Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 504
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja tez tak uważam i wcale nie jestem przewrażliwiona często wręcz po fakcie zastanawiam się, że moglo cos sie zle skonczyc, ja tez widze po sobie i bracie on byl slabszy i mu wszyscy pomagali, a ja musialam radzic sobie sama, bo wszyscy wychodza do dzis z zalozenia, ze sobie ze wszystkim poradze, ale to nie znaczy, ze nie mamy sie dziecmi interesowac, ale dac im troche samodzielnosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam , a ja nadal z moimi wczorajszymi objawami tyle że jak schodziłam na dól po list to doszedł mi opadajacy brzusio.. Ale tak mi opadł na dół że nie wiedziałam co mam zrobić bo sie przestraszyłam a mama mówiła mi ostatnio już ze mi opadł więc jak go na schodach dotknęłam to byłam w szoku .. Ojj dziewczyny jak bardzo chciałabym żeby to już było too .. dzisiaj mój termin więc trzymam za małego kciuki że się zmobilizuje , w końcu mamy pierwszy Dzień Wiosny! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje panie w ten wiosenny dzionek 🙂 🙂My wlasnie z Julcia wrocilysmy.Caly dzien zalatwiania po urzedach.Tragedia.Ale moje slonko bylo cudowne,caly czas spalo,tylko raz sie na karmienie obudzila.A tak sie balam tego wypadu,bo to byl nasz debiut.Edi mi tez wychodzily dziwne temp u malej.Polozna mi powiedziala,ze u takich maluchow ciezko sie mierzy temperature i ze tak do 1-2 miesiecy powinnam sobie to podarowac.Stwierdzila,ze jesli mala by miala wysoka temperature,to bym to wyczula,bo by zarem od niej buchalo,a do tego bylaby markotna,marudna i nie chcialaby jesc.Cos w tym jest,wiec podarowalam sobie to mierzenie.MoonCiaa i Salamandrazycze wam,zebyscie sie dzis rozpakowaly.Estelle tobie jeszcze tego nie zycze,bo chcialas jeszcze cos tam zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Monisia 🙂

MoonCiaa skoro dziś masz termin to już nie wiele zostało - jak nie urodzisz sama to Ci będą wywoływać w 5 lub 6 dobie, monitoruj tylko dla własnego spokoju ruchy dziecka, stan wód na USG i chodź na ktg co Ci pewnie już lekarz zalecił.

Ja jestem taka "mądra" bo właśnie wróciłam ze szpitala cała w skowronkach bo z Aleksem wszystko OK, udało mi się wyprosić to USG i wynika z niego że jest OK i znam już wagę 3900 - KATASTROFA - mam nadzieję że to jakiś błąd w obliczeniach tego magicznego urządzenia do USG.
Doktor przestawił nas na wywołanie o dzień wcześniej i w środę o 8:00 mamy się na czczo stawić z torbą już, więc dziś i jutro ostatnie dni na przygotowania 🙂 Az mi się chce tańczyć i śpiewać i aż wskoczyłam na wyższe obroty, oddałam autko na przegląd do warsztatu - do jutra muszą zrobić, gotuje obiadki, rezerwuje salę na imprezkę dla męża i chyba jakieś sprzątanie by się dodatkowe przydało 🙂 Ojć jeszcze tylko 2 dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarz mi powiedział tylko tak ' no termin na 21 marca wiec jak do 30 nic sie nie będzie działo to jedź na izbę przyjęć do szpitala ' i tyle , nawet mi nie powiedział ,że mam przyjść na jakąś konrolę w międzyczasie .. 😞 Dziękuję Moniaa :** 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No więc ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym na Izbę przyjęć do Twojego szpitala w którym zamierzasz rodzić i zapytała o której najlepiej godzinie możesz przyjechać na kontrolne ktg bo jesteś po terminie, skoro badanie ktg po terminie jest normą to powinni Ci je wykonać bez gadania.

A z tym ktg to jest podobnież tak, że po terminie takie badanie tętna i skurczy robi się co dwa dni w pierwszym tygodniu, a w drugim tygodniu po terminie robi sie je codziennie, co musi być swoja drogą cholernie upierdliwe bo ja dziś spędziłam na izbie przyjęć w sumie 4 godziny plus dojazd.
Poprawcie mnie doświadczone Mamusie jeśli się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki po terminie, nie wiem czy zwróciłyście uwagę ale od wczoraj weszłyśmy w horoskop barana, nasze maluszki już nie będą rybkami tylko uparciuszkami z wielkimi rogami - chorobcia charakterne takie 😜

Monisia nie denerwuj się będzie dobrze, daj nam znać jak wrócisz. Nie mogę Cię znaleźć na FB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD podziwiam, że tak ogarniasz wszystkich 🙂 Faktycznie miałam jeszcze w planach spore porządki, ale już się z nimi uporałam, teraz tylko czekam na wyniki z paciorkowca.Ale za 4 dni już i mi możecie życzyć szybkiego rozwiązania 🙂
Trzymam kciuki żeby wizyta u lekarza przebiegła bezstresowo- nie dziwię się, że masz teraz opory, po takich doświadczeniach. Ja też w ostatnim czasie szczególnie nie lubię służby zdrowia. Nawet u dentysty czułam się jakoś nieswojo. A jak już muszę zasiąść w fotelu ginekologicznym - masakra...Ostatnio byłam tak spięta, że nie mogli mi pobrać wymazu. Ale jak tu się zrelaksować w takiej pozycji?
Salamandra - jako żywy przykład - zapewniam, że Baranki są jak najbardziej w porządku 🙂 Może faktycznie trochę uparte, ale raczej w pozytywnym sensie.

Mam nadzieję, że mnie ominą procedury codziennego KTG, choć wydaje mi się że u mnie podeszliby do tego jak u MoonCiii - jak nic się nie będzie działo to sobie czekaj i się domyślaj co u maleństwa...Ja nawet sama nie umiałabym kontrolować ruchów bo na pewno zawsze wydawałyby mi się za słabe i za rzadkie. Także jak przenoszę ciążę to mnie i moje dziecko czeka kilka ostatnich dni w wielkim napięciu i stresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monitorować ruchu tzn liczyć 3 razy dziennie ile było ich w jednym "poruszeniu". Aleks zwykle jak juz zaczynał się ruszać to na 10ruszkach się kończyło, ale ostatnio zdarza mu się przez dobre 10 min napierać we wszystkie strony chwilę odpocząć po czym następuje reaktywacja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to jestem spowrotem.Na szczescie wizyta przebiegla bez nerwow i stresow 🙂Jedyne co,to hemoglobina mi sie dalej nie poprawila,wiec dostalam zapas zelaza na najblizesze 2 miesiace.I za 2 i 4 tygodnie znowu do kontoli.A jutro mam isc do poloznej na kontrole cisnienia.Kurde,ja sie od tych lekarzy chyba nie uwolnie 😉Salamandra szukaj mnie pod Monika Dratwicka.Na zdjeciu mam niebieska koszulke na ramiaczkach i opaske na wlosach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ja mam chyba jakąś grubą i niewrażliwą skórę na brzuchu, że ruchy czuję naprawdę słabo. Albo może mnie i małego dzieli spora warstwa mięśni, bo brzuch miałam jednak dosyć wyćwiczony i cała ciąże jest twardy i trzyma się w ryzach 🙂 Ostatnio na KTG mały tak szalał, że przez 40 minut nie mogli zrobić zapisu -a ja słyszałam tylko te szumy w aparacie przy jego poruszaniu (naprawdę non stop), a czułam tylko nieliczne,mocniejsze wybrzuszenia.
Także pewnie wszystko byłoby ok, a ja i tak bym panikowała.

Dziękuję bardzo za życzenia - urodzinki mam 7 kwietnia. Mam nadzieję, że będę miała już w ramionach mój wielki prezent (albo przynajmniej go wtedy dostanę) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra z tym sexem to powiem że bardzo sie bałam na początku ...ale później aż byłam zaskoczona ....po prostu rewelacja nic nie bolało i nic sie nie działo niepokojącego...malutka nawet raz sie nie odezwała....jakby wiedziała co rodzice wyczyniają... ☺️oczywiście w grę wchodziła tylko jedna pozycja ...bo co tu przy mojej masie ode mnie wymagać...poza tym sam lekarz mi ja polecił i powiedził że jest w 100% bezpieczna i dla mnie i dla dzidziusia...co chyba najważniejsze...mąż dziś też coś nabąkuje ale sama nie wiem jutro rano mam stawić się w szpitalu ...wiec raczej juz sie nie dam namówić ...ale żałuje teraz że tak długi czas nie chciałam tego zrobić...bo sex był na pięć z plusem!!!


Edi co do tej twojej opuchlizny to mocno polecam picie zaparzonej pietruszki...działa jeszcze lepiej niź pokrzywa...taka suszona np kamisu dwie łyżeczki na szklanke i pić 2razy dziennie...działa na 100% niejedna osoba to juz sprawdziła....

dziewczyny przyznam wam sie że bardzo sie boje tego tygodnia...bo wiem że na dniach juz na 100% zrobią mi ta cc...ale z drugiej strony juz sie doczekać nie mogę...jakby co dam wam znać po przez smska... 🤔 🤢 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Capslocc, korzystaj i dziś 🙂 W końcu później czeka Cię długa przerwa w połogu, a tak beztrosko i bez zabezpieczenia - to już zupełnie nie wiadomo kiedy 🙂
Ja przez całą ciążę miałam może tygodniową abstynencję i muszę przyznać, że te 6 tygodni posuchy po porodzie to będzie spore wyzwanie 🙂 Jedno co mnie w tym temacie cieszy to to, że znowu będzie można powrócić do pozycji klasycznej - od jakiegoś 6tego miesiąca brzuszek niestety przeszkadzał i mimo usilnych starań i wielu pomysłów musiałam się z nią pożegnać, a była to moja ulubiona pozycja 🙃
W ogóle to w tej ciąży zrobiłam się jakaś napalona żeby nie napisac zboczona. ☺️ Nawet jeśli dzień minął mi bez kosmatych myśli to nadrabiałam w snach 😜 Aż sama się czasem sobie dziwię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Capslocc dziekuje za zaproszenie 🙂To ja w ramach rekompensaty zaprosilam cie na NK.Ja kiedys tez dzialalam tylko na NK,bo do fb nie moglam sie przekonac,a teraz jest na odwrot.A co do seksu,to ja juz zapomnialam co to jest.Mi sie w ciazy nie chcialo(pewnie przez zaburzenia hormonow)a maz bal sie o mala 😉Wiec oboje uznalismy,ze poczekamy.Ale powiem wam,ze chyba dochodze do siebie,bo ostatnio mam na niego caly czas checi,a tu jeszcze nie wolno 😉 😉No nic,dalismy rade 5 miesiecy to te kilka tygodni tez przezyje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja troszku z innej beczki, zupełnie o tym wcześniej nie pomyślałam.
Mój mąż prowadzi sprzedaż zabawek edukacyjnych - firma BBU-Edukacja Bawimy By Uczuć - zapraszam do polubienia strony na FB - często są różnego rodzaju promocje i w ogóle warto bo zabawki mają na prawdę super przemyślane

Face Book: BBU-Edukacja

Strona domowa: www.BBU-Edukacja.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD to tak jak ja, od 3 trymestru dostaliśmy zakaz a jak odstawiłam leki to cholernie się bałam, ale może dziś coś popróbuję 🙂 W końcu to ostatnia szansa bo w środę się kładziemy na wywołanie. Znalazłam Cie na FB, w zyciu bym nie zgadła że to Ty, na zdjęciu młodziuchna dziewczyneczka a tu na brzuszku taka dojrzała kobieta - fajowe zdjęcie 🙂

Capslocc ale o jakiej pozycji mówisz bo przyszło mi kilka na myśl 😉 ...i sama nie wiem w której byłoby najwygodniej, a skoro masz sprawdzoną ... 🙂
Nie odmawiaj sobie, przecież do rana jeszcze sporo czasu 🙂
Będę jutro mocno trzymać za Was kciuki od rana i czekać na wiadomość, na pewno wszystko będzie dobrze. Czy jest jeszcze szansa na poród naturalny czy ta cc to już 100%?
nie mogę Cie znaleźć na FB.

Estelle mi w trzecim trymestrze zostały tylko sny, i jak wcześniej ich nigdy nie miałam tak w ciąży pojawiały się systematycznie 🙂

Edi zapomniałam, faktycznie pietruszka jest zbawienna przy nadmiarze wody w organiźmie, ja ją podjadam w dużych ilościach (czasem pęczek dziennie nawet) cała ciąże i przyznam ze nie jestem tak opuchnięta jak koleżanki "po fachu". Nie wiem czy to kwestia pietruszki ale może warto spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra to zdjecie profilowe bylo robione rok temu w lipcu 😉Az tak bardzo sie od tego czasu nie zestarzalam 😁 Wlasnie uspilam moja pania,bo cos strasznie marudna byla.I pewnie tez zaraz padne,bo nie dosc,ze w nocy nie pospalam,to jeszcze dzien mialam taki pokrecony 😉A tu kolejna noc przed nami 😉Ze tez moje slonko musi wykazywac wieksza aktywnosc w nocy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wlasnie zajrzalam na 38 tydzien i znalazlam bardzo fajna wiadomosc 🙂 🙂Teraz juz sa 3 mamusie i dwie Julcie 🙂 🙂I obie przy porodzie byly kruszynki 🙂
kasia87krk napisał(a):
a ja chialam powiedziec ze w sobote 19.03.2011 o 13.50 na swiat przyszla moja MAŁA KROLEWNA JULCIA. 52CM, i 3070g . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...