Skocz do zawartości

16 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, ja tez w 16 tygodniu i tak jak mojej poprzedniczce mi tez teraz brzuch szybciej sie powieksza niz przy ciazy pierwszej, moze dlatego, ze juz rozciagniety heeehhe 😁 potworne bole głowy, zaczyna se tez zgaga:/ poza tym jest ok, czuje juz delikatne ruchy 🙂
Co do płci to postanwilismy z mezem zrobic sobie niespodzianke i do porodu wiedziec nie chcemy, przy pierwszej ciazy coreczka byla ulozona miednicowo i nie bylo nawet mozliwosci dowiedziec sie i powiem, ze to byla najcudowniejsza niespodzianka w zyciu, plakalam jak bóbr 🙂
Pozdrawiam wszyskie Przyszle Mamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 242
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej wam mamusie... ja tez jestem 16 tydzien. czuje od dwoch tyg bulgotanie w brzuchu takie. szczegolnie jak juz sie poloze wieczorem do lozka... takie laskotanie. ale nie wiem czy to dzidzius... czuje sie dobrzr. wrecz znakomicie i gdyby nie rosnacy brzuszek i nie latanie do lazienki co chwila to bym nie pomyslala wcale ze w ciazy jestem .... aaaaa i te cytryny. uwielbiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 16 tyg! Ja też się czuję świetnie, brzuszek już widać dość wyraźnie, dodam, że jestem szczupła, więc pewnie dlatego. Piersi sa ogromniaste, co mnie bardzo cieszy, gdyż zazwyczaj nosiłam miseczkę A a teraz dobre C 🙂 hihi mąż tez zadowolony! Chociaż bolą ale da się przeżyć! Też do końca nie jestem pewna co do ruchów dziecka, czasem coś mi się wydaję, ale jak u Was nie wiem czy to nie jelita! Wiem, że skóra na brzuszku zrobiła się taka delikatna i miękka... bardziej elastyczna. Jeśli chodzi o jedzenie, to jestem taj wybredna jak nigdy, byle czego nie zjem, musi być smaczne i świeże, bo inaczej to nie ruszę! Mój maluszek ma wymagania 🙂 czyżby będzie z niego krytyk kulinarny 🙂 w każdym bądź razie nie mam pomysłów już na obiady! Pierożki domowej roboty to jest nasze ulubione danie teraz 🙂
Jakby można było pić colę w dużych ilościach, to wypiłabym litr na raz!!! Tak bardzo mi smakuje teraz! Do lekarza idziemy za 3 tygodnie, mam nadzieję, że powie nam płeć! Bo na zwykłym USG też może stwierdzić prawda? nie musi być 3d czy 4d?? Bo kurcze spłuczemy się przez te ceny masakryczne 😞 pozdrawiam i życzę zdrowia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie mamusie w 16 tygodniu! Ja do niego co prawda mam jeszcze 2 dni, jest to również moja pierwsza ciąża i narazie nie czuję żebym w niej była. Nie mam żadnych zachciewajek (nie muszę budzić męża w środku nocy, żeby skoczył do odówki 🙂). Nie bolą mnie również piersi, może odrobinke się powiększyły, ale nieznacznie. No z tym siusianiem to najczęściej w nocy ok. 5 razy, no i spanie, długie długie spanie (obojętnie gdzie, tam gdzie usiądę tam oczy mi lecą). Przytyłam tylko kilogram i nie widać jeszcze brzuszka. Zmieniły mi się moje nawyki żywieniowe w tym sensie, że kiedyś potrafiłam zjeść dużo na raz i później cały dzień nic nie jeść, ale to ze wzglęgu na moją pracę. A teraz małe iloście szybko się najadam, ale krócej mnie trzyma i podjadam co godzinke. Co do ruchów nie chcę sobie wmawiać, ale skoro po przeczytanych wcześniej postach wynika, że większość Pań odczówa to co ja w danym momencie, czyli takie pływanie, przesówanie (też myślałam że to w jelitach) to chyba jednak maluszek... Pozdrawiam wszystkie szczęściary 😉 dbajmy o siebie i przede wszystkim o nasze okruszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 hej mamuski mam koncowke 16 tygodnia i czuje sie tak sobie. Mdlosci mam praktycznie od poczatku (bez wymiotow). Teraz jest duzo lepiej niz na poczatku , ale i tak ciezko szczegolnie rano kiedy musze dojechac w korku do pracy! Czy ktoras z was czuje sie nadal zle w tym tygodniu? Brzuch widac mocno z czego sie bardzo ciesze 🙂 Ruchy czuje juz od zeszlego tygodnia przynajmniej tak mi sie wydaje. Nigdy wczesniej nie mialam takiego uczucia takze mysle ze to jest to. Wizyte mam w czwartek nie moge sie doczekac moze dowiem sie czy bedzie chlopczyk czy dziewczynka? No i niepokoji mnie to ze czasem moj brzuch sie tak dziwnie wykrzywia jakby macica sie spinala. 3majcie sie kobitki, powodzenia zycze !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naniusia, pewnie czujesz się źle rano ponieważ w tym okresie podróż wywołuje takie jakby mdłości. Nie jest to przyjemne uczucie...czy jedziesz autobusem czy samochodem będziesz się zle czuła, zwłaszcza rano, Proponuje jeść wtedy miętowe dropsy, naprawdę pomagają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna dziekuje ze rade, sprubuje napewno. Ostatnio postanowilam nic nie jesc przed wyjsciem tylko kilka suchych krakersow i czulam sie o niebo lepiej, ale jak juz za dlugo ten korek sie utrzymywal to znowu mdlasci powracaly. Ale dropsy sprubuje 😉 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i my z dzidzią dotarliśmy do 16 tygodnia 🙂 Od początku ciąży czuje sie dobrze, więc nie narzekam. Wczoraj nie wytrzymałam i wyskoczyłam na zakupy ciążowe na allegro 😜 zaopatrzyłam sie w spodnie, bo w swoje już od 2-3 tygodni ledwo sie mieszczę a o zapięciu ostatnio nie tylko guzika ale i suwaka mogę zapomnieć 😜 Już się nie mogę doczekać aż założę ciążówki i "pójdę na miasto" żeby wszyscy widzieli, że mam brzuchol 🤪 Chociaż najbliższa okazja to wtorkowa wizyta u lekarza (nie mogę za dużo łazić bo mam krwiaka i nakaz leżenia)...za dużo sie nie naspaceruję... 🤢
Nie wiem czy jestem nienormalna czy może Wy też tak macie, że chciałybyście żeby wszyscy na świecie wiedzieli, że jesteście w ciąży? ☺️ Nie mogę sie doczekać porządnych kopniaków, dużego brzucha itp. A mój mąż naczytał się gdzieś, że często kobiety są załamane "powiększającym się ciałem" i wczoraj dla poprawienia mi humoru zapytała kiedy wreszcie będzie widać jakiś brzuch, bo narazie nic a nic... 😠 Ci mężczyźni 😜 chyba naprawdę są z innej planety 🤪
Pozdrawiam szesnastki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh ja dokladnie mam tak samo- chcialabym zeby wszyscy wiedzieli. Zakladam zawsze bluzki takie zeby byly dopasowane 😜 heheh Rowniez kupilam sobie juz ciazowki nosze je od kilku dni sa troszke wieksze, ale wiem ze w tych tygodniach szybko urosne. Osobiscie zaczelam juz 18 tydzien 🙂 Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Diuna juz nie dlugo tu do ciebie wpadne hehe 😜
Ja tez zamowilam sobie ciazowki ale u nas w sklepie w poniedzialek ide po odbior 🤪
Mam tak samo jak ty 🙂 Najchetniej stanelabym na srodku miasta i wykrzyczala ze zostane mama! 🤪 Dzis pierwszy raz zapoznalam sie z tematem wymioty 😞 Ale juz jest dobrze 😁
Pozdrawiam i zycze zdrowego i udanego dzionka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Mnie na szczęście taka przyjemnośc jak wymioty omija przez całą ciążę 🙂
Może jutro dotrą moje pierwsze ciążówki, coś czuje że będę w nich łazić po domu i leżeć na wyrku 🤪 takie małe zboczenie... ☺️
Mania czekam u szesnastek 😉
Pozdrowienia kobitki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😉
Ja juz wskakuje do was 😜
Diuna jestem dzieki ze czekalas 🤪
Ja w poniedzialek zobacze moje gatki 🙃
Ogolnie czuje sie dobrze ale wieczorem dokuczaja mi plecy albo nogi 🤨
Daje rade 😉
Na 24 mam lekarza i uslysze wreszcie serduszko i moze mnie jeszcze jakas niespodzianka zaszokuje 🙃
Zycze duzo zdrowka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wszystkim, witaj Mania 😉
Ja mam wizytę we wtorek, ale usg dopiero pewnie pod koniec miesiąca 😠 Teraz tylko rzut kontrolny czy z tym cholernym krwiakiem cos sie dzieje i czy dzidzia szaleje, ale więcej sie pewnie nie dowiem 🥴 Muszą sobie na usg zarobić więc zawsze lekarz wysyła mnie na nie osobno. Na zwykłej wizycie pokazuje tylko trochę, żeby "zaostrzyć apetyt", także na poznanie płci chyba nie mam co liczyć. Może i dobrze, bo pod koniec miesiąca wypłata, to może skuszę się na 4D i żeby mi na płytke wszystko nagrał i będę się w domu katować 😜
Szkoda,że na okres ciąży nie pożyczają sprzętu do usg do domu 😜 To by była jazda 🤪
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 😁
Diuna ty wariacie przeslodki wtedy bys nic nie robila ino w usg siedziala 😜
Ja dzis rewelacja 🤪 Z dnia na dzien coraz mocniej czuje dzidzie 🤪
Plec mi juz jest obojetna po tych wszystkich zagadkach moich znajomych zrobilam sie taka jakas obojetna i chce zeby bylo zdrowe a reklamacji juz i tak nie zloze wiec nie mam co sie spinac 😁
Pozdrawiam mamuski 😉
Diuna tobie zycze powodzenia na badaniach perelko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Ja się czuję dobrze, na szczęście nigdy nie miałam nudności 😜. Już od 4 tygodni noszę ciążówki, bo w moje spodnie nie wchodziłam. Mam strasznie duży brzuch, jak na 16 tydzień. W sumie to miałam dobry start, bo brzuch był zawsze 😜, pewnie dla tego jest teraz taki duży. Ruchów bobasa żadnych nie czuję jeszcze, a szkoda. No i dzidzia nie chce pokazać co tam ma między nogami 😠. Za 3 tygodnie mam wizytę może wtedy się ułoży odpowiednio. Powiedzcie mi, czy któraś z Was też tak płacze jak ja? Nigdy nie płaczę, a teraz to prawie codziennie się wzruszam 🙂. I cały czas jem pomidory, zaczęłam je uwielbiać!!! A Wy co jecie? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ema 🙂
Ja mam lekki mięsowstręt 🙂 chcociaż do tej pory byłam typowym mięsożercom tak teraz nawet od karkówki z grila mnie odrzuca. Za to mam fazę na słodycze i jabłka i banany. Do szczupaków nie należę, ale teraz brzucha nie da się nie zauważyć, zwłaszcza że jeszcze specjalnie go wypinam 😜 Dzidzi nie czuję, coś tam czasem zabulgocze, ale pewności czy to TO nie mam 🤨
A co do płaczu, wczoraj oglądałam powtórkę "mam talent" i prawie cały program leciały mi łzy, zwłaszcza jak ta 11-latka śpiewała...Przy entym oglądaniu władcy pierścieni poryczałam sie jak głupia jak zabijali trolla, bo miał taką smutną minę...i do tego wszystkiego męczą mnie sny, wczoraj że moja przyjaciółka się utopiła i dziś o 11 ma być jej pogrzeb, a dziś że się wykrwawiłam na smierć...masakra. I weź tu człowieku w nocy odpocznij 😮
Mania, pewnie że bym na usg cały czas siedziała, zwłaszcza że i tak w łożu zalegam to cuż tu innego robić 😜 Już się nie mogę jutrzejszej wizyty doczekać żeby zobaczyć co sie tam we wnętrznościach mych dzieje 😁
Buźka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Ja tez mam wstret do miesa i tak jak ty Diunus siedze w slodyczach i owocach 😁
Co do szczuplosci to ja juz dawno zapomnialam jak to jest, chociaz zawsze bylam plaska na brzuszku i pewnie dlatego zaczal mi dopiero rosnac 😜
Ja tez mam pomylone sny i zawsze jak wstane to se mysle co mi sie znowu za glupoty snily 😁
Filmy to odrebna sprawa bo ostatnio plakalam na jakims tam dreszczowcu a moj sie smial wiec hormony szaleja 🤪
Ja juz odebralam moje spodnie ciazowe sa super 🤪
Kupilam sobie do tego 3 biustonosze i zalamala mnie ich wielkosc boze a gdzie tam koniec 🙃
Ja dzis dzwonie potwierdzic wizyte u gina 😉 Jejku jeszcze dwa tyg musze wytrzymac 🤨
Buzka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 16stki !
Z przyjemnością dołączam do Was 🙂 i tak sobie czytam i zadaje pytanie czyżby same dziewczynki w nas kiełkowały? 🙃 no bo w moim przypadku jest tak samo, odpycha mnie na sam widok smażonego, przyprawionego kurczaka czy mielonego,w małych ilościach przełknę wędlinę, za to od samego początku moglabym pić litrami soki i jeść owoce, a ostatnio także słodycze 🙃
no, ale z tym wróżeniem nigdy nic niewiadomo 🙂
usg mam za parę dni i mam nadzieję, że maluch śmiało pokaże swoje męskie bądź żeńskie atrybuty 🙃
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...