Skocz do zawartości

17 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mysle ze jesli planowaliscie to dziecko to nie ma co ta sprawa przezywac. Zalatwicie to kiedy bedzie Wam wygodnie i bedziecie tego chciec 🙂 A narazie po co sobie zaprzatac glowe slubem. Tym bardziej gdyby mial byc tylko cywilny. Moze poczekajcie i kiedys zaplanujecie sobie piekny slub w Polsce ktory nie bedzie szybka decyzja, ktora podjeliscie tylko dlatego, poniewaz zaszlas akurat w ciaze. Zycze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w końcu jestem , miałam wyjazd dosyć daleko i padam normalnie ale postanowiłam coś tam poczytać. Jeśli chodzi o ten ślub to ja uważam że planowanie czegoś tylko dlatego że będzie dziecko zazwyczaj jest tak że robimy tak żeby zadowolić innych rodziców, babcie itp. tylko po co??????
Ja też wzięłam cywilny półtora roku temu, bo zawsze sobie wymarzyłam że chrzest mojego dziecka będzie razem ze ślubem jego rodziców i jak wszystko będzie ok to tak właśnie będzie jakiegoś pięknego letniego dnia w 2011 roku. I musze przyznac że właśnie przez to tez pokłóciłam się za babcią- bo jak to wygląda????co ludzie powiedzą?????bo nie ma kościelnego- a mi to wisi co ludzie powiedzą. Może faktycznie w naszej wierze to trochę nie po kolei ale przecież to najwazniejsza decyzja w życiu więc chyba warto czasem poczekac aby ją podjąć.
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy z mezem cywilny.Wzielismy go 08.06 a nasze malenstwo jest naszym prezentem poslubnym 🙂Takim wspanialym efektem nocy poslubnej hihi 🙂Staralismy sie o malenstwo juz wczesniej,ale madrala sobie wybrala ten pamietny dzionek na powstanie 🙂Coz,bedzie co malej potem opowiadac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to u mnie jest zupenie inaczej ja jestem ze swoim ponad 4 lata od roku mieszkamy razem nie bierzemy slubu bo w tej chwili jest on nam nie potrzebny no i tak jak mowicie brac slub tylko dlatego ze zaszlo sie w ciaze (planowana w dodatku) to bezsensu. Slub weźmiemy wtedy kiedy uznamy to za stosowne i bedzie my pewni ze tego chcemy nic na sile i dla innych bo ktos uwaza ze tak nie wypada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że mimo ślubu cywilnego(półtora roku temu) ja ciągle jestem przy swoim nazwisku, a dziecko no więc podjęliśmy decyzję bo trzeba było to zgłosić już przed ślubem będzie miało nazwisko męża ja może kiedyś też ale ta zmiana nie była mi do niczego potrzebna i tyle zamiesznia ze zmianami w dokumentach z resztą nawet nie o to chodziło, po prostu tak chciałam , mimo że mąż ma dużo lepsze nazwisko ode mnie- takie szlacheckie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My z moim tez juz ponad 4 lata jestesmy.Prawie od poczatku razem mieszkamy,wiec i tak jestesmy,jak stare dobre malzenstwo.A slub mielismy wziasc koscielny juz ponad rok temu.Wszystko bylo zaplanowane na sierpnia,ale w maju zmarl moj tata,wiec wszystko anulowalismy.A ten cywilny w tym roku wzielismy tylko dla nas,bo chcialam w koncu nazwisko w dowodzie zmienic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
ja ze swoim jestem ponad 5 lat 😉 ja o slubie cywilnym myslalam tylko z tego wzgledu bo bede miec inne nazwisko od niego i dziecka, ale da sie z tym zyc 😉 przez 5 lat doswiadczylismy tyle rzeczy i spraw ze czujemy ie juz jak doswiadczone malzentwo 🙂



To podobnie jak ja tylko moze bym sie zdecydowala na cywilny zeby dziecko nie mialo innego nazwiska ode mnie Ale brac slub tylko dla tego to bezsensu Więc jakoś to przeżyje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Witam, kończę 17 tydzień, niepokoi mnie to, że ciagle jestem zmeczona, senna i na nic nie mam ochoty,zero checi do zycia, zupełne przeciwieństwo mnie przed ciążą- CZY KTÓRAS Z WAS TEZ TO PRZECHODZIŁA? 🤨
Kolejne badanie usg mam za dwa tyg wiec moze dowiem sie juz czy bede miala syna czy corke..
Ostatnio towarzysza mi czestrze bole brzucha tak mniej wiecej w gornej czesci co troche mnie niepokoi..ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciężarówki ja jestem połowie 17 tygodnia, mdłości i wymioty ustały ale nasiliły się bóle głowy- migrenowe!!! Coś okropnego bo ból promieniuje do zębów i cała szczęka boli! ruch dzidzi poczułam w 1wszy dzień świąt przynajmniej tak mi sie wydaje ze to było to, a w sylwestra gdy szykowałam sie w łazience dostałam 3 kopniaki po prawej stronie 1,5cm powyżej pępka, i jestem pewna na 100% że to maleństwo!!!! WSPANIAŁE UCZUCIE ;-) Płci jeszcze nie znam możę przy nastepnym usg w połowie stycznia!!! Pozdrawiam Was!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, Dotrwaliśmmy do 17 tygodnia.
Mnie równiez dokuczają bóle głowy, ale z tego co czytałam w poprzednich postach jest to chyba dość normalne. Dzięki Bogu nie dane było mi doświadczyć mdłości z czego jestem bardzo zadowolona. Ruchy poczułam na początku 16 tygodnia choć na początku było to tylko takie bulgotanie, teraz czuję jak się kręci czasami nawet kopie- szkoda tylko, że nie codziennie dane mi jest to poczuć. Lunaaa86 widzę, że termin Twojego porodu całkowicie pokrywa sie z moim 11-06-2011. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój partner zachowuje się tak, jak bym jakoś obłożnie chora była 😜
Najlepiej żebym leżała i nic nie robiła, a on skacze koło mnie 😁
Na szczęście już w tym momencie trochę odpuścił i życie domowe wygląda w miarę normalnie 😆 tzn wraca do normy
Ale dobre pytanie, jak to jest u Was? Faceci wariują czy raczej są przestraszeni tym co nadzejdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂 🙂 🙂
Powinnyscie cieszyc sie ze Wasi faceci tak skacza nad wami 🙂 🙂 🙂 swoja droga - znajac facetow - ciekawe kiedy im sie to znudzi 🙂 🙂 🙂 🙂 jak skacza to znaczy ze musza byc baaardzo ale to bardzo przejeci swoja nowa rola a to dobrze swiadczy na przyszlosc 🙂 🙂 🙂 🙂
Moj natomiast jeszcze zachowuje zdrowy rozsadek i "lata" kolo mnie tylko jak jest potrzeba, moze dlatego ze widzi ze normalnie pracuje i wszystko pozostale jest normalnie:P ale jak wczesniej mialam mdlosci i nie bylo za wesolo to latal, pytal, proponowal co rusz cos innego, kazal lezec itp. takze zle nie mialam 🙂 🙂 🙂

Pozdrawiam wszytskie 17tygodnioowki i Wasze dzieciaczki 🙂 🙂 🙂:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie macie. Ja niby mam męża, niby się cieszy, ale na tym koniec. W weekendy go nie ma choć mógłby być, dopiero po wielu namowach coś tam sprzątnie, choć z reguły wkurzam się i robię to sama. Żadnego rozpieszczania. smutno mi... Fakt, jestem opryskliwa, brakuje mi cierpliwości, ale czy to dziwne ze mam pretensje skoro zmęczona po całym dniu pracy muszę sama sprzątać, bo mąż woli się zrelaksować i w grę pograć. Nie wiem czy to ze zrobi zakupy, coś szybkiego na obiad to tak dużo, wiec nie powinnam się czepiać??? Mam nadzieje ze moja dzidzia to śliczna zdrowiutka dziewczyneczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie przyszłe mamy :-) Jestem w 17 tygodniu ciąży i do tej pory nie miałam żadnych objawów, dowiedziałam się tak mniej więcej w 8 tygodniu, jeżeli chodzi o brzuch to też słabo rośnie :-( tak naprawdę nie widać że jestem w ciąży 😎 dopiero jakiś tydzień temu zaczęłam więcej spać choć nie mam takiej potrzeby no ale gin stwierdził że lepiej więcej odpoczywać , przytyłam 4 kilogramy jak do tej pory, czy któraś z was też tak ma zero objawów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też już stuknął 17 tydzień i niestety... pojawiły się zaparcia. Wcześniej było wszystko ok, ale ten tydzień trochę mnie fizycznie obciążył. I choć biegam do WC co chwilę to jednak nie z tym, z czym by się przydało 😉

U mnie mąż.. jak to mąż.. nauczył się gotować- tyle na plus. Poza tym bez przesady, nie skacze, nie wyrabia nie wiadomo czego. Ogólnie zawsze był dla mnie dobry, ale teraz może faktycznie przejawia nieco więcej inwencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...