Skocz do zawartości

17 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 Wsakuje na 17 tydzien. Wczoraj w nocy bolal mnie brzuch i jakies dziwne odglosy slyszalam (bulgotanie, burczenie- nie mam pojecia co to bylo). Dzisiaj sie budze i widze, ze moj brzuszek jakby zrobil sie wiekszy..Nie wiem czy to mozliwe 🙂 W poniedzialek bede u lekarza to sie dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Czesc dziewczyny 🙂 Wsakuje na 17 tydzien. Wczoraj w nocy bolal mnie brzuch i jakies dziwne odglosy slyszalam (bulgotanie, burczenie- nie mam pojecia co to bylo). Dzisiaj sie budze i widze, ze moj brzuszek jakby zrobil sie wiekszy..Nie wiem czy to mozliwe 🙂 W poniedzialek bede u lekarza to sie dowiem.

te bulgotanie to właśnie mogła dzidzia dać o sobie znać 🤪a brzuch będzie czasami pobolewać niestety bo to macica rośnie powodzenia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też dzidzia nie dała pospać czułam że się rusza i jak poczułam że przeszła na drugą stronę brzuszka to przyłożyłam rączke a tu łup 😁 Fajne uczucie bo czułam gdzie jest 😁 Po raz pierwszy w życiu to jest niesamowite i dlatego nie mogłam spać przez to że taką miałam z tym zabawę 🙃
Dziś troszkę pobolewa mnie głowa może to ciśnienie (mam nadzieję że nie rozboli bardziej...),boli mnie też łydka pewnie od tego że złapał mnie skurcz... 🤨
Postanowiłam pisać taki kalendarz -pamiętnik dla dzidziusia.Takie różne przeżycia z ciąży np. jak poczułam że się rusza itp.Takie krótkie opisy a nie mój pamiętnik w sensie wstałam rano myłam zęby 😉
Może dostanie póżniej na 18 urodziny albo jak będzie dziewczynką to jak będzie w ciąży...nie wiem w każdym razie może kiedyś się to przyda a to taki prezent którego nie można kupić...Życzę Wam miłego dnia!Ściskam Was wszystkie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja prowadze taki pamietnik od pierwszego testu ciazowego, wklejam fotki z USG, mnie z rosnacym brzuchem i opisuje przezycia i rozne objawy itd. Super sprawa. Tez myslalam, ze dam to kiedys mojemu dziecku w 18-ste urodziny. A przede wszystkim fajne to jest dla przyszlej mamy, opisujac te wszystkie wazne momenty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
O rany jak wy sie rozpisalyscie wszystkie az musialam nadrobic pare poscikow 😁
Ja tez prowadze pamietnik 🤪
Ja ruchy dziecka takie mocniejsze poczulam w 16 tyg i 3 dniu ciazy a teraz juz wiem kiedy spi kiedy sie wierci wiec roznie chyba bywa w tym temacie 😉
Ja w piatek mam badania napisze wam co i jak 🙂
Pozdrawiam
Buzka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No super sprawa z tymi pamietnikami, brawo brawo za pomysł a przede wszystkim za realizacje 🙂 Ja chciałam zacząć prowadzić taki notesik, ale że ciąża przebiega bez objawowo to naprawde nie za wiele jak narazie mam do opisywania. Jedyne jak narazie co zanotowałam to dzien w którym robilismy test i wyszedł pozytywnie i pierwsze nasze USG. Pewnie zapisze tez pierwsze wyrazne ruchy Dzidzi, bo jak narazie to nie jestem pewna czy to to czy nie 🙂 Dziś mieliśmy cieżki dzien bo wiele rzeczy miałam do załatwienia i nachodziłam sie niesamowicie, aż nog nie czuje ... I jeszcze troszke głowa mnie bolała. Usne jak niemowle napewno 🙂 Do zobaczenia jutro !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No proszę, chwile człowieka nie ma przy kompie i tyle czytania zastaje 🙂
Ja cały czas jestem zasmarkana i popijam ten syrop + cebulowy własnej roboty.
Brzuchol stał sie większy, ale ruchów dzidzi jeszcze za specjalnie nie czuję, może przez te "zapasy na zimę" ☺️
Czuję się cały czas świetnie, wczoraj z okazji super pogody wybrałam sie nawet z mężem na grzyby, ja znalazłam może z 5 on prawie 2 wiadra - widać jaka ze mnie grzybiara 😜 Ale sam fakt spacerowania to było to 😉
Kiedyś u koleżanki widziałam taki specjalny gotowy album, przeznaczony właśnie dla kobiet w ciąży. Na zasadzie właśnie pamiętnika, z miejscami na zdjęcia, wpisy itd. Chciałam taki kupić, patrzyłam w księgarniach ale nie widziałam go nigdzie...chyba jednak jestem "skazana" na zwykly zeszycik 😉 A to naprawde super pomysł. Co prawda trochę późno, ale lepiej późno niż później 😜
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojeju żeczywiście się rozpisały dziewczyny 😁
Maja brawo za refleks bo ja się obudziłam trochę póżno z tym pomysłem pamiętniczka ciążowego...
Nie będzie tak od pierwszych tygodni...ale lepiej chyba póżno niż wcale 😉
Diuna ja Ci współczuję bo ja ostatnio się wychorowałam wiem co to znaczy...zdrowiej 😘
No to chyba już spacerujesz na całego skoro nawet na grzybobranie się skusiłaś 🙃 Uważaj na kanie 🤢
Właśnie są takie albumy dla dzieci że można coś tam notować wklejać włoski odciski dłoni itp.ale ciążowych takich chyba niema a szkoda 😞
Dziś byłam u lekarza...posłuchałam sobie serduszka mojego maleństwa 🙂
Łapią mnie te skurcze więc mam pić magnez 🤢
Miłego dnia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mieszkam koło lasu więc na grzybobranie blisko, przy siadce nawet rosną 🙂 Staram się spacerować powoli, żadnego szybszego marszu, po grzyby też nie ja sie schylałam 😉 Co by krwiaka na nowo nie budzić 😉 Magnez też znowu popijam bo mnie skurcze dopadają i od kilku dni kręgosłup pobolewa, zwłaszcza jak dłużej stoję. Mam to szczęście w nieszczęściu że siedzę na L4, więc co jakiś czas rserwuję sobie chociaż półgodzinne leżenie na boku, wtedy kręgosłup trochę odpuszcza.
Alwo - sprawdzę i w empiku, bom sie napaliła na taki albumik 😜 Dzięki
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeglądałam sobie właśnie galerię ciążową, a dokładniej brzuchy 5 miesiąca i muszę przyznać, że niektóre kobitki naprawdę mają niezłe brzuchole, zupełnie jakby był to 7-8 a nie 5 miesiąc 😉 W sumie, muszę sie przynać, że zrobiłam zdjęcie swojego brzucha ok miesiąca temu ☺️ i przed chwilą i naprawdę widać różnicę ☺️ Śmiało mogę stanąć po stronie tych bardziej brzusiastych 😜 Idealny na 5 miesiąc - nie za wielki, nie za mały. Najważniejsze, że mój ślubny zaczął wreszcie zauważać wiekszy brzuś a nie tylko piersi ☺️ 😁
Buźka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamuśki 😁
mu brzusio urosło i to bardzo jakieś 20 cm więcej 🤪już się boję co to będzie dalej właśnie jestem po obiedzie i mały normalnie szaleje 🙃właśnie też muszę sobie zdobić zdjęcie tak akurat w połowie ciąży 😁
teraz uciekam pogoda b
piękna i mąż na spacerek chce wyciągnąć 😎
😘 do następnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
och jak się ciesze, że chociaż Wy miałyście dzis dobry dzień. Ja niestety nie za bardzo 😞 Długo w pracy, a poza tym zepsuł nam sie w domu bojler od wody i ogrzewania 😞 Brzuch troszke mnie dzis pobolewał i czasami robiło mi sie niedobrze,a nawet kreciło w głowie .... I jescze ta pogoda .... U Nas niestety pada cały dzień 😞 Wcale nie pomaga mi ten deszcz 😞
Co do Brzusia to tez sie zastanawiam co to bedzie juz w 3 trymestrze, bo teraz jest dosc spory 🙂 Dobrze, że jest ze mna to Maleństwo, przynajmniej Ono mnie podnosi na duchu i wprawia w lepsze nastawienie do wszystkiego!!! Mam jednak nadzieje, że jutrzejszy dzien bedzie znacznie lepszy!!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli, życzę Ci ładniejszej pogody i przede wszystkim lepszego samopoczucia 🙂 Jak to się mówi, musi być źle żeby mogło być lepiej 😘
Alwo 20 cm...nieźle zasuwasz 😜 powoli Cie gonię, przybyło mi ok 13-15 (nie pamiętam ile było dokładnie przed ciążą). A mówią, że brzuch dopiero od ok 20/22 tygodnia zaczyna szybko rosnąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😞
Ja mam od wczoraj masakre peknal mi zab i okazalo sie ze jest w srodku caly czarny normalnie zepsol sie od srodka a bylam ostatnio mc temu u dentka i powiedzial ze teraz ino na kontrole co 2 mc bo w ciazy jestem i zeby moga szybko isc 🤢 Masakra ja nigdy nie mialam bolu zeba. jestem wykonczona cala noc nie spalam glowa mnie boli i ucho od tego zeba, wymiotywac mi sie chce 😞
bylam juz o 8 u dentka zrobil mi przeswietlenie tego zeba i okazalo sie ze moze mi go usunac tylko chirurgicznie pod narkoza 🤨 co do brzusia mi przybylo 11 cm wiec nie wiem czy duzo czy malo 🥴
Ide sie polozyc bo normalnie czuje brak mocy 😞
pozro i buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej bardzo Ci współczuje, bo ja wiem co to znaczy bol zeba!! Myśle, że możesz sobie połknąć jeden Paracetamol, żeby troszke uśmiezyc ten bol!! Ja jeszcze płukałam szałwią, ale to było zanim byłam w ciąży, także nie wiem czy teraz jest to bezpieczne.... Pozdrawaiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mania mam nadzieję że poczujesz się lepiej. Szkoda, że nie można brać żadnych przeciwbólowych tabletek. A ja z kolei dzisiaj obudzilam się z bólem mięśni w łydkach. Tak jakby zakwasy. Dziwne, bo nic takiego nie robiłam. I tak boli, że chodzić nie mogę. Mam pytanie do was dziewczyny : jak z waszą aktywnością seksualną? Bo mi się nawet o tym nie chce myśleć! Nie mam ochoty na nic.
Dajcie znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja_P napisał(a):
Ja prowadze taki pamietnik od pierwszego testu ciazowego, wklejam fotki z USG, mnie z rosnacym brzuchem i opisuje przezycia i rozne objawy itd. Super sprawa. Tez myslalam, ze dam to kiedys mojemu dziecku w 18-ste urodziny. A przede wszystkim fajne to jest dla przyszlej mamy, opisujac te wszystkie wazne momenty 🙂
Działy tego forum są swoistymi pamiętnikami. Niektóre z Was wróciło po porodzie, po dłuższej przerwie i jest tu, z drugą ciążą i pewnie czyta również swoje posty z poprzedniej ciąży.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju, mi się od początku ciąży wogóle nie chciało, a teraz od jakiegoś miesiąca o 180 stopni...aż mnie roznosi 🙂 A problem polega na tym, że ciążę mam jeszcze cały czas zagrożoną i TOTALNY ZAKAZ od lekarza...mam nadzieję, że na wizycie 12.10 go cofnie albo że w najgorszym wypadku w III trymestrze mi minie 😜 Trochę ten zakaz "omijamy" ☺️ ale to nie to samo 🥴
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DIUNA napisał(a):
Neli, życzę Ci ładniejszej pogody i przede wszystkim lepszego samopoczucia 🙂 Jak to się mówi, musi być źle żeby mogło być lepiej 😘
Alwo 20 cm...nieźle zasuwasz 😜 powoli Cie gonię, przybyło mi ok 13-15 (nie pamiętam ile było dokładnie przed ciążą). A mówią, że brzuch dopiero od ok 20/22 tygodnia zaczyna szybko rosnąć 🙂

hihi szaleję to fakt jem strasznie często może nie dużo ale jednak brzuch rośnie ważne że waga na razie tylko 2-3kg więc się pocieszam że chopak z mamusi ściąga jedzonko 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...