Skocz do zawartości

17 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gosiaa21 ja też tak mam czasami jak gotuje w kuchni to czuje jak by mi momentalnie nogi puchly i jest mi bardzo duszno czasem piszczy mi w uchu ale po chwili przechodzi A powiedzcie mi czy boli was czasami brzuch bo ja mam takie dziwne kłucia w macicy nie wiem czy to normalne jutro ide do lekarza wiec zobaczymy czy wszystko jest ok i mam nadzieje ze dowiem sie płci dzidziusia (ja marze o dziewczynce )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szumy w uszach dosyc czesto, najpierw mi sie lekko zatykaja potem piszczy.. Jesli chodzi o mdlosci czy zawroty glowy to nie bardzo. A co do kluc Dorka to ja mam klucia w brzuchu od 13 tygodnia ciazy. Bylam w szpitalu przez jakis czas wiec im wiecznie przy obchodach meldowalam o tym ale nic na ten temat nie mowili wiec stwierdzilam ze to chyba nic zlego. Zreszta wszystko bylo w porzadku. Potem wyczytalam ze te klucia to nic zlego, jesli pojawiaja sie w okolicach podbrzusza, pachwin to jest to rozciagajaca sie macica, ktora w momencie rozciagania pociaga za jakies wiezadelka. I dlatego czujemy te dziwne klucia 🙂 Ja jutro mam wizyte i nie moge sie doczekac. Mam wielka nadzieje ze cos juz bedzie konkretnego widac 🙂 Pozdrawiam Was !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te kłucia też mam od około 12-13 tyg i miałam na 2 tyg spokoj do teraz ale tak jak mówisz tez gdzies czytalam o tym ze to nic groznego i wiaze sie to z wiezadlami. Podobnie jak ty nie moge sie doczekac jutrzejszej wizyty i mam nadzieje ze tez mi powie co bede miala 🙂 A powiedzcie mi czy wiecie cos na temat farbowania wlosow w ciazy czy mozna to robic ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o farbowanie włosów to nie wiem ekspertem nie jestem ale słyszałam miedzy innymi od mojej fryzjerki że to jakiś zabobon tzn nie do końca bardziej chodzi o to że kiedyś farby zawierały dużo amoniaku i to wdychało sie podczas farbowania, teraz ponoć tego amoniaku jest mniej lub w ogóle więc jest to całkowicie bezpiecznie ale pewności nie mam - i sama zamierzam sobie strzelić jakiś nowy kolor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zazdroszczę Wam tego że być może już dzisiaj poznacie płeć- dla mnie nie ma to aż takiego wielkiego znaczenia ale ciekawość mnie zżera, ja jeśli już to dowiem się dopiero za dwa tyg 😞,chociaż nie powiem że jakoś sercem jestem bardziej przy chłopcu ale pewnie jak zwykle będzie odwrotnie ale to nic, nie ma to znaczenia, POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak samo jak Matyldusia slyszalam ze z tymi farbami to jakis zabobon. Wiec ja bym sie za bardzo nie przejmowala 🙂 A co do plci to ja sie nastawialam na chlopca ale dzisiaj jak mam wizyte i mam wielka nadzieje ze juz sie dowiem, to tak naprawde juz mi wszystko jedno 🙂 Czy chlopiec czy dziewczynka bede tak samo szczesliwa. Ale jesli mi nic nie powie dzisiaj to chyba mnie szlag trafi 🙂 Chodze do bardzo dobrego lekarza, najlepszego w moim miescie, ktora na dodatek ma najlepszy sprzet wiec MUSI mi powiedziec bo nie przezyje i go pogryze :P ! Matyldusia dwa tygodnie to nie dlugo 🙂 I juz napewno bedziesz wtedy wiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
Te kłucia też mam od około 12-13 tyg i miałam na 2 tyg spokoj do teraz ale tak jak mówisz tez gdzies czytalam o tym ze to nic groznego i wiaze sie to z wiezadlami. Podobnie jak ty nie moge sie doczekac jutrzejszej wizyty i mam nadzieje ze tez mi powie co bede miala 🙂 A powiedzcie mi czy wiecie cos na temat farbowania wlosow w ciazy czy mozna to robic ??


co do farbowania wlosow to moja siostra w ciazy farbowala pare razy wlosy i nic sie nei dzialo, zaprzestala po porodzie ze wzgledu wiadomo na dziecko. Ja niestety co do plci sie chyba nie dowiem bo w Anglii to oni nie sa wylewni a po za tym nie wiem jaki oni maja talent ale polowie moich znajomych przez cala ciaze mowili inna plec niz jak sie okazalo wyszla o porodzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O to widzisz.. to tak jak u mnie.. 😞 tez nic nie wiem ale nie dlatego ze nie bylo widac tylko moj lekarz mi dzisiaj nawet usg nie robil. Wiedzialam ze teraz mam miec tylko takie krotkie kontrolne badanie ale nie spodziewalam sie ze nie zrobi mi nawet usg 😞 Posluchalam tylko bicia serduszka. Tetno 160 🙂 Ale juz nie chcialam go prosic by mi robil to badanie.. poczekam do nastepnej wizyty.. ehh. Ale przynajmniej juz bede wtedy napewno wiedziec bo powiedzial mi wczesniej ze po 20 tygodniu robi sie dlugie badanie i wtedy poznajemy tez plec 🙂 Im pozniej tym wieksza pewnosc. Nie wiem jak to przeczekam ale jakos bede musiala. Pozdrawiam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny w takim razie oni wszyscy trzymaja się tego 20go tygodnia ja też dowiem się(no wiadomo zależy od tego jak się ułoży) dopiero za dwa tygodnie, ja ostatnio też miałam tylko taką kontrolną wizytę i też słuchał tętno -148/min i badał macice bo coś mu sie nie podobało. I trzy razy zaznaczył że to badanie w 20 tyg będzie najważniejsze, dlatego nie ukrywam że mam "stresa"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja gin tez dziś mi nie chciała robić usg tylko tętno na początku zbadała Ale jak jej powiedziałam ze chciałabym zobaczyć dzidziusia bo akurat byłam z narzeczonym to zrobiła mi i widziałam małego urwisa który strasznie się wiercił 🙂 Musimy jakoś wytrzymać jeszcze 2 tyg w nieświadomości ja idę teraz 1 grudnia więc zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero 16 grudnia 😞 ;( nie wiem jak wytrzymam do tego czasu.. to bedzie 21 tydzien wiec jak sie niczego nie dowiem to wybuchne 😞 Mam tylko nadzieje ze moj maz akurat nie bedzie pracowal i bedzie w koncu mogl ze mna wejsc na tak wazne i dlugie badanie. Albo kaze mu wziac wolne :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak wogole dziewczyny czego uzywacie na rozstepy ? I czy jestescie obciazone genetycznie? Tzn czy Wasze mamy, siostry, ciotki, kuzynki maja? Bo u mnie wszyscy 😞 I jestem przerazona. Jesli bede miala taki brzuch jak moja mama po ciazy to chyba popadne w depresje 😞 Ja narazie uzywam oliwki z babydream i kremu mustela. I mimo ze jestem leniwa to dwa razy dziennie intesywnie wcieram bez mrugniecia okiem i jedno i drugie 🙂 Ze tez to cholerstwo musi mi psuc tak piekny okres 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja własnie takie mam zrobić badanie przed kolejną wizytą ze wzgledu na to ze moja babcia ma cukrzycę i jestem w grupie ryzyka i z tego co wiem to karzda powinna to przejsc ale nie wiem tego napewno 🙂 poza tym morfologia i badanie ogolne moczu tez ale dodatkowo wlasnie to badanie mam zrobic. A co do rozstępów to puki co mimo ze przytylam 8 kg juz nie mam ani jednego i z tego co wiem moja mama tez nie miala ich zbyt duzo. A co do smarowania slyszalam ze najlepsza jest zwykla oliwka i ja sie taka smaruje a jesli chodzi o preperaty to kiedys slyszalam o kremie Fisan ze jest bardzo dobry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety mi sie przytyło bardzo duzo 🙂 ale naszczescie nie widac tego po mnie i puki co idzie mi tylko w brzuch 🙂 każdy mi nie wierzy jak mówie ze tyle przytyłam i jak czytam opinie ze każda przytyła po 2-3 kg to nie chce myslec ile ja przytyje do końca ciąży hehe :P jak pomysle że jescze kilka miesięcy temu ważyłam 55 kg a teraz 63 to mnie to przeraża ale mam nadzieje ze nie bedzie tak zle i wszystko ze mnie zejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to badanie to z tego co wiem każda musi przez to przejść i wypić tą glukoze i z tego co słyszałam przyjemne to nie jest.!!!!!A rozstępy no cóż........u mnie w rodzinie kobietki mają nie ciekawe brzuszki a ja jestem przerażona bo ja przed ciążą ważyłam 50kg przy wzroście 180cm a teraz przytyłam już 10 kg i uwierzcie u tak szczupłej osoby to na prawdę rzuca się w oczy, znajomi mówią że najwięcej na twarzy ( tzw. CHOMIK) no i ja zauważyłam jakie pokaźne mam biodra, krem na rozstępy nie wiem jaki od dwóch mcy stoi w szafce- niestety ja jestem leniwa. Ja mam usg za dwa tyg i mojego męża też pewnie nie będzie i wiedząc gdzie pracuje raczej są małe szanse aby się pojawił......................a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznych nie mam no może dziś zobaczyłam taką dziwną kreskę czerwoną i to na biuście??????ale nie wiem może cos mi się tam odgniotło- chyba przed snem obejrzę się dokładnie i profilaktycznie zacznę używać ten kremik na rozstępy. A to moje przybieranie na wdze tak bardzo mnie nie martwi bo zawsze miałam niedowagę- bardziej boje się o skutki tego tzn właśnie rozstępy i cellulit. Ale co tam teraz nie czas się tym przejmować - moze po porodzie wrócę do formy jak mi maleństwo da w kość hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno bo wychodze z pieskiem na spacer- u mnie normalnie jest jakiś "baby boom" ja plus 4 super kumpelki dwie moje kuzynki także jak będzie jakiś zjazd rodzinny to tylko dzieciaczki będą rządzić i z pewnością będzie je słychać................pozdrawiam i do jutra...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...