Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 526
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj,
nic się nie martw bo podobno większość kobiet zaczyna czuć ruchy między 20 a 22 tygodniem, bywa że czasem później... Tak naprawdę, to sprawa bardzo indywidualna. Na pewno jest wszystko w porządku 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też jeszcze ruchów nie odczuwam i czekam 😁 choć czasami tak choćby takie głuche puknięcie czuję ale to czasami 2 razy na dzień 😜 i nie wiem czy to to .Ja już dowiedziałam się od mojego lekarza na przełomie 16-17 tyg. że to będzie chłopiec ale powiedział że na 100% na razie nie jest pewny he he a jeśli będzie chłopiec to będzie na imię mieć Olivier 🙂 pozdrawiam Was cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 może cos podpowiecie- jak radzic sobie z uciskiem na nerw kulszowy? lekarz twierdzi ze niewiele tak naprawde da sie zrobic...ale moze jednak ktoras z was ma jakis sposob- chodzic, lezec, siedziec...?
Nie zyczac takich dolegliwosci pozrdawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
hej To moja pierwsza ciąża wiec wszystko odkrywam nie wiem czy mój maluszek się rusza ale podejrzewam ze bulgotanie w brzuszku to jest właśnie to !!!!!jutro IDE do lekarze i mam nadzieje ze dowiem się czy chłopiec czy dziewczynka .no i czy wszystko porządku bo już się denerwuje jak przed każda wizyta ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 Ja dzisiaj weszłam w 19 tydzień 🙂 Mój Maluszek rusza się już od 17 tygodnia 🙂 Narazie jest jak rybka- pływa sobie i się przelewa ale czasem czuję pojedyncze dość mocne kopniaki 🙂 Siara lecąca z piersi to normalne nawet w tak wczesnych tygodniach ale u mnie jeszcze się nie pojawiła chociaż piersi urosły mi o ponad dwa rozmiary 😉 To moja pierwsza ciąża także ja również odkrywam wszystko krok po kroku co związane z macierzyństwem. Ja jeszcze nie wiem co mam bo w Anglii robią tylko dwa USG. Drugie przede mną za ponad tydzień 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hej, ja też jestem w 20 tc i czekam na znaki od mojego dzidziusia. Trochę się zaczęłam martwić że ich jeszcze nie czuję ale już się uspokoiłam bo tak naprawdę każda ciąża inaczej troche wygląda 🙂
Ja ostatnio często mam zgagę chociaż nigdy wcześniej nie miałam, podobno zgaga wróży dużo włosów u niemowlaka 🙂 no i odczuwam też ten nerw czy coś kulszowy jak leżę albo siedzę 😞
a poza tym jest ok 🙂
nie raz mnie zaboli trochę głowa ale już nie jest tak źle z moją głową jak wcześniej więc się cieszę 🙂
poza tym ten okres ciąży chyba jest najprzyjemniejszy, bo mi dolegliwości ustąpiły, podobno wypiękniałam, cera się poprawiła i w ogóle jestem optymistycznie nastawiona do świata i wszyscy wokół mnie szczególnie traktują, jest cudnie 🙂
a przed każdą wizytą u lekarza sie denerwuję ale lubię podglądać mojego kochaniutkiego dzidziusia i już nie mogę się doczekać jak już będzie z nami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
My w 19 tygodniu czujemy się bardzo fajnie. Brzusio rośnie, dzidziuś fika i od zeszłego tygodnia bardzo wyraźnie to czuję. Głównie wieczorami Mały Rozrabiaka 🙂
Tak jak przez ostatnie tygodnie wstecz bolą nogi jak się nachodzę, plecy... Dziś poleciało mi z piersi.
Za tydzień wizyta u gin i dostanę skierowanie na usg. Już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że wszystko jest w najlepszym porządku!!!

Najcudowniejsze, że moja 6-letnia córeczka chyba uwierzyła. Wiedziała od samego poczatku ale teraz brzuch wreszcie jest więc ciągle się przytula do swojego dzidziusia, mówi do niego (np, że Go kocha, że Go nauczy tego czy tego...). Aż łezka kręci się w oku ze wzruszenia 🙂 Podkreśla, że to Nasz Kochany Dzidziuś!
Ciekawe czy będzie braciszek czy siostrzyczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny
ja się super czuję 🙂
nie mam już mdłości, głowa mniej mnie boli, poprawiła mi się cera i w ogóle jest cudownie 🙂
trochę czasami boli mnie kręgosłup jak długo siedzę albo nogi jak długo chodzę, ale nie narzekam 🙂
jeszcze nie czuję ruchów albo i nie wiem że to są ruchy dziecka, bo czasami jakieś takiej bardzo delikatne trzepotanie czuję ale wyżej niż w brzuszku gdzie dzidziuś więc nie wiem czy to ONO czy żołądek 🙂
jutro idę do lekarza i znowu zobaczę moje kochane maleństwo 🙂 i być może uda nam się podejrzeć w końcu płeć 🙂
życzę każdej z Was zdrówka i Waszym pociechom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heyka 😉
Ja jeszcze nie czuję ruchów niestety ;( ale mam nadzieję że lada dzień zacznie mi dokuczać mój maluszek 😉 nie mogę się już doczekać... Byłam wczoraj na USG a we wrześniu idę na USG w 3D 😉 Mam nadzieję że nie będzie tak towarzyski jak wczoraj i nie wypnie nam tyłka tak jak wczoraj tylko pokaże czy jest synkiem czy córeczką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wczoraj poczulam pierwsze kopniecia 🙂)))alez super uczucie!!senna jestem ciagle, niestety tu od poczatku ciazy nic sie nie zmienilo 😞ale przetrwam wszytsko, byle maluch byl zdrowy 🙂))my juz wiemy,ze bedziemy mieli chlopca 🙂)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Od tygodnia Dziecko wierci się i daje znać o swojej obecności codziennie 🙂 Na razie są to delikatne ruchy, ale już wyczuwalne. Jesteśmy po drugim USG, 9 września czekają nas badania prenatalne 3d. Może już wtedy dowiemy się jaki bobasiński siedzi w środku 🙂ona czy on? 🙂 Od początku ciąży czuje się dobrze, jedynym objawem było zmęczenie i ciągła chęć spania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 17 tygodnia czułam bąbelki ale myliłam je z ruchami jelit 😉 ale teraz w 19 tygodniu zaczęłam odczuwać delikatne kopnięcia i tylko wtedy, gdy jestem przez jakiś czas nieruchomo 😁
Gdyby nie te kopniaczki to bym się zamartwiała bo brzuszka prawie nie widać, gdyby nie moje zapasy tłuszczyku z przed ciąży to pewnie teraz byłabym zupełnie płaska ! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tez dzidzia ma 19 tyg 😉 ruchy to juz od miesiaca odczuwam 😁 niesamowite uczucie! u mnie wszystko supcio tylko zgaga mi dokucza, co bym nie jadla ona jest ze mna caly czas od jakiegoś tygodnia :/ dzis bylam u gine i powiedzial ze bedziemy miec dziewczynke a caly czas myslalam ze bedzie chlopczyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
witam 🙂
pewnie że jest i tak samo monic87 gratuluję synka 🙂 🙂 🙂mój mąż się śmiał jak wyszliśmy z gabinetu dumny jak paw bo od samego początku mówił mi że chłopak będzie 🙂co nie znaczy że jakby się okazało że jednak dziewczynka też by się cieszył w końcu byłaby córeczka tatusia a tak to będzie sobie samochodziki sterowane kupował i się bawił no wiadomo nie sobie 🙂ale wiadomo jak to jest wieczne dzieci 🙂pozdrowienia dla brzuchatych i przyszłych tatusiów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jestem ja 🙂 na chwilke w przerwie intensywnego odpoczywania 😉

Jeśli lekarka sie nie pomyliła i na 100% będzie chłopczyk to imię wybrał tatuś 🙂 DOMINIK:*
Tatuś dumny baaaardzo, aż czasem go nie poznaję jak się zmienił od czasu ciązy 🙂 odpowiedzialny bardziej niż zwykle i bardzo o nas dba 🙂 czasem to aż za bardzo nas rozpieszcza a ja sie przez to rozleniwiłam heheh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...