Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 211
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam,
ja nie czuję się zbyt dobrze.Nie śpię po nocach ponieważ boli mnie brzuch,zgagę mam prawie całą noc.Niedawno okazało się, że mam nadmiar wód płodowych i jestem troszkę przygnębiona.Nie wiem jakie mogą być tego skutki.Chłopczyk ma idealne wymiary jak na 24 tydzień więc mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się czuję świetnie, nic mnie nie boli i czuję już ruchy głównie wieczorem. Ostatnio pojawiło się brak snu, chodzę późno spać bo nie mogę zasnąć, potrafię się budzić w nocy, troszkę mnie to denerwuje. Mam takie pytanko, nosze obcisłe spodnie w pasie, jak chodzę to są luźne, natomiast jak siedzę to mi się wbijają w brzuszek, ale nic mnie nie boli i nic szczególnego nie zauważyłam żeby coś się działo, czy w ten sposób mogę zaszkodzić dziecku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziś właśnie zaczęłam według brzuszkowego odliczania 24 tydzień 😉 Czuję się hmmm trochę dziwnie dziś w nocy umierałam przez zgagę był ból nie do wytrzymania jakby mi przełyk płonął w diabelskich ogniach do tego rano doszedł ból gardełka ale jakoś go powoli staram się zwalczać 😉 Mój mały harcuje już w brzuszku na całego jeste z niego dumna silny mój mężczyzna, no i tatuś taki dumny z niego jak go synek kopie a to najważniejsze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,brzuszki. Ja już jestem w 25 tyg. i czuje się doskonale,nie mam jak inne koleżanki zgagi,dobrze śpię w nocy. Tyle tylko że mam za dużo wód płodowych i martwi mnie to, bo nie wiem czym to się może skończyć dla mojego dzidziusia. Wiem tylko tyle, że to lepiej niż miałabym mieć małowodzie,ale to małe pocieszenie w stosunku do tego czy nie zaszkodzi to małemu.Mimo wszystko jesteśmy z mężem dobrej myśli i wierzymy, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zblizam sie do 24 tygodnia w ten czwartek a dzidzie dalja popalic wczoraj byl chyba najfajnieszy dzien jak lezalam sobie na lozku i patrzylam na moj brzusio jak sobie tak fikolki robia mam wizyte w poniedzialek 19 wiec nie moge sie doczekac i zobaczyc ile przybraly na wadze osttanio 1 lipca dzidzia miala 3800 a chlopczyk 400 gram wiec nie duza roznica rosna ok a ja czuje sie ok czasami problemy ze spaniem no i ciagla katrola co dwa tygodnie poniewaz szyjka zaczela mi sie skracac juz miesiac temu luteina i magnez w sotatecznosci mialam miec zalozony szew ale na ostaniej wizycie lekarka strwierdzila ze nic sie nie posunelo dalej i mam odpoczywac jak to robilam do tej pory dziewczyny piszcie cos na ten temat czy mialyscie podobne doswiadczenia chciala bym donosic mojej dzidzie jak najdluzej to jest mozliwe zobaczymy co bedzie po poniedzialkowej wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, w tym tygodniu samopoczucie w miarę, choć upały dają się we znaki i miewam lekkie nudności.. Mam nadzieję, że koszmar pierwszego trymestru do mnie nie wróci! No ale może to wszystko właśnie spowodowane wysoką temperaturą. A no i skurcze dają się we znaki, głównie w nocy. Wcinam magnez ale coś chyba dalej go za mało.
Byłam dzisiaj na USG 3D no i z badań wynika, że z dzidzią wszystko w porządku. No i jest to wielki dzień dla nas bo dowiedzieliśmy się dzisiaj, że będziemy mieć córeczkę!!! 😁 Aaaaa jestem happy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
WITAM POLECAM CI NA ZGAGĘ SODE OCZYSZCZONĄ.....PÓŁ ŁYŻECZKI SODY ZANUŻ W WODZIE NA SEKUNDE I POTEM POŁKNIJ ODRAZU NAPIJ SIE PRZEGOTOWANEJ WODY TAK Z PÓŁ SZKLANKI GWARANTUJE CI ŻE ZGAGI NIE BĘDZIE 🙂)POZDRAWIAM 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM POLECAM CI NA ZGAGĘ SODE OCZYSZCZONĄ.....PÓŁ ŁYŻECZKI SODY ZANUŻ W WODZIE NA SEKUNDE I POTEM POŁKNIJ ODRAZU NAPIJ SIE PRZEGOTOWANEJ WODY TAK Z PÓŁ SZKLANKI GWARANTUJE CI ŻE ZGAGI NIE BĘDZIE)POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jutro bede juz w 24 tyg i jak na ten czas jest wszystko ok glownie czytajac wypowiedzi wiekszoszc przyszlych mam ma te same objawy - rowniez cierpie na bezssennosc - i glownie w nocy moja corcia lubi sie krecic zauwazylam ze kiedy ja jestem w ruchu to ona jest spokojna lecz kiedy chce odpoczac i jestem bez ruchu wtedy ona sie budzi i "dokazuje" ruchy jej sa wyczuwalne z zewnatrz podczas dotyku brzusia - wagowo przybralam 6 kg wiec nie jest tak zle - brzuszek zbyt duzy nie jest ... nie tyje w szerz tyylko delikatnie w przod do tego od samego poczatku nie mam apetytu na jedzenie - mam ochoty szczegolnie na banany, sliwki i brzoskwinie + lody bez ktorych byc nie moge i czasem na jedzenie z kfc 🙂 jak na razie to tyle na ten tydzien pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie drogie (przyszle) mamusie 🙂
mam identyczne objawy jak wiekszosc z Was ... bezsennosc w nocy powodowana ruchami mej corci itp. tak to czuje sie super

jak wyglada u Was sprawa z zakupami lozeczka, wozka, wanienki itp? czy to nie jest za szybko czy jest to juz w miare dobra pora, lepiej zrobic to teraz kiedy jest nam latwiej i pozniej poprostu dokupic rzeczy ktore pozostaly? - osobiscie myslalam zeby zaczac robic zakupy okolo 1 miesiac przed terminem lecz teraz doszla mi mysl ze zrobie to szybciej kiedy mam jeszcze energie bo jednak pozniej latwo nie bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki.
Najlepiej robić po woli zakupy tym bardziej, ze poród wypada na okres świąteczny więc ame przygotowania do świąt zostawmy na koniec listopada i grudzień a w zasadzie zostały nam 4 miesiące więc te 3 poświęćmy na kupowanie. Ja zaczęłam kupować te najbardziej gabarytowe rzeczy i w zasadzie najdroższe tj. łóżeczko, komoda, materac, kołdra poduszka pościel i tak trochę ciuszków też przy okazji bo jak się oprzeć takim zakupom, w zasadzie mała torbę ciuszków już mam bo tak raz się coś kupi, przy okazji coś jeszcze i się uzbiera także na koniec zostaną mi do kupna same kosmetyki i wyprawka do szpitala. Kochani mamy tylko 3 miesiące bo później będzie coraz ciężej nam robić zakupy a ostatni miesiąc miejmy na odpoczynek (oprócz zakupów świątecznych- prezentów etc.).
Pozdrawiam Was gorąco i piszcie coś- będzie nam łatwiej przez wszystko przejść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej Mamusie w 24. tygodniu ciąży 🙂 Ja swój 24 tydzień zaczęłam wczoraj 🙂 Brzusio coraz większy i coraz ciężej robi się cokolwiek ale to powoduje tylko szczęście bo to znaczy, że córcia rośnie 🙂 Ja już mam prawie wszystko dla mojej Alicji. Zostało tylko łóżeczko i pościele z wypełnieniami. Wózeczek to po porodzie bo i tak z takim maleństwem nie wyjdzie się od razu na spacer w zimowej porze 🙂 I oczywiście myślę już powoli o rzeczach dla siebie do szpitala. Nie wierzę w zabobony i cieszę się, że zaczęłam kupować rzeczy już praktycznie od 5 tygodnia ciąży. Teraz nie wiem jak bym dała radę z tym wszystkim do kupienia i tak jeszcze sporo rzeczy zostało ale już blisko końca 🙂 Ogólnie mam bardzo dużo energii !! Mała kopie w nocy a więc śpię mało bo przy jej szaleństwach nie da się zasnąć. Przybyłam tylko 3 kilo, brzuszek jest duży a apetyt normalny tylko zjadam więcej słodyczy 😁 Tylko patrzeć jak wejdziemy w trzeci trymestr !! Pozdrawiam 🙂 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...