Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wiola!
To super, że już znasz płeć 😁
Aż zazdroszczę, bo ja nie będę wiedzieć aż do porodu 🤨

Co do farbowania włosów. W pierwszej ciąży miałam swój naturalny kolor. Teraz z kolei wracam do naturalnego,więc mam już 10 cm odrostów, ale nie są jakoś mocno widoczne na szczęście. Malować więcej nie będę. No chyba dopiero wtedy jak osiwieję :laugh:

A w brzuszku - rewolucja :laugh: Dzidzia kręci się i wierci. Wczoraj córcia poczuła jak dzidzia kopie i mówi: to moja kochana siostrzyczka
(gorzej jak ta siostrzyczka ma coś innego między nogami :laugh: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PannaNikt płeć znam już od ponad miesiąca a teraz się tylko potweirdziło. Mąż chyba do tej pory miał nadzieje, że będzie chłopiec :laugh:
Emmax nie mogę wrzucić zdjęcia bo dostałam filmik a zdjęcia raczej diagnostyczne dla mojej doktorki w Chorwacji, czyli watroba, nerki, żołądek, kręgosłup, główka itp., nie ma co tu wrzucać ale nie marudzę bo filmik jest super 😁 😁 😁!!
No i niestety łożysko na tylnej ścianie....będzie ciężko 🤨
Moja mała jest oczywiście większa niż "średnia krajowa" :laugh: 🤪 :laugh: ma już 247 gramów :laugh:
U mnie też wariacje na całego, szczególnie po zimnej coli. Wczoraj mi się tak ustawiła, że z jednaj strony płasko a z drugiej taka wielka górka :laugh: :laugh: super sprtawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znowu, chandra troche minęła 😉 Choć musiałam odmówic wyjazdu nad morze z wiadomych powodów... 😞
Wiolka zazdroszczę Ci tej Chorwacji 😜 Fajnie, że maleńka rośnie! A jeśli chodzi o zdjęcie to ja bym zrobiła tak: puściła filmik na kompie, w odpowiednim momencie zrobiła Printscreena (klawisz printscreen), wkleiła do painta, obcieła zbędności i voila! Zdjęcie gotowe 😜 Wioluś - wierzymy w Ciebie :P:P:P:P:P:P

Tak na serio: możecie mi wytłumaczyc o co chodzi z położeniem łożyska? Nie bardzo wiem jaka to jest zależnośc. Jutro ide do lekarza, więc zapytam, czy u mnie jest dobrze.

Słoneczko :*:*:*:*:*:*:*:*

PannaNikt - tez wracam do swojego koloru włosów, juz mam prawie po całości 😉 farbowałam całe zycie ale mój mąż lubi naturalne kobietki więc nie zmieniam nic 😉 W ciązy tez nie mam większych problemów z włosami, nie wypadaja ale muszę więcej odżywki nakładać 🙂 No i przetłuszczają się szybko.

Zgryz - łączę się z Tobą w bólu po stracie wypłaty 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co wiem to łożysko może znajdować się w każdym miejscu,jedynie jeśli pokrywa ujście czyli łożysko przodujące to wtedy jest źle bo poród może zacząć się krwotokiem.Ja w poprzedniej ciąży miałam łożysko na ścianie tylnej i nie było nic ciężko ani przy porodzie ani przy rodzeniu łożyska wszystko poszło rewelacyjnie 🙂 za to teraz ta kosmówka jeśli mi się nie przesunie to potem sie przerodzi właśnie w łożysko przodujące więc pewnie wcześniejszy pobyt w szpitalu i cesarka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TAK JAK PISZE MITTKA ..JA PRZY 3CE DZIECI ZAWSZE MIAŁAM NA SCIANIE TYLNEJ ŁOZYSKO...I NIE MIAŁAM ZADNYCH PROBLEMÓW PRZY PORODZIE DZIEWCZYNEK BO PRZEMUS TO WCZESNIACZEK Z 33TYG CIAZY JEGO PORÓD WSPOMINAM JAKO NAJGORSZY DO MOMENTU STRACENIA NATANIELA 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie tak wtrace apropos lozyska jesli moge...
u mnie lozysko na poczatku ciazy bylo na przedniej scianie ale bez ryzyka przodujacego w polowie pozniej na nast usg polozniczym na scianie bocznej a niedawno w 32 tygdniu na tylnej prawej... lozysko sie przemieszcza... wiec oby tylko bez przodujacego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny!

Jesli chodzi o wyplate to ja pewnie nie dostane, bo juz polowe wybralam na ciuchy, tzn biore ciuchy u nas w sklepach i nie place za nie ale pozniej to z wyplaty odciagaja, ale za to moj M. dostal dzisiaj wyplate za 2 tyg wiec mysle,ze bedzie dobrze.

Sloneczko nie poddawaj sie nigdy. Pewnie jeszcze bedziesz mieć gromadke dzieci i to z kimś kto na Ciebnie zasluguje!

Dzisiaj caly dzien marzlam ;/ bo tak byla klima podkrecona... ;/

Milego wieczorku, chociaz jeszcze sie tutaj pewnie pojawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Widze że na forum pustki,no nie ma się co dziwić w taką pogode 🙂 Ja właśnie wywiozłam córe na wakacje więc tydzień dla mnie i dla męża 🤪 a dziś nie mogłam się powstrzymać i kupiłam super kombinezon na zime dla maluszka był przeceniony w smyku i tak się skusiłam :P nie mogę chodzić po takich sklepach za bardzo kusi 🙂 Ok mamusie życzę Wam miłego weekendu i pozytywnych fluidów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny!

No a ja wlasnie wczoraj sie nie opalalam tylko siedzialam w domku bo czekalam ,az pojedziemy na zakupy na ktore i tak sie nie wybralismy.

A tak wogole to moj ukochany ma 17 lipca urodzinki i nie moglam wybrac mu nic na prezent... Japonki meskie, to gdzie on bedzie w nich chodzil, ladny lancuch, to mu wyskoczy uczulenie, ahh i wpadlam na cudowny pomysl tylko,ze musze sobie skombinowac usg na wczesniejszy termin, chyba pojde do innej lekarki ... 😉 musze poznac plec mojego malenstwa, i kupie jakis uroczy prezencik zwiazany z plcia 🙂 albo zdjecie z usg w ramce 🙂 co o tym myslicie? Bedzie sie cieszyc? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
Fredeczkaa rewelacyjny pomysł,sama bym taki zrobiła i to nawet bez okazji.Poczekam do 7 sierpnia wtedy mam badania prenatalne i mam nadzieję dowiem się jaka jest płeć maleństwa.Także fredeczkaa szoruj na usg i prezent będziesz miała z głowy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki dawno mnie nie było ale miałam niezly mentlik
po pierwsze budowa domu nareszcie ruszyła i mamy już ściany 😉 kończe pisac prace ale cieżko mi idzie
wczoraj byłam w szpitalu z moja mamabo serduszko jej troszeczke szwankuje tak sie pbeczałam wczoraj ze szok, ale dzisiaj juz jest w miare dobrze
dzidzia sie tak rusza ze czasami to mam wrażenie ze mi wyskoczy brzez skóre ale już chyba wszystkie czujecie ruchy
fredeczka super pomysł na prezent szkoda ze mój mąż miał już urodziny ale on chodzi na kazde USG ze mna tak ze i tak nie mogłabym mu zrobic niespodzianki
a dzisiaj jest w pracy to wykorzystam moment na pisanie pracu pozdrawiam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to teraz pozostaje mi tylko umowic sie na wizyte :P troche mi nie pasuje bo ta Pani doktor przyjmuje w srody, a ja akurat w srody nie mam wolnego... Ale zalatwilabym sobie ,zeby mnie puscili te 2 godz szybciej :P

Mam nadzieje,ze poznalabym ta plec i ze udaloby mi sie utrzymac ja w tajemnicy 🙂 😉

Dziewczyny u mnie z tymi ruchami dziecka to tak roznie... raz poczuje takie leciutkie,pozniej nic i zastanawiam sie czy to jest to :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny!

fredeczka - fajny pomysł 🙂

ja własnie włożyłam karkówke do piekarnika :P Robie karkówke zapiekaną z ziemniakami - taki eksperyment bo mam dość już nudnych obiadów. Zobaczymy co mi wyjdzie 🙂 link do strony z przepisem: http://kuchnia.now.pl/przepis.php?NUMER=7092
Nie miałam mleka, to wykorzystałam słodką śmietankę, no i kurcze cebuli też nie mam. Ale mam nadzieję, ze nie jest aż tak potrzebna 🙂 hahahhaha Dam znać co wyszło za 2-3 godzinki - po obiedzie

Wczoraj byłam u lekarza. Ale wizyta była nudna :P Nie zrobiła mi USG - czego się spodziewałam. Jedynie badanie kontrolne, jest wszystko ok. Pytalam o kołatanie serca - jak się będzie powtarzać często to do kardiologa, ale na razie to wszystko wina zwiększającej się ilości krwi do przepompowania. Oprócz tego lekarka nie omieszkała mi powiedzieć, że mam nadwagę 😞 ale ja nie jestem aż tak gruba chyba co? Załamała mnie trochę, bo to mój czuły punkt. Biedny mąż się nasłuchał...


Pogoda się poprawia, po obiedzie spacerek 🙂 choć dziś wybitnie nic mi się nie chce.

Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relacja z obiadu 🙂 :
karkówka pyszna ale ziemniaki mi się nie podpiekły, śmietana się ścięła i w ogóle wątpię, żeby miały wyglądać tak jak wyglądały. Konkluzja: karkówkę zjedliśmy na obiad, ziemniaki dopiekłam osobno i zjedliśmy później. 🙂 Muszę jednak poduczyć się kucharzyć bo eksperymenty mi nie wychodzą 🙂

A wam jak minął weekend? Chyba aktywnie bo na brzuszku pusto 😉

Miłego wieczoru i dobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf ja mialam niby dobra wage a teraz to pewnie tez nadwaga 🙂 zreszta ja jestem zdania, ze jesli ktos ma to w genach to poprostu tak bedzie miec i zreszta nie jestem za "chudzielcami" Ja sama czasami nie mieszcze sie w rozm XL chociaz to zazwyczaj piersi nie mieszcza sie w XL ale wcale sie tego nei wstydze, wedlug mnie kobiety XL tez sa sexi a czasami nawet bardziej sexi niz te S-ki czy M-ki, to zalezy od mezczyzny 🙂 a do zdrowia jesli jest to nadwaga pare kg tez nie powinno szkodzic za to jesli kilkanascie to juz gorzej, chociaz moj ukochany ma nadwage i to spora,ale to samam masa miesniowa a odzywia sie dobrze i wogole... wiec sama nie wiem co o tym myslec:P 🙂

mi weekend minal dobrze, tylko tutaj jakies pustki 😜 🙂 jak tylko zdobede nr do Pani doktor to zaraz dzwonie sie zarejestrowac ,mam nadzieje,ze jak najszybciej 🙂

No i bardzo bym chciala znac juz plec... zeby moc zrobic ten prezencik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!
fredeczka super pomysł z tym prezentem 🙂

akompf ja też mam pecha co do eksperymentów w kuchni, nigdy nie wychodzi tak jak powinno, z tym się chyba trzeba urodzić :laugh:

rzeczywiście tu pustki, widać wszystkie mamuśki wylegiwały się gdzieś na słonku w weekend. Ja pojechałam do pracy, ale przejechałam tylko kilka przystanków i wróciłam do domu bo źle się poczułam. Jak to dobrze, że istnieje urlop na żądanie 🙂

Miłego tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂
U mnie weekend obfity w spacery,wczoraj byliśmy chwilke na koncercie i jedyne co z niego zapamiętam to "kapuśniak"który jadłam,w rzeczywistości była to ugotowana i doprawiona kapusta kiszona,ale była tak kwaśna że eh 🤪 pyyycha.Dziewczyny teraz nie przejmujcie się kilogramami po porodzie pewnie znikną raz dwa a zwłaszcza jak będziemy karmić piersią 🙂 Fredeczkaa daj znać jak uda Ci się umówić na wizyte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny
Nie było mnie w weekend bo pojechałam po moją córkę do jej babci żeby odebrać z wakacji. Miał jechać tylko mój mąz bo to jednak 3 godziny w jedna stronę, ale tak się stęskniłam za nia strasznie mocno przez ten tydzień , ze musiałam tez pojechać.
Ale w taki upał bez klimy to naprawdę ciężko, chyba mocno już ograniczę podróżowanie bez potrzeby. No jeszcze tylko gdzieś na wakacje 🙂. Fredeczka fajny pomysł na prezent, pewnie twoj facet się ucieszy 🙂 mój jest niestety mało sentymantalny pewnie wolałby te japonki hihhi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 hej dziewczynki w Gdansku pada jest szaro smutno i ponuro...Wiolcia czy Ty jestes juz w Gdansku???za to wczoraj miałam super dzien z dziecmi na plazy extra atrakcje pokazy budowli z piasku sliczne...i nawet skusiłam sie na zjazd slizgawki to nic ze przezyłam 3zawały po drodze hi hi ale musiałam pokazac dziecia ze maja odwazna mamusie....miłego dnia Kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...