Skocz do zawartości

9 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja właśnie kończę 9 tydzień i....... czuję się masakrycznie. Wiecznie jest mi niedobrze, kilka razy dziennie "ciągnie" mnie na wymioty, boli mnie podbrzusze a na dodatek, zauważyłam jakąś malutką brązową plamkę....... Biorę luteinę, a dwa tyg. temu skończyłam brać duphaston. Mam nadzieję, ze z dzidzą wszystko jest w porządku.... Ciągle się boję, że coś jest nie tak.... Wizyta u gina dopiero za dwa tygodnie, tylko nie wiem czy nie spanikuję i nie pójdę wcześniej. Pozdrawiam wszystkie 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkie ciężarne mamy,
Tez kończę 9tc i czuje się fatalnie,pobolewa mnie podbrzusze,mam mdłości i do tego wymiotuje po 3-4 razy na dobę.Bez względu na porę dnia.Makabra!!!
Przy ostatniej mojej ciąży (2 lata temu) wymioty towarzyszyły mi przez cale 9 miesięcy ciąży,nawet na porodówce wymiotywalam.Mam nadzieje,ze przy tej ciąży wymioty ustąpią wcześniej 🙂
Pozdrawiam wszystkie mamy i maleństwa w brzusiach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti! No to męczymy się razem...(mój post nad Twoim).. na razie jest okropnie, ale mam wielka nadzieję, że w końcu minie i zacznę się cieszyć maleństwem, bo na razie straszne samopoczucie wszystko mi przysłania, nawet radość 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
witam:-) mi w srode minął 9 tydz. póki co męczy mnie zgaga, nudności jakoś ogarniam muszę coś zjesc i przechodzi, tylko wtedy znów przychodzi pieczenie...pozdrawiam mamusie i fasolki;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny. moja ciąża przebiega dosyć spokojnie,mdłości miałam dwa dni tylko,za to cały czas męczy mnie zgaga.. bolą piersi, a brzuszek jest twardy i już trochę powiększony. dzisiaj wyskoczyło mi zimno i trochę się martwię czy wszystko będzie ok. miała któraś z was coś takiego w ciąży??

ASIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gość napisał(a):
hej dziewczyny. moja ciąża przebiega dosyć spokojnie,mdłości miałam dwa dni tylko,za to cały czas męczy mnie zgaga.. bolą piersi, a brzuszek jest twardy i już trochę powiększony. dzisiaj wyskoczyło mi zimno i trochę się martwię czy wszystko będzie ok. miała któraś z was coś takiego w ciąży??

ASIA


Jednym z objawów braku żelaza są liszaje i zimna na ustach oraz łamiące się paznokcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ja właśnie rozpoczynam 9 tydzień, mdłości mam minimalne bardziej można to porównać do ciągłego stanu przejedzenia 🙂 Do lodówki się nie zbliżam no chyba, że na wdechu.
Piersi mam bardzo obolałe, najlepiej się do nich nie dotykać. Jak siedzę na wolnym w domu to mnie wszystko boli, śpię i mnie bardziej mdli. Ratuje mnie praca w niej o wszystkim bolączkach zapominam.
Pytałam się swojego lekarza czy brak mdłości to coś złego, powiedział, że teraz co raz więcej kobiet bardzo dobrze przechodzi ciążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo roznie, mam rozmaite bule brzucha czekam tylko aby dotrzec do 2 trymestru, poniewaz boje sie poronienia... wkoncu te pierwsze 3 miesiace sa bardzo ryzzykowne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również rozpoczęłam 9 tydzień ciąży i cały czas są przy mnie obawy poronienia ponieważ to moja pierwsza ciąża a praca jaką wcześniej wykonywałam może się do tego przyczynić. Jakie macie objawy? Boli Was brzuch u dołu? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Ja mam to samo,gdyby nie usg tez bym nie domyslila sie ciazy 🙂na dodatek mam
bole w podbrzuszu zupelnie jak przed miesiaczka,ale to ponoc normalne.Brak objawów nie swiadczy ze z kruszynka jest cos nie tak.Poprostu kazda przyszla mama przezywa okres ciazy w rozny sposob.Pozdarwiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
ja też dołączam do grona 9tc, wczoraj byłam na USG u lekarka powiedziała że dzidziuś rośnie szybko i wg aparatu wygląda na 9,7 tyg. w sobotę ide na usg 3d 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Witam 🙂 Ja również jestem w 9tc 😎 Mdłości męczą mnie przez cały dzień od rana do nocy. Zapachów nie znosze, jedzenie dobre przez dwa pierwsze kęsy... Bóle głowy ujdą w tle. Najgorsze wachania nastrojów z którymi sobie nie radze... Wybuchy wręcz agresji 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Cześć Dziewczyny, do tej pory udzielałam się w wątkach "poronienia"... Dwa razy nie udało mi się utrzymać ciąży, a dziś właśnie wróciłam od lekarza i widziałam bijące serducho, rączki i nóżki mojego dzidziusia 🙂)) Oczywiście biorę leki na podtrzymanie i zastrzyki, do tego momentu jeszcze nie udało mi się nigdy dotrwać. Tak się cieszę. Musiałam się szybko podzielić tą informacją, jakże dla mnie radosną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam 🙂 ciąża była zupełnym zaskoczeniem. u mnie 9 tydzień i jakoś się trzymamy.zapachy jeszcze jakoś znoszę,ale rzeczy typu majonez,jajka i na inne frykasy to reaguję jednym - wymiotami.to moja 1 ciąża i mam nadzieję,że dam radę,mimo że zostałam sama.tatuś jest tchórzem i itp.teraz najważniejsze jest maleństwo.czekam tylko na badania usg,wtedy mogę zobaczyć mój skarb 🙂 trzymajcie się babeczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • Mamusia
Moje życie opanowały myśli o powstrzymaniu wymiotów. Świat albo śmierdzi albo pachnie wakacjami na które w tym roku nie pojadę. Mam nadzieję, że niedługo to minie i znowu będę mogła wcinać jak dawniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...