Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bti rozstępy to takie jakby blizny, i tak wyglądają, białe i wypukłe niteczki, niestety jak się pojawią to nie znikają już, więc trzeba za wczasu się smarować, Ja wprawdzie nie miałam w pierwszej ciązy ale widziałam u koleżanek i tym razem zamierzam się czymś smarować bo z wiekiem skóra nie jest taka elastyczna 🙂 niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
Dziękuję za każde ciepłe słowo otuchy.W ogóle nie biorę takiej opcji,że będzie coś nie tak!
Cholera,ja naprawdę jestem jak jeden wielki defekt,mam katar i gardełko boli ☺️
Jeśli chodzi o kremy na rozstępy,to póki co nie stosuję.One pojawiają się jak rozciąga się skóra i trzeba działać natychmiast,bo zostają białe,cieniutkie kreseczki(wygląda jak blizna)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
U nas pogoda nastraja optymistycznie jest przyjemnie ciepło.To ja od rana biegam,byłam zanieść spodnie ciążowe do skrócenia i nie omieszkałam sobie czegoś kupić 🤪 mam nowe butki i bluzeczke jeszcze jedną do kolekcji normalnie mnie wysłać do miasta :P Słoneczko kochane my kobiety silne jesteśmy i nie z takimi problemami dawałyśmy sobie radę,więc zobaczysz że wszystko sie ułoży i nie taki diabeł straszny jak go malują lekarze.Co do rozstępów to ja na brzuszku ani jednego,ale pojawiły mi się przy pierwszej ciąży na pośladkach pojedyncze,smarowałam się tylko oliwką i teraz też już się smaruje ale myślałam też o jakimś kremie.Koleżanka ma mi podarować jakiś z lirene więc poczekam i zobaczę co to za cudo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny:-)

Słoneczko, najważniejsze to się nie stresować bo czasami nie warto.Ogromne buziaki dla Ciebie.

Akompf, odnoście wizyt u lekarza, tak chodzę prywatnie.
Dziś z rana właśnie byłam ,co prawda mam wizytę na 22 czerwca ale pojawiły mi się znów te brudne plamienia i umówiłam się z lekarzem na dziś telefonicznie,żeby już długi weekend się nie stresować.Na szczęście wszystko jest bardzo dobrze, Maleństwo rośnie prawidłowo i ma już ponad 6 cm.Oczywiście zdjęcie dziś też dostałam, ale co sama się nadenerwowałam przed wizytą to masakra.Dlatego już sama sobie obiecałam ,że nie będę się tak denerwować bo rzeczywiście czasami nie warto, ciekawe czy dam rade 😞

Ja też jak Dzidzia,żadnych mdłości nie miałam a jak tylko rozpoczął mi się 13 tc,to jakaś masakra,prawie co rano wymiotuje:-( dziwne,że dopiero pod koniec pierwszego trymestru, gdzie już wszystkie dolegliwości powinny przechodzić.No ale cóż, takie życie:p

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tylko że ja już mam brzuszek 🙂 nie wiem czy to dobrze czy to zle ale już jest widoczny i spodnie ciążowe które kupiłam na zaś już sa prawie dobre dziwne zeby w 15 tyg taki był jak moja kolezanka dopiero w 5 miesiącu cokolwiek miała no ale widocznie ja mam inaczej czyli jutro kupuje i bedzie mąż smarował jak nie chce zeby żona miała szramy a co 🙃 a na piersi tez trzeba? bo moje z A urosłay Na C nie widze zeby były jakieś niteczki na nich chciałabym zeby takie zostały 🤪 takie duże........ 🤪
a macie sposoby na zatwardzenie bo chyba mnie dopadło po tym weselnym obrzarstwie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiotowałam tyko 1 raz (przesadziłam z truskawkami) 🙂 , mdli mnie praktycznie od kiedy zaszłam w ciąże i nawet o niej nie wiedziałam, no i jak tylko trochę poczuje głód to mnie strasznie dławi, więc szybko muszę coś zjeść, nawet jak nie mam ochoty.
Brzuszka praktycznie nie mam, trochę wieczorem ale rano znika, ja może i tam coś zauważam ale nikt inny nie. Najgorsze jest to że teraz nie kupuję żadnych ciuchów bo ciążowe jeszcze nie wchodzą w grę a normalne to tak bez sensu teraz kupować, więc nawet na sklepy się nie wybieram bo po co się denerwować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niestety muszę cię rozczarować 🙂 mi też strasznie urosły piersi w ciąży (to już moja trzecia ciąża więc troszkę jestem rozeznana 🙂 ) ale niestety po zaprzestaniu karmienia - a karmiłam do 1,5 roku wróciły do swoich dawnych rozmiarów, miałam nawet wrażenie że są jeszcze mniejsze niż były. także cieszmy się póki są 😁

a co do rozstępów lepiej zacząć smarować brzuch zanim się pojawi, przygotowujemy go do tak intensywnego rozciągnięcia. ja przy pierwszej zaniedbałam swój brzuszek i niestety mam rozstępy. na szczęście nie są tak strasznie widoczne, ale są. teraz smaruje się od końca 3 miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!

Ja smaruje piersi, brzucho i pośladki już chyba od miesiąca najpierw garnier exreme dry a teraz oliwką dla dzieci, żeby przygotować skórę na rozciąganie. U mnie niestety w rodzinie wszystkie babki maja rozstępy ale mam nadzieje, że jednak mi się tego uda uniknąć.
Bti moim zdaniem najlepsze na te dolegliwości są jabłka i kefirek, pochłam to w ilościach hurtowych i jeszcze nie miałam problemu z zatwardzeniem.
Dzisiaj znowu cały ranek na załatwianiu różnych spraw, zmęczona jestem jakbym przebiegła maraton. W dodatku tak mi się co chwilę słabo robiło, że musiałam się ścian przytrzymywać. U mnie piekielnie gorąco znowu. Chyba się pójdę położyć.
Trzymajcie sie i miłego dnia!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!
U mnie brzuszka jeszcze nie widać może stał sie jedynie trochę bardziej twardy ale zaczęłam juz smarowac oliwką dla dzieci, gdyż wiem że mam skłonnosci do roztępów. W mojej pierwszej ciąży udało mi sie uchronic brzuszek przed tymi bliznnami, natomiast nie pomyslałam że przydałoby sie takze smarować uda oraz pośladki i niestety w tamtych częściach ciała jestem pasiasta 😞 Co do piersi to urosły mi w poprzedniej ciąży z rozmiaru B do D natomiast po zakończonym karmieniu zostało C ( z czego jestem zadowolona :P ). Bardzo źle znosze tą ciażę ciągłe mdłości i wymioty, wieczne zmęczenie. Na szczęście dzis zaczynam właśsnie 15 tyg i od wczoraj zauważyłam poprawe w moim samopoczuciu. Trzymajcie sie cieplutko i pamiętajcie że ten cud ,który nosicie w sobie wynagrodzi nam te wszystkie cierpienia. Ja już nie moge sie doczekać kiedy dowiem się czy będę mieć drugą dziewczynkę czy może chłopca?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax, też tak mam że momentalnie czuję głód i jak czegoś nie zjem w ciągu najbliższych minut to tak mnie rwie.A tak w ogóle to widzę, że z Wrocławia jesteś, gdzie do lekarza chodzisz jeśli mogę spytać?Prywatnie?A myślałaś już w jakim szpitalu chcesz rodzić?

POzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzę NFZ, poszłam 1 raz i lekarz okazał się bardzo delikatny, sympatyczny i myślę że kompetentny, opinie w necie też ma pozytywne, na 1 wizycie zlecił mi wszystkie badania (HIV, toksoplazmoza, różyczka, morfologia, grupa krwi, hcv, hbs itp), robi USg na każdej, wiec decyzja że u niego zostaję, jest to lekarz, który pracuje na Kamieńskiego wiec decyzja się sama podjęła, że tam będę rodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któras z Was jest z okolic Poznania?
Mój brzuszek wywaliło :P już teraz dość mocno, ale jestem sobie bardzo hmmm "kobieca" :P tu i tam, więc tym bardziej nie moge wciągnąc brzuszka. 🙃 Od tygodnia chodze juz w spodniach ciążowych, a co! jesli mam sie męczyć 😜 i przyznac musze, że dumnie je noszę 🙂 i wcale brzucha nie śmię wciągać 🙂 🙂 🙂 🙂
u mnie dolegliwośći sa bardzo rzadkie, nigdy nie wymiotowałam i nie miałam nudności... za to moje humory są nie do wytrzymania czasami! 😞

Witam nowe mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax,no to fajnie jak trafiłaś na fajnego lekarza:-) A ja się zastanawiam nad Brochowem i Dyrekcyjną, w sumie tam moje koleżanki rodziły i sobie chwaliły ale wiadomo to zależy.Nie wiem jeszcze decyzji nie podejmuje, tym bardziej że mój lekarz stwierdził,że jak będzie czas na to, to będziemy tę kwestię rozpatrywać:-)

Akompf, nawet się nie waż wciągać brzucha:-) Trzeba się Brzuszkiem szczycić, hehe;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ewentualnie Brochów, ale to gdyby na Kamieńskiego nie było miejsca, generalnie to ja o porodzie wolę nie myśleć bo strasznie się boję. Na Brochowie moja koleżanka urodziła wczesniaka w 8 msc , mały przestał oddychać ale na szczęście udało im się go uratować, a wszystko przez to że pani doktor nie wyleczyła jej grzybicy i poród zaczął się przedwcześnie, więc mogę i tak próbować swoich sił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jest tylko jeden szpital więc za bardzo nie mam wyboru :laugh: Brzusio mi wyskoczył ale wyglądam jakbym sobie po prostu przytyła 😮 Mam jeszcze 2 tygodnie do przyjazdu do Gdańska i mam nadzieję, że mój brzusio wyskoczy przez ten czas tak, że nie będzie wątpliwości, że to moja dzidzia a nie tkanka tłuszczowa :P
Bti czytałam gdzieś, że to kiedy brzuszek się pojawi zależy po części od mięśni brzucha itd.
Słuchajcie wczoraj oglądałam niesamowity film, gorąco wam polecam, możecie sobie go obejrzeć na YouTube pt. PORODOWY BIZNES, jest w 9 częściach. Myśle, że to taka pozycja obowiązkowa.
Już za tydzień 5 miesiąc 🤪 !!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ten czas leci dziewczyny 🙂 a wy się tak nie stresujcie tym porodem 🙂 chociaż pewnie strach będzie zawsze,ja będę miała teraz drugi poród i nie powiem obawa jest,ale wiem już co mnie czeka.Na szczęście pierwszy wspominam bardzo dobrze więc myślę że drugi będzie równie spokojny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Mam pytanie całkiem nie na temat. Mojemu mężowi przestał działać skype, nie może się zalogować bo mają jakieś problemy z siecią na statku, stąd moje pytanie, czy istnieje cos podobnego do skype przez co można gadać za darmo i się widzieć? No tragedia mówię wam, najpierw telefon, teraz skype, wkrótce zostaniemy całkiem bez kontaktu a ja oszaleje 😠 😞 Jak działa MSN, czy to jest coś podobnego?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem że przez nowe gg można także rozmawiać. A tak w nawiązaniu do miejsca porodu we Wrocku to rodziłam na 1 Maja niestety juz nie ma tego szpitala także zastanawiam sie nad Brochowem bądź Kamińskiego. Ale raczej chyba zostane przy drugim bo słyszałam że sa tam wszystkie pojedyncze sale do porodu, to nie byłoby problemu z porodem rodzinnym a innego sobie nie wyobrażam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...