Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂Wczoraj w koncu doczekalam sie wyzyty u poloznej 🙂Wszystko przebiega w porzadku i dowiedzialam sie,ze malutka ma mocne i silne serduszko 🙂 🙂 🙂Jak tak go wczoraj posluchalam,to az mi sie cielutko na sercu zrobilo.Cos pieknego.I o dziwo nastepna wizyte mam juz za 3 tygodnie.Juz sie doczekac nie moge 🙂No i od polowy stycznia zapisalam sie do szkoly rodzenia i na zajecia dla przyszlych mam.Bo bede pracowac tylko do 15.01 wiec znalazlam sobie dodatkowe zajecie 😉Tym bardziej,ze tu wszystko jest za darmo,trzeba tylko wykazac odrobine zainteresowania 🙂A jesli chodzi o krem na rostepy to ja uzywam z Pharmaceris i jestem zadowolona,bo przy moim wielkim brzusiu jeszcze nic nie wyszlo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matlega_s napisał(a):
Lauritta widzę że masz termin porodu dzień po mnie 🙂 jak fajnie że się ktoś znalazł z końca miesiąca 🙂 i widzę że też dziewczynka 🙂 !!!


matlega_s kto wie może i będziemy rodzić w ten sam dzień 😁 masz już wybrane imię dla swojej córeczki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny dzisiaj po raz pierwszy nie mogłam wstać z łózka. Bolał mnie strasznie brzuch jakby naciąganie mięśni. Teraz cały czas leżę i prawie w ogóle się nie ruszam z łóżka. Zastanawiam się czy to normalne. Czy wy też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lauritta ja mam nadzieję że urodzę kilka dni wczesniej bo to termin wyliczony z OM a według USG na początku ciąży wychodzi ze 24 marzec 🙂 pożyjemy zobaczymy! A imienia jeszcze nie mamy wybranego, na pewno jakieś takie normalne. Mnie się podoba Karolinka a mężowi Magdalena. Więc nie wiem, ja swoje on swoje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
dziewczyny dzisiaj po raz pierwszy nie mogłam wstać z łózka. Bolał mnie strasznie brzuch jakby naciąganie mięśni. Teraz cały czas leżę i prawie w ogóle się nie ruszam z łóżka. Zastanawiam się czy to normalne. Czy wy też tak macie?

Tak kochana ja tez tak miewam i to barzdo często. Zaczeło mi sie z tzry tygodnie temu conajmniej i wlansie takie miałam odczucie jakby mnie bolały wsyztskie mięsnie na brzuchu. Dosłownie jak po przemeczeniu po lekjci w-f-u w szkole hiihih Ale ty przechodzi chyba anciagaja sie wetdy wsyztskie mięsnie jak dzidzia rosnie ja do tego mam bardzo czesto jeszcze takie dziwne uczucie powyzej troszke brzuszka doslownie takie jakby sklejanie się i odklejanie w srodku 🤢 Moze to dziwnie brzmi ale tak jakos czuje. lekarka powiedziała ze to moga byc jelita które mała wycisneła mi do góry 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widzę że z tymi bólami nie jestem osamotniona...szczerze mówiąc dziwi mnie że kręgosłup i kości łonowe mogą tak boleć...w pierwszej ciąży nie miałam tego typu dolegliwości...było mi po prostu ciężko i strasznie puchłam...teraz całe szczęście przynajmniej nie jestem opuchnięta jak balonik...ale z łóżka czasami bez pomocnej dłoni męża ciężko mi wstać tak mnie wszystkie kości bolą... 😉lekarz powiedział mi że to jest normalne...może i tak ale bardzo nieprzyjemne.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też boli kręgosłup, ale nie aż tak bardzo. Niedawno miałam taki jeden dzień jak strasznie bolał, że aż z łóżka ciężko było wstać i się nic nie chciało. Byłam dzisiaj na usg i się dowiedziałam, że będziemy mieć chłopczyka 🙂 myślałam, że dziewczynka będzie, nawet już miałam imię a tu niespodzianka 🙂 Ale się cieszę i tak, nie ważne jaka płeć i tak je będę kochać najmocniej jak tylko potrafię 🙂 Mój mały waży 730g, to chyba dobrze ? Lekarz powiedział, że jak na razie nie ma żadnych problemów. Oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś byłam na wizycie kontrolnej... okazało się że mam jakąś infekcje i dostałam globulki, i jeszcze lekarz zapisał mi luteinę pod język... nie wiem do końca po co ale stwierdził że tak będzie bezpieczniej... dziewczyny czy któraś z Was to brała bądź bierze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najdziwniejsze dla mnie to to, że na badaniu lekarz powiedział że szyjka jest ok, a jak wyszłam z gabinetu to na zdjęciu które mi dał było: długość szyjki: 35mm, a dodam że tydzień wcześniej miałam 30mm .... Nie wiem jak to możliwe i czy w ogóle możliwe żeby szyjka się wydłużyła... dziwne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najdziwniejsze dla mnie to to, że na badaniu lekarz powiedział że szyjka jest ok, a jak wyszłam z gabinetu to na zdjęciu które mi dał było: długość szyjki: 35mm, a dodam że tydzień wcześniej miałam 30mm .... Nie wiem jak to możliwe i czy w ogóle możliwe żeby szyjka się wydłużyła... dziwne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z długością szyjki to normalne że raz dłuższa a innym razem krótsza...wystarczy że dzidzia bardziej napiera na nią i już jest krótsza...zmieni swoje ułożenie i szyjka automatycznie sie wydłuża...tak to już jest...ale faktycznie swoją długość szyjki masz ok...najważniejsze aby nie spadła do poniżej 20mm bo to już trzeba leżeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dlaczego nie ma na forum 26 tygdonia? 🙂 Witajcie dziewczyby w piatek byłam państwowo u lekarza niech ich diabli wezmą! Kobitka mi sie pyta czy mnie badac? Mówie a to ja mam decydowac? A ona ze tak czy sie dobrze czuje? mówie no oki (oczywiscie nie zbadała bo po co hiihihi) Dobrze ze chdoze jeszcze prywatnie bo bym sie nerwowo chyba wykończyła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniafam napisał(a):
A dlaczego nie ma na forum 26 tygdonia? 🙂 Witajcie dziewczyby w piatek byłam państwowo u lekarza niech ich diabli wezmą! Kobitka mi sie pyta czy mnie badac? Mówie a to ja mam decydowac? A ona ze tak czy sie dobrze czuje? mówie no oki (oczywiscie nie zbadała bo po co hiihihi) Dobrze ze chdoze jeszcze prywatnie bo bym sie nerwowo chyba wykończyła 🙂


aniafam też wiem jak to jest gdy się chodzi do lekarza na kasę chorych. ja dzisiaj wyszłam ze szpitala i chciałam grzecznie poprosić o receptę od razu po wyjściu, ale lekarz powiedział że nie jestem jedyną pacjentką w tym szpitalu i mam czekać do godziny 13. Dodał że nie będzie dyskutował i już. 😲 To nic że przede mną wystawił receptę pacjentce która chodzi do niego prywatnie. 😠 Tak to już jest jak chodzisz na kasę chorych to cię olewają i ale przyjdź do tego samego lekarza prywatnie to już jesteś honorową pacjentką 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniafam napisał(a):
A co sie działo jelsi moge spytac Lauritta ze byłas w szpitalu?


Na początku strasznie bolał mnie brzuch, później doszły bóle kręgosłupa. Prawdopodobnie to korzonki. Niestety musiałam przeleżeć 5 dni w szpitalu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziewczyny mam pytanie czy kupujecie już wózki, foteliki i łóżeczka, a jeżeli tak to są jakieś firmy które polecacie?
mam kompletny mętlik, zupełnie nie znam się na tych rzeczach, kupiłam trochę ubranek, zastanawiam się przy ich oglądaniu jak ja dam radę ubrać w to dzidziusia 🙃 ale za "grubsze" zakupy jeszcze się nie wzięłam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja też się zastanawiam nad zakupem wózka, łóżeczka, tym bardziej, że teraz podnieśli nam ten vat z 7 do 23%. do 1 lutego podobno mają jeszcze nie podnieść vatu, a jak od lutego podniosą to wszystko będzie dużo droższe. a wiadomo taki maluch sporo tego potrzebuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że w sklepie odpowiednio doradzą, ja mieszkam na wsi, więc koniecznie kupujemy wózek z dużymi kołami, a co do reszty jeszcze nie mam pojęcia, pojade w sobotę do sklepu to wszystkiego się dowiem od Pań które tam pracują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...