

no na pewno ale jakoś nie zauważyłam tego wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Jakby nie patrzeć Szczecin leży blisko Niemiec i stamtąd przyjechała do Szczecina ta Polka zarażona tą bakterią weź to jakaś masakra się robi.. Kto wie czy to choróbsko do Polski nie wlezie :/

no czytam teraz, że już drugi Polak ze Szczecina w szpitalu 🤢


Ja już odmówiłam jedzenia warzyw 😉

no vo ty nic nie jesz, ogórków pomidorów? sałatę mam od babci z działki ale na ogórasy tyle trzeba czekać ....


No kupnych nie mam zamiaru, ja tam ludziom nie ufam, tylko to co sama wyhoduję będę jeść :P póki to choróbsko nie zniknie,. albo nie będą znać przyczyny., Wiesz, że ceny ogórków spadły?? 😁 w tv mówili, że teraz nawet chodzą od 1zł do 1,50 😁

no na pewno ale jakoś nie zauważyłam tego wcześniej


wiesz na pewno nie wszędzie, nie w każdym miejscu, ale pokazywali stragany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Cholera a chciałam małej robić własne jedzenie nie wiem czy to dobry pomysł.. jak teraz takie dziwactwa wyłażą 😞 jak ludzie dorośli na to umierają to co dopiero dzieci

no właśnie dlatego ja jestem za zupkami w słoiczku


Ale już sobie wyobrażam jakby wcinała młode ziemniaczki 🙂 chyba tylko z oliwą można? szkoda, że nie z masłem 😜

Chyba jednak można masło dać:

Składniki
Po 4 miesiącu dziecko może jeść:
Warzywa: dynia, marchewka, ziemniak
Owoce: jabłko
Produkty zbożowe: ryż biały/brązowy, kasza ryżowa, mąka ryżowa, kasza kukurydziana, mąka kukurydziana
Tłuszcze: masło, oliwa z oliwek (pod koniec 4 miesiąca wywar z odrobiny kurczaka czy cielęciny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Cholera a chciałam małej robić własne jedzenie nie wiem czy to dobry pomysł.. jak teraz takie dziwactwa wyłażą 😞 jak ludzie dorośli na to umierają to co dopiero dzieci

no właśnie dlatego ja jestem za zupkami w słoiczku

No właśnie ja też miałam plan, żeby niuni gotować obiadki ale teraz wolę kupować gotowce. Przynajmniej mam pewność, że żywność atestowana i krzywdy nie zrobię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
To tego ziemniaka trzeba ugotować i pomieszać z masłem zmiksować i coś jeszcze można do niego dodać? 🙂

Moja lubi ziemniaka z pietruszką. Dawałam Jej też ziemniaka z marchewką a wczoraj jadła brokuły 🙂


Czytałam, że można dodać też mleko modyfikowane 🙂 chętnie bym jej coś takiego zrobiła, bo dzieci bardziej lubią takie własne jedzenie niż słoiczkowe, ale najpierw przeczekam burzę z zarażeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
hmmm ziemniak niema chyba zbyt wielu wartości odżywczych


Wartości odżywcze w 100 g surowych ziemniaków:

energia:
ziemniaki wczesne 293 kJ (69 kcal)
ziemniaki późne 357 kJ (84 kcal)
białko: 2 g
węglowodany: 19 g
tłuszcze: 0 g
błonnik: 3,1 g

I dla porównania marchew:

Korzeń marchwi zawiera odżywcze cukry-węglowodany (4-10%, m.in. sacharozę i glukozę), białko, liczne karoteny (8-22 mg, prowitamina A α- i β-karoten), olejek lotny, witaminy B1 i B2 (0,06 mg), B6, C (6-10 mg), E, H, K, PP (0,05 mg) oraz wapń, żelazo, miedź i fosfor, a także pektyny.
Wartość energetyczna 100 g marchwi wynosi ok. 33-35 kcal.

Czyli ziemniak ma więcej kalorii, a za to mniej wit.

Ma dużo błonnika, a to dobrze wpływa na wypróżnianie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku błonnik był traktowany jako substancja balastowa, ze względu na małe wykorzystanie przez organizm. Później odkryto w nim nowe właściwości mające korzystny wpływ na organizm, przyczyniające się m.in. do:

przyspieszenia perystaltyki jelit (wypełnia jelita, pobudza ich ruchy i przyspiesza pasaż treści przez przewód pokarmowy zapobiegając zaparciom - lignina, celuloza);
rozwoju korzystnych bakterii jelitowych;
mniejszego wchłaniania cholesterolu i trójglicerydów;
spowolnienia rozkładu węglowodanów;
spadku stężenia glukozy we krwi;
zmniejszenia uczucia głodu (pęcznieje w żołądku - głównie pektyna i celuloza);
usuwania z organizmu substancji szkodliwych - toksyn i metali ciężkich;
wiązania jonów sodu.

Błonnik nie podwyższa wartości energetycznej posiłku. Jedną z jego cech jest zdolność do pęcznienia (polisacharydy i lignina). Spowodowane jest to absorpcją wody, na którą wpływa rozdrobnienie produktu oraz obróbka cieplna.

Posiada on także zdolność do wymiany kationów, która jest zależna od występowania grup fenolowych (obecnych we frakcji ligninowej) oraz karboksylowych (obecnych we frakcji pektynowej i hemicelulozowej). Największą zdolność przejawia frakcja pektynowa składająca się wyłącznie z kwasów uronowych.

Błonnik posiada również właściwości takie jak: tworzenie żeli, wiązanie kwasów żółciowych i adsorpcja oleju[6].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widać, trzeba używać dużo warzyw, które mają jak najwięcej błonnika, Bebilon chyba wśród mlek ma go najwięcej jeśli chodzi o te mleka standardowe typu Nestle i Bebiko (te 2 mleka z nim porównywałam) i to sprawiło, że przy nim nadal jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem... Tyle się pozmieniało w kwestii żywienia niemowląt przez te cztery lata? A może tutejszy system tak bardzo się różni od polskiego? Wczoraj poszłam sobie poszukać jakiś gotowców dla Tosi i normalnie z podziwu wyjść nie mogę 😮 Tutaj np po czwartym miesiącu daje się np zupkę z kalafiora z serem 😮 Albo jako deser jest budyń waniliowy z kleikiem ryżowym 😮 Spagetti bolognese 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
Ja nie wiem... Tyle się pozmieniało w kwestii żywienia niemowląt przez te cztery lata? A może tutejszy system tak bardzo się różni od polskiego? Wczoraj poszłam sobie poszukać jakiś gotowców dla Tosi i normalnie z podziwu wyjść nie mogę 😮 Tutaj np po czwartym miesiącu daje się np zupkę z kalafiora z serem 😮 Albo jako deser jest budyń waniliowy z kleikiem ryżowym 😮 Spagetti bolognese 😮


Dobreee~! To raczej tak jest za granicą 🙂 tutaj w słoiczkach nie mam wiele do wyboru.. albo zupka jarzynowa, albo marchewkowa z ryżem, dopiero po 5 mieś. są dania mięsne 🙂 aha i jeszcze widziałam szpinak z ziemniakami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
hmmm ziemniak niema chyba zbyt wielu wartości odżywczych


Wartości odżywcze w 100 g surowych ziemniaków:

energia:
ziemniaki wczesne 293 kJ (69 kcal)
ziemniaki późne 357 kJ (84 kcal)
białko: 2 g
węglowodany: 19 g
tłuszcze: 0 g
błonnik: 3,1 g

I dla porównania marchew:

Korzeń marchwi zawiera odżywcze cukry-węglowodany (4-10%, m.in. sacharozę i glukozę), białko, liczne karoteny (8-22 mg, prowitamina A α- i β-karoten), olejek lotny, witaminy B1 i B2 (0,06 mg), B6, C (6-10 mg), E, H, K, PP (0,05 mg) oraz wapń, żelazo, miedź i fosfor, a także pektyny.
Wartość energetyczna 100 g marchwi wynosi ok. 33-35 kcal.

Czyli ziemniak ma więcej kalorii, a za to mniej wit.

Ma dużo błonnika, a to dobrze wpływa na wypróżnianie 🙂

no tak energię w sobie ziemniak ma ale chodziło mi właśnie o składniki mineralne witaminy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...