Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agusia jak wejdziesz na główną strone i tam masz galerie ciążową,poszukaj zdjęć z 14 tygodnia i tam na samym końcu będzie Wioli córa 😆 a moja szwagierka dziś trafiła do szpitala termin ma na 23 lipca a dzieciątko już chciało wyjść na świat no i pewnie trochę ją tam potrzymają bo dzidzi też by się przydało jeszcze troche urosnąć ma 2kg 🙂 także z tymi terminami to różnie bywa 🙂


[img size=420]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/6f3a23b6fe_7_-471048643eec87cab9d39e97e27d8e21.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje maleństwo (91 gram) w wersji powiększonej, dostałam 3 zdjęcia ale wrzucę tylko 1 bo jest najwyraźniejsze 🙂 [img size=295]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/14_5tc__3____kopija.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz rację agusia jak się tyle postów czyta to idzie się pogubić 🙂
Wiolka,no pewnie że swatam już mojego syna,chociaż za wcześnie to babcią nie chcę zostać:laugh:
Mittka,po prostu Dzieciom się na świat śpieszy,ale pewnie potrzymają Twoją szwagierkę tam by Dzidziuś jeszcze w brzuszku pomieszkał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka gratuluję córuni! Witam nowa mamusie!

Iwona jesli masz termin a 30.12 to ja mam kilka dni wcześniej prawdopodobnie, ale narazie tylko wg kalkulatora moge powiedzieć - 27.12 🙂

Mam nadzieję, ze tez niedlugo poznam płeć maleństwa! Pewnie na najbliższej wizycie nie, ale może już 4 lipca! 🙂 Zobaczymy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie i Brzuszki 🙂

Troszke mnie nie było bo byłam zajęta ale już jestem. Uff... spore zaległosci mam ale słowo harcerki-wszystkoie przeczytałam :P
Witam kolejne nowe mamusie 🙂

Byłam u lekarza-niestety nie robił mi usg i dopiero na 18 czerwca mam następny termin-wtedy idę razem z mężem, a co niech sie też poczuje w ciąży 😁 Ja mam na 20 grudnia termin więc wigilia tak czy tak zapowiada sie na porodówce 🙂

Pisałyście o pomysłach na obiadek i oto co ja dziś robiłam: młode ziemniaczki z koperkiem, jajko sadzone i mizeria mmm.....

Pozdrawiam cieplutko 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 Wiolciu moje gratulacje 🙂jest sliczna ta Twoja Ksiezniczka...az mi łezka sie zakreciła w oczku widzac to zdjecie.....witam mamusie 🙂nowe i te starsze 🙂super ze macie apetyt,,i wogule co tu sie dzieje jeszcze ze dwa tygodnie a bedziemy na forum swatanie jak sie dowiecie kto co urodzi hi hi ja sie oferuje w tym wypadku na mamusie chrzestna internetowa co Wy na to?????buziaczki dla Was i brzusiów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też, ja też!
Mittka co to znaczy, że Ci się brzuszek stawia?Już to gdzieś słyuszałam ale nie wiem o co chodzi.
Mój mąż miał taką fantastyczną minę jak mu powiedziałam,że będzuie dziewczynka,az mu zdjęcie na skype zrobiłam :P
Idę lulu.
Dobrej nocki i do jutra i jeszcze raz dziękuję za gratulacje!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kobietki!!

Zaczne najpierw od tego, ze dzisiaj cudownie zaczal sie dzien! POCZULAM RUCHY DZIDZIUSIA nie sadze zeby to byly jelita bo jak jeszce lezalam w lozku , to trzymalam sie za brzuszek nagle tak sie podniosl i tak poczulam leciutki bol za chwile bul bul bul bul bul takie bulgotanie i brzych opadl i to sie kilka razy powtorzylo! 🙂 cos cudownego 🙂 🙂 🙂 mysle ,ze to nie jelita tylko moje malenstwo, bo jelita tak sie nie zachwowuja!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂


A jesli chodzi o prace to pracuje w sklepie odziezowym dla kobiet 2 dni w tygodniu wtorek i sroda 🙂 taka praktyka a w pon , czwart i piatek szkola 🙂


Zycze milego dnia wszystkim!! 🙂 🙂 🙂
Dla mnie jest to cudowny dzien! 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 witam Fredeczko to z moich obliczen wychodzi ze masz termin na 11 listopada 🙂 🙂bo to takie obliczenia sie robi mniej wiecej jak dzidzia pierwszy raz kopnie 🙂dodajesz do dziszejszej daty 7 dni i 5miesiecy i wychodzi przyblizona data porodu 🙂gratuluje a na kiedy lekarze daja termin?????pozdrawiam was dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny
Wczoraj byłam na badaniach prenatalnych, jestem bardzo szczęśliwa bo dzidziuś jest zdrowy i bardzo ruchliwy, to usg jest bardzo dokładne i widziałam rączki, nóżki, profil buzi, pępowinę 🙂 no i dopatrzyliśmy się jeszcze czegoś 🙂 na 75% chłopak... a czułam że będzie dziewczynka, muszę się teraz mentalnie przestawić, chociaż to też nie na 100%, może najlepiej się na nic nie nastawiać i poczekać az będzie wiadomo napewno 🙂 a z usg mam krótki filmik, będzie fajna pamiątka
Fredeczka czy to możliwe tak wcześnie? ale super też już bym chciała poczuć ruchy.
miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha Mamusie i Brzuszki!

Fredeczka - fajnie, że poczułas ruchy maleństwa! Musi to byc niesamowite uczucie!

Zgryz - cieszę się, że wszystko okej! Co trzeba zrobić aby na takie badania sie wybrać? Przeczytałam, że wskazaniami do takich badań są: * Kobieta ma więcej niż 35 lat.
* W rodzinie ciężarnej lub jej męża występowały wcześniej choroby genetyczne.
* Przyszła matka urodziła wcześniej dziecko z wadą genetyczną (np. z zespołem Downa) lub z wadą ośrodkowego układu nerwowego (np. wodogłowiem, przepukliną mózgowo-rdzeniową) albo z określoną grupą chorób metabolicznych (m.in. mukowiscydozą).
Czy moge na własną ręke takie badania zrobić? czy potrzebne jest jakies skierowanie od gina?

Dołączam się do pytania Wiolki: Co to znaczy, że brzuszek się stawia?

Musze się tez pochwalić, że wczoraj kupiłam sobie juz portki ciążowe, bo powoli mnie cisnęły aktualne 🙂 Ale one są mega wygodne! 🤪
Jeszcze kurtke musze kupić, bo sie w biuście nie dopinam :P

Buziaki dla wszystkich mamus i ich pociech!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia ja też uwielbiam wszystkie marynaty ogórki, papryki, grzybki wszystko jest pycha 🙂
akompf 🙂 ja dostałam skierowanie od mojego ginekologa mimo ze mam 34 lata , ale miałam w ostatniej ciązy poronienie w 13 tygodniu, tzn ciąża obumarła dokładnie o musiała być usunięta. w jedej poradni powiedziano mi ze muszę skończyć 35 żeby to mogło być refundowane, zadzwoniłam do drugiej i okazało się ze ok bez problemu. A jeśli chcesz zrobić sama to chyba bez skierowania może być i kosztuje około 200 zł, robi się je w 12, 13 tygodniu , a potem w 21, to jest dokładne usg z pomiarami wszystkich narządów itd , i badanie krwi matki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...