Skocz do zawartości

16 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej! Ja jestem w 16 tyg, byłam w piatek u lekarza, wszystko u mnie i u dzidzi w jak najlepszym porządku. Ale lekarz powiedzial, ze nie bedziemy się bawic w plec, bo to jeszcze za wczesnie. Poza tym ja czuje sie dobrze, troche bolą mnie piersi, ale nie bardzo, no i brzuszek jest zaokraglony juz znacznie 🙂 Pozdrawiam wszystkie mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny
Jestem w 16 tc i zastanawiam sie kiedy można zacząć kompletować wyprawkę dla maluszka.Może nie odrazu wózek łóżeczko itd. ale chodzi mi bardziej o to czy kupujecie juz jakieś ciuszki dla swojego maleństwa czy raczej jeszcze sie wstrzymujecie?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam, zależy jakie kto ma podejście, ja mam już wszystko , a wózek kupiłam 2 tyg. po tym jak się dowiedziałam o ciąży, po prostu taka już jestem i tak się cieszę, że wszystko już kupiłam, ale zawsze coś się znajdzie jeszcze potrzebnego, nie mam tylko laktatora, kosmetyków i pampersów
a pokój dla dziecka był urządzony na początku września.

wszyscy się ze mnie śmieją, że mam już się rozglądać za albą do komunii, ale ja sobie nic z tego nie robię no i znają mnie więc wcale się nikt nie dziwi 🙂 najchętniej już bym wszystko wyprała, wyprasowała i ułożyła w szafie, bo proszki też kupiłam, ale rozsądek mi mówi, że to trochę za szybko.

mam termin na 3 kwietnia z ostatniego usg na 30 marca, ale na pewno w połowie lutego będę spakowana do szpitala, bo chcę urodzić w połowie marca - moja kuzynka tak sobie wmówiła, że urodzi w swoje urodziny i urodziła miesiąc przed terminem w swoje urodziny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 16tki...prześledziłam troszeczkę wasz wątek i mogę dodać już coś od siebie ...kombinezon polecam zimowy marzec a nawet kwiecień bywają bardzo chłodne a nawet jeszcze zimowe poza tym zawsze można maluszka ubrać pod spód chłodniej a kombinezon będzie wtedy odpowiednio go chronił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wyprawki to ja czekam na poznanie płci dzidziusia ..i może już jutro dzidzia sie zdradzi...bo wybieram się na usg 🤪ruchy dzidzi czuje już prawie od dwóch tygodni...ale jest to druga moja ciąża na początku były to dość donośne bulgotania a teraz to juz konkretnie ktoś malutki tam sie wierci i rozpycha 😜aż mnie łaskocze...oczywiście ja jestem cały czas chora i od dziś biorę antybiotyk 🤨duomox...ale nie dam rady inaczej trwa to juz za długo...całe szczęście dzidzia swoimi ruchami daje mi znać że cały czas jest ..dlatego nie moge sie juz doczekać jutrzejszej wizyty u lekarz...brała któraś z was juz antybiotyk?ja w pierwszej ciąży tez go przyjmowałam ale w późniejszych tygodniach teraz jest dopiero 16tydzień i sie bardzo tym martwię 😞ale jakoś to będzie podobno taka długa infekcja jest bardziej niebezpieczna niż ten antybiotyk... jakoś musimy to przetrwać 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
do edi81...co do zakupu kiedyś laktatora to absolutnie nie kupuj innego tylko avent ręczny byle nie elektryczny...sprawdziłam w pierwszej ciąży chyba z cztery sztuki i wszystkie były beznadziejne tylko avent który polecam wszystkim się sprawdził...a co do kosmetyków to nie kupuj żadnych typu nivea czy innych dostępnych w marketach tylko takie które można kupić w aptece...EMOLIUM, IWOSTIN, PHYSIOGEL, OILATUM...każda położna i pediatra będą je polecały...ja używałam przede wszystkim oilatum...bo mój synek miał bardzo wrażliwą skórę więc wszystkie inne kosmetyki odpadały...momentalnie miał wysypkę i zaczerwieniona skórę...był niespokojny i płaczliwy jednym słowem nic dobrego 🥴a na zapobieganie odparzeniom pupci i nie tylko (a sprawdziłam chyba wszystko co możliwe na rynku nie tylko Polskim)najlepszy jest BEPANTEN PLUS (MAŚĆ bojest i krem ale musi to być MAŚĆ dostępna tylko w aptece)...!!!bezkonkurencyjnie najlepsza i oczywiście druga zaleta tej maści to cudowne działanie na obolałe sutki na początku karmienia...nie do uniknięcia...niestety... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki za doradzenie, bo kupiłam wszystko tommee tippee i chciałam też laktator elektryczny, ale koleżanka też mówiła, że odradza więc jak jesteście już dwie to sobie odpuszczę
co do kosmetyków czytałam o oilatum chociaż było parę opinii, żeby używać jak się okaże, że dzidzia ma wrażliwą skórę, bo jak się uczuli to później nie będzie czego stosować, ale to są tylko opinie z internetu, na brodawki kupiłam żel medela, ale bepanten kupię jeśli polecasz, na kosmetyki nie ma co żalować
🙂
jak ja Tobie zazdroszczę jutrzejszej wizyty, daj znać jak się sprawdziły nasze teściki ja we wtorek na lekarzu wymuszę usg, bo mam co drugą wizytę, ale ciekawość mnie zżera 😠 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam pytanie czy wybieracie się do szkoły rodzenia? a może byłyście i możecie coś na ten temat powiedzieć?

a najważniejsze dzisiaj poczułam pierwszy raz ruchy mojej dzidzi wcześniej były tak delikatne, że nie byłam pewna, ale dzisiaj nie miałam wątpliwości 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 14 tc poszłam na dodatkowe badanie usg do inego lekarza , jak go zapytałam w którym tygodniu można określić płeć dziecka powiedział, że on juz wie jaka jest płeć ale nie powie bo jest jeszcze za wczesnie.Najbardziej wiargodne będzie po 21 tc.
Do szkoły rodzenia podobno można zacząć chodzić od 25 tc.
Dziewczyny czy któraś z was odczuwa czasem takie bóle brzucha jakby kolka? Są one chwilowe dlatego chyba nie są grozne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miewam takie bóle, może nie często ale miewam 🙂 W sobotę idę do lekarza więc zapytam co to za bóle i czy jest się czym martwić. Z tego co wiem to podobno normalne... tak twierdzą moje ciążowe koleżanki no ale wolę się upewnić.
A co do szkoły rodzenia to faktycznie zastanawiam się nad tym - tylko mój problem polega na tym, ze na zajęcia musiała bym chodzić sama bo tatuś maleństwa w godzinach wieczornych pracuje, więc nie będzie mógł chodzić ze mną - choć napewno bardzo by chciał 😞 Więc nie wiem jakbym się czuła sama w towarzystwie samych par - no ale jeszcze nad tym pomyślę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Ja w tych tygodniach też miałam takie nieznośne można powiedzieć kolki jakby w prawy jajniku bo to bolało w tych okolicach. Ból był sekundowy ale bardzo nieznośny. Bałam się zawsze wstawać z pozycji siedzącej albo kichnąć bo to zawsze wtedy się pokazywało. Ale jak mówiła poprzedniczka to całkiem normalne 😉 Niedługo powinno minąć 😉 Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i tajemnica pozostanie tajemnicą... 😉dziś byłam na wizycie miałam usg ale niestety dzidzia ułożyła się pośladkowo i niestety płci nie dało się dzisiaj podejrzeć ale do następnej wizyty nie ma co będe żyła nadal nie wiedząc kto tam dokładnie w moim brzuszku mieszka... 😜ale nic poczekamy...8listopada następne usg i wszystko wyjdzie na jaw mam nadzieję 🤪może dzis nie widziałam płci ale za to mogłam policzyć paluszki u stópek bo dzidziuś po prostu siedzi sobie u mnie w miednicy a nóżkami kopie w ścianę mojego brzucha...nie powiem ruchliwe to moje maleństwo jest że ho ho... 🙂fajnie edi81 że już czujesz swoją dzidzię...teraz z dnia na dzień te ruchy i ich czucie będzie coraz częstsze i mocniejsze...cudne uczucie...pamiętam jak mi po porodzie tego brakowało...co do maści medela to mi wcale a to wcale nie pomogła ale wiadomo na każdego może działać inaczej...ja karmiłam tylko 5mc bo często łapałam zapalenia piersi (oh to bolało mnie bardziej niż sam poród!!!)i maluszek nie dojadał więc przeszliśmy na mleczko sztuczne...poza tym miał kolkę do 4mc może nie była ona mocna ale wieczory mieliśmy z mężem koncertowe...teraz to tylko wspomnienia ... 😁ale zobaczycie dziewczyny będzie super i bedziecie miały co wpominac i przezywac..teraz tylko rośnijcie zdrowo 😜i wy i wasze małe perełki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha co do bóli brzuszka tych tak jakby kolek to mój lekarz powiedział że to częsty i normalny objaw ciąży...ale jak brzuszek twardnieje to trzeba rozluźniać...u mnie tak jest często wieczorami więc zalecił mi no-spę...na kurację 2tyg. 1tabletka na dzień po południu...wiecie co wróciłam dziś od lekarza i byłam strasznie głodna ...spróbowałam chyba wszystkiego co miałam w lodówce aż w końcu natrafiłam na to moje upragnione danie...a raczej przekąskę...ogórki kiszone...mniam mniam ...zjadłam chyba z 6szt...a teraz mam taką suszę w gardle ...oby tylko nie początki zgagi bo ja z okresu pierwszej ciąży wspominam najgorzej...macie takie napady kulinarne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ile razy miałyscie juz robione usg i czy wasz lekarz robi wam na każdej wizycie co miesiąc czy nie? Co sądzicie wogóle o usg czy jest ono szkodliwe dla maleństwa? Mój lekarz powiedział że usg nie jest wogóle szkodliwe ale inni lekarze mówią co innego.W internecie też są podzielone opinie. A wy co sadzicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...