Skocz do zawartości

17 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj ja cos czuje ze latem przyjdzie mi kupic stroj jednoczesciowy 😞 no coz.. Matyldusia przy twoim wzroscie wazyc 50 kg.. to prawdziwa chudzina z Ciebie 🙂 Ja mam rowniez 180 cm wzrostu ale przed ciaza wazylam 63 - 63,5 kg. Teraz narazie waga wskazuje 65. A mowia mi ze to ja jestem chudzielec :P Moje wszystkie kumpele juz dawno porodzily dzieci. Teraz ja jestem osamotniona 😉 Ale nie ubolewam z tego powodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja chudzielec????To za mało powiedziane-nigdy się nie odchudzałam jestem tzn byłam do tego przyzwyczajona i moi bliscy też ja po prostu moją "budowę" odziedziczyłam po ojcu no i mam dosyć szybką przemianę materii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja Ciebie dobrze zrozumiałam po prostu mówię że chudzinka do mnie nie pasuje, za słabe. Zdjęcie ze stycznia, zamaskowana w bluzie i dlatego nie widac mojego potężnego ramienia hehe, wszyscy zawsze mi mówili że na pewno "kiedyś" po ciąży przytyję i oby tak było hehe tylko ja po prostu teraz tak śmiesznie wyglądam- jak patrzę w lustro to na pierwszy plan rzucają się moje policzki a potem biodra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jesli przybralas w biodrach to akurat fajna pozostalosc ciazowa 🙂 Mi sie zawsze podobaly wieksze biodra. Nie znowusz jakies tam giganty ale takie okragle kobiece 🙂 Sama bym chciala miec troszke wieksze. Ale dosc tam o tym 🙂 Czekam teraz dziewczyny az dacie znac po kolejnej wizycie. Wy juz bedziecie wiedziec 😞 a mnie bedzie czekac jeszcze wtedy dwa tygodnie do wizyty..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak za biodra również będę wdzięczna. Jeju a wizyta za dwa tyg to strasznie długo ale musze przyznać że odkąd jestem w ciąży czas biegnie mi niesamowicie szybko. Teraz jakoś tak wszystko kręci się wokół tych wizyt, wydaje mi się że niedawno byłam a to już dwa tygodnie minęły, i te dwa kolejne tak na prawdę też szybką miną, to po prostu ja jestem niecierpliwa.I to juz będzie pólmetek a dokładnie pamiętam jak się dowiedziałam o ciąży- jakby to było wczoraj, oki dziś już uciekam bo jutro pies jak zwykle załatwi mi pobudkę o świcie, będe pewnei jutro,
KOLOROWYCH SNÓW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj bylam u poloznej i slyszalam bicie serca dzidziusia. na poczatku polozna powiedziala ze dziecko jest jeszcze male i ozna nie uslyszec bicia serca ale to nie oznacza nic zego, a tu ledwie pzylozyla do brzucha przyrzad a juz bylo slychac bicie serduszka 🙂 ja zanim zaszlam w ciaze wazylam 40 kg, do tego miesiac wymiotow to na poczatku jeszcze schudlam. teraz waze 43kg i w 4 miesiacu ciazy jeszcze nie widac mi zadnego brzucha, ale po spodniach czuje ze niestety troch tluszczyku tez mam w biodrach bo w spodnie dopiac sie nie moge. Co d mojej wagi to w lutym mam dokladne badania, a dopiero 28 grudnia usg ( niestety w anglii ze wszystkim sie ociagaja )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej a czemu aż tyle tych wizyt??? J a też się zastanawiałam nad drugim lekarzem ale stwierdziłam że co ma być to będzie, jak ma być źle to nawet 10ciu lekarzy nam nie pomoże a jak ma być dobrze to i tak będzie.JA byłam 2go listopada a teraz będę 30go listopada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie nie mam dwóch lekarzy 01/12 idę na drugie badania prenatarne do genetyka aby upewnić sie że wszystko jest ok pod wzgledem serduszka itp i akurat wypadł mi tak że co dwa tygodnie bede teraz u lekarza takto chodze do jednego co 4 tyg 🙂 A co do ruchów to czasem czuje takie cos dziwnego jakby mi fikołka w brzuchu robił ale nie wiem czy to to czy nie 🙂 nic konkretnego nie czuje 😞 Rzeczywiście mamy identycznie wizyty wyznaczane hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz mialam szczescie poczuc jakies walniecia 🙂 Teraz pojawiaja sie regularnie ale najlepiej czuje kiedy leze na plecach i nie mam nadmiaru skory na brzuchu 🙂 wtedy wyczuwam macice klade raczke i czasami trafie czasami nie. Dzisiaj mial rowniez okazje moj maz by poczuc te kopniaczki. Kiedy tylko przylozyl reke od razu sie zaczelo. Kiedy tylko reke zabral to przestalo i potem juz cisza 🙂 Cudne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju dziewczyny a ja nie wiem co ja czuję, już w 16 tyg poczułam pierwszy raz coś dziwnego jakby jakaś "bulka" powietrza wędrowała mi tam w okolicy pępka. Później po wizycie lekarz kazał mi się "wsłuchiwać" bardziej skupić i zapamiętać datę kiedy to było aby precyzyjniej określić wielkość i rozwój płodu i kurcze im bardziej się skupiam tym mniej czuję, może raz czy dwa coś mnie tam załaskotało w pozycji leżącej bardziej leżąc na lewym boku ale nie wiem czy to to. Przytyłam 10 kg a brzuszek ledwo się uwypuklił. Wizyta 30 listopada, gin powiedział że najważniejsza, właśnie dorka nie mam badań prenatalnych i szczerze mówiąc nawet nie zapytałam o nie mojego lekarza, on od razu stwierdził że nie jestem w grupie ryzyka ale ja sama nie wiem. TO będzie ważne usg tak powiedział- wykluczające albo potwierdzające ewentualne wady i zwłaszcza skupi się na sercu, dlatego tej wizyty tak bardzo się boję. I jeszcze tak zależało mi żeby MÓJ tam był ale jego praca jak zwykle mu to uniemożliwi, chociaż jeszcze mi tego ostatecznie nie powiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jutro wizyte..czuje tez ze doszlo sporo kilo...co ja zrobie w 8,9 miesiacu bede chyba tylko lezec...normalnie masakra 😞odchudzac sie nie mozna w ciazy a jak sie ograniczy jedzenie to i tak sie schudnie...sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
ja mam jutro wizyte..czuje tez ze doszlo sporo kilo...co ja zrobie w 8,9 miesiacu bede chyba tylko lezec...normalnie masakra 😞odchudzac sie nie mozna w ciazy a jak sie ograniczy jedzenie to i tak sie schudnie...sama nie wiem

odchudzać nie ale zastosuj dietę cukrzycową to możesz a efekt na pewno będzie 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wieczorem biore sie za slodycze...pozniej nie moge spac bo mam zgage i mazchrapie...rano wstaje i juz jestem taka glodna ze natychmiast jem 🙂obiad to juz o 12 🙂a druga przekaska z mezem o 16 🙂i wieczor slodki matko boska jak sie powstrzymac?jak jesc normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
ja wieczorem biore sie za slodycze...pozniej nie moge spac bo mam zgage i mazchrapie...rano wstaje i juz jestem taka glodna ze natychmiast jem 🙂obiad to juz o 12 🙂a druga przekaska z mezem o 16 🙂i wieczor slodki matko boska jak sie powstrzymac?jak jesc normalnie

ola naciśnij moje zdjęcię tam masz maila napisz do mnie co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie rano mam problem i tak było zawsze - nie mam mdłości ale na nic nie mam ochoty jakaś przekąska dopiero o 12.00, później obiad o 16.00 a później to już co mi w ręce wpadnie owoce, jogurty, kanapki, słodycze WSZYSTKO!!!!!!Już jak w łóżku leże to jeszcze mam na coś ochotę ale powstrzymuje mnie to że jestem w trakcie remontu i jedyna funkcjonująca kuchnia znajduje się na dole( bo dom piętrowy) ale za dwa miesiące kuchnia będzie ba górze więc już chyba nic mnie nie powstrzyma bo do lodówki będe miała trzy kroki, MASAKRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...