Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂
Fredeczkaa gratuluje ruchów rzeczywiście bardzo wcześnie,ale wszystko możliwe 🙂 Jeśli chodzi o to stawianie się brzuszka to trzeba uważać bo to są skurcze macicy,brzuszek wtedy robi się taki twardy i czuję jak cała macica aż boli wszystko jest tak nienaturalnie napięte.Miałam tak w poprzedniej ciąży ale dopiero gdzieś koło 6 miesiąca.Przez właśnie takie stawianie się potem brzuszka trzeba uważać żeby rozwarcie się nie zrobiło,moja szwagierka właśnie z tego powodu trafiła do szpitala.Miała twardy brzuszek i rozwarcie na jeden palec,no ale ona to już blisko porodu.Dlatego dziewczynki nie głaskajcie za bardzo brzuszka bo to podobno pobudza macice.Zgryz bardzo się cieszę że badania wyszły dobrze i mówisz że najprawdopodobniej chłopak to super bedziesz miała parke 🙂 moja chciała by braciszka a zobaczymy co tam się ukrywa 😆


[img size=420]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/6f3a23b6fe_8_-622970a1b1653f6aadc42c4a614a7ba9.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mitka 🙂 moja Oliwia wymarzyła sobie siostrzyczkę, różnica wieku jest dużą 11 lat, a ty jeszcze różnica płci 🙂. Mnie samej przed sobą jest się głupio przyznać , że też marzyła mi się druga córeczka, no ale najważniejsze że zdrowe wiadomo, dlatego piszę że przestawiam się mentalnie hi, na tego małego faceta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
Fredeczka gratulacje,ja tak miałam w ubiegłym tygodniu,że poczułam pierwszy ruch i zgadzam się z Tobą,to najwspanialsze uczucie na świecie!!!! 🤪
Zgryz,bardzo się cieszę,że z Twoim Maluszkiem wszystko dobrze no i oczywiście gratuluję syna 🙂
Dorunia,jak przeczytałam że wyliczyłaś Fredeczce termin na listopad,to wychodzi,że i ja w tedy urodzę,a nie chcę o miesiąc za wcześnie 😲
Mittka,ale mnie przestraszyłaś tym stawianiem brzucha,ja przyznaje się bez bicia,że codziennie po kilkanaście razy dziennie głaszczę mojego Maluszka i nic mi się nie postawiło...!

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgryz u mnie też by było lepiej gdyby druga była córa bo mamy tylko dwa pokoje i potem zamieszkają wspólnie więc może być ciekawie.Ja jeszcze nie wiem co będzie także na razie na nic się nie nastawiłam chociaż imię już wybraliśy dla córy a dla syna jeszcze nie mamy 🙂 Słoneczko to nie znaczy że będzie Ci się brzuszek stawiał,każda z nas inaczej to przyjmuje,ja tylko pamiętam że jak leżałam w poprzedniej ciąży w szpitalu to pielęgniarki "krzyczały" jak przychodziły na badanie i widziały taki twardy brzuszek mówiły żeby rączki trzymać przy sobie 🙂 ale to tak jak mówie ja już byłam w 6 miesiącu,dlatego teraz jak coś takiego czuję to wole dmuchać na zimne.Ale i tak zdarza mi się głaskać brzuszek :P czasami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Mamusie:-)

Zgryz, oczywiście się powtórzę jak wszystkie, gratuluję dobrych wyników:-)

Fredeczka,wierzę że to wspaniałe uczucie,też się nie mogę doczekać aż Maleństwo zacznie kopać:-)

Też muszę się przyznać,że głaszczę się po kilkanaście razy po brzuszku i zielonego pojęcia nie miałam że to w późniejszym etapie może szkodzić?No cóż uczymy się przez całe życie:-)

A ja miałam dzisiaj z rana jechać badania zrobić ale tak mi się wstać nie chciało,że szok.Jutro pojadę:-)

Miłego dnia życzę:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ja nie umiem rączek przy sobie trzymać ale jeśli to ma być dla dobra dzidzi to postaram się ograniczyć głaskanie! 🙃 a przyznam szczerze, że ostatnio kiepsko się czułam, bo mi sie napięły mięśnie/więzadła (tak myślałam) - teraz wiem, co to moglo być... musze uważać na przyszlość...

Dzięki za istotne uwagi doświadczonych mamusiek! Napewno łatwiej nam będzie obserwowac i odpowiednio interpretować co się z nami dzieje!

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!
Rozpisałyście się dzisiaj heh.
Zgryz gratuluję świetnych wyników 🙂 Chłopak powiadasz, to fajnie, ja tez się muszę przestawić bo ciągle myślałam, że będzie chłopak a jest dziewczynka ale już się zaczynam cieszyć. Mężuś wybiera imię :laugh: Póki co mamy na 1 miejscu Maję 🤪 no ale to jeszcze nic pewnego, może się okaże za miesiąc, że chłopak będzie :P
Hmmmmmmm Fredeczkai Słoneczko nie chciałabym być niegrzeczna ale naprawda nikłe szanse, że tak wcześnie poczułyście dziecko jak kopie, z tego względu, że jesteście pierwszy raz w ciąży (później całkiem możliwe, przy 2 ciąży), pytałam wczoraj mojej gin jak to jest to powiedziała, że dopiero 19/20 tydzień i nie ma tu nic do rzeczy tusza kobiety,a wcześniej to przez jelita może się tak wydawać. No nie wiem, piszę co mi doktorka powiedziała ale kto wie możę u was akurat jest inaczej.
Bti pytałam też o ten ból brzucha, powiedziała, że to normalne, bo tak jak pisałam macica się rozszerza, więc nie ma czym się martwić.
Mittka dzięki za wyjaśnienie 🙂
Życzę miłego dnia!
Idę obiadek robić 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola, ja też czytałam , że przy drugiej ciąży można czuć ruchy dziecka nawet o miesiąc wcześniej, czyli gdzieś w 16 tygodniu. te ruchy będą tak wyraźnie, że nie będzie watpliwości czy to jelita czy maluszek.
A po brzuszku też lubię się gładzić 🙂 myślę że w tak wczesnej ciązy jak nasza to nie powinno szkodzić, może potem przy końcu faktyczjnie trzeba się będzie powstrzymywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamiętam że przy pierwszej ciąży ruchy poczułam na początku 4 miesiąca nie pamiętm który to był tydzień,ale w ciąże zaszłam pod koniec maja a ruchy czułam już 7 września.Ciekawa jestem kiedy teraz myśle że w tym miesiącu może się uda albo w lipcu 🙂 w każdym razie czekam cierpliwie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Popieram Wiole bo mi lekarz rowniez mowil ze w pierwszej ciazy pozniej czuc ruchy niz w nastepnych , w peirwszej ciazy to okolo 19 20 tydz (czytalam i rownziez lekarz mi to powiedizal)... ja wczoraj poczulam pierwszy raz jak mnie Moja Myszka kopnela... moglyscie cos trawic albo poprostu dzidzia sie w srodku rozpycha i przesuwa wam narzady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Grudnióweczki 🙂 Ja mam termin na połowe listopada, ale coś czuję że urodzę pod koniec października-takie dziwne przeczucie-mam też nietypową przypadłość kobiecą-w której często się rodzą wcześniaczki. Ja płci jeczcze nie znam i poznam ją dopiero pod koniec lipca-jeśli dzidzia będzie chciała pokazać 🙂 ruchów też jeszcze nie czuje ale myśle że to kwestia 3 tygodni 🙂 już się nie moge doczekać 😁

pozdrawiam wszytskie przyszłe mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki,mam do Was prośbę z nadzieją że mi pomożecie.W środę mam roczek chrześniaka i mam problem co Mu kupić.Chrześnicy dwa miesiące temu kupiłam kolczyki z białego złota,chciałam by miała pamiątkę.Ale z chłopczykiem trudniej 😞
Wiem,że od chrzestnego dostanie rowerek,ja na święta kupiłam mu autko policjanta w którym będzie mógł jeździć.Huśtawkę,krzesełko w którym sam siedzi,nawet spacerówkę już ma.Proszę pomóżcie mi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko ja też kupiłam konika na biegunach mojemu chrzesniakowi, ktory wydaje dzwięki jak się przycisnie jego ucho. Możesz kupić na przykład takiego:
http://allegro.pl/item643705450_kon_konik_na_biegunach_rzy_parska_galopuje.html
Lekarz Ci powiedział, że to dzidzia kopie?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja siostrzenica na roczek dostała piaskownicę - kolorowa plastikową piaskownicę w kształcie motyla. Tylko z takim prezentem trzeba przemysleć, czy rodzice będa mieli gdzie ją postawić (ogród, działka itd itp.). Dostała tez plastikowego mini kłada do jeżdżenia (coś ala rowerek na 4 masywnych kółkach) i bodajże grające krzesełko. Ale pisałaś, że krzesełko itp twój chrzesniak już ma...
Mam nadzieję, ze znajdziesz cos pomysłowego 😉 Daj później znać co kupiłaś!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Dziewczynki za pomoc,mam nad czym myśleć.Piaskownica dobry pomysł,bo mają ogródek,ale kusi mnie ten konik.Np. taki http://www.allegro.pl/item642118715_bujak_bujaki_wiele_wzorow_piekne_pluszowe_miekki.html

Tak Wiolka,lekarz mi powiedział,że to Dzidziuś,ale pewnie masz rację,że to niemożliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe fajne te wasze koniki.Ja zawsze marzyłam o takim,ale nigdy się nie doczekałam 😞 chyba sprawie taki prezent swojemu dziecku 🤪 ja już chrześniaków mam dużych za niedługo będę myśleć co na 18 kupić,ale to mogę w koperte wsadzić i będzie z głowy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zdazyłam załatwic dzis akt ur.martwego dziecka i odebrałam wyniki ze szpitala ale nic z nich nie kumam pomózcie.....wymaz z kanału szyjki macicy: Peptostreptococcus asaccharolyticus w nawiasie sa dwa plusy.. Lactobacillus sp. w nawiasie sa 3plusy....chodze po tym necie ale nic nie kumam mozecie powiedziec czy sa dobre?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorunia, pewnie Ci nie pomożemy w tej kwestii, najlepij zapytać lekarza. Ja pamiętam , z=że z mojego badania nie wynikało jaka była przyczyna i wiem że tak naogół jest , że przyczyna jest nieznana, to mógł być np wirus, dla Ciebie niegroźny a dla dziecka tak.To mógł być uszkodzony płod, obumarły itd. Ja nawet nie pomyślałam o takiej możliwości jak akt urodzenia martwego dziecka, wiem ze teraz to jest możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...