Skocz do zawartości

17 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
edi81 gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪a jednak udało się ...będzie Marcelinka 😜...ja muszę poczekać do następnej wizyty...moi znajomi i rodzina w większości prorokują że u mnie tym razem będzie dziewczynka...ale i są tacy którzy twierdzą że będzie drugi synek...no cóż poczekamy zobaczymy... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi nawet nikt nie mówił co będzie, bo się śmiałam, że jak będzie chłopak to wepchnę do środka no i nie dopuszczałam do siebie myśli, że nie będzie córeczki tylko nie do końca się do tego przyznawałam, bo jakby się okazało, że będzie chłopiec to miałabym wyrzuty sumienia,że był niechciany 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak tam wasza waga ja jak na razie 4kg do przodu...ale brzuszek mam ogromny jak na 17tydzień...w pierwszej ciąży pamiętam to praktycznie do końca 5mc nic po mnie nie było widać ale tym razem to co nie którzy mogliby pomyśleć że urodzę lada dzień... 😮i właściwie dziś odkryłam że moje maleństwo w brzuszku reaguje na dźwięki z otoczenia a konkretnie płacz mojego 2letniego synka...zawsze jak tylko mój syneczek Michaś zapłacze dzidziuś zaczyna sie wiercić w brzuszku...mój typowy dwulatek poznaje teraz różne ścieżki samodzielności i bardzo często ze skutkiem zbitego kolanka bądź inną większą bądź mniejszą tragedią...a mama koi te stłuczenia i niepowodzenia w swoich ramionach więc malutka dzidzia w brzuszku niestety też uczestniczy w tych wydarzeniach ...śmieję sie zawsze jak ktoś zapyta mojego dwulatka gdzie ma mama dzidzię ?no i zawsze mój syneczek pokazuje na brzuszek ale swój ...i uparcie twierdzi że on ma dzidzię a nie mama...zabawna historia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edi81 ja w Warszawie mieszkałam kupę lat i cały czas czuje się z nią mocno związana ...mieszka tam sporo mojej bliskiej rodziny(między innymi dwie siostry ze swoimi rodzinami)ja przeprowadziłam się niedawno pod Puławy i tu teraz urzęduję ale w Warszawie jestem bardzo często...więc spacerek zawsze możliwy do zrealizowania...gdzie dokładnie mieszka twój brat?jaka dzielnica bądź ulica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WOLAŁABYM CHYBA WYGLĄDAĆ NA OBJEDZONA NIŻ NA TAKA KTÓRA MOŻE URODZIĆ LADA MOMENT...NIE WIEM JAK JA BĘDĘ WYGLĄDAŁA W DZIEWIĄTYM MIESIĄCU SKORO JUZ TERAZ BRZUSZEK GIGANT...LEKARZ POWIEDZIAŁ MI ŻE MAM CIĄŻE ZEWNĘTRZNĄ CZYLI DZIDZIUŚ UKŁADA SIĘ OD ZEWNĘTRZNEJ STRONY BRZUCHA A NIE OD WNĘTRZA...WIĘC BRZUSZEK OD RAZU STAŁ SIĘ WIDOCZNY I DLATEGO TEZ TAK WCZEŚNIE CZUŁAM RUCHY MALEŃSTWA...WYGLĄDAM TAK JAKBYM SOBIE PIŁKĘ DO KOSZA POD BLUZKĘ WŁOŻYŁA... 😜
O WAGĘ STRASZNIE SIE BOJĘ OBY TYLKO NIE PRZYTYĆ TYLE CO ZA PIERWSZYM RAZEM BO GUBIŁAM TO PRAWIE DWA LATA... 😠WIĘC STRASZNIE UWAŻAM ABY NIE OBJADAĆ SIE BYLE CZYM I NIE WIECZOREM CZY W NOCY GDZIE NAJCZĘŚCIEJ URZĘDUJE BO NADAL MAM PROBLEMY Z BEZSENNOŚCIĄ...DZIŚ NIESTETY WRÓCIŁY MDŁOŚCI I DO TEGO WYMIOTY...BOŻE OKROPIEŃSTWO...NIE WIEM aisak JAK TY TO MOŻESZ CIĄGLE ZNOSIĆ...JA NIESTETY WYMIOTUJĘ NA ZAPACHY NP.Z LODÓWKI(WĘDLINKA BĄDŹ MIĘSKO)ZASTANAWIAM SIĘ TERAZ JAK JA MAM DZISIAJ TEN OBIAD ZROBIĆ SKORO NA SAMA MYŚL O ZAPACHU MIELONEGO MIĘSA JUŻ JEST MI NIE DOBRZE...BRRRR 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku jak dobrze jest chociaż poczytać że nie tylko ja mam takie dziwne dolegliwości 🙃
Przez pierwsze 3 miesiące starałam się nie otwierać lodówki, bo zapach mnie po prostu powalał (nie żebym lodówki nie myła ) 😁, obiadów prawie nie było, mąż już nie wiedział co począć i zaczął sam gotować 😁
Śmieszne to nawet było, jak mąż otworzył lodówkę a ja z pokoju krzyczałam ze ma ją zamknąć, tak mi śmierdziało 🤢
Czasami mam taki dzień że nie wymiotuje i już się cieszę, aż tu znów i mam wszystkiego dość, nawet mi się jeść nie chce 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nic nie przytyłam - na początku sporo wymiotowałam, a teraz to ustąpiło. Brzuszek delikatnie widać i to mnie cieszy ale już bym chciała żeby był bardziej widoczny 🙂 Dziewczyny a kupujecie już ubranka i inne potrzebne rzeczy dla Maleństwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak na razie to nic nie kupiłam, chociaż za wózkami to się rozglądam od chwili gdy dowiedziałam się ze jestem w ciązy 🙃
Łóżeczko juz mam upatrzone 😁 dużo rzeczy dostałam o siostry i szwagierki po ich brzdącach, tyle że wszystko jest dla chłopczyków a ja dalej obstawiam za dziewuszką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja również mam wiele ubranek po pierwszym brzdącu tylko zostawiłam te które są neutralne czyli dla chłopca jak i dziewczynki...czyli nie różowe i nie niebieskie tylko białe,żółte,ecru...kocyki i pościel do łóżeczka mam tez neutralną...z kubusiem puchatkiem w większości...wózek mam juz po starszym dziecku ale i tak kupie drugi...bo mój dwulatek często z niego jeszcze korzysta więc obawiam sie że byłby protest jakbym mu go zabrała...chciałabym zakupić pare innych rzeczy takich jak kombinezonik i czapeczki buciki ale tu czekam na poznanie płci...bo niestety dalej nie wiem kto tym razem w moim brzuszku mieszka...buteli,smoczki itp kupie na sam koniec ...wierze troszke w te przesądy...a raczej wolałabym na własnym przykładzie ich nie sprawdzać...mam czas ...dużo czasu...a allegro czynne 24h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakie wózki wam się podobają lub jakie wiecie że są dobre no albo jakie już kupiłyście?
ja ciągle myśle o colleto austin3 tylko pompowane koła...bo miałam taki na nie pompowanych i okazał się bardzo ale to bardzo niewygodny..dzidziusia strasznie trzęsie ... 😮nie polecam tych twardych kółek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o wiedzę capslocc że mamy podobne gusta 🙂 bardzo długo podobał mi się ABC design

ale też mnie przerażały te piankowe koła, aż w końcu na allegro znalazła austin 3
prawie identyczny tylko koła pompowane, no i tańszy
zastanawiałam się też nad Quinny speedi, jednak ostatnio zakochałam się w casualplay S4, tylko jego cena mnie przeraża 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no świetny ale cena faktycznie spora...przynajmniej na allegro...ja za pierwszym razem kupiłam wózek nowy chicco(1800zł)ale tym razem nie będe taka głupia bo sprzedałam go po 6mc i kupiłam wygodniejszy używany i taki tez planuje kupić teraz tyle że kupnem muszę go po prostu obejrzeć... jak na chwile obecną jest tylko jeden który mnie interesuje
http://allegro.pl/austin-3-colleto-polecam-i1275826623.html
cena super i widać że jest w bardzo dobrym stanie ...tylko jest on do kupienia w chwili obecnej a ja kupno chciałabym odłożyć na około 1mc przed porodem...one sa stale w sprzedaży więc wiem że na upartego zawsze znajdę.... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nowe na pewno nie kupię, obojętnie zresztą jaki wybierzemy to kupię używany na allegro 🙂
a wiesz że też go oglądałam 🙂 fajny jest, kolor i do dziewczynki i chłopca, a najważniejsze ze cena normalna 🤪
jakoś trójkołowe mi się najbardziej podobają, chociaż opinie słyszałam rózne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ten co teraz ma mój synek jest firmy hauck i trzykołowiec...mega wygodny...dlatego mój synek go uwielbia nigdy mnie nie zawiódł...koła mięciutkie ...amortyzowane...super wyprofilowany...mój maluch sam spokojnie może sobie wejść i wyjść jak tylko ma ochotę ...nie boję się że wypadnie lub nie będzie miał gdzie nóżek położyć bo wiadomo z wiekiem ma je coraz dłuższe...niestety na allegro ja już ich nie widzę sa tylko te na tych wstrętnych kołach i nie trójkołowce...colleto austin i CASUALPLAY S4 są bardzo do siebie podobne i wydaję mi się że się sprawdzą ...chciałabym tylko mieć wszystko w zestawie tj gondolę spacerówkę i nosidełko ...bo ja wszystkie te rzeczy po za spacerówką już sprzedałam ...a wiadomo będą potrzebne więc trzeba sie kiedyś zdecydować... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też uważam że za wcześnie na kupno ale boje się że później jak na złość nie bedzie takich używanych w tak przystępnej cenie...no ale nic ja ryzykuje szukać szukam ...dodaje do obserwowanych i tak rozmyślam czy to na 100% ten...ale kupować będe za jakieś dwa -trzy miesiące... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nigdy nie widziałam wózka hauck, ale jak to ten???
to faktycznie fajny, bardzo podobny do austina i casualplay
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

jak na razie to czatuje cały czas po allegro i juz żałuje ze jeszcze tyle czasu muszę czekać, bo najchętniej to już bm kupowała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja to się kompletnie nie znam na tym... hmm dla mnie wybór wózka to czarna magia 😞 Chyba muszę poczytać i podszkolić się w tym trochę bo na tą chwilę to kupiłabym wózek który podoba mi się z wyglądu - a tu jednak warto z tego co czytam zwrócić uwagę na kilka aspektów... Będę się od Was kochane uczyła 🙂 Ogólnie podobał mi się wózek Bolder Sd eco line- ale tylko podoba z wyglądu bo nie mam pojęcia jak się sprawuje i czy warty jest tych pieniędzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...