Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂

A ja wróciłam dopiero do domu,dziś nocowałam u mamy.Szalona wczoraj przewróciła się w wannie i na szczęście tylko skończyło się na mocnym potłuczeniu,ale co się strachu najedliśmy to nasze 🤔

Fredeczkaa masz racje piosenka jest super i właściwie taka zapomniana-a nie powinna.

Dzisiaj mi się przypomniało odnośnie ruchów maleństwa,ciekawe czy w późniejszym okresie moje maleństwo będzie miało czkawke tak jak jego siostra 🙂 Fajnie wtedy dzieciątko podskakuje w brzuszku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc Mamuśki 🙂

nie zagladałam tu tylko przez niedziele a już tyle stron się nazbierało 🙃
fredeczkaa dziekuje za liste:P przyda mi sie na pewno,ja nie mam głowy do takich rzeczy w sensie planowania itd roztrzepana jestem trosze 😉
licze juz dni do piątku-urlop w Polsce w domu 🙂 🙂
pogoda dziś jak zwykle zmienna 😞 przez co i samopoczucie zmienne 😉
życze miłego dzionka brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Ja jednak wybrałam się na tego planowanego grilla u znajomych w sobotę i nie żałuję:p

Co do wyprawki to ja jeszcze nic nie mam i na razie nic nie kupuję.Myślę że tak wrzesień-październik dopiero.A łóżeczko i wózek na początku listopada.
Ale listy naprawdę są niezbędne:p

Fredeczka,świetna piosenka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!!!!

Dzisiaj u mnie znowu ukrop i już chyba tak zostanie do końca września, bynajmniej tak zapowiadają :P Wczoraj po obiadku wybrałam się z rodzinką na plażę, żeby się troszkę pokąpać a oni żeby opalić, cały czas siedziałam w cieniu a wychodziłam tylko żeby wejść do wody a wiecie co się stało? Spalona jestem jakbym 3 dni na słońcu leżała plackiem hehehhe, to pewnie przez wiatr :laugh: kocham Adriatyk bo moje rozstępy z brunatno czerwonych zrobiły się różowiutkie znowu 😎 😆 😎 Dzisiaj też na plażę bo co innego w taka gorączkę.

Co do listy to ja nawet jeszcze o tym nie myśle, nie zaprzątam sobie tym głowy, większość rzezcy i tak dostane bo tylko na mnie czekały :laugh: wózek, łóżeczko, nowa pościel nawet ciuszki będę miała bo bratanicach mojęgo mężulka 🙂 także luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuz.

Mittka pozdrów ode mnie słoneczko bardzo mocno!

Moje maleństwo zaczęło chyba reagować na głos mamusi, bo jak mamusia prosi, żeby się ruszyła albo po prostu sobie o niej gada to mała od razu podskakuje :laugh: 🤪

Trzymajcie się cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki! Mam takie małe pytanie... Myślłyście napewno o porodzie, a myślałyście o jakimś znieczuleniu? Pytam się, bo obawiam się, że nie dam rady bez 🙂Zastanawiałam się też nad cesarką... Położą mnie, uśpią i obudze się jak bedzie już po wszystkim, chociaż mówi się że poród siłami natury jest lepszy ale wtedy tylko ze znieczuleniem w moim przypadku...

Też sie tak boicie jak ja...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola ale się rozmarzyłam jak pomyślałam sobie o plaży... Ja mam dzisiaj ciężki dzień w pracy, pęka mi głowa. Pracuję do 16, ale chyba zaraz się zwolnię bo nie wytrzymam.

aniusia ja się jeszcze nie denerwuję porodem, na pewno nie chcę cesarki na życzenie, jeśli wszystko będzie w porządku to będę rodziła naturalnie. Skoro wszyscy sobie radzą to my też damy radę grudnióweczki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podejrzewam że każda z nas chcąc nie chcąc myśli o porodzie...jedna mniej druga bardziej ale myśli na pewno każda i każda troszkę się boi 🤢 ...ja miałam taki czas że myślałam non-stop...i strasznie się bałam, ale teraz tak jakoś przeszło(ciekawe na jak długo):P myśle że nie ma się czego bac, tyle kobiet to przeżyło także aż tak zle byc nie może 😉


kurde ale mnie strasznie dzisiaj głowa boli 🤢 masakra 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, teraz to my już nie mamy wyjścia musimy urodzić, ja też się strasznie boję ale żeby się pocieszyć to wmawiam sobie, że nie może być tak źle skoro kobiety decydują się na kolejne dzieci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kiedyś słyszałam że na ból głowy pije się kawe rozpuszczalna z cytryną...ale ile w tym prawdy to nie wiem, chociaż to może było by najmniej szkodliwe 🤢

normalnie jeszcze nigdy mnie tak głowa nie bolała 🥴 🥴 coś strasznego 😞

właśnie wyszło słoneczko, może troszke na słoneczku posiedze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Grudniówki 🙂

Na ból głowy dobry jest apap lub paracetamol, kawa z cytryną też ale ja osobiscie jakos nie moge sie przekonac do tego 🤢

Dziś o 18.30 mam wizyte u gin i usg 🙂 już nie moge sie doczekac kiedy zobacze moje malenstwo! Ciekawe czy lekarz będzie już mógł stwierdzic czy to chłopiec czy dziewczynka? Chciałabym już wiedziec.

Pozdrawiam i ide zjesc coś dobrego 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiecie ja piłam kiedyś kawę z cytryną i ... chyba mi smakowała - nawet nie pamiętam. ja sobie dodaje np zamiast zwykłego cukru , cukier waniliowy 😁 ... mleczko czy kawałek czekolady która mi się rozpusza - co tam będę płacić za te lepsze po 15 zł za 250 gr kawy jak samemu można sobie nieźle ją przyprawić 😁 😁 ....

a podobno jak się za mało wody pije przyczynia się to do bóli głowy. nie wiem jaka w tym prawda, ale ponoć gdy krew jest za gęsta powoduje migreny i bóle. może to ma sens ?? ja kiedyś się sobie przyglądałam ale nie wiem czy to kwestia samo sugestii czy rzeczywiście gdy za mało pije na drugi dzień męczy mnie migrena. z drugiej strony jako kobiety ciężarne niestety jesteśmy bardziej narażone na ból głowy ..:/ ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grudniówki, Witam po weekendzie. Jakie to niesamowite, że po dwóch dniach nieobecności muszę nadrabiać 16 stron forum! Cały dzień mi to zajęło!

Na ból głowy mąż mi robił zimne okłady i pomagało, ale trzeba cierpliwie poleżeć i się zrelaksować!

Dzięki za listy z wyprawkami! Na pewno się przydadzą. Przeraża mnie, że takie długie są 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Ja weekend spedziłam nad naszym polskim morzem - nie mam tak fanie jak Ty Wiolka 😜 Nie kompałam się ale sobie aktywnie odpoczęłam, Zrobiłam mnóstwo zdjęć! Pewnie jakieś na nK zamieszczę dla Ciekawskich Grudniówek. Chyba rzeczywiście mam najpokaźniejszy brzusio... aż mnie samą zadziwia!!!

Pozdrawiam wszystkie! Uciekam na film!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!

Ale mi wczoraj szybko dzien wpracy minal 🙂 patrze,a to juz 16! hehe 🙂

Wczoraj w aptece taka babka przyszla, niedosc ,ze przedemna 7 osob za mna jedna to jak babka przeszla przedemna do drugiej kasy bo ta pierwsza sie popsula czy papier sie skonczyl, to tamta sie wepchnela przedemnie! A aptekarka do niej powiedziala pomimo ,ze byla to kobieta ok.55lat ,ze pani ciężarna była pierwsza w kolejce i juz dosyc dlugo czekala a baba wielce oburzona jakby ktos jej krzywde zrobil! A jak opowiadalam to mojemu M. to sie spytal " a skad wiedziala ,ze jestes w ciazy?" hehe 🙂 bo on za bardzo nie widzi mojego brzuszka, ale mysle ,ze babka sie domyslila bo wczoraj mialam taka tunike ubrana :P a kolezanka jak mnie wczoraj zobaczyla i tak sobie gadamy i wogole, to mowi do mnie,ze cos tam juz widac, a ja do niej ,ze za niecaly tydz wchodze w 6mies to ona zrobila taaaakie oczy 😮 i powiedziala " a to jednak nic nie widac" a jak jej powiedzialam,ze najprawdopodobniej dziewczynka, to powiedziala ,ze watpi, bo urody mi nie odebralo,wiec pewnie bedzie chlopiec hehehe. Te zabobony 😉

Mittka odemnie tez koniecznie pozdrow sloneczko!

Aniusia ja slyszalam gdzies,ze teraz bez srodkow znieczuleniowych nie dadza Ci rodzic, bo kobieta moze zemdlec z bolu, ale nie wiem czy to prawda, teraz wiele kobiet decyduje sie na porod w domu i co? Same sie znieczulaja czy jak to jest?

Dzidzia mozesz brac paracetamol, takie tabletki , albo pojsc do apteki ipowiedziec ,ze poprosisz tabletki przeciwbolowe dla ciezarnych to Ci aptekarki doradza.


Anja25 czekamy,az napiszesz czy wiesz juz co malenstwo miedzy nozkami chowa przed mamusia 😉 co by nie bylo to i tak musimy sobie wszystkie pogratulowac bo na to zaslugujemy! Ciaza to wyzwanie 😉 mysle,ze to w trakcie ciazy kobieta moze stwierdzic jak bardzo kocha swoje malenstwo po tym ile jest w stanie dla niego poswiecic i przecierpiec. Ja jak widze dziewczyny mlode, bo w moim wieku z papierosem albo z piwem w reku to ah... ;/ ale starsze kobietki tez widzialam ,tylko ,ze to nie jest tak czesty widok ale za to bardziej uderzajacy...

Kaisaa tez o tym slyszalam i to na lekcji :P 🙂

Akompf zazdroszcze Ci tego weekendu nad morzem :P

Pozdrawiam wszystkie brzuszki, i oby wam minela dzisiaj praca (do mamusiek pracujacych) tak szybko jak mi wczoraj 🙂 sobie tez tego zycze 😁
Milego dnia! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć chyba juz wszyscy o mnie zapomnieli tak dawno mnie nie było 😞 tyle miałam zamieszania z nie miałam czsu siedziec na necie niepróbóje nawet nadrobić zaległości bo to raczej nie mozliwe wszystkie mamusie pozdrawiam
ja czuje sie nawet spoko w czwartek albo piatek wizyta i moze dowiem sie co bede miała
WIOLKA a ty już wiesz??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...