Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. chcialam sie zapytac czy internista to jest ta sama osoba co lekarz rodzinny czy calkiem kto inny. z gory dzieki bo nigdy tego nie wiedzialam.
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
😆
Witam wszystkie przyszle mamusie 😉
Jestem w 16tyg a brzuszek?? nic nie widzac po mnie no moze trochke sie zaokraglil ale nie wiem czy to dobrze ze on taki malusny.
Moja kolezanka w 16tyg miala juz pokazny brzuszek.. Nie wiem moze jest taki maly bo to moja druga ciaza,,, pierwsza niestety dotrwala tylko 12 tyg ;(
A jak tam u Was??
Pozdrowienia dla wszystich mamusiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim brzuszkiem jest tak samo. Jestem w 15 tygodniu, a brzucha zero. Robi się większy tylko wtedy jak się najem 🙂 Mdłości też mineły mi miesiąc temu, ale wczoraj wieczorem przy myciu zębów zrobiło mi się niedobrze 🤢 Sama jestem ciekawa kiedy mi ten brzuszek urośnie. Dodam, że jestem dość szczupłą osobą. W przyszłym tygodniu jadę do lekarza, to dowiem się coś więcej 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe mamusie 🙂

Julia to że brzuszka nie widać to się nie przejmuj za niedługo wyskoczy że aż się zdziwisz 🙂 z tymi wymiotami to lepiej zapytaj lekarza może coś ci zaszkodziło??

Dzidzia pisałaś wcześniej o śmiesznej metodzie na ruchy,wierz mi nie jest śmieszna tylko prawdziwa.Ja jak tylko się martwie bo nie czuje ruchów to zaraz sięgam po batonika i wyciągam nogi 🙂 Takie coś nawet w szpitalu zalecaja jak dziewczyny idą na ktg i żeby dzidzia nie spała to każą zjeść coś słodkiego.Polecam wszystkim zwłaszcza wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór dziewczynki!

W końcu udało mi się przeczytać te 15 stron zaległości :laugh:
Dotarłam do domu, podróż troszkę męcząca ale dałam radę. Moja mała chyba będzie pilotem bo w samolocie tak fikała koziołki, że hoho 🤪 !!!
Dzisiaj byłam na kontrolnym u mojej gin i wszystko w porząsiu, 300 gram, czyli przez tydzień przytyła 50 gram 😁 a ja za to nic od 5 tygodni stoje w miejscu, przy okazji jeszcze schudłam wcześniej więc jak przytyłam 6 kilo, to schudłam 3 i teraz jestem na plusie też 3.
Dziewczynki ale was się narobiło, połowy juz nie rozpoznaję a nie było mnie 2 dni 😉 😁 :laugh:
Mittka kopie Cię maleństwo już tak porządnie?
Gorco u mnie jak w piekle więc dzisiaj 2 godzinki na plaży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka dziekuje za pocieszenie mam nadzieje ze juz niedlugo nabiore ksztaltow.

Nie wiem dlaczego ale powrocila mi nieznosna hustawka nastrojow chyba dlatego ze musze spac na boku ;/ a cale zycie spalam na brzuchu....ufff ale wyzwanie 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Wiola fajnie że już dotarliście całe i zdrowe 🙂 Co do ruchów to nie jest jeszcze to co powinno bo odczuwam je przeważnie rano i wieczorem,ale już ładnie kopie w rączke jak mi się uda przyłożyć na czas 🙂 Ja też jestem bardzo ciekawa czy coś troche przytyłam bo jem jak szalona,ale wszystko to w brzuszek idzie.

Wiola ale ci zazdroszcze u nas się chłodno zrobiło a Ty na plaże biegasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kobitki 🙂

u mnie też za bardzo brzuchola nie widac....tzn ja widze że jest większy zaookrąglony ale jak ktoś nie wie to na pewno nie widzi 😉 ale mam jeszcze czas 🙂
zaczęło sie wypogadzac, może chociaż jeden dzień będzie słoneczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki:-)

Witam nowe mamusie na portalu :-)

Mieliśmy dzisiaj z mężem iść do znajomych na grilla ale pogoda jak na razie jest jakaś taka nie wyraźna więc nie wiem co z tego wyjdzie??:-(

Emmax i Ewa, mówicie że cegiełki trzeba wykupić?A taka cegiełka ile kosztuje?1000 zł? Bo szczerze mówiąc nie słyszałam o tych cegiełkach.

Fajnie Wiolka,że szczęśliwe Ci podróż minęła:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam spory brzuszek. Jedna z koleżanek mi docina, że ona w drugiej ciąży takiego wielkiego nie miała. Ale ja to puszczam uchem, bo tak na prawdę ona chce trzecie dziecko 😉
Dzidzia fika i to porządnie. Wczoraj wieczorem pojechaliśmy nad morze i troszkę pobiegaliśmy z córcią. Jak wróciliśmy do domu to dzidziuś oddał porządną serię kopniaków. Uwielbiam te uczucie.
Z resztą kopanie dla mnie ma urok w drugim trymestrze, bo potem maleństwo jest wielkie i czasem można odczuć dyskomfort. Np. moja córcia wkładała mi głowę między żebra. Piekło niesamowicie.

Wiola fajnie, że dotarłaś już na miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cegiełki" to jest chore. Nie wiedzą już jak mają zarabiać.

Przedwczoraj zrobiłam sobie pasemka na włosy, mam nadzieje że to w niczym nie zaszkodzi. Fryzjerka wiedziała, że jestem w ciąży i powiedziała, że w 4 miesiącu już bez obaw można farbować włosy. Pozdrawiam Was grudniówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!

Dzisiaj 19tc! 🙂

Z ta plcia mojego malenstwa to jest tak,ze najprawdopodobniej dziewczynka, ale doktor mowila,zebym sie nie nastawiala bo przypadkiem na nastepnej wizycie pojawi sie ogonek i wyjdzie ,ze chlopiec.

My nigdzie nie idziemy, bo wczoraj sie poklocilismy i z nerwow rozwalilismy nasze telefony o ziemie i trzeba kupic nowe... ;/ i jeszcze moj M. musi kupic buty do pracy a to kolejne 100zl. Dziewczyny jakas ostatnio jestem taka podirytowana wszystkim i strasznie nerwowa.... doktor mowila,ze to typowe objawy przy tarczycy.

Maria_go proponowalabym wstrzymac sie z tymi jagodami, bo wiesz... te cholerne kleszcze i cholerna bolerioza a w ciazy nie mogli by Ci podac antybiotyku a pozniej wykryta choroba jest juz nie do zatrzymania i prowadzi do smierci, a pozatym dzidzia moglaby byc chora od tego.

Dzidzia no calkiem mozliwe bo plyny owodniowe maja smak tego co zjemy, a kazdy lubi cos slodkiego wiec wtedy dzidzia polyka plyny i moze to slychac... hmmm nie wiem.

Jesli chodzi o brzuch, to ja w 4.5 mies mialam taki caliem calkiema teraz wydaje mi sie ,ze NIC nie ma ale jak zobaczylam babke z pracy ktora byla na zwolnieniu 4tyg to jak mnie zobaczyla to powiedziala ,ze teraz to mnie wywalilo.tylko,ze ja za tydz wchodze w 6mies! myslalam,ze juz bede z brzuszkiem chodzic takim naprawde ciazowym 🙂

Julia87 ja tez juz mdlosci nie mialam a nadal co jakis czas mnie wezmie 😉

Wiolka pewnie mala w samolocie tak fika przez zmiane cisnien 🙂 Moje malenstwo 200g wazy :P ale z tego co czytalam to prawidlowo, a nawet jesli troszke malo to sie nie martwie bo ja tez bylam malutka, a teraz kloc jestem ze ooooohooohooo :P siostra i brat po porodzie wazyli oboje po 4kg a ja ledwo ponad 2.5kg chociaz nie bylam wczesniakiem, a teraz to sa chudzielce a ja ... ehhm 😜 wielorybek wersja mini 😉

A jesli chodzi o farbowanie wlosow to czytalam w "mamo to ja" ,ze nikt nigdy nie dowiodl,ze farbowanie wlosow jest niebezpieczne dla plodu, ale tez nikt nie dowiodl ,ze nie jest niebezpieczne . A tak pozatym nigdy nie robiono szczegolowych badan w tym zakresie.

U mnie pada, pozniej swieci slonko i za chwile znowu pada ;/

Milego dnia! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa pisalam juz,ze wczoraj lozeczko przyszlo? 🙂 akurat 15min po tym jak wyszlam z domu zadzwonil kurier ,ze ma przesylke za 300zl a ja a o ktorej pan bedzie a on ,ze stoi pod takim zoltym domem i ,ze to chyba tutaj? no i odeslalam go do mojej babci i ona odebrala a pozniej z moim M poszlismy po ta przesylke i przynieslismy do domu i rozpakowalismy 🙂 dzisiaj bedziemy chyba skladac to lozeczko to zrobie zdj i wstwie tutaj 🙂 Ale sie rozpisalam w poprzednim poscie! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laski!

Już dzisiaj nie jest taka piękna pogoda na plażę ale jak dla mnie to nawet lepiej 🙂 tylko moi rodzice, którzy przyjechali ze mną trochę marudzą :P
Mittka mnie moje maleństwo juz kopie porządnie o różnych porach dnia, najmocniej jednak właśnie pod wieczór albo wcześnie rano..... ja taki śpioch jestem a ta mnie budzi hehehe :laugh:
Jeżeli chodzi o to kopanie po słodkim to jak najbardziej prawda, Maja się wierci najbardziej po zimnej coli, zimne też działa a cola i słodka i zimna więc maleństwo szaleje. Fredeczka bodajże pisała, że dziecko połyka płyn owodniowy z czym się całkowicie zgadzam bo mam nawet nagrane jak moja mała pije 🤪 🤪 a wczoraj na USG mogłam nawet zobaczyć języczek, bynajmniej tak mi powiedziała gin więc jej uwierzyłam, że to to heheh.
Rany ale ja jestem szczęśliwa, że jestem w ciąży, czasem nie mogę jeszcze uwierzyć w to szczęście i z radości chce mi się płakać 🤪 :P
Miłego dnia grudnióweczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzidzia ostatnio moje malenstwo mnie kopsnelo i dzisiaj rano tez tak sie ruszalo, ale nie sa to az tak wyrazne ruchy ,zeby moj kochany mogl poczuc 😞

ja wlasnie jadlam drugie sniadanko... 🙂

a tak wogole to wychodzi na to ,ze jestem 4kg na plusie... 🙂 a czuje sie taka otyla... dziwne ... hmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj u teściowej się zważe i zobaczymy ile wyjdzie.I wogóle zauważyłam że nie potrafie wystać w sklepie,zaraz mi się słabo robi i musze wyjść nie wiem co to będzie jak mąż pojedzie,będę chyba koleżanki zatrudniać na zakupy :P na dodatek córa nie chce jeszcze wracać,więc będę jeszcze przez tydzień się nudzić 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Laseczki!

A ja dziś rozbita jestem trochę, Mam komplikacje w rodzinie - nazwijmy je różnicami zdań - na szczęscie nie w małżeństwie! Na dodatek wczoraj dowiedziałam się, że mojego męża bratowa jest w ciąży w 12 tc. Najbardziej wkurza mnie fakt, że zaręczyli się 4 tygodnie po nas, ślub wzięli 3 tygodnie po nas a teraz różnica między naszymji dzieciaczkami to 4 tygodnie! Czuję się na jakichś wyścigach, bo laska mega dziwna jest - czyt. --> nie przepadamy za sobą ale się tolerujemy. Mam wrażenie, że próbuje mi udowadonić, że jest lepsza, wartościowsza ode mnie. Strasznie się nosi. Tak naprawde nigdy nie miałyśmy okazji dłużej sobie pogadać Ehhhhh

Brzusiol jest ostatnio mniejszy niestety, z wagą jestem na zero (wpierw schudłam 3,5 kg a póżniej przytyłam tyle samo), na ruchy jeszcze pewnie sobie poczekam...

Buziaki Maumusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf jak ja Cię doskonale rozumiem,też mam taką "bratową" mojego męża pisze w cudzysłowie bo nie jest jeszcze jego żoną.Ale laska tak wpływa mi negatywnie na nerwy że jak ją widze to mi się wszystko podnosi.Nie przejmuj się jednak,ja znalazłam na nią sposób jak tylko się mamy spotkać to po prostu tryskam energią i jestem mega uśmiechnięta zauważyłam że ją to strasznie wkurza :P więc akompf brzuszek do góry i niech laska sie odczepi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...